Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Часова різниця між православним та католицьким Великоднем
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 17-3-2008 у 00:30
Часова різниця між православним та католицьким Великоднем


Зазвачай різниця між "нашими" і "польськими" церковними святами 13 днів, що пояснюється різницею між григоріанським та юліанським календарями. А Великдень завжди "скаче". Часом збігається, а часом, різниця більше місяця (як цього року). Ця неділя була у католиків Вербна.
Наскільки я знаю час святкування визначається за фазами місяця. Можливо, було б зручно мати фіксовану (спільну з католиками) дату? Чи це Богохульство?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 17-3-2008 у 01:22


Та яке богохульство... Так само можемо і по китайському календарі Паску відмічати. Проблема вся у визначенні знаменних дат, і в залежності від календаря вони по різному пррипадають, звідти і різниця. Дискусії про те, який календар кращий, точаться вже давно, напевно ще з часу їх створення. Чув, що були спроби узгодити церковні календарі, але із-за розбіжностей в поглядах представників обох конфесій згоди до сих пір нема.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 17-3-2008 у 23:43


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Дискусії про те, який календар кращий, точаться вже давно, напевно ще з часу їх створення.

Та ясно, що гриоріанський точніший. А що значить "кращий" стосовно календаря? На скільки я знаю, юліанський календар офіційно використовується тільки деякими церквами на території бувшого CCCP. За межами бувшого CCCP то хіба в сербській православній церкві. Принаймі констанстинопільська патріархія, грецька, болгарська і румунська православні церкви перейшли на нормальний(григоріансьий) календар ще в першій половині минулого сторіччя. Тому imho не корректно говорити про "православну" паску. Tепер, це скоріше "пост-комуністична" паска.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2008 у 10:10


Питання переходу/непереходу на григоріанський календар обговорювалося тут:
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=172





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6354
Реклама: