Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Гра на гітарі
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

question.gif написано 3-5-2010 у 00:18
Гра на гітарі


Дуже хочу навчитись грати на гітарі, але не знаю з чого почати... Музичної освіти нема, а в музичну школу часу нема ходити. Гітару в друзів нашкребла. Тепер, мабуть, потрібен якийсь хороший підручник для "чайників" чи як там в музичному оточені називають таких, як я ;). А ось який - це велике питання?
Цікаво, і через скільки часу можна буде слухати мою гру без різання у вухаха :)




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Святослав Сєров
Дописувач
**



Повідомлень: 61
Зареєстрований: 4-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Набухатись

[*] написано 3-5-2010 у 00:49


Якщо добре розумієте англійську мову, то рекомендую сайт cyberfret.com, там є уроки для початківців, правильні техніки і тд. Думаю є схожі Українські сайти, треба пошукати. Якщо є змога, дуже рекомендую взяти хоча б 5 - 10 уроків у вчителя.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 3-5-2010 у 00:59


Дякую,глянула на сайт - мені буде корисним. Так, сама розумію, що варто у професіонала повчитись, але зараз чисто фізично не встигаю :( Згодом надіюсь це зроблю. А зараз хоч ази вивчу, а то цілком "зелена" :)
А ви вмієте грати? За скільки часу можна пристойно навчитись?




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 3-5-2010 у 11:20


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Соломія Федушко
підручник для "чайників" чи як там в музичному оточені називають таких, як я ;)

"лабухами" називають ;)
Починати, думаю, справді варто з кількох приватних уроків. До того ж варто було б повчити сольфеджіо, щоб хоч мати поняття як утворювати акорди і читати ноти...пошукаю десь мала мати книжку спеціальну. Там досить доступно пояснено що до чого.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 3-5-2010 у 12:20


Лабухи це ті, хто грає по весіллях. Ті, хто не вміють і лише вчаться - чайники :)



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-5-2010 у 12:36


Лабухи - це справжні "профі"!



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 3-5-2010 у 12:47


Цитата:
Лабухи - це справжні "профі"!

В певному сенсі - так. Це музиканти-заробітчани, які можливо не мають грунтовної музичної освіти, але це люди, які мають знати досить широкий репертуар, від народних до шансону і бути досить добрими шоуменами.
Але ми відхилилися від теми, адміністрації це не личить :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 3-5-2010 у 13:47


Краще вже нехай буде "чайник" - краще звучить :)



WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 3-5-2010 у 19:29


В слова "грати на гітарі" можна вкладати різний зміст. Можна грати класику, а можна просто акомпанувати собі щось на зразок бардів.
Якщо розглядається останній варіант, то я би рекомендував не забивати собі голову книжками, а розпочати так, як багато хто розпочинає - одразу розучувати пісні, з простим акомпанементом.
До речі, про ведмедів - а слух-то є хоч? :) Бо будучи при слухові простіше все якось :) І ще - відчуття ритму треба хороше.
Так от, будь-яку гітару брати зле, краще таки взяти хорошу. Якщо не звучанням, то хоча би в технічному плані, а конкретно - з мінімальною відстанню від струн до грифа. Ну і класична гітара з синтетичними струнами для акомпанементу таки не дуже.
Далі готуйтесь до того, що з пальців лівої (ви правша?) руки злізе не одна шкіра, і не одні мозолі наростуть, перше ніж нервові закінчення затупіють достатньо, щоб можна було від гри і самому задоволення отримувати, а не робити це на одній силі волі, крізь біль. І це не один місяць такий буде, якщо кожен день грати. А якщо не кожен, то навіть не знаю, наскільки це розтягнеться :)
Більшість пісень в спрощеному варіанті акомпанування можна зіграти на 5-7 акордах, а деякі взагалі на 2-3, як наприклад оптимістичну пісеньку "На цвинтарі тихо, небіжчики сплять..." - до-мажор і соль-мажор, якщо в до-мажорі :) Треба вибрати собі тональність, в якій вам буде зручно співати, адже голос у вас напевно не охоплює діапазон від альта до сопрано, і далі в тій тональності попросити, щоб хтось уміючий награв вам декілька пісень. І тренуватись, тренуватись, тренуватись :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 4-5-2010 у 20:06


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
В слова "грати на гітарі" можна вкладати різний зміст. Можна грати класику, а можна просто акомпанувати собі щось на зразок бардів.
Якщо розглядається останній варіант, то я би рекомендував не забивати собі голову книжками, а розпочати так, як багато хто розпочинає - одразу розучувати пісні, з простим акомпанементом.
До речі, про ведмедів - а слух-то є хоч? :) Бо будучи при слухові простіше все якось :) І ще - відчуття ритму треба хороше.
Так от, будь-яку гітару брати зле, краще таки взяти хорошу. Якщо не звучанням, то хоча би в технічному плані, а конкретно - з мінімальною відстанню від струн до грифа. Ну і класична гітара з синтетичними струнами для акомпанементу таки не дуже.
Далі готуйтесь до того, що з пальців лівої (ви правша?) руки злізе не одна шкіра, і не одні мозолі наростуть, перше ніж нервові закінчення затупіють достатньо, щоб можна було від гри і самому задоволення отримувати, а не робити це на одній силі волі, крізь біль. І це не один місяць такий буде, якщо кожен день грати. А якщо не кожен, то навіть не знаю, наскільки це розтягнеться :)
Більшість пісень в спрощеному варіанті акомпанування можна зіграти на 5-7 акордах, а деякі взагалі на 2-3, як наприклад оптимістичну пісеньку "На цвинтарі тихо, небіжчики сплять..." - до-мажор і соль-мажор, якщо в до-мажорі :) Треба вибрати собі тональність, в якій вам буде зручно співати, адже голос у вас напевно не охоплює діапазон від альта до сопрано, і далі в тій тональності попросити, щоб хтось уміючий награв вам декілька пісень. І тренуватись, тренуватись, тренуватись :)

З ведмедями, на щастя, я не дружу, проте й соловейко в мені й не народжувався :)
Гітара хороша, а ось ідея зразу починати з практики, а не зубрити теорію мені дуже до душі. Я правша і ваш опис про мозолі доволі "оптимістичний", як і пісенька "На цвинтарі тихо, небіжчики сплять..." ;) Але ж в житті нічого так просто не дається, тож згідна ці жертви ;)




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 4-5-2010 у 22:45


Ну чому, пісенька дійсно оптимістична :)
Ми її в студентські роки частенько співали. Та й ще зараз іноді буває.
Стосовно мозолів - це з власного досвіду, таки доведеться пройти крізь біль і страждання :) Можна сказати - через терни до зірок :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 22-7-2010 у 22:09


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Стосовно мозолів - це з власного досвіду, таки доведеться пройти крізь біль і страждання :) Можна сказати - через терни до зірок :)

Не знаю, як там терни, а біль до сліз присутній :( І вже зірок не хочеться.....
Можливо, основна моя помилка - це завелика наполегливість... Але улюблену пісню зіграти вже можу і, судячи з відгуків слухачів, досить не зле :)




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 27-7-2010 у 11:46


Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Не знаю, як там терни, а біль до сліз присутній :( І вже зірок не хочеться.....
Можливо, основна моя помилка - це завелика наполегливість... Але улюблену пісню зіграти вже можу і, судячи з відгуків слухачів, досить не зле :)

Вітаю з просуванням вперед :)
З болем все просто - або помірний і довго, або "до сліз", але короткотриваліший. Правда, це все рівно на місяці, якщо не роки, цей біль. Ну, до сліз тільки на початку, але потерпіти ще доведеться. Зате компенсація у вигляді задоволення від власно народженої музики.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 27-7-2010 у 13:58


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Вітаю з просуванням вперед :)

Дякую, Росте, але вміння зіграти милозвучно одну пісню не настільки вже велике просування :)
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

З болем все просто - або помірний і довго, або "до сліз", але короткотриваліший. Правда, це все рівно на місяці, якщо не роки, цей біль. Ну, до сліз тільки на початку, але потерпіти ще доведеться. Зате компенсація у вигляді задоволення від власно народженої музики.

Етап "до сліз" - вже пройдений, тепер - терпимо :)




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Гурін
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 9-8-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-12-2010 у 17:23


Мені також приємно, що хтось береться знову за гітару і долає тимчасові труднощі... Оминути деякі з помилок допомагає педагог з даного інструменту
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 4-7-2011 у 23:28


Є такий самовчитель "Гитара. Уроки мастера для начинающих (Дмитрий Агеев) (2009)", там книга в pdf і відео, реально класна штука. Можна легко знайти на торентах. Уроки починаються "з нуля", та досвідчені знайомі казали, що там для будь-якого рівня можна знайти щось корисне.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 10-7-2011 у 19:49


Тут цікаве відео "Гітара для чайників" (англійською), перша частина http://www.youtube.com/watch?v=ojhOhVlpA9Q Там само можна знайти продовження.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8103
Реклама: