Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Пропоную обговорити цитату з Ф. Ніцше
Козачок Сергій
Академік
****



Повідомлень: 329
Зареєстрований: 29-2-2008
Місто: Рівне
Нема на форумі

Настрій: Адекватний

[*] написано 5-8-2008 у 10:06
Пропоную обговорити цитату з Ф. Ніцше


Коротка цитата з праці Ніцше “Так говорив Заратустра”. Хотілось би почути що думаєте ви з цього приводу. Даруйте за російськомовну цитату, просто книга у мене на російській, а сам перекладати такий серйозний твір не беруся.
“Много стран видел Заратустра и много народов – так открыл он добро и зло многих народов. Большей власти не нашел Заратустра на земле, чем добро и зло.
Ни один народ не мог би жить, не зделав сперва оценки; если хочет он сохранить себя, он не должен оценивать так, как оценивает сосед.
Многое, что у одного народа называлось добром, у другого называлось глумлением и позором – так нашел я. Многое, что нашел я, здесь називалось злом, а там украшалось пурпурной мантией почести.
Никогда ни один сосед не понимал другого: всегда удивлялась душа его безумству и злобе соседа.
Скрижаль добра висит над каждим народом. Взгляни, это скрижаль преодолений его; взгляни, это голос воли его к власти.
Похвально то, что кажется ему трудным; все неизбежное и трудное называет он добром; а то, что ещо освобождает от величайшей нужди, - редкое и самое трудное – зовет он священним...” ну і так далі.
Як би ви могли застосувати цю цитату до України та до її сусідів?
Дякую.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 7-8-2008 у 15:00


http://ukrlife.org/main/minerva/nietzsche5.htm
Цитата:
Багато країн бачив Заратустра й багато народів — так він пізнав добро і зло багатьох народів. Більшої влади не знайшов Заратустра на землі, ніж добро і зло.
Жити не зміг би жоден народ, спершу ціни не склавши; та якщо він хоче себе зберегти, то не повинен складати ціну так, як складає ціну сусід.
Багато чого такого, що один народ називає добром, інший вважає соромом і ганьбою,— ось що я з'ясував. Багато чого, як я з'ясував, тут називають злом, а там прикрашають багряницею шани.
Ніколи один сусід не розумів іншого — завжди дивувалась душа його самообману і злості сусіда.
Скрижаль добра висить над кожним народом. Поглянь, це — скрижаль переборень його; поглянь, це — голос волі його до влади.
Похвали гідне те, що здається йому важким; все, що неминуче й важке, називають добром; а те, що звільняє ще й від страшенної біди, що рідкісне і найважче,— те проголошують священним.

Є нормальний український переклад, для чого займатися підтримкою зникаючих реґіональних мов?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-8-2008 у 09:43


Це традиція така, спочатку по російськи шукати в неті.
А що саме в тій фразі обговорювати? Яку зачіпку?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Козачок Сергій
Академік
****



Повідомлень: 329
Зареєстрований: 29-2-2008
Місто: Рівне
Нема на форумі

Настрій: Адекватний

[*] написано 12-8-2008 у 09:07


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Це традиція така, спочатку по російськи шукати в неті.
А що саме в тій фразі обговорювати? Яку зачіпку?


Хочете вірте, хочете ні але цитату я набирав сам. Джерело: Ницше Фридрих “Так говорил Заратустра”. М.: Изд-во Моск. ун-та, 1990. Ст. 52. Переклад Антоновського. Я багато разів чув дуже схвальні відгуки про цей переклад, пререкладач над ним працював 8 років.
Ну так, цитата явно завелика, просто якось складно виокремити головне... Яку зачіпку?
“...если хочет он сохранить себя, он не должен оценивать так, как оценивает сосед...”
“Многое, что у одного народа называлось добром, у другого называлось глумлением и позором...”
“Никогда ни один сосед не понимал другого: всегда удивлялась душа его безумству и злобе соседа...”
Ну от оці фрагменти, власне...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 12-8-2008 у 11:37


Це в руслі сьогоднішніх подій (Росія версус Грузія і всі решта)?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Козачок Сергій
Академік
****



Повідомлень: 329
Зареєстрований: 29-2-2008
Місто: Рівне
Нема на форумі

Настрій: Адекватний

[*] написано 18-8-2008 у 09:53


Та цитата ніби-то дуже універсальна, застосувати її можна майже до будь-чого. Так що і Росія, і Грузія, і всі решта :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Кирюша Сiра
Новак
*



Повідомлень: 12
Зареєстрований: 19-12-2008
Місто: Сiмферополь
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2008 у 16:43


взагалiто Нiцше - пророк нашого часу!!!!!!!!!!
а приведену цитату я сприйняла як повiдомлення про унiкальнiсть кожного народу кожноiго погляду на добро та зло... особливо в контекстi сьогодення... глобализацii... але це дуже суб'ективна точка зору...як в принципi всi особистi думки...хоча менi бiльше подобаеться така фраза цього нiмецького фiлософа: "Бог умер.... це ми його вбили...." дуже символiчно для сучасноi Украiни!!!!!!!!!!!!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірина Роздольська
Дійсний член
***



Повідомлень: 245
Зареєстрований: 13-6-2005
Місто: Львів, Краків
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2008 у 17:07


І що там такого символічного? А чому не "Le roi est mort! Vive le roi!" ?



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2008 у 18:35


Цитата:
"Бог умер.... це ми його вбили...."

Занадто самонадіяно звучить.

Мені чомусь згадався старий анекдот
Цитата:
«Бог помер…»

~ Ніцше про Бога

«Ніцше помер…»

~ Бог про Ніцше




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Каренко
Новак
*



Повідомлень: 19
Зареєстрований: 27-4-2011
Нема на форумі


[*] написано 27-4-2011 у 18:09


Ох, мене завжди оце лякало - "використай цитату про Україну та сусідів"
З кожного речення Ніцше можна писати наукові роботи, а ви пропонуєте перескочити етап дослідження, якось косо протрактувати самостійно та ще й "втсинути" у площину політичних стосунків України та її сусідів :mad:
Перепрошую, просто наболіла тема насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Гротов
Новак
*



Повідомлень: 15
Зареєстрований: 30-4-2011
Нема на форумі


[*] написано 31-5-2011 у 17:10


Важко спроектувати це на теперішню Україну і її сусідів. Зараз трохи змінився устрій і відношення до сусідів, всі сконцентровані на внутрішніх проблемах, і, навіть, зовнішні війни між сусідвами викликані історичними факторами



АРРР
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірина Роздольська
Дійсний член
***



Повідомлень: 245
Зареєстрований: 13-6-2005
Місто: Львів, Краків
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-5-2011 у 20:20


Цитата: Початково розміщене учасником Павло Гротов  
навіть зовнішні війни між сусідами викликані історичними факторами

Справді? Ну-ну.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 10-7-2011 у 16:21


Як часто я натикаюсь на факти, коли добро для одних стає злом для інших, і навпаки. Як часто я задаю собі питання, так що ж таки добро і що - зло? Проста відповідь лежить в площині релігії: Добро - це Бог, зло - це диявол. А життя це боротьба між добром і злом. Та не все так просто...
Неможливо оцінити світло, не знаючи темряви, а відчути радість не зазнавши горя. Напрошується висновок, що і світло і темрява, і радість і горе, і добро і зло, і Бог і диявол - це свідоме, рівноцінне творіння БОГа.!...?
З єдиною маленькою, але суттєвою різницею: Не можна внести темряву в світлу кімнату, і темрява всюди однакова - вона не може зростати.
А маленький спалах сірника дає маленьке світло, запалена від нього свічка - вже більше, включена лампочка - багато, вічинене вікно в сонячний день - дуже багато... А значить життя крізь темряву до світла - єдине повноцінне!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 10-7-2011 у 22:15


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Як часто я натикаюсь на факти, коли добро для одних стає злом для інших, і навпаки. Як часто я задаю собі питання, так що ж таки добро і що - зло? Проста відповідь лежить в площині релігії: Добро - це Бог, зло - це диявол. А життя це боротьба між добром і злом. Та не все так просто...
Неможливо оцінити світло, не знаючи темряви, а відчути радість не зазнавши горя. Напрошується висновок, що і світло і темрява, і радість і горе, і добро і зло, і Бог і диявол - це свідоме, рівноцінне творіння БОГа.!...?
З єдиною маленькою, але суттєвою різницею: Не можна внести темряву в світлу кімнату, і темрява всюди однакова - вона не може зростати.
А маленький спалах сірника дає маленьке світло, запалена від нього свічка - вже більше, включена лампочка - багато, вічинене вікно в сонячний день - дуже багато... А значить життя крізь темряву до світла - єдине повноцінне!


Подібним маразмом обписані стіни всесвітньої павутини. Бог-диявол, правий, неправий, добрий-поганий - скільки живе людство, хтось на протиріччі заробляв, кидаючи кістку людській масі, соціуму, який зразу розділявся на добрих і поганих. А критерії поділу встановлювалися самими ж людьми. Помітили, що історія свідчить, що завжди мусить бути ворог, внутрішній, зовнішній, неважливо, але мусить. Бо інакше суспільна формація втратить сенс буття. І чого мене так в тоску вводили і вводили подібні розумування про все і нічого?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 11-7-2011 у 02:06


Людина, маючи розум, а тим більше озброєна знаннями, завжди може знайти спільну мову з іншою людиною. Ба, чомусь не завжди хоче. Якщо це пов"язано з браком знань, то це поправимо. Але конкретна боротьба двох сусідів за межу між городами... оце, іменно це називається словом маразм, і не лікується віками!



Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Станіслав Лозинський
Новак
*



Повідомлень: 15
Зареєстрований: 30-6-2011
Нема на форумі


[*] написано 13-7-2011 у 15:47


Як застосувати цю цитату до України??? Та буквально!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6818
Реклама: