Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  5
Автор: Тема: Електромобілі. Tesla та ін..
Sashko Nedoviziy
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 302
Зареєстрований: 24-2-2009
Місто: Файне місто Львів
Нема на форумі

Настрій: ...ergo sum

[*] написано 20-3-2012 у 09:10


Ну, системи рекуперації енергії гальмування, вони ж (wiki) вже давно не рідкість і на не-електромобілях, наскільки мені відомо, хоча застосовується воно переважно в автомобілях спортивних. Воно є однією з ключових частин тойотівського HSD (Hybrid Synergy Drive), яке фігурує на гібридах Тойота та Лексус.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-3-2012 у 12:37


Ще один цікавий лінк
http://ru.wikipedia.org/wiki/Toyota_Prius




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 9-4-2012 у 00:34


Запас ходу 350 км. - це вже немало.
http://tsn.ua/nauka_it/yaponci-vipustili-dalekobiyniy-elektromobil....

Думаю, сильним поштовхом стане ще факт, коли на такому автомобілі можна буде проїхати можливу за день відстань.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko Nedoviziy
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 302
Зареєстрований: 24-2-2009
Місто: Файне місто Львів
Нема на форумі

Настрій: ...ergo sum

[*] написано 9-4-2012 у 15:53


Мені поки що найжиттєвішими виглядають розробки типу ДВЗ+електродвигун.
Бо на тому електромобілі доїхати до Ужгорода, приміром, не проблема - але для повернення до Львова треба його підзаряджати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 9-4-2012 у 22:42


Пропоную глянути на всі нинішні "екологічні" технології. На ділі вони або неефективні, або існують лише за рахунок дотацій, або по факту виявляються ні разу не екологічними, просто підводна частина айсберга приховується від загалу.
Чистий електромобіль? Він же споживає електроенергію, яку потрібно десь виробити, а потім затранспортувати до розетки, в яку цей мобіль включений. Тобто, як не там, то там екологія вилізе.
Гібрид? Припустимо, колеса там крутить електромотор, а ДВЗ заряджає акумулятори. Ну і де економія? Замість того, щоб ДВЗ прямо крутив колеса, між ними вклинюється перетворення механічної енергії в електричну, а потім назад в механічну. Очевидно, що втрати по дорозі будуть, бо немає пристроїв зі 100% ККД.
Коротше кажучи, популізм бачу. Екологічності не бачу.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-4-2012 у 00:31


Підводні камені очевидні, але раз американці тим займаються, то щось в тому є. В казочки про "тупих" від Задорнова не вірю :)

Цитата:
між ними вклинюється перетворення механічної енергії в електричну, а потім назад в механічну.

Енергія гальмування йде в електричну.
В заторах не потрібно коптити небо.
Цитата:
Він же споживає електроенергію, яку потрібно десь виробити, а потім затранспортувати до розетки

Нас в школі вчили, що вигідніше спалити вугілля на електростанції і доставити до поїзда електрику, а не щоб кожен поїзд їздив на вугіллі. Мабуть і тут можна застосувати цю ідею. Авто з атомним реактором чи на вугіллі - не надто краща ідея :)

Плюси є. Шеві Вольт їде 100 миль на одному галоні. Звиклий двигун такого не дасть.

Заряджати можна вночі, коли енергія атомних станцій і так зливається в землю.

Інша річ, що питання утилізації батарей досить цікаве. Тут, мабуть, ще залежить від країни. Думаю можна бути спокійним за американців чи німців, а ось нам ліпше не давати. Бо вся кислота і свинець будуть в гірській річці, з якої бере воду все село, а машина буде перероблена на соляру, бо її можна злити з лісовозів.

Окрім того, зараз вчені б'ються і, читав, що досягають значних успіхів у покращенні існуючих технологій акумуляторів. Акумулятори потрібні для практично всього, тому вірю, що скоро і електроавтомобілі будуть мати запас ходу 1000 км.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko Nedoviziy
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 302
Зареєстрований: 24-2-2009
Місто: Файне місто Львів
Нема на форумі

Настрій: ...ergo sum

[*] написано 10-4-2012 у 13:08


З акумуляторами є проблема утилізації, згоден.

Щодо "коптити небо" - з відомих мені на даний момент і 100% доступних в Україні машин є парочка мікрогібридів - Citroen C4 eHDI (там є опис) та Пижівський 3008й з аналогічним двигуном, які в корках звичайнісінький дизель просто глушать, запускаючи на той момент, коли потрібно починати рух (тобто, натискається педаль акселератора). Кажуть, ці машини годні досягати і 5 л витрат на 100 км. Ото влучно нагадали - на днях подзвоню на ІЛТУ, запитаю, що у них на тесті. Цікаво би було на собі "відчути", що воно за одне, такий мікрогібрид.

Гібридів же суттєво більше, але вони вже коштують геть недемократично. На жаль.

До речі. От є стаття на Авторев'ю про електричний міцик. Там фігурує цифра 199 Вт-годин на км, себто кіловат на 5 км. Хто знає, скільки у нас на разі коштує кіловат електроенергії? Цікавить порахувати ціну кілометра пробігу.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 10-4-2012 у 22:05


А я от навпаки, мрію... ну, не те, щоб прямо мрію, але десь так... про Дженсен Інтерцептор, з 6,3 літра. І це не витрата пального, а об'єм. І звук V-подібної вісімки, це казка.
Мені вистачило раз в житті відчути під собою V8, щоб закохатися в нього.
Так що в списки прихильників зелених екологістів мене прошу не записувати.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-4-2012 у 22:48


Е, Росте, на такій автівці, яка п'є бензин особливо не покатаєшся... Нагадвся анекдот, як Хаммер заправляли і заправник каже: заглуши мотор, бо колонка не встигає наливати... :)
В ідеалі треба мати багато машин: одну економну - на щодень, щоб возити свою дупу, велику - для сім'ї, спотривну чи монстра - для себе поганяти... :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 10-4-2012 у 23:27


Економну я вже маю... 6,5 по трасі і 8 в місті мене влаштовує.
Залишилось купити ту, що п'є бензин. Ну п'є. Я готовий платити.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 11-4-2012 у 09:50


Фіга сє, економна... Стільки мій "Авенсіс" хаває, я його економним не вважаю. Економна машина - то 3-4л за містом і 5-6 в місті.
До речі, "монстри" з купою "коней" під капотом вже не такі й прожерліві. Колега по роботі купив Поршака десь під 500 к.с. Ми почали сміятися з нього, питали, чи вистачає баку від АЗС до АЗС доїхати, а він нас носом в характеристики авта в інеті - 9,5л за містом... Новітні технологіі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 11-4-2012 у 10:30


Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Економна машина - то 3-4л за містом і 5-6 в місті.

Смарт? Чи С1? :) Крім мене в той автомобіль ще щось поміститься?
Ну і, я так розумію, трактор? В смислі - дизель? А пояснити причину, чому до нас не завозять автомобілі з новітніми дизелями? Бо на нашій солярці вони живуть дуже не довго. А ще взимку при -20 радісно танцювати з бубном довкола машини. Тут не Європа, де, якщо на заправці написано "зимова солярка -35", то так воно є насправді.

Тому як для бензинового автомобіля гольф-класу з економічністю в мого все нормально. Ні, можна його продати, купити щось супер новітнє таких самих розмірів, яке буде споживати на літр менше. При цьому я потрачу на це зайвий десяток-другий тисяч доларів, і ще й отримаю значно дорожчий в експлуатації, і менш міцний автомобіль, бо їх усі тепер з фольги роблять. Виграшу не бачу, щось.

Ну і ще. Я вказав витрату пального реальну, а не паспортну. По паспорту в мене 5,7. Але це за умов правильного бензину. Я б таким теж заправлявся, тільки покажуть мені ту заправку.

А взагалі, це треба бути роботом, а не людиною, щоб вибирати автомобіль за показником економічності.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko Nedoviziy
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 302
Зареєстрований: 24-2-2009
Місто: Файне місто Львів
Нема на форумі

Настрій: ...ergo sum

[*] написано 11-4-2012 у 10:33


Враховуючи, що високофорсовані двигуни в принципі більшу частину часу працюють на низьких обертах, незначне споживання не є дивним. Напр., достатній для активної їзди крутний момент на дизелях вже від 2000 об/хв досягається - тобто машина їде приємно, динамічно. У мене оптимальні для швидкої їзди оберти - 3-3.5-4 тисячі обертів на хвилину. Але більшу частину часу машина не виходить за 2000. Від 2 до 3 тисяч обертів - найекономічніше, витрати по трасі нижче паспортних інколи получаються. Преш 130-150? Ну, ласкаво просимо, цифри недалеко від "по місту".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
volkorny
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 1-7-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-4-2012 у 14:04


Рено Твізі, перший відносно доступний. http://www.3dnews.ru/news/611151
Правда автом це назвати важко... Краще ніж скутер бо в дощ теж користуватись можна, проте вроді двері там без скла вище середини...
Чи реально таким користуватися в наших містах?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 13-4-2012 у 01:01


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Смарт? Чи С1? :) Крім мене в той автомобіль ще щось поміститься?
Ну і, я так розумію, трактор? В смислі - дизель?
А взагалі, це треба бути роботом, а не людиною, щоб вибирати автомобіль за показником економічності.


Ну, й одразу Смарт... А Фіат500, припустимо, а Ніссан Мікра, а Міцубіші Кольт? То теж автомобілі, а крім Вас там ще вільно розмістяться Ваша Кохана Жінка, ящик пива, пара пляшок шампанського-кон*яку, дві сумки з закускою. Вам мало?
То перше. Друге - ніяких тракторів-танків-дизелів. Бензин форева.
І останнє. Роботом треба бути, щоб вибирати авто по одному-двох параметрах. А справжній Мущщина при покупці авта звертає увагу на все. Від безпеки руху до відповідності інтер*єру салону фасону капелюшка коханої.
То шутка юмора така... В трансліті з смайлами "не розженешся".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 13-4-2012 у 22:47


Ні, ну звичайно, в такій машині коліно дружини буде в якості підлокітника, це плюс. Але насправді мені страшнувато на таких дирчиках їздити, постійно переживаю, щоб якийсь грузовик ненароком не переїхав :)
По-друге - саме так, бензин віва форева! Бензин V8! :lol:
І останнє - справжній Мущщина їздить на справжній мущщинській машині, без усіляких милиць і підгузників, типу абс-єсп-єбд-клмн, гурів та інших носовичків, якими матусі витирають малюкові зашмиганого носа, а гаслом такої машини є, перепрошую, f..k fuel economy :)

Приклади справжніх Мущщинських машин:







Якщо він ще й піжон, то він буде їздити на чомусь такому:



А якщо Мущщина ще й джентильмен, то їздити він буде на такому:



:cool:

А оцевово, перепрошую, афтомобілі для дамочок:





:P




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 13-4-2012 у 23:47


Цитата:

справжній Мущщина їздить на справжній мущщинській машині

За моїми спостереженнями справжні мужчини ще мають мізки і їздять на таких безперечно крутих тачках лише на свята, а на щодень мають Тойота Кемрі чи навіть електромобіль.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 14-4-2012 у 01:17


На кемрі їздять усілякі програмісти. Вони не круті мущщини :)
Насправді крутому мущщині навіть в голову не прийде сісти за кермо якогось такого обмилка :)
Можеш собі уявити якого не-будь ковбоя мальборо за кермом тойоти пріус? Ото ж! :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-4-2012 у 08:53


Оті носорилі машинки то хіба до церкви паску святити!
Справді круті мужчини на щодень мають такі авто:




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 14-4-2012 у 11:31


Е ні, Андрію, тут ти переплутав. На твоєму фото машина для справжнього сибірського мужика, а я говорю про машини для справжніх мущщин :)



Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 14-4-2012 у 20:39


Їхав я якось на концерт в Пфорцхайм - десь 100км від мене. Автобан вщент забитий. Отака от "розкарячка" з ковбоєм за кермом мене чотири рази обганяла.

А в'їхали ми в місто одночасно. До речі, мого Авіка тоді ще не було, на Тойоті-Каріні їздив. Питання - на хрєна ті V8, літри та кінські сили, якщо з пункту А в пункт Б ми доповзаємо одночасно?
А на тому шроті, що на першіх 4-х фотах Роста наведені, я б і за гроші б не їздив. То дійсно для ковбоїв - тих, хто корів пасе, українською кажучи.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 15-4-2012 у 08:43


Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Питання - на хрєна ті V8, літри та кінські сили?

Це питання мене цікавить ще більше. Бо в вашому Бундесрайху, все ж не завжди автобани вщент забитi, і хоч деколи, той ковбой може притиснути під 200. А на всi Штати y Utah самий високий spead limit, аж 80 миль/год (128 км/год.) У решті штатів 75, 70 або навіть 65. В Канаді макс. 110 км/год і то не часто. Перевищення швидкості на 15 миль (або 20 км. в Канаді) зафіксоване поліцією це тікет від $250 до $500. Крім того, при наявності тікета, на слідуючий рік підскакує ціна страхування ще доларів так на $200. Ну то питається, нащо ті всі Феррарі з Мазератіями?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 15-4-2012 у 12:47


Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Їхав я якось на концерт в Пфорцхайм - десь 100км від мене. Автобан вщент забитий. Отака от "розкарячка" з ковбоєм за кермом мене чотири рази обганяла.

А в'їхали ми в місто одночасно. До речі, мого Авіка тоді ще не було, на Тойоті-Каріні їздив. Питання - на хрєна ті V8, літри та кінські сили, якщо з пункту А в пункт Б ми доповзаємо одночасно?

Насправді тут питання в іншому.
Наприклад, хтось (не буду тикати пальцем) вкладає багато тисяч в аудіо апаратуру, тому що хоче слухати музику в належній якості. А хтось інший, дізнавшись про це, покрутить пальцем коло голови, бо його магнітола за сто долярів і динаміки за двайціт прекрасно грают, і нашо шось вигадувати?
Але це не означає, що перший ідіот, це означає, що для другого закритий цілий світ. Але, погодьтесь, коли другий, на підставі того, що його черствій душі не потрібна хороша музика, називає першого ковбоєм, це просто смішно.
І цьому другому нічого не поясниш. Це як розказувати сліпій від народження людині, який красивий і різнобарвний світ.
Тому хтось їздить на оригінальній, технічно досконалій Зонді, просто отримуючи від цього задоволення, а хтось на безликій і млявій Каріні. Кожному своє, все нормально. Нормально доти, поки власник Каріни не почне розказувати власнику Зонди, що той ковбой і ідіот, і як йому правильно жити. А це таки виглядає трохи смішно.

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
А на тому шроті, що на першіх 4-х фотах Роста наведені, я б і за гроші б не їздив. То дійсно для ковбоїв - тих, хто корів пасе, українською кажучи.

Повертаючись до прикладу з аудіо апаратурою, якщо запитати першого зустрічного таксіста, чи там фермера якогось, він би сказав те ж саме - та я би то навіть за гроші в свою машину не поставив. В моїй дачії логан чудова штатна магнітола, ади.
Невже істинний поціновувач хорошої музики буде зважати на подібну точку зору?
Тому і "ковбоям", яким подобається відчувати під собою неприборканий табун коней, яким просто приємно чути звук роботи V8, цілком і повністю байдужа думка власників безликих автомобілів. І це справедливо :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 15-4-2012 у 18:27


"Безліку і мляву Каріну" я Ростові не прощу. То моє перше "автокохання", плакав, коли ключі віддавав (другий раз у житті, першій був у дитсадку, коли сосулькою в ніс заїхали). Вона посміхалася мені, коли я її пультом відкривав, зітхала, коли закривав... Виконуючи всі мої примхи, вона нічого не просила, ну, хіба, трохи бензину та масла...
Росте, бажаю Вам щастя з кінськими силами. В мене є, що Вам відповісти, але не хочеться. Ви мене образили. Чао.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 17-4-2012 у 00:04


Бачте, як воно є. Я просто підставив дзеркало, і ваше відображення вас образило.
Називати інших тими "хто корів пасе, українською кажучи", це нормально. Але коли хто наважиться по відношенню до вас щось подібне - о, це образа...
А ви не подумали, що той "ковбой", якого ви так зневажаєте, називаючи пастухом, що корів пасе, "українською кажучи", теж кохається в своєму автомобілі? Доглядає його, можливо купив його повною розвалиною і повністю відреставрував. І можливо теж заплаче, якщо з якихось причин доведеться з ним розлучитись... Хоча ні, він же не такий, як ви, тому його ображати можна. Бо ви - хранитель істини і ваш шлях - єдиний правильний, усі ж інші, що не такі, як ви - ко... вбої.

Якщо образив вас - прошу вибачення. Але особистого в цьому немає.
Просто чужий шлях поважати теж потрібно. Навіть, якщо він не вписується в рамки вашого світогляду.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7555
Реклама: