Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Смертельні кроси
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

sad.gif написано 5-11-2008 у 21:16
Смертельні кроси


Сьогодні на Львівщині сталася ще одна трагедія - на уроці фізкультури помер школяр. :(
http://www.zaxid.net/newsua/2008/11/5/105727/
Що особливо - не загинув, а помер внаслідок серцевого нападу.

Можливо, раніше ми просто не знали про такі випадки чи менше звертали на це увагу, але це не поодинокий випадок. Наразі КабМін заборонив проводити кроси.
Це наслідки Чорнобиля і екології? Чи просто люди стають хворобливішими? Чи може це й проблема наявності кваліфікованих викладачів.

Скажімо за моєї пам'яті в нас траплялося і в школі і в інституті, що нас "запускали" на 3 км. без якоїсь попередньої підготовки, не вмирав ніхто, але дехто після таких кросів чувся зле.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 5-11-2008 у 21:19


А чи не здається вам підозріле все це?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 5-11-2008 у 21:30


Моєму однокласнику на уроці фізкультури здоров’я зіпсували на ціле життя. :mad:Вчитель не звернув увагу на його прохання не бігти кросу і дитина поплатилася нирками. Скільки років пройшло, а він досі хворіє!
:(
Можливо, варто нарешті переглянути програму для уроків фізкультури?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-11-2008 у 21:41


Наскільки я знаю, на Заході уроки фізкультури є досить факультативними і оцінки за них ні на що особливо не впливають. Після запровадження зовнішніх тестувань у нас, в принципі, також. Крім тих, що хочуть в інфіз. Бо на ту програму, яка була раніше великий вплив мала "совєцька", яка в свою чергу мала на меті готувати солдатів для війська.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 5-11-2008 у 22:27


В молодості я серйозно спортом займався, з 10 років до старших курсів інституту. На стадіонах Львова було не проштовхнутися - сотні, якщо не тисячі дітей на кожному з них наполегливо тренувалися. Басейни були переповнені, усі спортивні зали теж - все це в основному молоддю.
Зараз стадіони стоять пустками, зали заповнені в основному людьми мого покоління - футбол/баскетбол/теніс побігати просто для задоволення, для себе.
Чого хотіти?
Мені якщо час від часу випадає з кимось із молодих щось важке перенести, то я постійно констатую факт - навіть якщо молодий чоловік виглядає бугаєм, насправді вони усі неймовірно хилі. Я навіть запихатися не встигаю, а молодь вже з ніг валиться. Тому правильно совєти робили, що ганяли людей.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 6-11-2008 у 06:56


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
В молодості я серйозно спортом займався, з 10 років до старших курсів інституту.


Але щомісяця ходили на вул.Черняховського...:P




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-11-2008 у 09:38


Цитата:
Мені якщо час від часу випадає з кимось із молодих щось важке перенести, то я постійно констатую факт - навіть якщо молодий чоловік виглядає бугаєм, насправді вони усі неймовірно хилі. Я навіть запихатися не встигаю, а молодь вже з ніг валиться.

Я не дуже в тих речах розбираюся, але мені здається, що так було завжди. Що для чоловіка старшого (до певного віку звичайно) - носіння важкого дається легше ніж для молодого. Молоді мають бути прудкіші, гнучкіші і тп, але мішок на спину чи гайку рукою закрутити :) - це до людей після 30.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 6-11-2008 у 10:05


Моя думка, що це наслідок нехтування фузкультурою (фіз. вихованням) як таким.

В умовах коли більшість дітей недоотримує достатніх фізичних навантажень (завдяки телевізору, комп'ютеру, маршруткам, зайнятості батьків і т.п. а також "немодності" здорового способу життя в певних молодіжних середовищах) я б навпаки зробив обов'язковою принаймі годину занять спортом на день (чи в школі чи поза нею) а також 2-3 тижні спортивних (вишкільних/пластових) таборів влітку.

Зрозуміло, що до сучасних уроків фізкультури є маса претензій. І чи не в першу чергу до власне кваліфікації вчителів...
Хворі і ослаблені діти не повинні бути звільнені з фізкультури (крайнє хибна позиція!), а повинні отримувати полегшені навантаження під контролем спеціаліста.





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-11-2008 у 11:00


Наскільки я зрозумів позицію МОН, вона власне і є саме такою.
Критично важкі для дитячого організму нормативи повинні бути усунуті, якщо дитина не має систематичної фізичної підготовки.
Не знаю, з чого всі так пруться з радянських часів, але масове заняття фізкультурою я, наприклад, не спостерігав. На всякі секціїї ходили від сили чоловік 5-6 з класу. Причому що тоді якраз почалося захоплення секціями карате, в яких зазвичай тренерами були профани. І було багато поганих випадків травматизму, розтягнення звязок і каліцтва.
А на уроках переважно били байдиків. А раз на місяць вчитель заставляв бігти крос. І зле тоже ставало багатьом. Напевно, по країні були смертельні випадки, але про них просто мовчалося. Хоча пригадую, один випадок каліцтва на секції гімнастики обговорювався на рівні країни після публікації в "Комсомолці".
Більш активно спортом займалися вже в студентському віці - можливо давалося чути загальний рівень оточення та доросліше ставлення до життя.
Хоча можливо, мої враження з дитинства суб'єктивні, бо я навчався в досить рядовій і пролетарській школі.

Просто давайте будемо послідовні. У сусідній темі кажуть "примусових щеплень не треба, совок приховував правду про шкоду", а тут говоримо про "обов'язкові спортивні табори влітку".
Чи хтось зможе забезпечити, щоби в тих таборах не травку курили і бл..во розводили, а справді дуже обережно і кваліфіковано піднімали фізичний рівень дітей? Впевнений, що ні.
На сьогодні (як і раніше) виховання (у тому числі і спортивне) - це відповідальність батьків. А можливості для цього зараз, в принципі, існують.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 6-11-2008 у 14:09


Не знаю як тут займалися люди спортом і пропонують щогодини займатися дітям.

Я займався спортом професійно, вчився кілька років в Львівському Спортивному училищі фізичної культури.
Так от що я скажу. Для того щоб так займатися треба постійний нагляд, проводити постійні КВАЛФІКОВАНІ медичні огляди, мати КВАЛІФІКОВАНИХ тренерів, вчителів тощо. В такому віці взагалі кожен організм дитини розвиваєтсья по своєму тому потрібен детальний огляд, нагляд і т.д. Я вже мовчу про харчування, про те коли можна і що можна їсти перед тренуваннями, перед тим же кросом.

Звідси моя думка - знімати занняття примусові з звичайних шкіл, лишити можна, але як факультатив.

Те що молодь зараз така - це все до батьків. Відповідальність за кволу дитину лежить на них! Памятаю як мене батько в дитинстві загартовував, зранку ми з ним бігали....але тут головне бажання батьків....
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 6-11-2008 у 16:36


Щось вирішують? http://news.online.ua/122412/



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-11-2008 у 19:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
Мені якщо час від часу випадає з кимось із молодих щось важке перенести, то я постійно констатую факт - навіть якщо молодий чоловік виглядає бугаєм, насправді вони усі неймовірно хилі. Я навіть запихатися не встигаю, а молодь вже з ніг валиться.

Я не дуже в тих речах розбираюся, але мені здається, що так було завжди. Що для чоловіка старшого (до певного віку звичайно) - носіння важкого дається легше ніж для молодого. Молоді мають бути прудкіші, гнучкіші і тп, але мішок на спину чи гайку рукою закрутити :) - це до людей після 30.

Важко судити, в мене вже в 9 класі робоча вага штанги на плечах була 100 кг (при моїй тодішній вазі 65-67), і з такою вагою набиралося 20 тон за одне тренування. Але тоді я не відзначав серед ровесників такої явної хилості, хтось був слабшим за мене, хтось сильнішим... а все тому, що більше половини класу чимось займалася, якимось видом спорту, або хоча би не сиділа перед комп'ютерами (бо не було їх), а бігала в футбол на подвір'ї. Та у нас в подвір'ї за футбольну площадку конкуренція була! Ми самі після уроків збиралися після школи, щоб поганяти м'яча.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-11-2008 у 19:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Так от що я скажу. Для того щоб так займатися треба постійний нагляд, проводити постійні КВАЛФІКОВАНІ медичні огляди, мати КВАЛІФІКОВАНИХ тренерів, вчителів тощо. В такому віці взагалі кожен організм дитини розвиваєтсья по своєму тому потрібен детальний огляд, нагляд і т.д. Я вже мовчу про харчування, про те коли можна і що можна їсти перед тренуваннями, перед тим же кросом.

Ти перегинаєш палку. Звичайно, за тими, хто уже змолоду конкретно сиділи на хімії потрібен був і конкретний нагляд. Але при тому, як пахала наша група, медогляд ми проходили раз на рік, чи максимум раз на півроку. При цьому ніхто не скаржився на стан здоров'я, ніхто не ставав інвалідом.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-11-2008 у 20:01


Цитата:
а все тому, що більше половини класу чимось займалася, якимось видом спорту, або хоча би не сиділа перед комп'ютерами (бо не було їх), а бігала в футбол на подвір'ї. Та у нас в подвір'ї за футбольну площадку конкуренція була! Ми самі після уроків збиралися після школи, щоб поганяти м'яча.

Ну не знаю... Катали ми вашу школу в футбол, хоча щоби а ж так в нас всі по секціях сиділи, я би не сказав.
Ну я ходив на спортивне орієнтування цілих 2 роки. За ті два роки ми два рази власне тим орієнтуванням займалися. Решту часу або для галочки відмічалися або вчилися карти читати.

У совку по секціях можна було займатися, поки ти міг на щось претендувати. Як тільки ставав безперспективним як спортсмен, перебування в секції ставало беззмістовним (звичайно, якщо це не була секція для галочки, як моє спортивне орієнтування).

Футбол грали і грали справді масово. От ми наприклад, щотижня грали з ровесниками з 22ї школи :). Але, сама школа власне тут була ні до чого (навпаки, нас не раз ганяли вчителі від школи подалі).
Напевно, справді зараз менше хлопці і дівчата приділяють уваги фізичній культурі. Але це явище суспільне, і стоїть поза шкільним процесом. А школа суспільство не змінить. Вона може лише підлаштуватися під нього. Наприклад, цілком резонно, усунути кроси з обов'язкової програми. Так само, як років зі 100 тому напевно усунули уроки фехтування у престижних навчальних закладах.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-11-2008 у 21:14


До речі, згадав випадок зі школи (у процесі приватної переписки з одним форумчанином). Якось одного разу вчитель фізкультури з якогось дива заставив усіх хлопців (ми тоді були клас 7-й) підряд віжатися під підлоги 100 раз. Причому біля кожного поставив дівчину, щоби вона рахувала. Хто не дотягував, того починав тупо принижувати і обзивати.
На наступний день у декого були певні проблеми з м'язами - навантаження явно було неадекватне. Слава Богу, серйозних наслідків не було.
Правда, його від нас швидко забрали. Зі скандалом.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 7-11-2008 у 12:32


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Чи хтось зможе забезпечити, щоби в тих таборах не травку курили і бл..во розводили, а справді дуже обережно і кваліфіковано піднімали фізичний рівень дітей? Впевнений, що ні.


Впевнений що так, Андрію.
Мова йде не про совкові піонерські табори які вмерли своєю смертю.
Я конкретно маю на увазі Пластові табори і вишколи, які дали дуже багато моїм дітям і в плані фізичному, і в плані морально-психологічному, і в плані дисципліни та самоорганізації.





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-11-2008 у 12:48


Не знаю. Щось ідея примусової участі в таборах мені не до душі.
Крім того, рівень пластових таборів досягається в першу чергу тим, що там незначна частка усіх дітей займається, і діти переважно сімей з традиціями.
При спробі маштабувати це до повного покриття усіх дітей напевно знову буде не той результат, якого очікували.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 7-11-2008 у 14:37


Мені щось той пласт якщо чесно...не дуже...подивитися на тих хто там ходить ....а щодо травки і тому подібно думаю в пласті як і будь- де воно є і буде. Про культурний рівень плстунів я теж бачив....так що від тих таборів груп..мало що дається головне як спрямувати і куди направити розум дитини...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 19-5-2010 у 18:08


Ще один школяр помер під час уроку фізкультури... :(
http://zik.com.ua/ua/news/2010/05/19/229325




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-5-2010 у 09:53


Нещодавно була свідком того, як у кабінеті педіатра школяр здавав нормативи, і за результатами не проходив до основної групи з занять на уроках фізкультури. То, він сам і його мама просила написати медсестру, що в нього все добре, бо всі хлопці в класі в цій групі, і з нього будуть сміятися і т.д. І їм таки дали дозвіл в основну групу.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Домін
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 373
Зареєстрований: 11-5-2010
Місто: Одеса
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2010 у 21:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
В молодості я серйозно спортом займався, з 10 років до старших курсів інституту. На стадіонах Львова було не проштовхнутися - сотні, якщо не тисячі дітей на кожному з них наполегливо тренувалися. Басейни були переповнені, усі спортивні зали теж - все це в основному молоддю.
Зараз стадіони стоять пустками, зали заповнені в основному людьми мого покоління - футбол/баскетбол/теніс побігати просто для задоволення, для себе.
Чого хотіти?
Мені якщо час від часу випадає з кимось із молодих щось важке перенести, то я постійно констатую факт - навіть якщо молодий чоловік виглядає бугаєм, насправді вони усі неймовірно хилі. Я навіть запихатися не встигаю, а молодь вже з ніг валиться. Тому правильно совєти робили, що ганяли людей.

згоден з цим. байдуже які є часи: совєцькі чи інші. фізична підготовка повинна бути, але треба підходити до цього питання відповідально та професійно. нація має бути здоровою та сильною.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 1-6-2010 у 21:27


Як дітиска вимруть на уроках фіз-ри, то нація відки ся візьме, Ігоре? З Африки? Треба їх обстежувати регулярно і лікувати спочатку.



Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Ігор Домін
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 373
Зареєстрований: 11-5-2010
Місто: Одеса
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2010 у 22:02


Галино, я не згоден з тим, що треба з малку людину лікувати. як у нас лікуютья добре знаю. за 4 роки у мене залікували чотирьох дідусей. ніхто не дожив навіть до 70 років. знаю, що життя в них було тяжким, але якщо б не довірились нашім лікарям, можливо жили б більше. а молодь треба розвивати не виснажуючи. спортивні ігри та змагання на дворовому рівні - це добрий тонус. вмирають також через те що організм нетренований та не пристосований до мінімальних навантажень: від комп'ютера одразу на стадіон - це звичайно стрес. а все літо ганяти у футбік - це здорово, а куди ділися спортивні майданчики по дворах? у нас все віднесли до прийому металобрухту. але хто винен? раніше це ми (батьки наші) робили своїми руками, та доглядали і не ламали нічого.
хлопчика тільки шкода, слова та наради вже ніяк не допоможуть.
'
'
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Домін
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 373
Зареєстрований: 11-5-2010
Місто: Одеса
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2010 у 22:04


куди моє фото постійно зникає? я щось не так роблю, чи ще не заслужив власну аватарку?:(
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7039
Реклама: