Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Раґулізм
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 4-9-2008 у 20:07
Раґулізм


Не хочу задаватися аналізом раґулізму, як "состоянія душі", а тим більше художнім описом явища - краще Іздрика все одно не напишу.
Але напевне кожному часом дошкуляє дрібний побутовий раґулізм оточуючих. Підозріваю, що самі оточуючі (можливо і я в тім числі) навіть не підозрівають про раґусьскість своєї поведінки.
Може, якщо скласти список, то хтось прочитає, задумається і перестане так робити.
Отже, почну:

Раґулізми:

1. Міжкімнатні двері в помешкані постійно відчинені, але вікна не відчиняються ніколи, "бо протяг":mad: Атмосфера - відповідна. Переконанню, що можна зачинити двері і відчинити вікна - не піддається.:mad:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-9-2008 у 21:27


Чи то в Іздрика чи в кого дійсно щось таке і мені пригадується. Але там здається було про "му*аків". Був довгий список, шо робить той му*ак ... ну і я вирішив що в кожному з нас є щось від цих поганих людей. :)
Щодо рагулізму, то я частково погоджуюсь із думками доктора Сушняка.
http://dr-sushnjak.livejournal.com/115455.html
Очевидно, це все питання виховання.
Від себе додам:

2. Обгортки і сміття викидаються під ноги або на клаптики землі із зеленню. Коли таке бачу, то мимоволі починаю тихо ненавидіти таких людей.
3. Смертельна комбінація із захоплення цигарками і швидкої ходьби. Я сам ходжу досить швидко, і одне діло коли можна таких курців-ходаків обігнати... Але якщо він холєра таки спринтер, то що, мені дихати димом із його хворих грудей цілу дорогу?:mad:




The best is yet to come
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 4-9-2008 у 21:40


О, репертуар цього явища такий великий. :-)
Іздрик справді оспівав му*аків, але воно десь у чомусь перекликається. :-)

Від себе додам:

4. Розкинути, перепрошую, ратиці та інші частини тіла в проході у транспорті чи на тротуарі так, що неможливо розминутися.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 4-9-2008 у 22:05


Обплювати усі сходи при вході, що й нема як пройти. Біля політеху це нерідко спостерігається.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 5-9-2008 у 08:52


Розкидання використаних паперових рушників біля кошика для сміття - невже так тяжко поцілити?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 5-9-2008 у 10:25


1. Говорити по мобільному всю дорогу в маршрутці і кричати щоб всі чули...які ділові в нас 16-23 річні люди, їм навіть не шкода грошей на телефони...а часу немає треба в маршрутці говорити інакше "Сдєлка Нє Состоітся".

2. Двоє або більше пенсіонерів стануть на дорозі вузькій і почнуть обговорювати події в країні...щоб пройти треба обходити або на дорогу сходити.

3. Йти і матюкатися :mad:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 5-9-2008 у 13:41


Думаю, на нульовому місці можна поставити людей (знайомих), які при зустрічі не здороваються. Це мене ПРОСТО вбиває.



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-9-2008 у 15:03


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
Щодо рагулізму, то я частково погоджуюсь із думками доктора Сушняка.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-9-2008 у 15:04


Думаю, це один з різновидів рагулізму, приписувати рагулізм переважно селянам. Думаю, більшість з нас - селяни. (ми, або наші батьки, або наші діди... Думаю, далі копатися в родовому дереві нікому не треба).

З моєї точки зору прояви рагулізму: кричати і образливо звертатися до людей (особливо підлеглих)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 5-9-2008 у 17:47


ще: в супермаркеті перегородити прохід каляскою, при спробах обійти її кричати *куди ви пхаєтеся*... носити на руках дитину в брудному взутті... подавати своїй кубіті руку при виході з транспорту, нагло відпихаючи інших (часто - в калюжу)... невміння носити розкриті парасолі... звичка ходити по вулиці, широко розправивши плечі, ні в якому разі не повертати корпус і не пропускати інших... паркуватися на тротуарі.



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Mykola Senko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 32
Зареєстрований: 24-8-2008
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: в хорошому стані

[*] написано 5-9-2008 у 20:33


Як на мене, обговорювати рагулізм - це теж рагулізм. Бо ідея така: ми такі розумні, ми такі культурні, а ті інші - то рагулі, бо вони не таки як ми.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-9-2008 у 20:46


Взагалі, більшість з наведеного - це приклади просто поганого виховання та неповаги до оточуючих. А щодо топового терміну він такий невизначений, що будь-яке обговорення його заводить у суперчливі дискусії.
Враховучи, що сам термін досить лайливий, я погоджуются з Миколою

Цитата:
Як на мене, обговорювати рагулізм - це теж рагулізм.

Можливо, я тому погоджуюся з Миколою, бо вважаю, що вживати лайливі слова на форумах - це також неповага до оточуючих.
Це не значить, що я вважаю, що нема зазначених явищ. Це значить, що я вважаю, що їх можна окреслити термінами "хамство", "невихованість", "свинство", "неповага"


З дечим у темі не зовсім згоден.
Наприклад:
Цитата:
носити на руках дитину в брудному взутті.

Хто має малих дітей зрозуміє - життя складна штука. І не завжди у ньому вдається "втримати планку"

Аналогічно, щодо дверей і вікон. У житлових приміщеннях це справа жильців, і немає причин вчити людей, як правильно робити. На все є свої причини, інколи вагомі.
У службових, офісних, виробничих приміщеннях - питання вентиляції і кондиціювання це вже окрема задача, і нею мають опікуватись відповідальні (офіс-менеджери, завгоспи і тп) і знову ж - узагальнити тут важко.

Щодо прикладів "поганого тону". Мій приклад - голосну пісню на мобільному в громадському транспорті у якості рінгтону.





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-9-2008 у 21:52


Марії: тому і написав, що погоджуюсь "частково". Але якщо вищезгаданий доктор для вас рагуль, тоді я певно рагуль в квадраті ;) Звичайно, якщо пошкрябати, то всі ми з села, але я не розумію навіщо звідти брати найгірше?
Миколі: ідея не така, почитайте перший пост в темі. Ніхто тут не змагається в культурності, але речі треба називати своїми іменами. Ну і це цікаво крім всього іншого.
Додам до списку Demyanа:
4. Стояти і матюкатися
5. Сидіти і матюкатися
6. Матюкатися і матюкатися
7. При дівчатах




The best is yet to come
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 6-9-2008 у 10:53


я ж не проти, щоб дитину носили на руках.. але невже тяжко зняти брудні мешти дитині і покласти в пакет або просто їх повитирати?... знаєте, деякі плями не виведеш навіть сухою чисткою, особливо на світлому кашеміровому пальто... 150 грн вартувало минулої зими.



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Mykola Senko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 32
Зареєстрований: 24-8-2008
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: в хорошому стані

[*] написано 6-9-2008 у 14:13


Цитата:

Додам до списку Demyanа:
4. Стояти і матюкатися
5. Сидіти і матюкатися
6. Матюкатися і матюкатися
7. При дівчатах

Іван, а Ви ніколи не матюкалися?




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-9-2008 у 15:20


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mykola Senko
Цитата:

Додам до списку Demyanа:
4. Стояти і матюкатися
5. Сидіти і матюкатися
6. Матюкатися і матюкатися
7. При дівчатах

Іван, а Ви ніколи не матюкалися?


Матюкався і тим самим поводився по-рагульськи. Мені вистачило клепки це усвідомити і зробити для себе висновки...




The best is yet to come
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Mykola Senko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 32
Зареєстрований: 24-8-2008
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: в хорошому стані

[*] написано 6-9-2008 у 15:52


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mykola Senko
Цитата:

Додам до списку Demyanа:
4. Стояти і матюкатися
5. Сидіти і матюкатися
6. Матюкатися і матюкатися
7. При дівчатах

Іван, а Ви ніколи не матюкалися?


Матюкався і тим самим поводився по-рагульськи. Мені вистачило клепки це усвідомити і зробити для себе висновки...

І тепер не будете матюкатися. Ніколи! Так?




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-9-2008 у 16:37


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mykola Senko
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Дівеєв
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mykola Senko
Цитата:

Додам до списку Demyanа:
4. Стояти і матюкатися
5. Сидіти і матюкатися
6. Матюкатися і матюкатися
7. При дівчатах

Іван, а Ви ніколи не матюкалися?


Матюкався і тим самим поводився по-рагульськи. Мені вистачило клепки це усвідомити і зробити для себе висновки...

І тепер не будете матюкатися. Ніколи! Так?

Офтоп як на мене. Зустрічне запитання. Якби на цьому форумі правилами було би дозволено матюкатись, чи ви б матюкались? І друге. Якщо ви вирішили для себе, що випускати гази з організму в публічних місцях якось некультурно, то чи будете надалі намагатись цього не робити? ;)




The best is yet to come
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Mykola Senko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 32
Зареєстрований: 24-8-2008
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: в хорошому стані

[*] написано 6-9-2008 у 17:08


Щодо матюків: людина - тварина емоційна і як будь-яка емоційна тварина повинна ці емоції якимось чином виказувати. Звичайно. що кожен має свій темперамент і кожен виказує свої емоції по- різному. Але кожен їх виказує! І матюк - це є, власне, вираження емоції. І кожен в житті хоть раз та й матюкався. І я не вірю. що хтось "зробив висновки" і матюкатися більше ніколи не буде. Якщо хтось це стверджує, то це лицемірство.
Щодо газів: абсолютно не бачу звязку із темою нашої розмови. Швидше за все, Ви загнали себе з матюками в глухий кут і не маєте що сказати як лише провести аналогію з газами. :D




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 6-9-2008 у 18:42


щодо матюків: доведено, що при кожному слові... біля людини створюється певна кількість рад, і це сумно... Маю на увазі при матюканні навколо людини створюється поле енергії, що рівноцінне (не пам"ятаю скільки) рад. задумайтесь. сама не користуюся і іншим не раджу!



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-9-2008 у 18:58


Отже відповідь на перше питання - "так", на друге наскільки я розумію, також "так". А тепер увага - пояснюю зв*язок матюків з газами. :) Емоції - безумовно природно. Погодьтесь, що обмін речовин є не менш природнім. Зрештою кидання лушпайок з "сємушок" під ноги в сільській місцевості це також природно. Гази - продукт життєдіяльності так само як матюки - продукт емоцій. Скажімо відверто, не найкращий їх продукт. Реакція вихованих людей на обидва продукти однакова. Принаймні я реагуватиму однаково і на людину яка смачно та від душі відригне і яка смачно та від душі "виразить свої емоції". Бо одна річ, коли ти вдома практикуєшся в художньому відригуванні, і зовсім інша, коли починаєш це своє ремесло практикувати прилюдно, де це може образити або засмутити інших (про ради не чув, Корнеліє, але це теж сюди пасує). Тому ваша, Миколо, ствердна відповідь на обидва мої запитання виглядає нелогічно. Сподіваюсь, пояснив свою думку.

Щодо лицемірства - я згоден. Якщо хтось стверджує, що ніколи і нізащо, то або не знає про що говорить, або лукавить.

Але щодо "робити висновки", то ви все-таки дарма не вірите, бо на додачу до "емоційних тварин" ми всі ще й "істоти розумні", принаймні інколи. ;)




The best is yet to come
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Mykola Senko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 32
Зареєстрований: 24-8-2008
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: в хорошому стані

[*] написано 7-9-2008 у 21:12


Іванові: Бачу, Ви майстер "робити висновки". А ще дуже добре знаєтеся на газах. Мабуть, з власного досвіду.
Тепер підсумуємо. Ви вважаєте, що матюкатися - це рагулізм. Крім того, Ви самі матюкалися, як мали необережність визнати, але "зробили висновки". Однак, незважаючи те, що "зробили висновки" погоджуєтуся, що в майбутньому будете продовжувати матюкатися (цитую: "...Щодо лицемірства - я згоден. Якщо хтось стверджує, що ніколи і нізащо, то або не знає про що говорить, або лукавить...").
А тепер робимо висновки: хто Ви є???





Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-9-2008 у 21:34


Думаю, аналогія між газами і матюками не зовсім правильна. Бо тут порівнюються 2 різні процеси: контрольований і неконтрольований. :)
Звісно, треба намагатися уникати і першого і другого, але обставини бувають різними - у випадку з газами, це може бути хвороба. У випадку з матюками... це залежить від ситуації... Це залежить від ситуації, компанії і т.д. Загалом згідний, що це негарно і некультурно, але можливо, це виплеск емоцій, який захищає нервову систему.
Якщо це раґулізм, то виходить що я раґуль. :) До речі, а як ви тоді ставитеся, до творчості наших, постмодерністів. Он Андрухович навіть премії отримує... Про Карпу мовчу. :)
Власне, на мою думку, рагулізм, це навмисна, осмислена дія, яка завдає шкоди.
От у мому під'їзді, для прикладу, чомусь багато хто викидає спам з поштових скриньок собі під ноги чи кладе на скриньку, звідки ті листочки таки опадають на підлогу. Цього я не розумію. Чи йти додому з пивом і залишити пляшку в під'їзді. Чи курити в ліфті, після чого там газова камера.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-9-2008 у 07:49


Ще я терпіти не можу "харкання" собі (і всім оточуючим) під ноги.

А щодо матюків: як на мене, щоб відпала охота матюкатися, включіть просто образне мислення, тобто, уявіть ту дію, якою матюкальщики прикрашають свою мову.

А опісля тим же забрудженим писком молитву читають, або кажуть своїй доні (чи коханій) ласкаві слова...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-9-2008 у 10:46


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mykola Senko
Іванові: Бачу, Ви майстер "робити висновки".

ага, я профі в цьому ділі ;)
Цитата:
А ще дуже добре знаєтеся на газах. Мабуть, з власного досвіду.

Якщо ви шукаєте вчителя в цьому ділі, то я не підхожу :P
Цитата:
Тепер підсумуємо. Ви вважаєте, що матюкатися - це рагулізм. Крім того, Ви самі матюкалися, як мали необережність визнати, але "зробили висновки". Однак, незважаючи те, що "зробили висновки" погоджуєтуся, що в майбутньому будете продовжувати матюкатися (цитую: "...Щодо лицемірства - я згоден. Якщо хтось стверджує, що ніколи і нізащо, то або не знає про що говорить, або лукавить...").

Якщо я кажу що ніколи нікого нізащо не вб*ю - це також буде лукавством. Але це не означає, що я буду вбивати, правда?

Цитата:
А тепер робимо висновки: хто Ви є???


і хто ж???




The best is yet to come
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6918
Реклама: