Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: А є ще фахівці з влаштування систем опалення?
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-9-2008 у 16:10
А є ще фахівці з влаштування систем опалення?


Мова йде про системи опалення "старого" типу, однотрубні, наприклад. Коли теплоагент циркулює по трубах самостійно, в яких можна застосувати котли, що не потребують для своєї роботи електроенергії.
Чи знає хтось хорошого фахівця, який міг би спроектувати і встановити таку систему опалення?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-9-2008 у 16:43


Я знаю чоловіка, професіонала в області систем опалення. Питання тільки в тому, чи береться він за такі проекти. :(

Хочеш у сільському будиночку опалення зробити?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-9-2008 у 22:47


Ага, саме там. Вішати туди котел за тисячу доларів якось не хочеться, з огляду на те, що жити там буду хіба влітку, в інший час тільки на вихідні. Крім того це село і з електропостачанням не часто, але перебої бувають.
Якщо можеш, пришли мені його контакти, запитаю. Правда, за такі проекти тепер мало хто береться, тому що тут головою добре подумати треба, це реально інженерний проект, а не як з сучасними: скрутити до купи труби, колектор, котел - на тобі опалення, суто мавп'яча робота, ніяких знань, крім елементарних навиків не потребує.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-9-2008 у 23:02


У карпатських хатах бачив цікаве конструктивне рішення. У п'єці робиться ще одна секція, на воду. У неї заливається 1-2 відра води.
Коли з вечора п'єц натопиться, вода нагрівається. Подім час віддачі тепла суттєво продовжується. Ночуючи в такій хаті, я зранку проснувся без знайомого почуття замезлості, традиційного для хатів з пічним опаленням, а в досить теплій оселі.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-9-2008 у 12:38


Цитата:
Ночуючи в такій хаті, я зранку проснувся без знайомого почуття замезлості, традиційного для хатів з пічним опаленням, а в досить теплій оселі.

Це не ґандж не усіх п'єців, це або фіча або невмілий майстер.
П'єц можна зробити так, що він буде нагріватися довго, але й остигати довго, наскільки я розумію, це залежить від довжини шляху, який проходить гаряче повітря всередині печі.

До Рост-ика. А чому не конвектори, а саме система?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Онук Юрій
Дійсний член
***



Повідомлень: 228
Зареєстрований: 10-12-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Нірвана

[*] написано 21-9-2008 у 19:48


Можу дати контакт +380677247853 майстра звати Валерій. Скажете що від Юрка з Л.Курбаса я його спропую попередити щоб був в курсі.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 21-9-2008 у 20:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
Ночуючи в такій хаті, я зранку проснувся без знайомого почуття замезлості, традиційного для хатів з пічним опаленням, а в досить теплій оселі.

Це не ґандж не усіх п'єців, це або фіча або невмілий майстер.
П'єц можна зробити так, що він буде нагріватися довго, але й остигати довго, наскільки я розумію, це залежить від довжини шляху, який проходить гаряче повітря всередині печі.

До Рост-ика. А чому не конвектори, а саме система?


Офтопік: охолоджпення/нагрівання залежатиме від теплоємності девайсу. Бляшанка остигне швидко, які ходи там не роби. Ходи впливатимуть скоріше на ККД (тобто наскільки тепло газів згоряння передастся печі).
Бак з водою теплоємність збільшує, але ІМНО його встановлюють не для того, а просто для підігріву води.

Ще питання: а котел хочете ставити газовий?




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-9-2008 у 23:07


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
До Рост-ика. А чому не конвектори, а саме система?

Зараз є дві кімнати і кухонька. Навіть якщо кухоньку не опалювати, то це два конвектори по 1300 грн - 2600 грн.
З часом хочу трошки підняти дах і зробити наверху дві невеликі спальні. Це буде ще два конвектори - уже 5200 (до речі, як раз вартість двофункційного котла вайлент). О, ще не знаю, чи можна ставити на другому поверсі мансардного типу конвектори.
Також потрібен підігрів води - колонка потягне гривень 800 - ітого 6000 грн. і купа обладнання.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-9-2008 у 23:11


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Можу дати контакт +380677247853 майстра звати Валерій. Скажете що від Юрка з Л.Курбаса я його спропую попередити щоб був в курсі.

Дуже вдячний, наступного тижня спробую зателефонувати.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-9-2008 у 23:13


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Ще питання: а котел хочете ставити газовий?

Напевне щось типу АТОН чи подібні.
Взагалі, є спокуса і пічки поставити, можна передбачити можливість палити і дровами, мало що. Але знайти хорошого пічного майстра - ще більше проблема :)
Ну і тоді незрозуміло, як вирішити з опаленням майбутніх верхніх кімнат.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-9-2008 у 08:01


В мене брат в селі поставив котел газовий (рівенський) і зробив виходи з труб опалення на перспективу на тверде паливо. Будуть гроші - доставить ще один котел. В селі це дуже зручно - постійно якісь тріски або горюче сміття є. Існують котли змішаного типу, але їх ККД суттєво менше (так казав майстер). Котел раджу брати все таки вітчизняний. В батьків вже четвертий рік стоїть київської фірми "Радар", двофункційний. Задоволені цілком. Циркуляція природня, однак помпу поставити треба обовязково, значно швидше розігрівається система. Підігрів води батько удосконалив (другої функції котла явно бракувало) - зробив щось типу бойлера (зварив докупи 2 газові балони і всередині пропустив трубу по якій іде гаряча вода. Тепер - просто шикарно!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Ришковець
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 164
Зареєстрований: 11-9-2006
Місто: Львів-Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-9-2008 у 15:39


Мій брат (він постійно живе в гірській місцевості) купив собі б/у польський котел (наші чомусь брати не хотів), палить переважно дровами, але можна і вугіллям. Є і обігрів, і гаряча вода. Каже, що загружає його два рази в день: один раз зранку, інший - ввечері. В хаті поки що 3 кімнати, кухня і веранда і всюди жара.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 23-9-2008 у 19:37


Цитата:
жити там буду хіба влітку, в інший час тільки на вихідні
А для цього конче всі кімнати опалювати?IMHO, доста одного великого конвектора на 2 суміжні кімнати. А водопідігрів -- за рахунок теплообмінника в комині.
До речі, в трубку до основного пальника незле врізати електромагнітний клапан, щоб запускати опалення дистанційно:rolleyes:




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-9-2008 у 21:20


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Цитата:
жити там буду хіба влітку, в інший час тільки на вихідні
А для цього конче всі кімнати опалювати?IMHO, доста одного великого конвектора на 2 суміжні кімнати. А водопідігрів -- за рахунок теплообмінника в комині.
До речі, в трубку до основного пальника незле врізати електромагнітний клапан, щоб запускати опалення дистанційно:rolleyes:

Суміжних кімнат нема. З вулиці заходиться в невеликий коридор, прямо кухня, ліворуч одна кімната, праворуч інша.
Крім того тоді не буде можливості приїхати більшою компанією, якщо опалювати тільки низ.
Стосовно водопідігріву в комині - яка його ефективність? Є преценденти? Готові рішення?

А стосовно дистанційного запуску - не люблю я того, безконтрольний вогонь мені не подобається.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-9-2008 у 21:21


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Ришковець
Мій брат (він постійно живе в гірській місцевості) купив собі б/у польський котел (наші чомусь брати не хотів), палить переважно дровами, але можна і вугіллям. Є і обігрів, і гаряча вода. Каже, що загружає його два рази в день: один раз зранку, інший - ввечері. В хаті поки що 3 кімнати, кухня і веранда і всюди жара.

На дрова я хіба камін поставлю в більшій кімнаті. А основне опалення хочу мати менш проблемним.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 23-9-2008 у 23:14


Цитата:
Суміжних кімнат нема
Тоді ясно.
Цитата:
Стосовно водопідігріву в комині - яка його ефективність?
В іншій темі писав -- температура викидних газів в конвекторі -- 230-250 градусів. Думаю, щось та й нагріє. Для протічної води замало, але бак-накопичувач потягне.
Цитата:
Є преценденти? Готові рішення?
Стосовно конвекторів не чув, але сам би хотів спробувати. Можемо в тій старій темі обговорити варіанти.
Цитата:
безконтрольний вогонь мені не подобається
Клапан буде доповненням до автоматики конвектора, тобто перекривати газ вже на виході до основного пальника. Клапан відкритий -- конвектор працює в стандартному режимі з терморегуляцією і захистом від погасання, закритий -- горить тільки свічка. Звичайно, слід подбати про герметичність.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 24-9-2008 у 19:28


Цитата:
фахівця, який міг би спроектувати
А що там, власне, проектувати? Загальні принципи влаштування системи як правило описують в інструкціях до котлів. Труби чим грубші, тим краще, переважно я бачив півторадюймові. Батареї -- одне чавунне ребро на 2 квадрати площі, більше не зашкодить. Супер-пупер-сучасні алюмінієві не підуть -- вузькі канали, великий гідравлічний опір. Ухил труб 1 см на 1-2 метри довжини подача від котла вниз, зворотка догори -- щоб повітряних корків не було. Розширювальний бак на 10-20 літрів, під'єднується до верхньої точки системи (дехто радить навпаки до нижньої, а зверху краник для виходу повітря -- так менше випаровування і краще заповнювати систему). Ну і, звичайно, котел нижче від усіх батарей або нарівні з найнижчими. Основні вимоги до фахівця -- добра зварка. Хоча зараз можна і металопластикові труби на систему дати, але я такого практично не бачив. Якщо в будинку ніхто постійно не живе, то обов'язково слід подбати про незамерзаючий теплоносій (чув одним вухом про відпрацьоване моторне масло -- знову ж таки, як його пластикові труби сприймуть -- невідомо).
А встановлення котла і димохід в будь якому разі будуть проектувати газовики.
пс. А де наш фахівець з теплотехніки Андреас?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 25-9-2008 у 11:17


Тут Андреас. Заради Бога, люди добрі, не треба робити так, як рекомендує п. Тарас Сокальський. Подвійну ціну сплатите за таку систему. Система опалення з природньою циркуляцією потребує ретельного гідравлічного розрахунку, для спеціаліста - "раз плюнути", а без розрахунку вся вода може одним стояком потекти, решта холодними лишаться, чи ледь теплими. Діаметр труб залежить від теплових навантажень і перепаду висот. "Одне ребро на 2 кв. метри" теж невірно - все рахується. Об'єм розширювального баку залежить від кількості води в системі. І так далі.
Шукайте інженера. Я б допоміг, та звідси складно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-9-2008 у 11:26


Абсолютно згідна!
Майстер "раз плюнути" робив нам. Закінчилося тим, що все перероблялося, чоловік мусів згадувати все, що його колись вчили в КПІ на теплофакультеті, і сам розраховував кути нахилу, к-сті батерей і т.п. Знайти спеціаліста, який би зробив якісно природню циркуляцію - складно. З пластиковими - легше, мені здається, що знань і інженерного мислення - досить з інструкцій.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-9-2008 у 17:53


Цитата:
вся вода може одним стояком потекти, решта холодними лишаться
Ну баланс можна краниками підкоректувати. Зрештою, можна так розвести подаючий і зворотний контури, щоб шлях через всі стояки був однаковим. Втім, якщо п.Андреас поділиться методикою розрахунку або дасть посилання на літературу, де ця методика стисло викладена, думаю, багатьом буде цікаво.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-9-2008 у 18:25


Цитата:
Зараз є дві кімнати і кухонька.
.........................
З часом хочу трошки підняти дах і зробити наверху дві невеликі спальні.
Тобто всього два стояки, котел в кухоньці -- система повністю симетрична, щоб порушити баланс, треба дуже постаратися:baddevil::baddevil::baddevil:



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-9-2008 у 18:49


http://spacestroy.ru/gidravlicheskiy-raschet/ -- розрахунок в загальних рисах. При великому бажанні можна вникнути, попорпатися в довідниках і порахувати.
Цікаво, чи нема якоїсь спец.програмульки, щоб не заморочуватись?:)
Хоча для Ростового випадку моїх дилетантських рекомендацій мало б вистачити. Для двох поверхів внизу даємо більше ребер. Та й в загальному випадку, якщо б систему зробили, і баланс не витримали, то це не смертельно -- перекидаємо ребра з ближніх до котла батарей на дальні, і все стає на місця без подвійної ціни, тільки день поморочитися:)
Так що пан Андреас з вибором теплоносія порекомендує? Бо, якщо в гарний мороз без нагляду погасне котел, то системі за 2-3 дні настане каюк :o До речі, "нестандартний" теплоносій вимагатиме відповідних поправок в розрахунках.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-9-2008 у 19:14


Цитата:
Использование незамерзающих растворов в работе котлов. Отопительные котлы не предназначены для работы с незамерзающими растворами (даже если на их подготовку используется вода с предписанными свойствами). Внимание: химическая реакция между реагентами в подготовленной воде и элементом, который обеспечивает устойчивость раствора против замерзания, является нежелательной! Все незамерзающие растворы отрицательно влияют на работу котла:

1. снижают коэффициент перехода тепла (повышают толщину ламинарных пленок) на стенах тепловых агрегатов до 20 %
2. объемное расширение раствора под влиянием тепла выше, чем объемное расширение воды (раствор – до 10%, вода – от 3 до 4%)
3. растворы «устаревают» и их устойчивость против замерзания снижается. Также возникают проблемы при работе с большими объемами химических веществ, которые запрещено выпускать прямо в канализацию.
Использование незамерзающих растворов в суровых климатических условиях допустимо, однако за все недостатки эксплуатации в результате их использования производитель не несет ответственности!

http://morozilnik.ru/eng/addinfo/?info=90
Але ніякої конкретики щодо складу.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-9-2008 у 19:22


http://www.homeplans.ru/practice/index.php?info=system_expheat



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-9-2008 у 19:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Майстер "раз плюнути" робив нам. Закінчилося тим, що все перероблялося
Ну що ж, цікаво повчитися на чужих помилках... Чи можна трошки конкретизувати, що було і що довелося переробляти?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6942
Реклама: