Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Чому я проти НЛП
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-5-2008 у 15:39
Чому я проти НЛП


У нас на форумі вже кілька раз піднімалося питання використання НЛП і подібних технологій маніпулювання людьми. Потібні теми жваво обговорюються і в інших середовищах.
Вирішив і я написати з цього приводу.Дуже прошу не сприймати мій допис як комплексну критику цього напряму психології. Швидше це деякі штрихи з практики НЛП у наших умовах.
Зазначу, що сам практикою НЛП ніколи не займався, знайомий з ним лише з літератури та перетинів з енелперами. Проте, як кажуть, щоби оцінити смак яєшні, не потрібно бути куркою.
З зрозумілих далі причин я об’єднюю в одну купу НЛП та деякі інші маніпулятивні технології, не дуже вдаючись у їхні деталі. З точки зору загальної думки це суттєвого значення не має.
У першу чергу глянемо на питання корисності маніпулятивних технологій. Зараз активно просувається навчання таким технікам у різних сторонах людських стосунків, найчастіше це маркетинг та стосунки статей, З одного боку дуже класно вміти переконувати замовника та укладати вигідні угоди чи «магічним» чином заволокти дівчину до ліжка. З другого боку, а що в кінці такої успішної угоди чи зустрічі?
В кінці, як правило, розчарування і проблеми, що породжені невідповідністю створеного образу та реальної дійсності.
Мені кілька раз довелося виступати підрядником по гарних договорах, укладених з використанням маніпулятивних технологій (не лише НЛП, але завжди за рахунок людського фактора – часто просто дружніх стосунків, активної комунікації, «запудрювання мізків» і тп). У всіх цих випадках угоди були невиконані, проекти провалені а ми отримували купу проблем та губили добрих друзів.
Секрет невдачі був простий - ми не дотягували до потрібного рівня, який був закладений у процесі укладання угоди. Хоча я не виключаю існування тут фактора вищої спрведливості. Точніше, я переконаний в існуванні цього фактора, але і без нього тут вистачає факторів – адже вступаючи на стежку маніпуляції ви відходите від правди. А значить, рано чи пізно об’єктивна картина предментної області переговорів буде зруйнована. А це в свою чергу, призводить до неточних формулювань, завищених зобов’язань, недомовок, приховування потенційних затрат.
Аналогічна ситуація вочевидь має місце і в стосунках статей. Дрібна локальна «перемога» для молодого хлопця потім швидше за все обернеться реальними проблемами, клопотами з дівчиною, яка бачить картину інакше ніж він, її образою, втратою друга.

Вбивчий аргумент за НЛП – ми не обманюємо, ми вчимося краще доносити свою думку та бажання до партнера. Підлаштовуємся під нього.
З цим я погоджуюся. Але є кілька «але»:
«Але» №1.
Це все-таки маніпуляція, не випадково підлаштовування до партнера є обов’язковим елементом будь-якої техніки гіпнозу. І тут уже стають актуальними речі викладені вище. Обман – він не в тому, чи сказали неправду чи ні, а в тому, чи в вашого партнера збереглася (з’явилася, поглибилася) правдива модель предметної області.
Тому розумним людям з конструктивним світоглядом – я таки раджу уникати такого аргументу на користь НЛП. Цей аргумент загрожує вам втратою друзів і коханих, чи (навіть швидше) втратою можливості збільшити коло близьких людей, професійними невдачами, утягуванням у довготривалі конфікти, ескалацією брехні в спілкуванні.
Найцинічніші у такому разі кажуть – мені все-рівно, мені начхати на інших. Мої технології дозволять досягнути мені успіху і без друзів, щастя – і без коханих. Якщо я кого обманув чи «зманіпулював» - то не мої проблеми.
То для тих є «Але» №2. Для егоїстів.
Основою будь-якої маніпуляції є підлаштування під партнера. В НЛП це м’яко копіювати його, в інших техніках – щось інше. Це не важливо. Важливо, що ви підлаштовуєтеся.
Підлаштування проявляється в тому що ви робите ті жести, повторяєте ті слова чи думки, займаєте ті пози що партнер, і навіть пробуєте дихати як він.
А це прямий шлях до найбільшої втрати - втрати своєї особистості. Адже саме наше тіло і наше тіло є основним носієм нашої особистості і душі. Заставляючи тіло слідувати велінням чужої душі ви гарантовано наносите шкоду власній. Особливо це стосується підлаштування по диханню, адже не випадково слово «дух» має два значення – фізіологічне і божественне.
Результатом маніпуляцій шляхом підлаштовування неминуче стає зменшення власного внутрішнього світу, втрата індивідуальності, ослаблення сили волі, нервові та, в решті-решт, тілесні болячки.
Тому бережіться цього. Це шлях в погане місце. Притому – деколи дуже короткий. Підозрюю, що майстра техніки НЛП який не усвідомлює ще всіх загроз, може чекати страшна небезпека пройти цей шлях за хвилини. Спробувавши підлаштуватися під людину з психікою неандертальця :) Бо по суті, нелепер мусить підлаштовуватися поки не зможе «потягнути на себе» - почати керувати процесом спілкування. Проте є люди, керувати спілкуванням з якими є справа безнадійна – тупість і твердолобість таких людей непробивна. І спілкування з ними може привести до стану повного виснаження і морального їм підпорядкування.
Подібна загроза є в спробі спілкування з людьми з прихованими нервовими хворобами. Можна спробувати (і напевно вдало) підлаштуватися під нервовий тік, але потім і вас бути той самий тік. Воно вам треба.
Ну і ще. Можна нарватися на злого чоловіка, який це все знає і буде бачити ваші спроби і користати з них. У такому разі він вас виснажить до такої степені, що можна буде і до психіатра уже звертатися.
Може остання загроза і екзотична, проте поширення технологій породжує і поширює антитехнології. Я не раз бачив як деякі офісні працівники успішно знущаються над комівояжерами, що пробують з допомогою маніпуляцій втюхати свій товар.


Коротко – це усе, що я хотів сказати. Забийте на ту дурню з трьох букв, дайте жити собі та іншим :)

Оригінал статті є тут - http://www.apele.net/antinlp




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 30-5-2008 у 16:22


Сильно :). Мені єдине цікаво - невже є люди, які таким чином досягли успіху (чи то, може, вважають, що досягли)?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 30-5-2008 у 18:28


Познущатися над комівояжерами які ввалюються в офіс і з дверей починають "вантажити" завченими фразами - миле діло :lol:




Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-5-2008 у 19:55


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Сильно :). Мені єдине цікаво - невже є люди, які таким чином досягли успіху (чи то, може, вважають, що досягли)?


Такі, що вважають - напевно досить багато. Інакше не можу пояснити купу літератури в книгарнях, популярність курсів і тп.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 31-5-2008 у 01:25


Тут, як завжди - ті, хто серйозно практикує НЛП та досяг великих успіхів, той не буде про це багато тріпатися. А шуму, двіжухи, так би мовити, багато від тих, хто ... не так багато знає. І той шум потрібен їм для реклами самого явища, щоб мати можливість на ньому заробляти (курси, книжки).

Взагалі, людське спілкування часто і є програмуванням. Це, фактично, вся історія людства. Наприклад, дитина, яка, щоб отримати заборонену іграшку, починає плакати - уже перші спроби маніпуляції. Чи хтось починає стогнати, щоб його пожаліли. Та на кожному кроці.
Ну а зараз це відокремили в окрему галузь і почали вивчати закономірності, щоб використовувати більш свідомо.

Добре це, чи погано... Утримаюся від однозначних висновків. З одного боку це не самостійне явище, а інструмент. І все залежить від того, хто і як його застосовує. А от застосування його в корисливих цілях - це уже не дуже гарно пахне. Попри це, знати суть, щоб краще розуміти життя суспільства, людських взаємин - може і не зашкодить. Єдине, щоб не попасти під вплив спокуси.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2008 у 11:13


а я розглядаю НЛП з точки зору знаннь
НПЛ дає знання про те, як люди нас слухають і відчувають, як розуміють
знання про те, як донести те, що ти думаєш з мінімальними втратами і трансофрмаціями до голови іншого.
Звісно ці знання можна використовувати і в маніпулятивних цілях...
Я б тут провів аналогію з магією. Магія - це знання, які дають можливості, що не мають більшість інших. Як ти ці можливості використовуєш то вже твоя справа. Але ще є така штука як рівновага. І ти отримуєш рівно стільки скільки віддаєш. В глобальному баченні. І в кінці кінців ти матимеш тільки ж добра скільки зробив рівно як і стільки ж зла.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2008 у 11:33


Та ні, друзі, створювати розумний вигляд тут нема сенсу. Хіба хочеться самого себе виправдати. Хоча виправдовувати нема чого - потрібно берегтися, а не шукати пояснень.

Цитата:

Тут, як завжди - ті, хто серйозно практикує НЛП та досяг великих успіхів, той не буде про це багато тріпатися. А шуму, двіжухи, так би мовити, багато від тих, хто ... не так багато знає. І той шум потрібен їм для реклами самого явища, щоб мати можливість на ньому заробляти (курси, книжки).

Це одна з традиційних байок, яка надихає молодь не звертати уваги на лузерів, які обламалися на вибраному ними шляху. Мовляв, "є майстри", їх ніхто не бачив, про них ніхто не чув, але вони десь є.....уууу.....
І власне байку "про тих хто досяг великих успіхів" створюють ті хто хоче на ньому заробляти.
А навіть як є. Досягнули успіху? У чому? У мавпуванні інших? У тому що він може дихати як астматик, щоби сподобатися астматику? Не раджу досягати великих успіхів на цьому шляху.

Цитата:

а я розглядаю НЛП з точки зору знаннь
НПЛ дає знання про те, як люди нас слухають і відчувають, як розуміють

Ця теза також добре відома. НЛП - це не система знань, це визнають самі автори. НЛП - це система практик. ІМХО (див. вище) - шкідливих і руйнівних для особистості. Так само гриби можна курити.
Хочете знання - читайте серйозні книги по психології, хочете мудрості - цікавтеся філософією.
Цитата:
Я б тут провів аналогію з магією. Магія - це знання, які дають можливості, що не мають більшість інших. Як ти ці можливості використовуєш то вже твоя справа. Але ще є така штука як рівновага. І ти отримуєш рівно стільки скільки віддаєш. В глобальному баченні. І в кінці кінців ти матимеш тільки ж добра скільки зробив рівно як і стільки ж зла.

Ну це вже швидше згодиться десь для книг аля Толкієн чи де Гуін :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2008 у 13:51


Джон Рональд Роуел тут нідочого



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 1-6-2008 у 14:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А навіть як є. Досягнули успіху? У чому? У мавпуванні інших? У тому що він може дихати як астматик, щоби сподобатися астматику? Не раджу досягати великих успіхів на цьому шляху.


Взагалі-то НЛП, наскільки я розумію це явище - вивчення системи, в яку доводиться бути включеним, з метою розробки технології отримання в її (системи) рамках власного запланованого результату. Це, в принципі, робить практично кожен у своєму житті. З більшим чи меншим успіхом.

Гммм... Подумав... Я до НЛП не маю ніякого відношення, ні тренером не є, ні на жодному тренінгу присутнім не був, хоча толкових людей, в це задіяних знаю. Тому говорити про НЛП не буду продовжувати.
А от при життєві випадки...

Якщо говорити про життєві приклади в контексті наведених тобою ситуацій, то... Є, припустимо, дві фірми, одна дуже фахова, може надавати послуги високої якості, а інша - пустишка. Як вижити цій пустишці? Та тільки обманом людей, використанням маніпулятивних технологій. Звісно, з часом все випливе. Але як вижити весь той час першій, фаховій фірмі? А таких пустишок не одна-дві, їх багато. Тож як виживати? Тому Андрію, "створений образ" цілком може відповідати дійсності, просто його теж треба вміло доносити. Щоб фаховість не вимерла. І зовсім не обов`язково якимось мавпуванням цього досягати. Хоча різні нештатні засоби шукати доводиться постійно, тому що у нас суспільство з дуже обширними недукоментованими можливостями, як, думаю, тобі відомо :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2008 у 15:21


а щодо знаннь...
Лабораторну роботу з хімії здати важко, коли не знаєш теорії. Бо доводиться відповідати "пальцем в небо". НЛП практики - та ж лабораторна робота для якої є своя теорія, без вивчення якої не обійтись




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 2-6-2008 у 13:41


а я так і н езрозуиів що таке НЛП?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 2-6-2008 у 13:48


НЛП - нейролінгвістичне програмування. В неті купа інфи.
Ніколи ним не займався, але цікавить інше - Як захиститися від цих "програмерів"?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 2-6-2008 у 14:10


Недавно бачила книжки про НЛП у Івано-Франківську, у Великій кишені...

там також багато такого було - ціла полиця.




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2008 у 14:49


останнім часом НЛП часто асоціюють з пікаперами. вони використовують багато таких технік для зваблення дівчат. на цьому досить добре заробляють. в Києві курс для лузерів 18+ коштує десь півтисячі мертвих єнотів. реклама каже задоволені лишаються всі.
в тому числі і дівчата, яких власне і зваблюють) хоч і не всі.

фішка в тому, що цей спосіб примінення НЛП найрозрекламованіший в нашому суспільстві і тому про НЛП часто говорять з негативним відтінком ніби це шахрайство і спосіб обманювати людей. ніхто нікого не обманює. справа тільки в тому, що можна бути, а можна здаватися. Так от в даному випадку НЛП дозволяє правдоподібно здаватися тим, ким ти насправді не є і якщо ти гівно, то ти тільки деякий час зможеш переконувати людей, що ти канфєтка і рано чи пізно від тебе почне смердіти.

а захищатися від них немає сенсу. якщо трошки розбираєшся в людях, то одразу відчуєш фальш. але це якщо перед тобою не майстер. від майстрів захищатися безкорисно




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 2-6-2008 у 15:27


Читала десь раніше, коли стало цікаво, шо ж то за НЛП таке, таку річ. Деякі люди можуть володіти описаними у даній методиці методами абсолютно не навчаючись і навіть не знаючи цього. У такому випадку, як на мене, шкоди зовсім ніякої немає - принаймні у тому плані, що людина не намагається тебе таким чином надурити, а поводиться природно. Наскільки розумію, то деякі "вумні" люди, підозрюю шо з претензією називатися психологами, вирішили виокремити риси, які подобаються іншим людям чи шось типу того...

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
а захищатися від них немає сенсу. якщо трошки розбираєшся в людях, то одразу відчуєш фальш. але це якщо перед тобою не майстер. від майстрів захищатися безкорисно


А хто такі майстри НЛП - гіпнотизери? - Навіть від таких можна захиститися...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2008 у 20:25


ну захищайтеся)
я ж хіба щось маю проти?:)




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2008 у 20:46


Катрусю, не переймайтеся! Не думаю, що вам десь доведеться зустрітися з якимись "майстрами-гіпнотизерами". А знаючи трохи місцевих Задорожніх, можу собі уявити як запариться той майстер, пробуючи покерувати котримось з цієї родини. Хоча би вашим чоловіком :)

Цитата:
Так от в даному випадку НЛП дозволяє правдоподібно здаватися тим, ким ти насправді не є і якщо ти гівно, то ти тільки деякий час зможеш переконувати людей, що ти канфєтка і рано чи пізно від тебе почне смердіти.

Точно підмічено. Згоден на 100%

А так як досконалих людей немає, думаю, краще свої зусилля витрачати не на створення фальшивого позитивного образу, а на справжнє самовдосконалення.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2008 у 20:59


так да
але ж якщо ти справді чогось вартий, то чому не використовувати більш ефективні способи показати це?
Як правильно сказала Катерина багатьма досить простими методами володіє велика кількість людей. але ж є і інші. так от їм такі знання, я думаю, зовсім не завадять:)

а з приводу керування людьми... ну власне маніпуляція на те і маніпуляція щоб її не помічали ;)
як плануєте захищатися від того, про що не здогадуєтесь навіть ?:)




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2008 у 21:34


Цитата:
як плануєте захищатися від того, про що не здогадуєтесь навіть ?


Та то не є проблема. Спробуйте поманіпулювати досвідченим бюрократом, адвокатом, священником чи успішним підприємцем. Швидко зрозумієте яка справжня низька ефективність цих технік. А розвиток суспільства передбачає і розвиток кожної особистості окремо. Не забуваємо, що теперішнє покоління є дуже недорозвинутим у цивільному плані, але далі так не буде.

Друге. Чи буде вам шкода, що вами маніпулюють - це одне питання. Друге питання, яке я власне виніс на гору - шкода буде тому хто маніпулює.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2008 у 23:35


нічого не залежить від того бюрократ ти чи адвокат ти священник
якщо будь-кого за 10 хв можна навчити не відчувати болю, то і будь-що інше вкласти в людський мозок теж можливо. на мою думку. навіть без бажання володаря того самого мозку




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 3-6-2008 у 09:09


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Катрусю, не переймайтеся! Не думаю, що вам десь доведеться зустрітися з якимись "майстрами-гіпнотизерами". А знаючи трохи місцевих Задорожніх, можу собі уявити як запариться той майстер, пробуючи покерувати котримось з цієї родини. Хоча би вашим чоловіком :)
:lol:

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
якщо будь-кого за 10 хв можна навчити не відчувати болю, то і будь-що інше вкласти в людський мозок теж можливо. на мою думку. навіть без бажання володаря того самого мозку


Щодо "без бажання володаря мозку": маю таку думку, що НЛП має багато спільного з гіпнозом, оскільки так само намагається вплинути на підсвідому частину людини. Так от, гіпнотизери зазвичай вправляються на "слабких" людях, які піддаються - часто навіть свідомо.

А щодо "не здогадуєтесь" - знаю двох людей, які цікавилися НЛП, ну і не тільки цікавилися. У першому випадку людина це зовсім не приховувала (це були поїздки на закордонні семінари, великі і гарні книжки і т.д.), а у другому просто випадково попалилася... Так от, у цих двох людей було дуже багато спільного - це замкнутість, скритність, штучність, дурнувата посмішка, а також, що найбільше відштовхувало - це якась "слизькість", чи шо... Оскільки вибірка не є велика, то не беруся зі 100% впевненістю сказати, що це є риси людей, які тим займаються, але тим не менше...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Тарасов
Адміністратор
********



Повідомлень: 328
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 3-6-2008 у 11:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
якщо будь-кого за 10 хв можна навчити не відчувати болю, то і будь-що інше вкласти в людський мозок теж можливо. на мою думку. навіть без бажання володаря того самого мозку


Хочу нагадати, що незалежно від назв "НЛП", "гіпноз", ... деякі дії однаково класифікуються Карним кодексом України.

Особливо "будь-що інше вкласти в людський мозок .... навіть без бажання володаря того самого мозку"

Ціль вашого навчання НЛП - отримати проблеми з законом та суспільством? Чи ви принципово не будете використовувати те чего навчитеся? :) Для чого вчитись? :)




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 3-6-2008 у 11:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Дмитро Тарасов
Хочу нагадати, що незалежно від назв "НЛП", "гіпноз", ... деякі дії однаково класифікуються Карним кодексом України.
Особливо "будь-що інше вкласти в людський мозок .... навіть без бажання володаря того самого мозку"
Тоді всі рекламодавці й рекламісти вже давно мають "парашу драїти", бо намагаються вкласти в інший мозок без згоди того мозку



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-6-2008 у 13:28


Знаєте, а мені здається, що до НЛП та подібних практик ви підходите пересторожено. Людина, яка б психологічно не розвивалася, так би і сиділа на тому ж рівні неандертальця. Психологія - велика наука. Філософія - просто гігантська. А дівчата у всі часи виходили заміж стріляючи очима, тихенько зітхаючи, хлопаки домагалися свого - випинаючи груди, розказуючи, що :"Тебе люблю, як нікого..." Часи міняються - міняються і науки.
Зараз всі стають такі розумні, що й не підходь. І це на фоні величезного браку нормального безпосереднього спілкування. Не дивно, що достукатися одному до одного стає все важче - от і придумують, хто що ладен...
А якщо вдуматися - в кожному з цих методів є правдиве зернятко - от тільки хто хоче його розгледіти і ним скористатися?. Це як в единоборствах: хтось намагається вловити гармонію в собі і світові за допомогою обраної системи, тренується і думає; комусь достатньо просто покращити свою фізичну форму - досягаючи успіху у інших сферах;, а хтось прагне хитрих "прийомів" - думаючи, що тут і поляга секрет непереможності :P
НЛП добре допомага зрозуміти стан людини, заспокоїти - щоб потім нормально досягти рішення. Купу таких дій люди використовують і просто так - несвідомо, і свідомо також - навіть не знаючи, що їх виокремили в систему і дали назву...
Чесно кажучи, тут все, як на мене, впирається в рівень розвитку людини - як використання способів переконання , так і відстоювання своєї думки, своїх інтересів.
Чи, може, давайте вже все заперечувати. Що там ми знаємо? НЛП, Карнегі, діанетику, Фрейда, Павлова... Хто продовжить список? ;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-6-2008 у 14:10


так, НЛП має спільні риси з гіпнозом

ті двоє, що вам попалися просто люди, які цим цікавляться.
я от нейронними мережами цікавлюсь. і навіть працював з ними. але мене заткне за пояс будь-який фахівець в цій області




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6594
Реклама: