Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Українська "Вікіпедія"
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 31-3-2008 у 13:52
Українська "Вікіпедія"


Нещодавно у всесвітньо відомій багатомовній Інтернет-енциклопедії "Вікіпедії" з'явився рейтинг ресурсів цієї мережі за мовними ознаками.

До цього списку потрапили всі 255 "Вікіпедій" у порядку кількості статей, написаних певною мовою. Також була врахована статистика відвідування публікацій, їх розміщення та редагування, малюнки до статей.

Наразі англомовний розділ є найбільшим за обсягом у "Вікіпедії", і однією з найбільших енциклопедій у світі. Станом на грудень 2007-го року він містив понад 2 мільйони 300 тисяч статей.

Другим за розміром є німецький розділ, у якому розміщено понад 700 тисяч матеріалів. Далі йдуть Французька, Польська та Японська "Вікіпедії".

Увійшла до першої двадцятки й українська вікі-енциклопедія. Станом на кінець минулого року вона посіла 19-те місце та містила 100 323 статті та 12 тисяч картинок, які розмістили майже 11 тисяч зареєстрованих користувачів.

Рейтинг "Вікіпедій" за мовними ознаками поданий ось тут: http://meta.wikimedia.org/wiki/List_of_Wikipedias




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 31-3-2008 у 15:01


І я там відмітився. А ви?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-3-2008 у 16:19


ІМХО, прийшов час з утворення тематичних спільнот користувачів WWW, які би координували свою діяльність з формування окремих тематичних фрагментів української вікіпедії.
Готовий бути "провайдером" :). Після падіння вантажу дисертації стало зразу легше дихати і зявився ентузіазм щось робити.

До речі, не дальше ніж минулого тижня, я чув тост з вуст одного члена НАН України, академіка, директора наукового інституту, який за профілем дуже далекий від ІТ, за майбутнє української вікіпедії та заклик до її наповнення




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 1-4-2008 у 13:17


Цитата:
І я там відмітився. А ви?

Не зовсім особисто, але відмітився :). По можливості буду більше




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-4-2008 у 07:56


До речі, якщо хтось хоче, може спробувати перевірити, чи виконується закон Бредфорда для вікіпедії - зокрема для кількості статтей кожною з мов.
Нагадаю, закон Бредфорда описує розподіл, що є справджується для окремих бібліотечних показників.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 15-1-2010 у 16:56


Недавно дописала в кілька статей в "Вікіпедії" багато досить корисної інформації. А також надала лінки на сайт(наразі єдиний в Україні), де можна почитати детально про питання, а також обговорити його на форумі. Через тиждень всі відредаговані зміни були стерті, і лінки позначені як спам.:mad:
Мені здається, що якщо говорити про формат електронної енциклопедії, то корисною є будь-яка інформація,що стосується теми, в тому числі і посилання на відповідні ресурси в інтернеті... особливо, якщо вони не містять реклами.
Маю з того дуже негативне враження!:(




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-1-2010 у 17:04


Дуже цікавою в Вікіпедії є стаття про те, що ж насправді є енциклопедією

http://uk.wikipedia.org/wiki/Енциклопедія

Єдине, що в найважливіших пунктах між енциклопедією та Вікіпедією не прослідковується нічого спільного:

Цитата:
Виданню енциклопедії передує розробка тематичного плану (розподілу загального обсягу статей за їхніми типами та дисциплінами) і словника (повного переліку термінів, які увійдуть до видання). Крім того, науково-редакційна рада видавництва разом із редакційною колегією відповідної енциклопедії розробляють методичні рекомендації з підготовки статей та пам'ятку автора статті, примірники яких передають кожному авторові.

Отже, створення енциклопедичного видання високого наукового рівня потребує не тільки залучення широкого кола визначних авторів-учених а й редакційного колективу високої кваліфікації, який має багаторічний досвід роботи зі створення подібних видань ,.

Енциклопедія надто специфічний жанр, і не кожний автор володіє потрібним для написання відповідної статті стилем. Ось чому під час створення енциклопедії гостро постає проблема добору авторів. І навіть якщо автор — досвідчений фахівець, серйозне втручання редактора в оригінал буває інколи неминучим. Редактор енциклопедії повинен добре знатися на певній науковій тематиці, вміти працювати з автором, виявляти неослабну пильність впродовж усієї роботи над виданням.






Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 15-1-2010 у 17:27


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Єдине, що в найважливіших пунктах між енциклопедією та Вікіпедією не прослідковується нічого спільного

... мені дуже дивно навіщо, для прикладу, подавати детальну біографію Гаррі Поттера в "Вікіпедії":rolleyes:, а корисну інформацію видаляти...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-3-2010 у 22:42


Наскільки я розумію, думка висловлена І.О.Вакарчуком, була сформована академіком В.Т.Грінченком. Так місяць тому він сказав:

Цитата:
формування українського сегменту «Вікіпедії» є першочерговим завданням загальнонаціонального значення, і кожен український науковець мусить написати для «Вікіпедії» щонайменше 2-3 статті.

це цитата з його виступу на 7-х Академічних читаннях пам’яті професора Віталія Стріхи
http://www.anvsu.org.ua/index.files/tchitannya.files/2010.files/Aka... -
там є більше інформації про його виступ.
Майже дослівно це і повторив міністр. Я в такі співпадіння не вірю.
З паном Грінченком та його дружиною Тамарою Грінченко я знайомий особисто (я мав честь мати пані Тамару опонентом по своїй докторській дисертації).
На маленькому семінарі для вузького кола, що відбувся десь після мого захисту (весною 2008 року) Віктор Тимофійович і для львів'ян озвучував цю ідею (див. моє повідомлення в цій темі від 31-3-2008 в 16:19).

А щодо звернення Вакарчука скажу одне. Усе треба робити вчасно.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-3-2010 у 22:55


Гонка за кількістю статтей - одна з найслабших сторін Вікіпедії.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-3-2010 у 23:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Вікіпедія доступна 250 мовами, проте її український сегмент дуже незначний. Українською написано лише 188 тисяч статей Вікіпедії (для порівняння, англійською - понад 3 мільйони, німецькою - трохи більше мільйона, французькою - 908 тисяч, польською - 673 тисячі, російською - 489 тисяч).
Ну, не такий вже і незначний наш сегмент у порівнянні з тими же росіянами. Якщо порахувати на 1 мешканця, а ще краще - на 1 інет-користувача, наше - тлуще.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-3-2010 у 23:08


Не треба було мені видаляти текст - тепер вони помінялися місцями.

Ну, я не думаю, що при написанні Вікіпедії наявна якась гонка за кількістю. Це якби група товаришів її крапала, тоді можливо. А коли всі бажаючі... Тим паче з українського боку. Якщо навіть міністр закликає: "Пишіть, бо не вистачає," - значить, не дуже-то наш нарід і рветься щось нетлєнки в "найпопулярнішу світову енциклопедію" викладати, байдужий йому її обсяг.
А з іншого боку - все ж який не який, а критерій. А то деяки північно-східні брати сприйняли сьогодні новину про вакарчукове звернення, як те, що української версії Вікіпедії взагалі не існує, і ось нарешті міністр покликав її створити.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-3-2010 у 23:11


От якби міністр тематичну публікацію чи цикл публікацій у Вікіпедії прирівняв до методички - отоді би діло і пішло.
Та й це було би зрештою, цілком логічно і правильно.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-3-2010 у 23:15


Ага! А ще краще - грошима - за кількість знаків. Нє, він до національної гідності закликає до патріотизму!
Хоча, зі студентами (під мудрим керівництвом викладачів) десь так може і бути: написав реферат - оформи його у відповідну статтю на Вікіпедії. Оформив - отримай пару вістів ... чи цих, як їх, кредитів.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-3-2010 у 23:17


Цитата:
Ага! А ще краще - грошима - за кількість знаків. Нє, він до національної гідності закликає до патріотизму!

Так і я його до того самого закликаю! :)
Щоби люди не марнували час на написання методичок, які прочитають пару десятків людей, а витратили цей час на загальне благо.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-3-2010 у 23:34


Здається, до форми та змісту методички є якісь вимоги. І ще її хтось мусить дозволити і затвердити. До статей у Вікіпедії теж є певні вимоги, але не конче ті, що до методичок. Це створює окремі складності. Проте, ніхто же не заважає викладачу, що написав методичку, викласти її згодом у Вікіпедію в якості тамтої статті. Це не складно, і навряд займе багато часу. І нехай її читає цілий світ.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-3-2010 у 23:48


Цитата:
Проте, ніхто же не заважає викладачу, що написав методичку, викласти її згодом у Вікіпедію в якості тамтої статті.

Нічого не заважає, але і не стимулює, а ентузіазм - він має звичку падати.
А в міністра ентузіазму щось спростити (наприклад, щодо дозволів і затверджень, а також і вимог) щось не спостерігається. Але це вже окрема розмова.

Щодо публікації в Вікіпедії - досить складна розмітка і строгі правила перетворюють процес публікації в досить трудоємкий, особливо якщо людина не має досвіду роботи з гіпертекстом. Тому мотивація таки би не завадила.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 16-3-2010 у 17:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Гонка за кількістю статтей - одна з найслабших сторін Вікіпедії
Взагалі-то Вакарчук поскромничав. Щойно сьогодні вночі дивився: за якістю матеріалу українська сторінка вже 11-а (а ще кілька місяців тому була 19-ю, а ще раніше...). Росіяни, напр., шості (не так уже й далеко), а поляки - чотирнадцяті.
Щодо обсягів - теж не так уже все і кепсько: гадаю, ще до квітня розміняємо 200000, причому останніми місяціми, таке враження, процес накочує як сніжний ком.
Схоже, україномовні українці й без спеціяльних доплат підсіли на дописування.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-3-2010 у 18:31


Цитата:
Нині Вікіпедія, що з'явилася у 2001-му році, має близько 250-ти мовних версій. Серед лідерів – англомовна і німецькомовна. Українська - у першій двадцятці, чим пишаються її засновники. Водночас вони помічають і свої недоліки. Один із найголовніших - це недостатня кількість великих змістовних статей, написаних саме науковцями. Павло Шевело бачить головною причиною такого становища елементарну відсутність вільного доступу до інтернету людей науки. Крім того, часто вони не готові до неформального спілкування, яке виникає під час роботи над статтями у Вікіпедії. ..

Щось Павло Шевело не зовсім розбирається в тому, хто в Україні займається наукою. Переважна більшість "людей науки" працюють у великих містах і мають вільний доступ до інтернету.
А щодо неформального спілкування, то воно може бути некоректним, оскільки статтю визнаного науковця може виправляти студент-недоучка, який в той же час є великим вікіпедистом. І думка цього студента може бути більш-важливою, ніж думка науковця.
В наших умовах німецький досвід мені до вподоби.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Станкевічас Сергій
Дійсний член
***



Повідомлень: 212
Зареєстрований: 24-1-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Casablanca

[*] написано 8-4-2010 у 22:16


7 квітня 2010 року, на українській версії Wikipedia була опублікована 200-тисячна стаття.

Насправді, хоча "українці й без спеціяльних доплат підсіли на дописування" і в кількісному відношенні 16 місце в світовому рейтингу, вроді би як, можна вважати прийнятним результатом, то по якості значної частини статей, на жаль, цього не скажеш.





Без коментарів
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 9-4-2010 у 02:19


Хіба 7-го? Здається, на момент тотої півночі все ж іще штук 20 бракувало.
Щодо якості, то є така проблема. Але чомусь здається, що не лише у нас. Водночас, і в українській вікіпедії є класні матеріали, рівня вищого за аналоги - сам зустрічав. Ну, то є звичайна проблема свободного авторства - тут нічого не поробиш. Є лише формальні оцінки (в сенсі без перевірки змісту), так за ними ми теж не низько - одинадцяті - я вище писав.
Як на мене, все рухається природним чином, нарікати не варто. Варто писати;)




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Шевело
Новак
*



Повідомлень: 14
Зареєстрований: 23-5-2010
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: :-D

exclamation.gif написано 23-5-2010 у 18:59
Еееее...


Шановне панство, якось у вас... не по львівські тут все...

Потроху "перемиваєте кісточки" Вікіпедії та (зокрема) такому собі Павлу Шевело, але не запрошуєте до розмови а ні того Павла Шевело, ані кого іншого...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 23-5-2010 у 19:54


Та що ж вас запрошувати, якщо ви вже тут і навіть успішно зареєструвалися, що, я чув, не кожному козакові вдається.
Підозрюю, не з порожніми руками?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Шевело
Новак
*



Повідомлень: 14
Зареєстрований: 23-5-2010
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: :-D

[*] написано 23-5-2010 у 20:47


1) Чому б мені не пройти реєстрацію, адже я - пристойна людина, реєструюся чітко по правилах (мабуть вони не для всіх однакові, бо мене б під ніком, подібним до Dmy ніхто б не зареєстрував, але то вже окрема історія ) :sing:

2) Оскільки сам "заявився" (а не за запрошенням), то не знав що брати, відтак наразі - руки порожні.

... просто мені (сподіваюся, що не лише мені) було б не лише цікаво, але й корисно спілкуватися та, зокрема, обговорювати проблеми (куди ж без них?).

Почати можна з такого:

так, "Гонка за кількістю статтей" має місце (хоча і не можна стверджувати, що цілковито домінує) і так це "одна з найслабших сторін Вікіпедії" (принаймні - не найсильніших).
З іншого боку, навіть ця гонка має певні резони а не є просто якимось "психозом".

Крім того, мені б було цікаво (і я був би вдячний) зрозуміти що є отой "закон Бредфорда"
Ні, я вмію користуватися Гуууглем
http://panbibliotekar.blogspot.com/2009/11/blog-post_20.html
http://www.moneytimes.ru/encyclopedia/11606.html
...
але цікаво обговорити це більш "прицільно" до Вікіпедії
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 24-5-2010 у 00:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Шевело
1) Чому б мені не пройти реєстрацію, адже я - пристойна людина, реєструюся чітко по правилах (мабуть вони не для всіх однакові, бо мене б під ніком, подібним до Dmy ніхто б не зареєстрував, але то вже окрема історія ) :sing:
Щось давно я тут не реєструвався - скільки всього спливло! Насправді, то не окрема історія, а просто - вже історія: колись правила реєстрації були простішими, демократичнішими та ліберальнішими. Я вже кілька років сиджу, тремчу - чекаю, коли тих, хто "ще встиг" змусять перереєстровуватися і вказувати ім'я, прізвище, по-батькові, телефон, адресу, 3 пін-коди на вибір і всіх коханок за абеткою.
Хоча, я політику адміністрації розумію - це такий своєрідний IQ-тест: зміг пройти реєстрацію - годний до спілкування із грамотними людьми:saint::D
Цитата:
Оскільки сам "заявився" (а не за запрошенням), то не знав що брати, відтак наразі - руки порожні.

... просто мені (сподіваюся, що не лише мені) було б не лише цікаво, але й корисно спілкуватися та, зокрема, обговорювати проблеми (куди ж без них?)
Під непорожніми руками я мав на оці аргументовану "відсіч критиканам":baddevil:;) із цифрами, буквами і знанням питання із середини в руках.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6386
Реклама: