Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Відео для розвитку дитини від року і більше
Сергій Западенко
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 27-5-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-5-2009 у 21:27
Відео для розвитку дитини від року і більше


Мабуть кожен, хоч раз в житті, намагався задовільнити дитячу цікавість... Дуже просто це зробити з добре ілюстрованою літературою. Але світ не стоїть на місці. Чому б не використовувати в навчанні дитини новітні технології... Моя малеча зовсім по-іншому сприймає дитячі відео, в яких динамічно змінюється картинка, постійно щось рухається, з'являються вже добре знайомі або нові предмети...звучить класична музика.
Пропоную обмін цікавими фільмами, програмами....
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-5-2009 у 11:10


Велика і щира порада молодим батькам: НЕ ПРИВЧАЙТЕ дітей до екранів (ні теревізорних, ні компютерних). Повірте, ця біда прийде до них і сама. А привчайте їх до книг, до ігор на повітрі, до настільних ігор.
Не обманюйте себе тим, що відео чи компютерна гра краще розвиває дитину. Просто так батькам легше: посадив дитя перед екраном - і маєш спокій.
Не робіть того! Сама маю сина - компютеромана, який за екраном компютера проводить 90% вільного часу. А коли почалося це незамітно - ігрові приставки, потім - ігри, що мали ніби то розвивати дитину, а насправді затягували в свою павутину...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-5-2009 у 12:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
Велика і щира порада молодим батькам: НЕ ПРИВЧАЙТЕ дітей до екранів (ні теревізорних, ні компютерних). Повірте, ця біда прийде до них і сама. А привчайте їх до книг, до ігор на повітрі, до настільних ігор.

Згоден.


Щоправда, думаю, суть теми напевно в чомусь іншому ;)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 28-5-2009 у 19:23


Я також погоджуюся, що не потрібно привчати дитину до екранів.
Але - не думаю, що варто повністю позбавляти дитину можливості пізнавати світ з екрану телевізора. Якщо підібрати дитині цікаві та повчальні мультфільми або фільми і контролювати час, проведений перед екраном, то не так вже зовсім зле є.
Зокрема, мультфільми можна досить ефективно застосовувати для навчання мови (особливо в дошкільнят), оскільки одночасно працює як слухова - так і зорова пам'ять. І конкретні картинки відразу отримують звукове відображення в пам'яті. При цьому формується так звана семантична мовна пам'ять.
Та й дуже часто змодельовані в мультфільмах ситуації дуже добре використовувати з виховними цілями - якщо після того як дитина подивилась мультфільм обговорити його та запропонувати дитині зробити певні висновки. Проілюстровані приклади набагато краще сприймаються, ніж просто слова - Це можна робити, а те не можна.( Або подібні)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Западенко
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 27-5-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-5-2009 у 22:40


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Вибранівська
... так батькам легше: посадив дитя перед екраном - і маєш спокій.


В жодному разі не намагаюся "здихатися" дитини...Навпаки, отримуєш задоволення...З кожним днем твоє чадо відкриває для себе нову частинку світу. І саме ти навчив її чомусь новому, щось пояснив, про щось розповів...
Можна будь-що використати на користь або заподіяти зло. В одній з книжок прочитав таке порівняння: бджола з квітки збирає мед, павук з тієї ж квітки - яд. І тільки людина має змогу вибирати... Одна радіє сходу сонця, іншу це бісить... Я залишаю в кращому випадку 20% від того, що попадає мені в руки. Але повірте, є досить корисні фільми, які СППРИЯЮТЬ розвитку... Краще один раз побачити... Реакція дитини-кращий критерій оцінки... Доречі, маю змогу порівняти, як діти реагують на одне й те ж. В нас двійнятка, хлопчик і дівчинка, 2 роки.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 29-5-2009 у 06:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Западенко
Доречі, маю змогу порівняти, як діти реагують на одне й те ж. В нас двійнятка, хлопчик і дівчинка, 2 роки.

Цікаво - є якась різниця в реакції на ті ж самі речі?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Вибранівська
Дійсний член
***



Повідомлень: 281
Зареєстрований: 19-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-5-2009 у 10:25


Можливо, я трохи занадто упереджена щодо "екранізації".
Один мій знайомий, батько 5-и дітей, казав, що поки мої діти - як глина, то ліпити з них людей хочу я, а не чужий дядько з екрану. Можливо, це однобічний погляд, але треба бути дуже уважним, щоб та наука, подана нашим дітям, відповідала НАШИМ принципам, насамперед моралі. Багато такої навчальної продукції є західного походження, або створена на зразок західних. Не вважаю Захід, а особливо Америку, зразком для наслідування в плані виховання дітей. В нас інший менталітет, інші принципи відносин між людьми. Мій дідусь казав, що головне навчити дитину відрізняти добро від зла.
Тому, будьте уважні! І обережні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Западенко
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 27-5-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-5-2009 у 07:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Цікаво - є якась різниця в реакції на ті ж самі речі?


В них зовсім різні темпераменти...доця-сангвінік, жодної секунди не всдить спокійно, все коментує (на своїй рідній, нам ще не завжди зрозумілій), підстрибує.... А синок, напевно, більше флегматик. Спокійно подивився, не випускаючи з рук своєї улюбленої машинки, в кращому випадку пару разів посміхнувся...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Западенко
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 27-5-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-5-2009 у 08:12


На рахунок упередженості п.Марії.... Жодного чужого дядька в радіусі 100м.... Боже збав...Всю інформацію озвучую я, або мама...Щодо способу надання інформації...Наприклад, кольори...на екрані не просто квадратик певного кольору, а в стакан з водою виливають фарбу, яка поступово змішується, переливається, мутує, утворюючи такі яскраві клубні...(складно описати досить прості речі, краще один раз побачити...) і т.і..
Все набагато простіше... Ні Скруджів ні Пакемонів, чи ще якоїсь гидоти немає і близько...
Про Захід і Америку...Можна і без ложки дьогтю в діжці меду...Шкода часу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-6-2009 у 09:17


Цитата:
.Наприклад, кольори...на екрані не просто квадратик певного кольору, а в стакан з водою виливають фарбу, яка поступово змішується, переливається, мутує, утворюючи такі яскраві клубні...(складно описати досить прості речі, краще один раз побачити...) і т.і..

Мене в принципі непокоїть інше - віртуалізація. Кольори на екрані замість фарби на папері, розмальовки на комп'ютері замість паперу, футбол по ТВ замість футболу на газоні, гарні дівчата на екрані а не в ліжку :) ... Ряд можна зробити довгий.

Те що я спробував на своєму синові (власне розмальовки, простенькі задачки на комп'ютері) - мені не сподобалося.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тетяна Степанова
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 14-1-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-1-2010 у 11:29


донечці 2 роки. ми дивимося відео, не бачу в цьому злого, якщо обмежувати час при телевізорі чи комп"ютері і пояснювати дитині, що відбувається на екрані. Живемо у вік інформаційних технологій, треба мабуть і нам, як бітькам міняти свої стереотипні сприйняття щодо того, що зле, а що добре. Дитину треба вчити користуватись комп"ютером змалку, бо все одно їй саме цим (або набагато крутішим в майбутньому) користуватись все життя :)
ми дивимось "Baby Einstein", "Професор Карапуз", старі радянські мультики. Леопольд, або Петрик П"яточкин - я й сама із задоволенням дивлюся. і ці мультики вчать доброму.
Але є й те, що я не показую дитині, це голівудські мультики, часом в них багато жорстокого. Наприклад, в "Том і Джері" смішно те, що іншому болить, а я би хотіла вчити малу доброті. Але це моя приватна думка. Моя найкраща коліжанка не ставила заборони, і улюбленим мультом її донечки в найніжнішому віці був "Шрек". Дитина від цього жорстокою не стала. Все залежить від пояснювання батьками того, що у відео відбувається.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7453
Реклама: