Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: 6-літки в школі
Андрій Полевський
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 110
Зареєстрований: 17-7-2008
Місто: Lemberg
Нема на форумі

Настрій: згубив колись давно...

[*] написано 9-8-2008 у 22:04
6-літки в школі


Цікавить думка форумчан на рахунок чи варто відправляти дитину в школу в 6 років?



АстролоНиЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-8-2008 у 23:29


а у скільки?
шо - є альтернатива?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-8-2008 у 09:14


Так виглядає, що нема. Тобто, теоретично, можна в 7, але коли вона закінчить? :o




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Полевський
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 110
Зареєстрований: 17-7-2008
Місто: Lemberg
Нема на форумі

Настрій: згубив колись давно...

[*] написано 10-8-2008 у 11:43


А якщо дитині неповних 6, а на наступний рік неповних 7. То коли краще віддавати? Що порадите?



АстролоНиЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-8-2008 у 12:02


У школах зазвичай проводять співбесіди з дітьми. Сходіть і ви, вам вчителі самі порадять чи не важко буде дитині в першому класі.



Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Полевський
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 110
Зареєстрований: 17-7-2008
Місто: Lemberg
Нема на форумі

Настрій: згубив колись давно...

[*] написано 10-8-2008 у 17:31


Я вже ходив в школу. Керівницьтво цікавлять тільки папери про медичний стан дитини (хвороби, прививки). Кажуть якщо лікарі не проти ми візьмем і в 6, і в 5,10. Поспілкувався зі знайомими, багато проти того, щоб в такому віці віддавати дитину в школу. "Не забирай дитинство у дитини", - кажуть мені. По малому бачу, що вже готовий до школи, а в садочку йому не цікаво. До речі і керівництво садку вже хоче малого позбутися.



АстролоНиЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-8-2008 у 18:03


Тоді віддавайте краще в школу. Дитина має розвиватися, дізнаватись нове. Якщо буде важко — заберете і віддасте наступного року. Думаю, таке нескладно провернути.



Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Полевський
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 110
Зареєстрований: 17-7-2008
Місто: Lemberg
Нема на форумі

Настрій: згубив колись давно...

[*] написано 10-8-2008 у 19:05


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Тоді віддавайте краще в школу. Дитина має розвиватися, дізнаватись нове. Якщо буде важко — заберете і віддасте наступного року. Думаю, таке нескладно провернути.


Я такої ж думки. Нехай розвивається, віддамо раніше, програма першого класу не є вже такою важкою. Я подивився на його однолітків, які не ходили в садок, мені здається, що вони трохи відстають у розвитку. А зараз батькі цих дітей чекають 7-річного віку, щоб віддати їх в школу. Жаліють.;)




АстролоНиЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-8-2008 у 23:11


Нажаль, потяг до засвоєння нової інформації та здатність виконувати вимоги школи ( особливо витримати урок в умовах обмеженого руху, втримувати 30 хвилин увагу, слухатися вчителя, і так кілька поспіль)- речі надзвичайно різні. Саме тому є різні думки про корисність школи для 6-річок, для багатьох з яких це є надмірним навантаженням, бо дитина просто психологічно до нього не готова. За статистикою, діти дозрівають до цього (стають здатні втримувати увагу, розуміють необхідність слухатися, набувають необхідних комунікативних навичок у спілківанні з дорослими, в тому числі мало знайомими, та однолітками) не одночасно, а в середньому від 6 до 8 років. Причому хлопчики в середньому дещо пізніше за дівчаток (частково цим теж пояснюється краща успішність дівчаток в молодшій школі і "ривок" хлопчиків на початку середньої). Тому все ж таки побутує думка, що для дітей може бути величезна різниця між віком "трохи менше 6" та "дещо більше 6".
Вік Вашої дитини знаходиться дуже вже на межі, до того ж, як я зрозуміла, це хлопчик... З одного боку Ви, як батько, цілком маєте перевагу в оцінці готовності Вашої дитини до школи. Але, якщо все ж маєте сумніви, можливо, дуже варто було б проконсультуватися з дитячим психологом. І якщо такого нема у ближніх школах/садочках, то, з великою ймовірністю, його можна знайти при будинках дитячої творчості (колись будинки піонерів). Чи подзвонити в районне управління у справах сім’ї та молоді - там підкажуть.
Ну а взагалі - чи не хочете провести дома "психологічний експеримент" влаштувавши, за допомогою близьких, кілька днів з режимом, подібним до шкільного - не жаліючи. І не обов’язково давати читання чи математику - навіть на ліпленні чи аплікації позосереджуватися по пів-години поспіль буде досить показово, особливо, якщо допомога батьків буде мінімальною, а треба буде все робити самому і по команді. А якщо ще й поставити пару "уроків" до яких дитина ставиться без ентузиазму (наприклад, мій не любить малювати) то картину отримаєте приблизну. Як на те?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-8-2008 у 00:08


а у Львові так без проблем віддати дитину в школу?
тобто немає проблем із тим що нема місць у нормальних школах?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-8-2008 у 06:47


А який критерій «нормальності»?



Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-8-2008 у 08:39


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Полевський
А якщо дитині неповних 6, а на наступний рік неповних 7. То коли краще віддавати? Що порадите?

У мене така сама ситуація, але є ще запас часу.
Я думаю, що я таки дам в школу в 6 з половиною. А зекономити рік потім можна за допомогою профосвіти.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-8-2008 у 09:26


про критерій нормальності -- демагогією і софістикою займатися не буду

просто в школі де вчиться моя дитина вже в квітні-травні місць в перші класи нема

це англійська гімназія, одна з кращих в місті.
і така ситуація у всіх гімназіях Чернівців
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Полевський
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 110
Зареєстрований: 17-7-2008
Місто: Lemberg
Нема на форумі

Настрій: згубив колись давно...

[*] написано 12-8-2008 у 12:17


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Люда
Нажаль, потяг до засвоєння нової інформації та здатність виконувати вимоги школи ( особливо витримати урок в умовах обмеженого руху, втримувати 30 хвилин увагу, слухатися вчителя, і так кілька поспіль)- речі надзвичайно різні. Саме тому є різні думки про корисність школи для 6-річок, для багатьох з яких це є надмірним навантаженням, бо дитина просто психологічно до нього не готова. За статистикою, діти дозрівають до цього (стають здатні втримувати увагу, розуміють необхідність слухатися, набувають необхідних комунікативних навичок у спілківанні з дорослими, в тому числі мало знайомими, та однолітками) не одночасно, а в середньому від 6 до 8 років. Причому хлопчики в середньому дещо пізніше за дівчаток (частково цим теж пояснюється краща успішність дівчаток в молодшій школі і "ривок" хлопчиків на початку середньої). Тому все ж таки побутує думка, що для дітей може бути величезна різниця між віком "трохи менше 6" та "дещо більше 6".
Вік Вашої дитини знаходиться дуже вже на межі, до того ж, як я зрозуміла, це хлопчик... З одного боку Ви, як батько, цілком маєте перевагу в оцінці готовності Вашої дитини до школи. Але, якщо все ж маєте сумніви, можливо, дуже варто було б проконсультуватися з дитячим психологом. І якщо такого нема у ближніх школах/садочках, то, з великою ймовірністю, його можна знайти при будинках дитячої творчості (колись будинки піонерів). Чи подзвонити в районне управління у справах сім’ї та молоді - там підкажуть.
Ну а взагалі - чи не хочете провести дома "психологічний експеримент" влаштувавши, за допомогою близьких, кілька днів з режимом, подібним до шкільного - не жаліючи. І не обов’язково давати читання чи математику - навіть на ліпленні чи аплікації позосереджуватися по пів-години поспіль буде досить показово, особливо, якщо допомога батьків буде мінімальною, а треба буде все робити самому і по команді. А якщо ще й поставити пару "уроків" до яких дитина ставиться без ентузиазму (наприклад, мій не любить малювати) то картину отримаєте приблизну. Як на те?


Цікаво, де ж ви бачили таку дитину, яка все робить сама та ще й по команді?;)




АстролоНиЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-8-2008 у 21:21


Я- бачила різних дітей. Мабуть, як і Ви. І обговорювати критерії нормальності поведінки їх чи батьків не маю жодного бажання.
Ви запитали думку форумчан - я відповіла, по можливості розгорнуто. Останню ж Вашу репліку, даруйте, сприймаю як риторичну.
А саме сумне, що в школі від дітей то справді вимагатиметься. І вчитель, затиснутий в рамки програми, звітів та маючи перед себе 20-30 "неповторних індивідуальностей", половину з яких він вперше побачив 1 вересня, навряд чи матиме змогу на індивідуальний підхід. Тому йому, як правило, лишається єдиний вихід - щоб чомусь навчити кожного і всіх - вимагати дисципліни від всіх і кожного.
Якщо ж Ви знайшли якусь спеціалізовану школу, де умови докорінно різняться - я тільки рада за Вашу дитину. Хоча, "підводні камені" теж не виключені, нажаль.
Удачі, щоб Ви не вирішили.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Полевський
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 110
Зареєстрований: 17-7-2008
Місто: Lemberg
Нема на форумі

Настрій: згубив колись давно...

[*] написано 18-8-2008 у 19:25


Дякую за відповідь, Людмила! Якщо я правельно зрозумів ви працюєте в навчальному закладі. Може ви пояснете чому якщо учнів більше або дорівнює 36 іх ділять на два класи, а якщо меньше 36, то вже не ділять? Хоча логічно би вже 30 чоловік поділити на 2 класи. Від керівницьтва школи я зрозумілої відповіді не почув. Коли я ще вчився, то у нас в класі взагалі було 45 учнів і навчання перетворювалось на хаос, але то були ще радянські часи. Як видно, в звичайні школі до тепер нічого в тому плані не змінилось, я про приватні не кажу.



АстролоНиЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-9-2010 у 20:58


Піднімлю давню тему.
Здали нашого малого в школу в 6,5 роки. Задоволені. Рік тому він мені виглядав неготовим до школи, занадто "дитячим".
Зараз він ходить з задоволенням в школу, залишається на продовжену групу, ходить на якісь гуртки.
Думаю, якби повели в 5,5 йому виявилося би заважко і спротивилося би це все.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ольга Косовська
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 120
Зареєстрований: 23-10-2009
Місто: Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: щоб не плакать, я сміюся ...

[*] написано 21-9-2010 у 22:06


а уявіть що казати тим діткам (і моїй донечці в тому числі) в яких наука почнеться в 5 років. Адже зараз хочуть запровадити, чи то краще сказати вже запроваджують нульовий клас. Оскільки відмінили 12 річну школу, то ввели нульовий клас. Для мене це великий шок:o, адже моїй Насті 4 роки, а я їй ніяк неможу пояснити, що букви це: "А Б В Г", а цифри це: "1 2 3 ". То про яку науку можна говорити у 5 років. :(



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катя Верес
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 7-10-2012
Нема на форумі


[*] написано 7-10-2012 у 22:29


От якраз в травнi дочцi виповнюється 6 рокiв тай треба вiддавати до школи, бо наступного року уже дуже пiздно виходить, буде 6 з половиною. Но менi здається, що вона ще така маленька.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2012 у 10:23


Не знаю, наскільки достовірна інформація, але кажуть, що цього року програма першого класу стала значно насиченішою.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ольга Косовська
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 120
Зареєстрований: 23-10-2009
Місто: Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: щоб не плакать, я сміюся ...

[*] написано 8-10-2012 у 17:53


да програма настільки насичена, що то жах. Маємо сьогодні 8 жовтня, і моя донька в першому класі вже пройшла по математиці пятикутники. На перших трьох уроках вони вчили що таке промінь, пряма, відрізок, кут (кути вже вміє креслити)..... А про буквар краще мовчати, а ніж говорити. На першій же сторінці йдуть тексти для читання, ніяких там букв і звуків, тобто дитина має вміти повністю читати перед тим як іти в школу :( Тай з англійської вже пишуть букви ...



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-10-2012 у 20:24


Щось справді дуже круто... У садочку того не вчать. Тобто, якщо батьки недопрацювали, дитина випадає з навчання.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 13-10-2012 у 10:12


Прийдеться скоро дітям репетиторів з садка наймати, причому з багатьох предметів...то питання тоді, для чого школа, може вернемся до навчання вдома...:o недавно почула цікаву репліку, що до 9-11 класу більшість дітей забуває взагалі як то вчитися, і то сказала завуч школи, не останньої по загальних рейтингах підготовки...



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ксанна Руда
Новак
*



Повідомлень: 8
Зареєстрований: 12-3-2016
Нема на форумі


[*] написано 14-3-2016 у 20:13


Я , як психолог, категорично проти знущання над дитиною у 6 рочкiв. I тому моя дитина навчаэться з 7.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-3-2016 у 23:33


Є інший аспект. Через те, що тепер в першому класі переважно 6-річні діти, оцінок для 1 і пів 2-го класу не ставлять. У результаті навчання практично перетворюється на профанацію. А потім вже коли з'являються оцінки, то стається загальний шок.
Вчителі це розуміють і пробують приховано оцінки ставити з самого початку навчання і з'являються чудернацькі абревіатури, наліпки і тп. Ще і гроші на наліпки треба збирати з батьків.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6837
Реклама: