Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Заява про замовлення лише Обов’язкового Переліку послуг ЖЕК
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1055
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 6-11-2008 у 11:36
Заява про замовлення лише Обов’язкового Переліку послуг ЖЕК


[ГФЛ №f508] «Львів’ян позбавили можливості не платити за послуги, що не надаються»

Громадський форум Львова більше ніж два роки добивається від Львівської міської ради приведення послуг з утримання будинків та прибудинкових територій у відповідність до вимог Закону України „Про житлово-комунальні послуги”. А саме, забезпечення права споживача звернутися до ЛКП (ЖЕКу) з заявою про замовлення лише необхідного переліку послуг, покликаного створити безпечні умови проживання мешканців. Від інших послуг, що надаються ЖЕКами споживач має право відмовитися та замовляти їх в інших виконавців або виконувати самостійно.

Протягом цього часу Форум стикнувся з відвертим спротивом влади надати можливість львів’янам відмовитися від непотрібних їм послуг ЖЕКів, або таких, що не надаються і платити за квартплату мінімум у два рази менше, ніж вони змушені платити зараз.

Для врегулювання відносин між мешканцями та ЛКП на вимогу ГФЛ у березні 2008 р., було запроваджено договори на обслуговування будинків та прибудинкових територій. Проте, досі в багатьох будинках, особливо малоповерхової забудови, ЖЕКи не можуть або не хочуть надавати якісні послуги в повному об’ємі. Закон України „Про захист прав споживачів” передбачає право споживача відмовитися від надання таких послуг та замовити лише необхідний перелік послуг, щоб створити безпечні умови проживання.

ГФЛ розробив форму відповідної заяви та звернувся до виконавчих органів ЛМР з вимогою її затвердити ще в червні цього року. Необхідність впровадження такої заяви також підтверджена пунктом 5 резолютивної частини консультацій представників громадських організацій з керівництвом міста, що відбулися 6 серпня 2008 р.

Заява про замовлення лише обов’язкового переліку послуг дає можливість мешканцям організовано відмовитися від 4-х послуг ЛКП (ЖЕКу): 1. Підготовка будинку до експлуатації в зимовий період. 2. Здійснення поточного ремонту будинку. 3. Прибирання сходової клітки. 4. Прибирання прибудинкової території. Названі послуги в їх сукупності є найбільш вартісними серед всіх, які виконують ЛКП і мешканці, які змогли б їх організувати самостійно, суттєво зменшили б свої витрати.

Та керівництво міста, проводячи політику подвійних стандартів гальмувало процес погодження та затвердження заяви на кількох засіданнях виконкому. А на останньому засіданні першим заступником міського голови О. Синюткою маніпулятивним шляхом взагалі було вилучено заяву з проекту рішення виконкому і львів’ян остаточно позбавлено можливості відмовитися від послуг, що їм не надаються.

Стало остаточно зрозуміло, що керівництво міста свідомо перешкоджає погодженню форми Заяви споживачів про визначення переліку послуг. Їх дії доводять, що вони відстоюють інтереси не мешканців, а ЖЕКів, тобто вони особисто зізнаються в порушенні Присяги службовця місцевого самоврядування, яка зобов’язує їх керуватися Конституцією та законами України, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян.

Особливий цинізм такої поведінки полягає у тому, що ще недавно Андрій Садовий, лідер «Самопомочі» публічно відстоював права мешканців саме перед свавіллям ЖЕКів і всіляко клявся це робити на посаді міського голови. На жаль правда виявилась іншою.

Проте, не зважаючи на те, що виконком прийняв таке незаконне рішення, львівяни все ж можуть відмовитися від непотрібних їм послуг та змусити ЖЕКи перерахувати розміри оплати за них. Для цього всім мешканцям будинку чи під’їзду треба заповнити заяву, що додається, подати її в ЖЕК, таке право їм надає закон.

Порядок заповнення заяви та форма заяви у прикріплених файлах.

[hr]
Додаток 2 до рішення виконкому
від ____ № ____

Додаток 9
Затверджено рішенням виконкому від 18.02.2008 № 68
Директору ЛКП _____.
Мешканця будинку №.
вул.________________
П.І.Б._______
ЗАЯВА
про визначення переліку послуг з утримання будинку
і прибудинкової території
Керуючись частиною 1 статті 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", пунктом 17 статті 1 та статею 5 Закону України "Про захист прав споживачів", рішенням виконавчого комітету від 19.02.2008 № 68 "Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення у м.Львові індивідуально по кожному будинку", я, що нижче підписався, повідомляю про вичерпний перелік послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, який я
маю намір отримувати від виконавця послуг ЛКП__________________за
затвердженими тарифами.
Обов'язкові послуги:
1. Дератизація.
2. Обслуговування димовентиляційних каналів.
3. Обслуговування аварійними службами.
4. Вивезення та захоронення твердих побутових відходів.
5. Обслуговування внутрішньобудинкових електромереж та освітлення місць загального користування.
6. Прибирання прибудинкових територій (*)
7. Обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання та водовідведення.
8. Технічне обслуговування та ремонт ліфтів (за наявності).
Додаткові послуги (вибираються з переліку послуг на зворотній стороні заяви)

Виконання цих робіт, необхідних для забезпечення належного
протипожежного, санітарного і технічного стану будинку № ______на вул.
___ та його прибудинкової території, я буду
організовувати самостійно і підтверджую, що несу за це ПОВНУ відповідальність.
Відповідно до переліку послуг, який я визначив, прошу внести відповідні зміни до мого договору або за відсутності - укласти його.

(*)Може бути виключено з тарифу у разі відмови Всіх Власників квартир будинку або квартиронаймачів, які мають відповідний особовий рахунок.
"__" ____ 20__ року
Підпис власника особового рахунку або квартиронаймача

Керуючий справами виконкому М.Литвинюк
Віза:
В.о. директора департаменту
житлового господарства та
інфраструктури _____ Т.Семенюк

[hr]
Додаток 3 від____________№______

Додаток 10
Затверджено рішенням виконкому від 18.02.2008 № 68

ПОРЯДОК

подання та розгляду заяви мешканцями про визначення переліку
послуг з утримання будинку і прибудинкової території
1. Мешканець, на якого відкритий особовий рахунок на сплату послу з утримання будинків та прибудинкових територій, що надаються для обслуговування будинку, або його представник отримує у ЛКП стандартний бланк заяви.
2. У перелік додаткових послуг мешканець вносить ті послуги, які він має намір отримати від ЛКП.
3. Для забезпечення санітарних норм та правил безпеки мешканці не можуть відмовитись від зазначених у бланку заяви обов'язкових послуг
4. Для визначення переліку послуг у ЛКП повинні бути подані заяви від усіх мешканців, на яких відкриті особові рахунки на сплату послуг утримання будинків та прибудинкових територій, що надаються для обслуговування будинку (під'їзду).
5. Заява подається у двох примірниках, один з яких подається у ЛКП інший зберігається у заявника.
6. ЛКП протягом п'яти днів з моменту отримання заяви всіх мешканців, на які відкриті особові рахунки, вносить відповідні зміни у індивідуальні договори про надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій шляхом вилучення з переліку тих послуг, які заявники організовують самостійно, та вносить зміни до нарахуванні плати.
7. Припинення ЛКП надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій здійснюється з першого числа місяця наступного за звітним, відповідно до підписаних між мешканцем і ЛКП
змін до індивідуальних договорів про надання цих послуг.

!!! Перелік рекомендованих та інших додаткових послуг з утримання
будинків та прибудинкових територій для населення:
1) витрати на прибирання сходових кліток
2) витрати на підготовку житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період
3) витрати на обслуговування поточного ремонту
4) інші послуги (за додатково укладеними договорами).

Керуючий справами виконкому _______ М.Литвинюк
Віза:
В.о. директора департаменту
житлового господарства та
інфраструктури ____ Т-Семенюк

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7040
Реклама: