Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Українська "Вікіпедія"
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-10-2012 у 15:02

Цитата:

У вересні 2012 року українська «Вікіпедія» стала 24-ю серед найбільш відвідуваних «Вікіпедій» у світі.

Ну це як би... ну показник звичайно, але чи це справді круто? Чи просто по школах дітям реферати задали?...
Думаю, що в силу двомовності нашого суспільства відвідуваність української Вікіпедії завжди буде трохи відставати від аналогічних за обсягами.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік

Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 13-10-2012 у 18:53

Не показник і не круто. Впевений, що на останньому місці за темпами зростання англомовна Викіпедія, перегляд якої не зріс зовсім, а може й зменшився.
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 14-10-2012 у 19:07

Логічно, адже Вікіпедія "за означенням" є ресурсом, який не є безкінечним, і швидкість приросту в якийсь момент повинна починати падати. Треба цікавитися статистикою, але цілком можливо, що англомовна Вікіпедія в цей режим уже ввійшла.

Dmy
Почесний Академік

Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 15-10-2012 у 12:24

Андреас - ви сноб!
Для розвинутих - це, звичайно, не показник, але для тих, що тільки розвиваються - ще який!
Звичайно, що для товару, який уже зайняв ринку, важливий, насамперед, обсяг цієї ніши. А для того, який ще намагається встромитися, динаміка - теж не пустий звук.
Хоча, очевидно, її слід оцінювати в порівнянні з іншими, передовсім, прямими конкурентами. Тому Казахстан із Персією в новині - чиста публіцистика.

Усе мине. Усе мене мине
Andreas
Академік

Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 16-10-2012 у 00:18

Dmy, а Ви праві. Мабуть, дійсно не варто порівнювати досягнення країн, яким цивілізованість дісталася за спадком, з досягненнями країн, які свою виколупують з багнюки, омиваючи її пОтом, кров*ю і сльозами.
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 20-10-2012 у 20:34

Думаю, що тут критичною є не цивілізованість, а інші фактори, зокрема, обсяги аудиторії національного сегменту інтернету.

Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 21-1-2015 у 21:45

Не про українську, а про російську Вікіпедію. Але враховуючи білінгвізм українців і популярність російської Вікіпедії у нас з ряду причин, це актуально і для нас

Гляньте на цей "перл" колективного розуму
Правда російської.
http://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5...

Це ілюстрація, до чого доводять самомодеровні спільноти, коли маніпулятори починають у них діяльність, а модераторів не вистачає. А мета маніпуляції очевидна. Тепер ходить якесь "сяйво" з глянцевими журналами поміж людей і так і каже - "Армагедон за два місяці, навіть вікіпедія про це каже, самі зайдіть, почитайте"!! Тільки наша секта вас порятує!

Юрій Марків
Академік

Фотографія користувача

Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 22-1-2015 у 20:43

В українській вікіпедії теж є схожа сторіночка.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%96%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C_%...

Там зазначено на даний момент з найближчих 2014 рік (фух, минулося) і далі - 2160 рік. Хтось може додати ще якусь дату, так що пильнуйте )))

Хоча імовірна дата влучання астероїда в нашу планету - звісно, цікава інформація, однак це все припущення, наскільки би досконалими не були технологічні засоби для розрахунків.

Ось що сказав Ісус Христос:

Небо й земля проминуться, але не минуться слова Мої!
Про день же той чи про годину не знає ніхто: ні Анголи на небі, ні Син, тільки Отець.
Уважайте, чувайте й моліться: бо не знаєте, коли час той настане!
(Від Марка 13:31-33)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 23-1-2015 у 01:13

Ну але в українській хоч нема прив'язки до Біблії і якихось арифметичних фокусів :) Просто перелічені варіанти кінця світу :)

Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 30-8-2015 у 11:35

Цікаві дуже критичні роздуми про Вікіпедію
http://sanches.livejournal.com/709741.html
Раджу почитати усім, кому цікаві проблеми сучасної науки. Притому не обійти увагою коментарі. Там є багато нетривіальних думок.

Звісно що стаття вкрай категорична, автор ідеалізує сучасну науку. А ще має суто "російський" погляд на речі - якщо щось не подобається, то його треба заоборонити :) І взагалі, можливо матеріал з'явився на хвилі суспільної дискусії щодо перспективи обмеження доступу до Вікіпедії в РФ. Хоча, я так зрозумів, що первісно це був лише коментар в якійсь дискусії, що мабуть пояснює надмірну категоричність.
Але попри то все, стаття не позбавлена сенсу.

Цитата:
И человек, который с детства привык пользоваться Википедией как основным источником информации, - он вообще ментально не принадлежит к человеческой цивилизации, какой мы ее знаем последние по времени две с половиной тысячи лет. В его картине мира нет истины, - есть пруфлинки из Интернета.

Юрій Марків
Академік

Фотографія користувача

Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 31-8-2015 у 10:00

Я би назвав таку категоричність рудиментарним способом мислення, не інакше...

Я зараз в міру сил активно поповнюю інше відкрите джерело інформації - OpenStreetMap (OSM). Це може робити кожен. Потім карту можна скачати на свій навігатор GPS. І звісно, там де по дорозі в село не живе жоден активний учасник OSM, там їхати не так цікаво, бо позначено автоматично лише дорогу, основні населені пункти, часом водойми і це все. Зустрічаються місця, де населений пункт позначено автоматично двічі під тим же іменем - можливо, це саме село і його сільська рада. А от там, де живе хтось з "маперів", дуже багато цікавого і корисного. Львів взагалі доволі деталізований. Я от з цікавості глянув на великі міста в Німеччині (наскільки я знаю, OSM звідтіля походить, бо мій Garmin багато чого неперекладеного українською відображає німецькою), то там взагалі практично кожен стовп позначено (я так собі уявляю, що в них на уроці географії замість рудиментарних паперових контурних карт кожен учень відмальовує околиці власної домівки).

У відкритих довідкових джерелах багато своїх відносних мінусів, наприклад хтось може місто Москва позначити як "Мордор". Однак спільнота тут же це виправить. Це як один з прикладів. Проте саме за таким способом поширення знань майбутнє, на мою скромну думку.

Upd: Або що робити з таким продуктом як Oracle Business Intelligence, де офіційна документація наче навмисне робилася так, щоб безпорадний користувач підписувався на платні консультації? Тут у пригоді стає спільнота користувачів, яка на форумах, блогах і в youtube викладає свій особистий досвід у відкритий доступ. Не знаю, з якого дива приватній особі цьому противитися. Це може йти всупереч інтересам компаній, які хочуть, щоб за знаннями йшли лише і виключно до них - за гроші. А якщо хтось з авторитетних володарів інформації просто не згідний, щоб у відкритому доступі лежала неправдива інформація, то для цього повно засобів, щоб її виправити.

Upd2: Хоча я би остерігався, якби лікар мені прописував медикаменти, аргументуючи це тим, що прочитав про їхню користь у вікіпедії. Я би перепитав - лише звідти дізналися? Як і з картами, якщо там позначено водойму, а насправді ніякої водойми нема, то це може бути застарілою або неправдивою інформацією - нагода для самостійного внесення змін. В той же час, і за багато років не дочекатися охоплення офіційною картографією кожного закапелку України, хоча би настільки ж деталізованої, як той же OSM.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Тагаєв
Новак
*

Зареєстрований: 15-9-2014
Нема на форумі

[*] написано 2-9-2015 у 11:08

Я вже рік пишу до української Вікіпедії. За цей час створив понад 800 статей і десь у стількох само повиправляв помилки (переважно мовні). Я почитав той допис у livejournal і можу сказати, що взагалі з ним не згоден. І не лише через моє частково скептичне ставлення до можливостей науки. Справа хоча би в тому, що в українській Вікіпедії просто писати якісь дурниці нікому. Ті люди, які туди приходять і затримуються надовго, то справжні фанати своєї справи. Серед величезної кількості статей (скоро буде вже 600 000) наука посідає зовсім не чільне місце. Все-таки це енциклопедія, а не якась дослідницька праця і люди пишуть щось найсуттєвіше, бо мало в кого є бажання і час займатись якоюсь дослідницькою діяльністю. Чільне місце посідають біографії, але це переважно загальновідомі факти, які легко перевірити. Історію Вікіпедія описує набагато краще, ніж будь-який підручник. В принципі можна перекласти з інших мов історію будь-якого населеного пункту і з цієї точки зору повнота опису не залежить від країни. Ніхто не заважає прочитати в окремих статтях історії різних країн. Потенційно можна розписувати історію кожного маленького села до величезних розмірів (скажімо до 200 000 знаків). Статті редагують багато людей і рано чи пізно хтось помічає суперечності, якщо вони є. І якщо не виправляє, то хоча б їх показує. Єдина справді проблемна галузь - це статті про сучасних політиків і бізнесменів, або осіб, які з цим пов'язані. Дуже важко боротися проти замовних статей, або коли хтось починає відбілювати того чи іншого політика.

Стосовно того, що писали раніше на форумі, можу погодитися з тим, що українську Вікіпедію пише занадто мало науковців. Але мені взагалі важко уявити собі справжнього науковця в українських реаліях, і який би ще знаходив час на Вікіпедію. І крім того в нас депресивне і попсове суспільство взагалі, якось не до Вікіпедії людям. Ще така проблема, що багато з території України пишуть до російської Вікіпедії через різні причини. Що цікаво, якщо я не помиляюсь, один із найпродуктивніших дописувачів у російську Вікіпедію живе у Львові. Але якщо порівнювати з Білоруссю, то в нас на порядок все краще.

Власне, чому я сам почав створювати Вікіпедію? Це не через бажання бути енциклопедистом, а для того, щоб більше було українськомовного контенту. Якоюсь мірою це для мене втеча від російської мови й суржику, бо коли читаєш потім власні тексти, то ніби спілкуєшся з самим собою, бо такою мовою більше ні з ким поговорити. На мій погляд, якби в нас більше людей переймалося долею української мови, то було би більше дописувачів. Крім того, мовний фронт же дуже розтягнутий, комусь і блоги треба писати і інформаційні сайти, а фінансової підтримки нема, на відміну від рунету.
 Сторінки:  1  2    4

Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006

Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6386
Реклама: