Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: чому й досі в освіті використовують Turbo Pascal?
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-7-2009 у 21:19


У, ностальгічні спомини.
На початку дев'яностих, коли в Політехніці появились перші 286 компи, я на Турбо Паскалі (5-ї, 6-ї, а потім 7-ї версій) писав купу різного софта, навіть графічну оболонку. Правда вузькі місця доводилось на асемблері дописувати :) Приємні спогади, любив я Паскаль. А навколо мене тоді всі сиділи на Фортрані, а дехто на Бейсіку (факультет не програмерський, хоча задачі на компах розв'язували серйозні) :)
Чому досі використовують - не знаю. Хоча як на той момент, це була прогресивна, об'єктно-орієнтована мова.
До речі, ТП не Борландівська інтерпретація. Окремо тоді був також Борланд Паскаль. А от чий ТП був, з голови вискочило, все ж майже 20 років минуло. Чи не МС часом?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 20-7-2009 у 22:05


Важко відповісти однозначно, але Паскаль відповідає багатьом критеріям, серед яких головний - на ньому легко показати принципи. Серед додаткових: невибагливий до заліза, багато літератури і т.д.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 22-7-2009 у 08:26


Риторичне питання, звичайно...Скоріше адресувати треба міністру освіта, але, ІМХО, мову програмування треба залишити факультативним курсом у школі. Досить користувацького курсу для масового вивчення.



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-11-2009 у 18:59


Мене більше хвилює, що практично зникає класичне "консольне" програмування для студентів 1-х курсів. Як наслідок, слова "компілятор", "препроцесор" і т.п. стають пустими поняттями :(
До речі, до мінусів Турбо Паскаля я би відніс інтегрованість оболонки з компілятором. Цю різницю я відчув на 2-му курсі навчання, коли ми перейшли з компілятора С під Unix на Турбо Паскаль.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 13-11-2009 у 23:54


Чому і досі викладають турбопаскаль я не розумію. і 7 років тому тоже не розумів ))

як на мене треба упор робити на c++/asm, оскільки це база фактично всього сучасного програмування, і в плані затребуваності на ринку праці ці знання не застаріють ще багато років.


Доречі, а асемблер ще викладають ?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 14-11-2009 у 01:56


Думаю, що перед тим, як

Цитата:

...упор робити на c++/asm, оскільки це база фактично всього сучасного програмування, і в плані затребуваності на ринку праці...

людину треба навчити програмно мислити. Бейсік - примітив, а Паскаль - саме те.
Питання з того ж класу, що й "А чого це дітей на фортепьяно "Чижика-Пижика" грати вчать? Треба одразу перший концерт для фортепьяно з оркестром Чайковського вчити грати"
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 14-11-2009 у 02:56


Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
Чому і досі викладають турбопаскаль я не розумію. і 7 років тому тоже не розумів ))

як на мене треба упор робити на c++/asm, оскільки це база фактично всього сучасного програмування, і в плані затребуваності на ринку праці ці знання не застаріють ще багато років.


Одне другому не заважає.
Наскільки я знаю, в тій же Політехніці на комп'ютерних науках є три предмети по програмуванню:
1) Основи програмування та алгоритмічні мови
2) Системне програмування і операційні системи
3) Об'єктно-орієнтоване програмування
Очевидно, що вчать кілька мов.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 14-11-2009 у 15:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Думаю, що перед тим, як

Цитата:

...упор робити на c++/asm, оскільки це база фактично всього сучасного програмування, і в плані затребуваності на ринку праці...

людину треба навчити програмно мислити. Бейсік - примітив, а Паскаль - саме те.
Питання з того ж класу, що й "А чого це дітей на фортепьяно "Чижика-Пижика" грати вчать? Треба одразу перший концерт для фортепьяно з оркестром Чайковського вчити грати"

так дітям базові навики мислення дають ще в школі, той же паскаль також ми вчили на уроках інформатики. і потім фактично те саме цілий рік на першому курсі університету.

в університет людина вже має прийти хоч з якимись базовими знаннями.

а чим програмне мислення на C поступається Паскалю ?

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Руслан Кравець
Одне другому не заважає.
Наскільки я знаю, в тій же Політехніці на комп'ютерних науках є три предмети по програмуванню:
1) Основи програмування та алгоритмічні мови
2) Системне програмування і операційні системи
3) Об'єктно-орієнтоване програмування
Очевидно, що вчать кілька мов.

так, ми вчили спочатку паскаль, потім десь на другому курсі нарешті C, потім asm , потім вже C++. C++ звичайно складне, не спорю, але я і не кажу ним грузити з першого ж семестру )))

з паскалем всі хто в школі більш-менш вчився і мав мінімальний потяг до програмування ніяких проблем з оцінками в універі немав. як небуло проблем і далі з C і з asm.

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 14-11-2009 у 15:55


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
, асемблер архітектурозалежний.

так, залежний. мабуть не варто вивчати дуже поглиблено процесор x86 (ми його вчили помоєму рік, і рахую що це нормально) чи що ще гірше KR580 (на таке я теж втратив півроку життя :rolleyes: )

але базові навики хоча б семестр потрібно вчити. щоб знати що є такий процесор, там є регістри, як відбувається множення ділення і т.п. , як взагалі працює компютер, що таке переривання і т.п., що таке дебагер, яка структура в програм, як її дизасемблювати і т.п.

зараз процесори всюди. навіть в любому сучасному авто стоїть процесор :) там є свій асемблер, і маючи певні базові навики його нескладно довчити вже під конкретні задачі :)

навіть в мене в ВАЗі теж вже стоїть мікропроцесорна програмована система запалювання :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 16-11-2009 у 18:15


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Познайомитись із роботами Дейкстри можна тут http://khpi-iip.mipk.kharkiv.edu/library/extent/dijkstra/index.html
Це відносно короткі , але глибинні по суті, праці. Підняті в них проблеми й досі актуальні. Рекомендую ознайомитись кожному програмісту, ІТ-ішнику, як початківцю так й профі
А можна також читати задля власного задоволення - як художню літературу (звичайно, за умови певної професійної підготовленості), бо Дейкстра - рідкісний стиліст. Я колись так і робив.
З "Дисципліною" є певні проблеми: практично всюди в інеті лежать ті самі перші 8 розділів, а кайфу від спостереження (і співучасті за бажання) від народження складних алгоритмів із решти 18 читача позбавлено. Чесно кажучи, здивувався - в наші-то часи, коли в павутинні є все, і не знайти повного варіанту книжки, яка лежить чи не в усіх університетських і науково-технічних бібліотеках?!
Ледь надибав у 2 місцях (але одне випадково закрив після скачування :().
3,25М; формат: дежавю.
Рекомендую




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Serg Selev
Дійсний член
***



Повідомлень: 172
Зареєстрований: 20-9-2006
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-12-2009 у 04:14


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Важко відповісти однозначно, але Паскаль відповідає багатьом критеріям, серед яких головний - на ньому легко показати принципи. Серед додаткових: невибагливий до заліза, багато літератури і т.д.


На мою думку, людям які дійсно працюють хочуть працювати програмістами, під час освіти у ВНЗ Паскаль та курс "основи інформатики" потрібен як зайцю стоп-сигнал.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Келехов
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 81
Зареєстрований: 18-6-2009
Нема на форумі

Настрій: суперовий

[*] написано 31-12-2009 у 18:52


Паскаль - один з тих мов високого рівня, яку можно використовувати як засіб показати саму суть програмування.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 3-1-2010 у 20:38


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
людину треба навчити програмно мислити. Бейсік - примітив, а Паскаль - саме те.

100% погоджуюся. Контингент учнів та студентів або байдужий або настільки тупенький, що деколи виконати найпростіші арифметичні без допомоги не можуть. Таке враження, що на лекції чи на практичній тільки мощі студента присутні... а розум вимкнений :( Одиниці проявляють цікавість до предмету :mad:
Все треба розжувати і до ротика покласти їм.... то про що складніше ніж ТР можемо говорити? :(




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7566
Реклама: