Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Обманювати чи не обманювати? допомагати чи не допомагати?
Юрко Малиновський
Новак
*



Повідомлень: 7
Зареєстрований: 24-1-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

question.gif написано 21-2-2008 у 14:01
Обманювати чи не обманювати? допомагати чи не допомагати?


Хочеться почути думку форумців, стосовно такої ситуації.

Наприклад, людина про щось тебе просить, послугу, якусь дуже не велику, нескладну, ну і не зовсім просту. Людина не є твоїм найближчим другом, або навіть другом, і не є дуже далека. Скажем так, зустрічалися пару раз в житті. Сказати прямо "Я не хочу тобі в цьому допомагати", якось не зовсім і добре(людина то хороша). І вона не є дуже близька, так щоб все кинути і допомогти її в цьому(Свої справи також якіст є).

Знаходишся на такому переломі. "От ти ше трошки попробуй сам(сама), пошукай, як, що і до чого, ну якщо вже не получиься, то я допоможу". Ну і так прямо не можна сказати, бо обідиться, і не зверниться наступний раз, і буде мучитися в пошуку вирішення проблеми.

І відмазуватися якимось "неправдивими історіями", мов "не зараз, зараз дуже сильно загружений, немаю часу" також не личить.

Як поступати в такому випадку?

Буду радий почитати будь-які коментарі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2008 у 14:34


В цій справі Вас ніщо не змушує обманювати - то навіщо це робити?
Стосовно допомоги в мене критерієм потужнішим, мабуть, є не наскільки людина близька, а наскільки їй ця допомога необхідна, чи можу я її надати (а не проколупатися без користі) і чи варте воно моїх зусилль. От так прагматично. :P
Бо тільки на шкода привчати близьких сідати на голову, тим самим нехтуючи корисне для себе або віддаленішого кола людей.
Тобто, якщо людина просить Вас зробити те, що могла б і сама, але їй легше скористатися Вашими зусиллями - то чи потрібні Вам її подальші звертання? Або дурнею якоюсь, з вашої точки зору, непотрібною страждає? А якщо там справді щось суттєве - то, за вашими ж словами, не такий Ви вже і загружений - чому б не допомогти?
А казати треба правду - то найпростіше і найефективніше. Пояснивши людині ситуацію, Ви демонструєте їй свою щірість і довіру. Виходячи з цього, можна розраховувати на просте людське порозуміння. Тобто Ваша відмова - це не "пішов геть, знати тебе не хочу", а просто мотивована неможливість або незацікавленість у цьому випадку - в інших може бути по-іншому. А при згоді надати допомогу пояснення ситуації зробить Ваш труд ціннішим, а, можливо, людина в свою чергу знайде, чим Вам в цей час допомогти і все обернеться взаємною користю...
Говорити ж неправду, на мою думку - це саме створювати оте штучне спілкування, де все чудово, але всім пофіг. :cool: Чи воно потрібне?
Якісь екстремальну випадки я не розглядаю, бо, так розумію, не про них мова, та й всього не передбачиш. Там і діяти треба, виходячи з нетиповості ситуації :o
Удачі!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 21-2-2008 у 14:40


Та тут багато факторів...але головне - якщо я вільний і можу помогти я поможу. Якщо я маю в пріорітеті інші справи я відмовлю та й все.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-2-2008 у 20:13


Складна ситуація.
Але якщо бути на місці тої людини, яка просить допомоги, то краще сказати правду, ніж морочити голову.
З іншого боку, якщо просять тебе, то все залежить чи є час.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 22-2-2008 у 13:41


Зазвичай не ображаюся, коли прошу, а мені відмовляють... правда, неприємно, коли хтось починає придумувати усілякі відмазки - одразу виникають думки на тему нехорошого ставлення до тебе.

У конкретному випадку - все залежить від того, наскільки людині дійсно потрібна твоя допомога. Якщо вона це чудово може зробити сама, то у такому випадку бажано їй про це сказати. Якщо ж є бажання допомогти, але немає часу, то пояснити це людині (або ж відкласти її справу до найкращих часів, але обов"язково попередити).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-2-2008 у 16:49


Складно.
Дивися в очі тому, хто просить про допомогу. Бувають такі люди, які СВОЄ ставлять перш за все. От мені треба - і все кидайте, допомагайте мені. Тут все ясно. Не дозволяй собою маніпулювати, але все ж будь хорошим хлопцем: є вільний час , не в напряг - чом би ні?
А бувають такі, яким ця допомога вкрай необхідна. Ну нідокого звернутися! Хоч плач!
Може, в тебе така ситуація? Може, тебе мають за людину, на яку можна покластися в важку хвилину, на кого можна розраховувати? Тоді не прогав свій шанс зробити дійсно хороший вчинок.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 9-3-2008 у 19:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Складна ситуація.
Але якщо бути на місці тої людини, яка просить допомоги, то краще сказати правду, ніж морочити голову.
З іншого боку, якщо просять тебе, то все залежить чи є час.

Цілком згідна.
Demyan також правильно говорить.
Ви або щось не договорюєте, або перебільшуєте. ;)




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6282
Реклама: