Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Компактні комп'ютери
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-10-2009 у 10:35
Компактні комп'ютери


Кому цікаво -гляньте.
http://www.openplug.org/

Можливо не принципово нова, але достатньо актуальна пропозиція спеціалізованого комп'ютера, який навіть можна записати до класу "дешевих побутових пристроїв". Ціна в околі 100 доларів.
Такий комп'ютер може бути ідеальним пристроєм для організації спеціалізованих домашніх серверів, наприклад, для скачування з інтернету великих масивів даних.
Попри візуальну специфічність, по функціоналу це традиційний комп'ютер з ОС Linux.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 9-10-2009 у 20:40


Схоже, що подібні девайси множаться як гриби. Ось сьогоднішня новинка: http://www.linuxfordevices.com/c/a/News/Iomega-StorCenter-ix2200/?k... : 5-18 Ват і диск від 1 Терабайта.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-10-2009 у 20:57


Це не може не радувати. Думаю, в спеціалізованих комп'ютерів є велика перспектива.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 9-10-2009 у 21:55


А з вбудованим торрентом є? :)



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 9-10-2009 у 22:32


Є!!! :sing: Там стоїть звичайний лінух, на який ставиш що тобі завгодно, торрент клієнт - не виняток. Хочеш - консольну версію, або з веб інтерфейсом.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 9-10-2009 у 22:36


Круто!
А якщо не секрет, як цей "адаптер" :) підключається до монітора?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 10-10-2009 у 14:14


А нащо тобі монітор?
Ось тема на форумі (з відеопоясненням).




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-10-2009 у 18:41


До речі, для мене цікавим був би ще варіант невеличкого системного блоку, який легко підключається до клавіатури та монітора. Тобто мені ноутбук в принципі не потрібен, я маю фіксовану кількість місць, де користаю компом і всюди там є монітори. Але якби в мене був "мікро" системний блок, можна було би його тягати зі собою.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-10-2009 у 20:45


Є такі. В суботу бачив в Метро. Трохи більший за АДСЛ модем. Правда тягати і десь клянчити монітор (клаву можна ґумову також тягати) не дуже зручно.
Хіба що фірмам, які не мають ліцензованого софта :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-10-2009 у 21:40


Ну я ж не ходжу де попало. Дім-робота-дім



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 12-10-2009 у 19:04


А навіщо тобі блок цілий тягати? Все одно ж монітор потрібен до нього. Не простіше користуватися ресурсами готових компів?

В принципі, я отаку проблему для себе вирішив... Якщо цікаво, то розкажу.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 12-10-2009 у 19:10


Мабуть простіше вже якусь велику бутабельну флешку з портабельним софтом.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 12-10-2009 у 19:15


Ну та власне! Я от думав писати про те чи ні. Специфіка така, що на флешку наставляєш все що хочеш, що потрібно для нормальної роботи. Причому деякі бутабельні флешки зроблені таким чином, що зберігають конфігурацію користувача. Тобто, де б ти не знайшов комп, ти отримуєш звичне середовище, в якому собі працюєш.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-10-2009 у 19:51


добре переконали, не буду собі купляти комп'ютера в портфель.
А от конкретно до Plug computer з'явився цілком конкретний інтерес, викликаний професійними потребами. Буду думати.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-10-2009 у 11:04


Щось я так і не зрозумів, що там стоїть по замовчуванню, чи є операційка, чи потрібно усе з нуля ставити самому.

Якщо справді самому - це неправильно. Пристрої такого класу мають робитися за принципом - вставив і працює. Думаю, типові задачі для розробників би не мало бути проблемою визначити.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 13-10-2009 у 12:45


What software runs on the Plug?
The Plug ships with Linux, which is the most popular open source operating system. However, any operating system that is compatible with ARM CPUs may potentially run on the platform, such as FreeBSD, NetBSD, Windows CE, and more.

Типу ставиться з Лінухом, але можна ставити все що завгодно, лиш би працювало на ньому. Детальніше на http://plugcomputer.org/plugwiki/index.php/Main_Page , в розділі "Comparing the Operating System Distributions Available for the Plug Computer".




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-11-2017 у 21:39


А ось щось свіжіше в цю саму тему.
Mini ЗС на базі Intel Atom x5-Z8350, з невеликою оперативкою 2 гб і маленькою зовнішньою пам'яттю 32 Гб, більшу частину якої займає вже встановлена Win10

https://www.ebay.com/itm/X5-Mini-PC-Windows-10-Android-TV-BOX-2-4GHz...

Позиціонується більше як ТВ-приставка, але здається її можна користати як нормальний ПК, якщо якось підключити зовнішній диск (всяких портів там вистачає)

Серед плюсів - мав би бути тихий, енергоощадний, можна вчепити на стінку.
Ціна - десь в районі 90 доларів.

В Україні ніби десь теж продаються




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 16-11-2017 у 00:42


Та в мене в машині їздить уже 5+ років, на базі мініАТХ. Було пару варіантів, теперішній на Атомі.
Він в меее під автомобільну оболонку, музику заточений. Тобто, під спеціалізовані задачі. В цьому і є їх смисл. Охолодження пасивне, тому повністю безшумний.
Чи треба такий додому в еру смарфонів-нетбуків-ноутбуків? Не думаю, хіба під спец задачі. Ті ж музику-відео. Чи якісь функції страшно розумного дому.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 16-11-2017 у 08:00


Для музики відео і "страшно розумного дому" є Echo/Аlexa від Amazon і Google Home. Apple щось там мутить з своїм HomePod. І по ціні вони від $50.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 16-11-2017 у 11:48


Я мав на увазі - для якісного звуковідтворення.
Ми якось провели дослідження на тему вибору транспорта. В тракт з мультибітним ЦАП на PCM63, і всім решта топового рівня підставляли комп'ютер з вінХР, айфон + ейрпорт і планшет андроїд (здається лж).
Для чистоти експерименту до усіх під'єднували звукову карту "фламенко". Тобто, задача була побачити, як добре кожна з платформ зчитує музику з файлу і перетворює її на цифровий потік.
З відчутним відривом переміг PC, потім був айфон і від нього трохи відстав андроїд.
Тобто, уже на самому першому етапі можна отримати значні втрати якості. І якщо вести мову про побудову дійсно якісної системи звуковідтворення, то PC тут все-таки поза конкуренцією.
Щодо інших задач - не сперечаюся.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-11-2017 у 14:12


Цитата: Початково розміщене учасником rost  
Для музики відео і "страшно розумного дому" є Echo/Аlexa від Amazon і Google Home. Apple щось там мутить з своїм HomePod. І по ціні вони від $50.


Мені більше подобаються "класичні" рішення з нормальною повнофункціональною ОС (Windows або Linux), його можна і як звичайний комп'ютер задіяти.
Я так подивився, що комп'ютер моєї доні (старий нетбук Тошіба), який її повністю задовольняє, є слабшим за цю штучку. Але трохи напрягає мала зовнішня пам'ять.

До речі, я не знаю, як кому, але гудіння в кімнаті, навіть від ноута, мені неприємне.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

thumbdown.gif написано 16-11-2017 у 20:43


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
- для якісного звуковідтворення.

Ну це тема бездонна...

В мене Google Home стоїть, як правило, на кухні. Зранку до кави новини розкаже, хоч і заграти щось теж може, настільки добре, як може заграти колонка розміром в банку соку. Але можу сказати, йому, а заграй но мені таку то музичку у вітальні. А там вже більш менш поважний PC i акустика. Хоча, чесно, більш цінна фіча imho, власне, не заграти, не така вже проблема підійти до компа. Мені більше подобається зупинити чи зробити паузу. Часом руки брудні, телефонний дзвінок хочеш підібрати etc.
Ну і, звичайно, тим зв. асистентам є ще куди рости і рости. Очевидно, це самий початок.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 17-11-2017 у 16:49


Жодної згадки про raspberry pi (мінікомп'ютер розміром кредитної картки). Виправляю це неподобство коротким дописом. Раніше би причепив тут детальну інструкцію що-як-де, а зараз їх вже вдосталь розплодилося, а також багато є готових образів скачав-запустив-радієш. В мене декілька штук RPI в активному використанні. Перша вже 4 роки працює (резервне копіювання syncthing, маршрутизатор openvpn), друга до року часу (медіаплеєр в дитячій кімнаті), третя лише кілька днів тому куплена (планується як медіаплеєр в машині).

Декілька слів більше про існуючий медіаплеєр. Туди поставив лінуксовий дистрибутив kodi/osmc на базі debian, а на android — додаток kodi. Коли обидва пристрої знаходяться в одній wi-fi мережі, то з телефона вмикаю на raspberry фільми, музику, інтернет-радіо, інтернет-телебачення. Можна керувати з клавіатури, яка під'єднана безпосередньо до rpi. Також kodi доступний з локальної мережі на інших комп’ютерах через веб-інтерфейс http://ip:8080/# і там є багато доступних функцій (тільки не знайшов керування гучністю через цей веб-інтерфейс).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 17-11-2017 у 18:54


Стосовно автомобілю, є, крім якості, ще одна річ - зручність користування на ходу. Це або інтеграція в існуючу автомобільну систему, або хороша оболонка, написана під монітор з тачем. В мене, власне, другий варіант, в приєднаному файлі вигляд оболонки.

Але це не єдиний варіант, скажімо, pioneer випустили дуже цікаві пристрої, з дуже глибокою інтеграцією з андроїд і іос. І з точки зору побудови хорошого звуку в машині ці пристрої мають чималі переваги над повноцінним комп'ютером, а тим більше таким мініатюрним. Тобто, вбудований процесор часових затримок з кроком в сантиметр (!), дуже непогано реалізовані кросовери, поканальні рівні. Для ілюстрації, з цьогорічного:
http://forum.club-subaru.com/viewtopic.php?f=51&t=84584&sid...




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 17-11-2017 у 18:57


Приєднати фото оболонки чомусь не захотіло. Ще раз.

IMG_20171117_182920075_HDR_1510936494675_1510937770903.jpg - 113kB




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7701
Реклама: