Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Як перестали вірити?
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 28-6-2008 у 09:56
Як перестали вірити?


Щоб замкнути коло, створене темами http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=5423&page=2 та http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=5468, якраз цієї теми і бракувало. В мене тільки прохання - на підвищених тонах не дискутувати, аргументувати по можливості (Dmy, Тарас, Рост і всі решта), Demyan - слідкувати за мовою якою ти пишеш (купа граматичних помилок, як ти в школі вчився?).



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 29-6-2008 у 01:59


та я і не починала :)



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 30-6-2008 у 14:43


Цікава тема Яремо.
Але треба мабуть спочатку якось розділити релігійність і віру. (колись Рост мені задіагностував відсутність віри, хоча сам я так не вважаю).
Чому цікаво - змінилося суспільство за останніх 15 років. Побував на днях в Манявському скиті, і те відчуття духовності, яке там було 10 років тому чомусь змінилося відчуттям комерціалізованості, свята (Паска, Різвдо) стали не такими, і багато, багато інших ознак зникання духовності (релігійності?)
Зараз трохи нема часу, можливо за кілька днів зможу написати більше.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-7-2008 у 18:39


Це так, між іншим:
будучи в Почаєві, цілком відчуваючи велич і особливість цього місця і цього храму, я разом з тим відчувала і сильний дискомфорт, мені було там незатишно, навіть страшно. Хоч у храмах, зазвичай, я відпочиваю душею. Відвідую я наші Львівські храми. Байдуже, грекокатолицькі чи православні (українські).
І тут зрозуміла Чим відрізняється храм Московського патріархату.
В нас головне - Бог - це любов
В нис - бійся кари Божої.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 5-7-2008 у 10:35


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
чомусь змінилося відчуттям комерціалізованості, свята (Паска, Різвдо) стали не такими, і багато, багато інших ознак зникання духовності (релігійності?)


Як на мене, все має під собою комерційну основу. Священники на Україні досить так непогано живуть, між іншим. Сумніваюся, що це дещиця від зборів від парафіян.

Духовнісь і релігійність треба відрізняти.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-7-2008 у 15:10


Чув, щоб дістати парафію, треба дати хабара...
Цитата:
Як на мене, все має під собою комерційну основу. Священники на Україні досить так непогано живуть, між іншим. Сумніваюся, що це дещиця від зборів від парафіян.

Щось Ростика не чути.... :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 5-7-2008 у 15:46


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Щось Ростика не чути.... :)

А він що, хіба з парафіяльними справами пов’язаний? Чи може більше розказати?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 5-7-2008 у 21:39


Раз, раз... Раз, два, три... перевірка мікрохвону... Тепер чути? :D

Я б не говорив про зникнення духовності. В мене час від часу такі зустрічі трапляються, - з ніг від усвідомлення духовного рівню людей збиває. Недавно відвідав монастир студитів в Жукові, так було просто страшно зайти в їхню церковцю. Тому що там Бог. Буквально фізичне відчуття.
Познайомився з одним братом, який тривалий час жив відлюдником на пустоші. Неймовірна людина Розмова з ним може просто все життя перевернути.
Так що все нормально з духовністю у нас. Звичайно, якщо її шукати не там, де вона є, то важко, але я б не казав, що все аж зовсім зле. Ви теє, хоча б в Уневі були? Навіть Яндрух був :) 15 грн на маршрутці туди-назад. Хоча краще автомобілем, в будній день на вечірню приїхати. Тоді і скажете, є ще у нас духовність, чи ні.

Ну а розказати про те, як перестав вірити не можу точно. Не переставав на разі :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Петро Гонсалес
Заблокований




Повідомлень: 215
Зареєстрований: 19-9-2012
Місто: Львiв
Нема на форумі


[*] написано 17-3-2013 у 01:02


Щоб перестати вірити, потрібно, мабуть, зайнятися самоосвітою. Пильно спостерігати за людьми, вивчати їх. Та й, зрештою, не тільки за людьми: просто - вивчати світ, пізнавати заново сутність речей.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-3-2013 у 11:13


Самоосвіта та увага до світу - взагалі корисна речі. Саме завдяки їм найчастіше і змінюється людина.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 17-3-2013 у 14:15


Щоб говорити про це, потрібно спочатку визначити, що таке віра.

Уявіть ситуацію: чоловік ішов горами, вздовж ущелини, нога зісковзнула, і покотився він в пропасть, але в останній момент зачепився руками за якийсь виступ, чи галузку. І практично висить над прірвою.
Висить і молиться: Господи, врятуй мене!
І несподівано чує голос:
- Я врятую тебе. Але чи віриш ти в це?
- Вірю!
- Якщо віриш, відпусти руки!
- Але ж я впаду в пропасть!
- Чи віриш ти в те, що Я спасу тебе?

Поставте себе уявно на місце цього чоловіка і задайте собі запитання, що б ви зробили? Чи перестали б чіплятися за скелю і полетіли вниз, просто вірячи в те, що Господь врятує?
Ми не знаємо, що там внизу. Може там гостре каміння... А може нижче всього на метр-два широкий виступ, на який можна м'яко зіскочити, чи внизу глибоке озеро, упавши в яке ми теж врятуємось... Ми цього не бачимо і не знаємо.

Так от, віра - це коли в такій ситуації людина відпустить руки і полетить вниз, не знаючи, але в повній довірі до Бога.

Усе інше, що ми говоримо про віру - це просто слова.

В цьому контексті, щоб людина дійсно вірила і перестала вірити, потрібна якась потужна катастрофа в її житті, яка накриє плахтою такого сильного страждання, що свідомість просто не витримає випробування, зациклившись на особистому.

Не треба протиставляти віру і самоосвіту. Від самоосвіти зникає не віра, а суєвірря, яке є результатом незнання. А віра є результатом знання, тільки духовного характеру. І віра є силою, на яку можна реально опертись.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Петро Гонсалес
Заблокований




Повідомлень: 215
Зареєстрований: 19-9-2012
Місто: Львiв
Нема на форумі


[*] написано 17-3-2013 у 14:45


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Щоб говорити про це, потрібно спочатку визначити, що таке віра.

Спеціально для Роста! :lol:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 17-3-2013 у 20:03


Цитата: Початково розміщене учасником Петро Гонсалес  
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Щоб говорити про це, потрібно спочатку визначити, що таке віра.

Спеціально для Роста! :lol:

Петро Гонсалес, ви в житті Сергій Савєльєв? Якщо ні, і якщо ви хочете спілкуватись тут від власного імені, то потрудіться відстоювати свою позицію власними словами, хоча би з поваги до інших співрозмовників, яким, можливо, є ще чим зайнятись, замість тратити години свого життя на переглядання чиїхось відео, тільки для того, щоб зрозуміти, про що ви хочете тут сказати. Чи ви на це не здатні, хоча би тезисно викласти те, в чому ви впевнені? Тоді може ранувато спілкуватися на теми, щодо яких у вас не сформована власна життєва позиція?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Петро Гонсалес
Заблокований




Повідомлень: 215
Зареєстрований: 19-9-2012
Місто: Львiв
Нема на форумі


[*] написано 17-3-2013 у 22:28


2 Рост:

Пане, я підмітив у Вас високомірне ставлення до людей.
Моя твоя не понимать...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 18-3-2013 у 00:01


Цитата: Початково розміщене учасником Петро Гонсалес  

Моя твоя не понимать...

В тому і справа, що ви багато чого не розумієте, і не тільки в тому, що говорю я, але берете на себе сміливість критикувати і висміювати інших людей, їхні життєві позиції, при чому примітивно, без жодних вагомих власних аргументів.
Немає ніякої цінності в тому, чого ви начитались, чи чого наслухались. Поки набуті знання не переплавляться у вашому особистому досвіді і не стануть реальною життєвою силою, вони ніщо. Тільки те, що є основою вашого життя, на чому ви твердо стоїте, за що готові навіть померти - ось це цінність.
Шукайте цього, а не займайтеся вишукуванням надуманих недоліків в інших людях, які, на відміну від, поки що, вас роблять власні поступки і залишають власний слід в історії. Висміювати, чи навіть засуджувати Папу Римського, і бути Папою - це зовсім різні речі. Ну, це з паралельної теми з вашою участю, щоб уже не скакати туди-сюди. І тут ще питання, у кого з нас високомірне ставлення до людей.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Петро Гонсалес
Заблокований




Повідомлень: 215
Зареєстрований: 19-9-2012
Місто: Львiв
Нема на форумі


[*] написано 18-3-2013 у 00:15


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Немає ніякої цінності в тому, чого ви начитались, чи чого наслухались. Поки набуті знання не переплавляться у вашому особистому досвіді і не стануть реальною життєвою силою, вони ніщо. Тільки те, що є основою вашого життя, на чому ви твердо стоїте, за що готові навіть померти - ось це цінність.
Шукайте цього, а не займайтеся вишукуванням надуманих недоліків в інших людях, які, на відміну від, поки що, вас роблять власні поступки і залишають власний слід в історії. Висміювати, чи навіть засуджувати Папу Римського, і бути Папою - це зовсім різні речі.

А Ви ще й мастак поговорити і менторським тоном поморалізаторствувати. Прошу дуже!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 18-3-2013 у 00:20


Цитата: Початково розміщене учасником Петро Гонсалес  

А Ви ще й мастак поговорити і менторським тоном поморалізаторствувати. Прошу дуже!

Та ні, дискусія закінчена. Рочків через надцять, хоча б, можна буде продовжити.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6680
Реклама: