Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Зменшення держзамовлення у вузах
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


question.gif написано 21-4-2009 у 08:34
Зменшення держзамовлення у вузах


Кабінет міністрів доручив профільним відомствам під час формування пропозицій щодо обсягів державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році скоротити або суттєво зменшити обсяги прийому за окремими спеціальностями.

Про це йдеться у розпорядженні “Про особливості формування державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році” (№ 416-р від 14 квітня), розміщеному на Урядовому порталі.

Перелік спеціальностей та обсяги зменшення держзамовлення тут: http://www.pravda.com.ua/news/2009/4/20/93521.htm




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 21-4-2009 у 09:14


Набагато цікавіше не зменшення набору бакалаврів чи спеціалістів... Це прогнозовано і необхідно. Цікавіший той факт, що
Цитата:
не менш як на 50 відсотків — до докторантури






Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-4-2009 у 10:59


Як виявилося, державі фахівці з документознавства і інформаційної діяльності уже не потрібно. Рівно як і спеціалісти (та молодші спеціалісти) з піару, туризму та ресторанного бізнесу. Ми ж ніби Євро-12 збиралися проводити? Чи в Кабміні іншу інформацію мають?
Якщо зараз забрати держзамовлення на молодшого фахівця з ресторанного бізнесу, якраз на 12 рік не буде випуску офіціатів. Дуже вчасно.
Про піарщиків та документознавців взагалі мовчу. Очевидно, що зміст освіти потрібно міняти (мені, наприклад, виглядає доцільним переміщення документознавства та інформаційної діяльності в бакалаврат "Комп'ютерні науки") але вбивати?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 21-4-2009 у 14:41


Тут, Андрію, трошки не так варто розцінювати ситуацію. Держава замовляє і оплачує навчання кадрів, які необхідні на підприємствах державної власності. Коли мою кохану магістерку відкривали, якраз і збирали листи від підприємств, де частка держави була не менше 20%, в яких ті підприємства запевняли, що без таких магістрів не проживуть. А у нас і готельний бізнес і громадське харчування майже, а то й повністю, у приватних руках. Плюс виникає проблема у держави з безробіттям по цих галузях. Якщо в Карпатах, якийсь вуйко відкрив біля Славська готель на 8 ліжок, то йому не треба фахівця з готельного бізнесу, фаховість якого навіть в мене викликає сумнів... Те саме стосується пі-ару... Нішу зв"язків з громадськістю в більшості для держустанов та підприємств забезпечують прес-служби.

А щодо офіціантів і їх відсотку з освітою відповідного рівня - страшно... Навіть у дорогих точках працюють студенти інших спеціальностей. Серед знайомих львівських барменів та офіціантів, з якими вдалось колись десь перетинатись були спеціалісти з робототехніки, економісти, бухгалтери, перукарі, юристи, школярі (до речі, в ненайдешевшій кнайпі в центрі Львова), фізики і журналісти... І лише одна точка виділялась обслуговуванням спеців - Львівська брама на Дорошенка. І то не знаю, чи збереглося.

І очевидно, що документ розроблений на основі статистики мінпраці (хотів би надіятись на професіоналізм хочаб когось в тому уряді) і скоротили тих, яких зараз найбільше серед безробітних...




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-4-2009 у 21:03


Цитата:
Коли мою кохану магістерку відкривали, якраз і збирали листи від підприємств, де частка держави була не менше 20%, в яких ті підприємства запевняли, що без таких магістрів не проживуть

І що, ти постраждав від цього? Чи ти хотів вчитися на комерційних засадах?
В принципі я за комерційний підхід, коли випускники працюють у своїх роботодавців, а ті платять гроші за навчання. Але шлях до такої моделі - довгий, непростий, і навряд чи ті кроки, що робляться зараз приведуть до такої мети.
Цитата:
щодо офіціантів і їх відсотку з освітою відповідного рівня - страшно... Навіть у дорогих точках працюють студенти інших спеціальностей. Серед знайомих львівських барменів та офіціантів, з якими вдалось колись десь перетинатись були спеціалісти з робототехніки, економісти, бухгалтери, перукарі, юристи, школярі (до речі, в ненайдешевшій кнайпі в центрі Львова), фізики і журналісти... І лише одна точка виділялась обслуговуванням спеців - Львівська брама на Дорошенка. І то не знаю, чи збереглося.

Так я не зрозумів - чого ти злякався? Рівня підготовки офіціантів? Так а де ти з ними перетинався (професійно підготованими офіціантами), якщо це тільки журналісти і фізики?. Я так зрозумів, що не виключено, що саме у Львівській брамі на Дорошенка?
З тими професійними офіціантами, що перетинався я - якраз було навпаки. Вони мали фахову освіту.
Знову ж. Якщо фізики працюють офіціантами - тут є два аспекти. Перший - брак професійно підготованих офіціантів (будь-який внятний підприємець візьме в ресторан уже готового хлопця чи дівчину з дипломом молодшого спеціаліста, який принаймні знає як треба сервірувати стіл і розуміє що це його життєвий вибір, чи "козирного" магістра з дипломом фізика). Другий аспект - може якщо фізики працюють офіціантами, то питання щодо доцільності підготовки фізиків, а не до офіціантів? Бо якось нелогічно - фізики не знаходять собі роботи, а винні офіціанти. Але фізики то святе, міністр їх рухати не буде ;) (принаймні діючий).

Цитата:
І очевидно, що документ розроблений на основі статистики мінпраці (хотів би надіятись на професіоналізм хочаб когось в тому уряді) і скоротили тих, яких зараз найбільше серед безробітних...

А чому тобі очевидно? Бо мені не дуже. Є якісь дані з міпраці?
В принципі, моніторинг працевлаштування - це правильний механізм. Але з ним треба бути обережним, в "лоб" аналіз тут мало що дасть, бо поняття "профільного" працевлаштування достатньо складне. Єдине - це випадки масового попадання на біржу праці. Хоча треба вміти думати на 3-5 років уперед (термін підготовки фахівця), якщо не на більше.

Знову ж. Окремі положення нового підходу віддають суб'єктивізмом та засмучують. Ну наприклад, відмова від підготовки філологів у політехніках. Такі кроки, ІМХО, можливі в парі з конструктивізмом - наприклад, паралельним відкриттям гібридних спеціальностей у технічних галузях знань (наприклад, "Комп'ютерна лінгвістика" і т.п.)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 22-4-2009 у 16:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій ПелещишинВ принципі я за комерційний підхід, коли випускники працюють у своїх роботодавців, а ті платять гроші за навчання. Але шлях до такої моделі - довгий, непростий, і навряд чи ті кроки, що робляться зараз приведуть до такої мети.
Загалом, згоден. Я просто намагався пояснити те, що той хто платить гроші має замовляти музику. Освіта фінансується з бюджету, а тому треба обережно розпоряджатись ними. Я не вважаю, що держава повинна клепати міьйонами міжнародників та юристів, чи фізиків-офіціантів, для того, щоб просто було...
Цитата:
Так я не зрозумів - чого ти злякався? Рівня підготовки офіціантів? Так а де ти з ними перетинався (професійно підготованими офіціантами), якщо це тільки журналісти і фізики?. Я так зрозумів, що не виключено, що саме у Львівській брамі на Дорошенка?
З тими професійними офіціантами, що перетинався я - якраз було навпаки. Вони мали фахову освіту.
Знову ж. Якщо фізики працюють офіціантами - тут є два аспекти. Перший - брак професійно підготованих офіціантів (будь-який внятний підприємець візьме в ресторан уже готового хлопця чи дівчину з дипломом молодшого спеціаліста, який принаймні знає як треба сервірувати стіл і розуміє що це його життєвий вибір, чи "козирного" магістра з дипломом фізика). Другий аспект - може якщо фізики працюють офіціантами, то питання щодо доцільності підготовки фізиків, а не до офіціантів? Бо якось нелогічно - фізики не знаходять собі роботи, а винні офіціанти. Але фізики то святе, міністр їх рухати не буде ;) (принаймні діючий).
Тут аспектів багато. Держава не має жодного інтересу в оплаті освіти офіціантам. Державі їх треба аж може 20-30 в рік для обслуговування їдалень при держустановах. Державних ресторанів і кафе вже нема. А те, що працюють фізики - говорить про те, що вони доступні і дешеві. Всі оголошення, які я зустрічав по пошуку таких кадрів виглядали так: потрібні офіціанти віком від до на повний\неповний робочий день. Ніде не було вказано вимоги по освіті. Значить власникам/менеджерам однаково.
Цитата:
А чому тобі очевидно? Бо мені не дуже. Є якісь дані з міпраці?
В принципі, моніторинг працевлаштування - це правильний механізм. Але з ним треба бути обережним, в "лоб" аналіз тут мало що дасть, бо поняття "профільного" працевлаштування достатньо складне. Єдине - це випадки масового попадання на біржу праці. Хоча треба вміти думати на 3-5 років уперед (термін підготовки фахівця), якщо не на більше.

Про думати наперед - згоден. Але у нас щороку вивалюються на ринок праці сотні тисяч тих, хто йде в нікуди... А потім починається дати комусь, щоб лиш взяли на роботу хоч кимось... Скільки мільйонів юристів ми наклепали з 91року? скільки мільйонів економістів??? в нас ринок праці для цих спеціальностей певно в рази менший... А хто візьме тебе юристом, якщо 5 років після вузу ти був менеджером по рекламі, а потім ше 3 - оператором кол-центру.... Тобто треба могти забезпечити роботою вже зараз, а не лише на тоді, коли може десь шось на горі свисне. Може зараз варто дійсно за державні гроші робити столярів а не юристів?

Цитата:
Знову ж. Окремі положення нового підходу віддають суб'єктивізмом та засмучують. Ну наприклад, відмова від підготовки філологів у політехніках. Такі кроки, ІМХО, можливі в парі з конструктивізмом - наприклад, паралельним відкриттям гібридних спеціальностей у технічних галузях знань (наприклад, "Комп'ютерна лінгвістика" і т.п.)
Згоден, що жодна політехніка не повинна готувати філологів і культурологів... А суто гуманітарні вузи прикладних математиків і продавати їх студентам як "комп"ютерщиків"... В нас вже й так наплодилось тих комп"ютерщиків і бухгалтерщиків стільки, що нема де діти. А спеціалістів у своїй справі готують мало і за державні гроші...
І ще, цікаво, чи веде НУ"ЛП" статистику своїх випускників і відсоток забезпечення їх роботою після випуску. Думаю, що така статистика би вплинула на рейтинговість спеціальностей...

Пригадую, що колись був супер-недобір на геодезії... А моя фірма півроку шукала геодезиста з головою на плечах... і готова була платити солідні гроші. Добре, що знайшли... іноземця... А наші де??? Недобори даються в знаки і те, що більшість поступає туде, де можна нахаляву поступити. От і виходить. Геодезія - недобір, всі хто не попав кудись інде вліз туди і не є ні геодезистом ні ким... Треба просто піднімати якось престиж нашої освіти та її рівень. Бо країні потрібні не просто "бухгалтерщики" і "комп"ютещики", а фахівці... Хай би кожен займався своїм і все було б краще. А зменшення наборів на екс-престижні спеціальності, реформа з незалежним тестуванням - це, я так надіюсь, кроки до поступу




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-5-2009 у 16:57


Зменшення кількості випускників шкіл вплинуло на обсяг державного замовлення. У 2009 році кількість абітурієнтів зменшилася на 37 тисяч осіб, а державне замовлення на бакалавра передбачається скоротити на 14,6 тисяч. Однак зменшення держзамовлення передбачено лише на один рік, а тому скорочення викладачів не буде.
http://zik.com.ua/ua/news/2009/05/05/179654




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-5-2009 у 18:12


Нелогічно. Хіба на наступний рік буде більший набір?
Для ВНЗ це додаткові клопоти з навантаженням - плаває туда-сюда.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-5-2009 у 08:35


Виявляється МОН таки пам'ятає про Євро-12
Цитата:
Міністерство освіти і науки звернеться до Уряду з проханням повернути держзамовлення на декоративно-прикладне мистецтво, а також на готельно-ресторанну справу та організацію обслуговування у готелях у ВНЗ тих міст, в яких відбуватиметься ЄВРО-2012.

http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2009_1/07_05




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 13-5-2009 у 21:14


Так а ці фахівці хіба будуть готові до Євро?



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-5-2009 у 21:28


Якраз - то ж про молодшого спеціаліста йде мова. А його готують 3 роки. Зрештою практиканти також згодяться.

До речі, я так і не зрозумів - а хто готував це рішення Кабміну, якщо МОН виступає проти нього?? Я щось не думав, що бюрократична машина може обійтися без візи міністра.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 10-6-2009 у 11:22


Кабінет міністрів України за пропозиціями Міністерства освіти і науки скоротив державне замовлення на 2009 рік на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах на більш як 10%.

Джерело: http://www.unian.net/ukr/news/news-320198.html




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 31-7-2009 у 16:42


Юля Тимошенко - господар свого слова. Захотіла - дала, захотіла - забрала.
Держзамовлення відновлять до попереднього рівня:
http://zik.com.ua/ua/news/2009/07/31/190614




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 1-8-2009 у 13:52


Цікаво, все-таки, що тепер мають робити ВУЗи, бо ж вступна кампанія ніби як закінчилася... чи то я чогось не розумію?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 2-8-2009 у 23:09


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин[


Знову ж. Окремі положення нового підходу віддають суб'єктивізмом та засмучують. Ну наприклад, відмова від підготовки філологів у політехніках. Такі кроки, ІМХО, можливі в парі з конструктивізмом - наприклад, паралельним відкриттям гібридних спеціальностей у технічних галузях знань (наприклад, "Комп'ютерна лінгвістика" і т.п.)


Так, Ви праві, насправді толку мало від таких гібридних спеціальностей, як прикладна лінгвістика. В дипломі пише, що випускники - це перекладачі(2 мов) і інформатики)) І яка перспектива? Якщо насправді ми не настільки кваліфіковані перекладачі, як з Франка і зовсім не програмісти, а тільки хороші юзери:( Трохи того і того.. а що толку з того? :(
Тож, куди нам дітись, а здавалось, коли поступали, перспективну спеціальність обирали(((




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 4-8-2009 у 09:36


Знаєте, Соломіє, а я Вам по-доброму позаздрила. :-) Маєте дуже гарний фах. На технічний (в т.ч. "маркетинговий") переклад завжди є попит, і оплачується він значно краще, ніж художній. А володіння перекладацькими програмами на рівні впевненого користувача - це вагомий козир в очах будь-якого замовника, особливо перекладацького бюро.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 4-8-2009 у 18:37



Я так само думала, ні.. навіть впевненою була, що так справді є, коли не почала шукати роботу :(:(:( Знання є, ніби просто так спідниць не протирала:rolleyes:, але ....




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 4-8-2009 у 21:10


Соломійко, не треба відчаюватися. Розсилайте резюме, ходіть на співбесіди - і результат прийде.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-8-2009 у 21:37


Цитата:
А володіння перекладацькими програмами на рівні впевненого користувача - це вагомий козир в очах будь-якого замовника, особливо перекладацького бюро.

Отут є чи не основна проблема лінгвістичної освіти. Перекладацьких бюро насправді небагато.
А для іншої роботи володіння мовою - це козир. Але щоби ним скористатися - потрібен додатковий фах (точніше основний).
Як варіанти продовження фахового росту - або піти на другу вищу (наприклад економіста або бухгалтера) або якщо зараз на руках лише бакалаврський диплом - на інтербакалаврську спеціальність (наприклад на "Консолідовану інформацію", яку щойно відкрили) для поглиблення немовних знань.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 4-8-2009 у 22:36


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Отут є чи не основна проблема лінгвістичної освіти. Перекладацьких бюро насправді небагато.
А для іншої роботи володіння мовою - це козир. Але щоби ним скористатися - потрібен додатковий фах (точніше основний).
Як варіанти продовження фахового росту - або піти на другу вищу (наприклад економіста або бухгалтера) або якщо зараз на руках лише бакалаврський диплом - на інтербакалаврську спеціальність (наприклад на "Консолідовану інформацію", яку щойно відкрили) для поглиблення немовних знань.


дякую, я знаю))) але експериментів з освітою з мене вже досить! Ця спеціальність ще тільки відкривається, тож немає впевненості у перспективі. Коли ми поступали на ПЛ, то говорили, що нас розхапають з ногами і руками)))
А на рахунок другої освіти я задумуюсь))




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 5-8-2009 у 00:16


Цитата:
Цитата:

Отут є чи не основна проблема лінгвістичної освіти. Перекладацьких бюро насправді небагато.


Згідна з Вами, пане Андрію, їх небагато. Але вони практично є надбудовою, проміжною ланкою між замовником і перекладачем-фрілансером. Фрілансер, працюючи з кількома бюро, постійно забезпечений роботою.
А загалом попит на перекладацькі послуги постійно зростає. Були такі прогнози, що під час кризи попит впаде, але так не сталося.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 6-8-2009 у 13:21


Міністерство освіти і науки продовжило терміни подачі документів на надходження в магістрат, а також за напрямом спеціаліст, до 25 серпня. Про це на прес-конференції заявив директор департаменту вищої освіти Міносвіти Ярослав Болюбаш.

За його словами, це обумовлено тим, що Кабінет Міністрів встановив об’єми держзамовлення на підготовку спеціалістів і магістрів на рівні 2008 року.

Болюбаш повідомив, що орієнтовно це дозволить поступити на вказані напрями додатково 13,5 тис. чоловік.

При цьому Міносвіти не продовжувало терміни подачі документів на вступ на бакалаврів, і прийом документів завершується 9 серпня.

Проте Болюбаш відзначив, що при формуванні списків рекомендованих для зарахування у вузи абітурієнтів у випадку, якщо впродовж 5 днів після завершення прийому документів не були подані оригінали документів, вуз припиняє розглядати заяву такого абітурієнта і до списків вносяться зміни, відповідно до яких нові абітурієнти, які в них потрапили, також повинні будуть подати оригінали документів впродовж 5 днів.

Болюбаш також повідомив, що остаточні варіанти списків рекомендованих до зарахування повинні бути підготовлені до 10 вересня, коли має закінчитися і саме зарахування.

Джерело: http://portal.lviv.ua/news/2009/08/06/125034.html




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-10-2009 у 18:46


Цікаво, що за деякими даними, в наслідок певної неорганізованості з зарахуванням та невизначеності з кінцевими цифрами на держзамовлення, по державі в цілому не використано біля 600 державних місць.

Ще один цікавий момент. ВНЗ, де існують самі популярні напрями в країні відмовляються від державного замовлення по цих напрямах. Очевидно, конкурс там такий, що форма оплати навчання вже ні на що не впливає, зате ставиться фільтр на інвалідів-пільговиків.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 13-8-2012 у 10:18


І тут гряде пакращення...
Уряд хоче відмінити чисельні гарантії бюджетних місць у вузах




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7389
Реклама: