Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Чи є зараз загроза українській мові в Україні?
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

question.gif написано 8-5-2010 у 10:39
Чи є зараз загроза українській мові в Україні?


Думаю, для кожного не новиною буде те, що наш міністр освіти має намір запровадити вивчення росіської мови у наших школах. На мій погляд, це перший етап винищення рідної мови, як такої. Адже багато громадян розмовляють російською та й з засобів масової інформації її хоч не хоч чуєш, це ж просто поштовх до збільшення кількості російськомовних громадян. Отже, українська мова стане беззахисною...
Та й в наших школах і так програма не є легкою, а додавати ще російську мову та літературу - це додаткове непотрібне навантаження, або ж замінювати вивчення німецької на російську теж безглуздо. І автоматично постає питання - чи ці зміни не призведуть до трансформації рідної чистої мови на суржик? Невже й справді так звані"українці" настільки не поважають рідну мову?
Не буде виходом, якщо додати російську мову до переліку іноземних мов, з яких можна вибрати добровільно ту мову, яку бажає дитина вчити?




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 8-5-2010 у 10:52
Українці не поважають свою рідну мову


Сьогодні ніхто не піклується про чистоту української мови
Останні заяви і дії нового міністра освіти і науки Дмитра Табачника є, м’яко кажучи, досить дискусійними. Наприклад, нещодавнє рішення міністра про скасування державного іспиту з української мови для бакалаврів у вищих навчальних закладах, а також пропозиція скасувати норму про обов’язкове дублювання іноземних фільмів українською мовою.

Чи можна сьогодні говорити про реальні сучасні загрози для української мови в Україні? Цю тему у прес-центрі «Обозревателя» обговорювали: доктор філологічних наук, професор, представник Української асоціації викладачів російської мови та літератури Людмила Кудрявцева та член комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців Володимир Богайчук.

Володимир Богайчук: Перш ніж говорити про сучасні загрози для української мови, варто сказати про їхнє походження. Хочу нагадати читачам сайту, що ще 10 років тому Інститут психології імені Костюка провели дослідження, згідно якого 15% населення країни заявили, що вони не визнають державу Україна і українську мову. Тобто 10 років тому 15% жителів України визнали себе банальними окупантами.

Україна за свою історію бачила чимало окупантів, але всі вони прийшли сюди, згодом стали сусідами, а відтак і українцями, бо сьогодні вже ніхто не може визначити, де іранці, де кельти, германці, алтайці. Всі вони стали розмовляти українською мовою – це єдиний чинник, який їх об’єднав в одну націю.

Але саме нинішні окупанти, які протягом 18 років поступово освоїли усі структури держави, усвідомили помилку своїх попередників, тому зараз вони акцентують саме на знищенні української нації через мову. У українців забрали історію, замінили закони на «понятія», заборонили звичаї, але нація залишилась. Мова, по суті, - це єдина визначальна ознака нації, і тому саме її зараз намагаються ліквідувати.

Людмила Кудрявцева: Я не буду говорити про те, хто і звідки прийшов, але я хочу нагадати, що після кримських воєн Катерина приєднала до Російської імперії весь південь - Крим, Одещину, Херсонщину, Дніпропетровськ і т.д., і ще за царських часів заселявся Донбас .

Чи можна сьогодні говорити про те, що хтось окупував Україну? Я хочу звернути увагу на те, що люди, які проживають сьогодні в різних регіонах нашої країни, різні, і вони говорять на різних мовах, у нас багатонаціональна держава. І мені здається, що, якщо політики думають про світ, спокій і розвиток як суверенної держави, вони повинні бути толерантні до громадян, що населяють нашу країну і розмовляють різними мовами.

Читач «Обозревателя»: Як вплине на стан української мови в Україні правління майже українського майже міністра Табачника?

Людмила Кудрявцева: Я думаю, позитивно, тому що Дмитро Володимирович - освічена людина, з хорошою підготовкою державного службовця. А що стосується освіти, то він досконально знає цю сферу. Крім того, як представник гуманітарної сфери, як історик він буде збалансовано підходити до історичних - складних і суперечливих - питань. Наша освіта сьогодні в такій ямі! Я працюю зі студентами, приходжу на перший курс і бачу, як з кожним роком мої студенти все більш і більш неписьменні. Це велика проблема. Зміст освіти сьогодні потребує докорінних змін. Думаю, міністр з цим завданням впорається.

Володимир Богайчук: Дії Табачника посилять, поглиблять і, можливо, узаконять існуючу дискримінацію українців за мовною і етнічною ознакою. Найбільший цинізм полягає в тому, коли діткам, які ще не вміють читати, показують російськомовні мультфільми із українськими субтитрами.

Українська мова буде знищена, причому, незалежно від того, буде проголошена російська мова другою державною чи ні. Є рішення Конституційного Суду стосовно статті 10, а є реальна практика застосування мов і ставлення до державної мови.

Людмила Кудрявцева: Я вас розумію, коли ви говорите про недотримання прав українців, але як бути з тими громадянами, для яких російська, польська або інша мова є рідною? Вони не гідні, щоб їх права дотримувалися? Чи вони не платять податки, не є законослухняними громадянами України?
До речі, я теж часто думаю про мультфільми. Російські діти не можуть дивитися мультики російською мовою - телебачення повністю українське.

Я думаю, що нам все-таки треба навчитися виконувати свої закони, у тому числі щодо мови, дотримуватися Конституції, в тому числі статті 53, де записано, що держава гарантує отримання освіти представниками національних меншин на їхній рідній мові.

Я хочу сказати, що демократичне суспільство - це не тільки право вибору президента і депутатів. Це дотримання всіх інших прав і законів, Конституції і т.д. І якщо ми вважаємо своїх співгромадян співгромадянами, не дивлячись на те, що вони говорять по-російськи, такими ж повноцінними, як україномовні, ми повинні захистити їхні права теж, тому що вони мають ті самі права, що й україномовні громадяни.
Загроза українській мові в Україні існує, але вона полягає в тому, що, починаючи з 1991 року держава робила все не так. Насильницької українізації бути не повинно. Мову можна вивчити тільки тоді, коли ти хочеш її вивчити, коли ти поважаєш і любиш мову.

Ви пам'ятаєте підйом в 1991 році, коли понад 90% громадян проголосували за незалежність України. Куди він подівся? Він випарувався. Випарувався, тому що влада діяла як слон в посудній лавці.
У української мови є проблеми, і це проблеми, що лежать в нормативному плані. Ніхто не замислюється про те, що відбувається з нормами української мови. Таке було з російською мовою в 1920-х роках після революції, коли селяни, пролетарі і солдати прийшли до влади, а вся інтелігенція була видавлена з країни.

Зараз у нас така проблема з українською мовою, і причин дуже багато. Основна причина в тому, що самі лінгвісти абсолютно не звертають на це уваги. Хто сьогодні дбає про чистоту української мови? Деякі телеканали вводять лексеми з інших мов без будь-якої мотивації. Ми просто не поважаємо свою українську мову.

Володимир Богайчук: Звичайно, тут живуть і росіяни, і молдавани і т.д. Тому усі загальні слова про їхні права давно визначені так званою Рамковою конвенцією про захист національних меншин.

Будь-яка мова створюється – це окрема тема. Зараз же ми говоримо про мовні права, пов’язані з мовою, бо не буде мови, не буде мовних прав.

Читач «Обозревателя» Марк: Я українець, але я не хочу, щоб моя дитина розмовляв мовою, якої не існує в принципі. Існує суржик, суміш різних мов - російської, польської, англійської і т.д. Ось коли буде по-справжньому красива мова, якою говорив і писав Шевченко, ось тоді можна говорити про українізацію населення. І відповідно його будуть поважати і любити все.

Володимир Богайчук: Чудово! Нехай читач і його дитина розмовляють чистою українською мовою – і всі питання зняті. В українській мові є маса діалектів. Українська мова багата, і говорити про суржик не доводиться. Разом з тим, всім добре відомо, що раніше в РСФР вважалося, що найчистіша російська літературна мова – у виконанні українців. А зараз послухайте нашу російськомовну молодь – це вже не мова, а якесь вороняче каркання.

Людмила Кудрявцева:На це потрібно звернути увагу Міністерства освіти, тому що ті умови, в які поставлені наші діти, як раз і створюють такий суржик. Але які причини суржику? Після 1991 року у нас припинилися роботи в області соціолінгвістики. Люди бояться. Проблема є, але її замовчують.
Мова відображає культуру людини. Причому, це справа культури внутрішньої, культури, вихованої в сім'ї, з дитинства увібраною.

«Обозрватель»: Ми розпочинали прес-конференцію з розмови про міністра освіти і науки. Давайте завершимо її порадами, які ви можете дати освітянам для того, щоб покращити ситуацію із вивченням української і російської мови і підвищити рівень освіти в Україні.

Людмила Кудрявцева: Я думаю, що необхідно добре проаналізувати наші старі програми, підходи та методики. Мені здається, для української мови було б розумно надати знання російської та української мови. По-перше, необхідне обов'язкове вивчення російської мови як предмету у всіх типах шкіл. Друге - загальна кількість годин має бути паритетною. Більш того, я б приєднала сюди ще й іноземну мову. Необхідно переглянути зміст підручників.

Володимир Богайчук: Моє побажання всім вчителям і, зокрема, української мови. У вас є досвід спілкування з дітками. Наберіться такого самого терпіння до керівництва Міністерства освіти, і буде все добре.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 25-5-2010 у 23:48


Регіони продовжують впроваджувати в життя свої плани.
Скоро російська може повернутися в школи і суди.
Для створення російськомовного класу досить буде 15 заяв. Тобто можна припустити, що все навчання на Сході буде повністю російською і якісь мінімальні позитивні тенденції будуть знищені. :(
Країна парадоксів - громадянин України в Донецьку чи Луганську не зможе вчитися державною мовою... :mad:
Ну і ще Табачнік збільшить кількість російської літератури мовою оригіналу. Таким чином обмежуючи дітей, навіть російськомовних, у вивченні зарубіжної, яка дуже часто стоїть вище російської.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 26-5-2010 у 08:57


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Регіони продовжують впроваджувати в життя свої плани.
Скоро російська може повернутися в школи і суди.
Для створення російськомовного класу досить буде 15 заяв. Тобто можна припустити, що все навчання на Сході буде повністю російською і якісь мінімальні позитивні тенденції будуть знищені. :(
Країна парадоксів - громадянин України в Донецьку чи Луганську не зможе вчитися державною мовою... :mad:
Ну і ще Табачнік збільшить кількість російської літератури мовою оригіналу. Таким чином обмежуючи дітей, навіть російськомовних, у вивченні зарубіжної, яка дуже часто стоїть вище російської.

Це капець повний! :baddevil: Ми не країна парадоксів, а країна "безголових" міністрів!!!




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 26-5-2010 у 15:28


Під час хвороби будь-який організм починає вмикати захисні реакції на загрозу. А особливо якщо хвороба розвивається швидко і з великою кількістю симптомів... Всі органи починають захищатися. Гірше якщо симптомів нема...Така ж ситуація і з мовою...ІМХО, такі дії (до того ж настільки швидкі та болючі) тільки посилять спротив і ні до чого не приведуть. Включаться механізми спротиву та самозахисту...



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 26-5-2010 у 15:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Під час хвороби будь-який організм починає вмикати захисні реакції на загрозу. А особливо якщо хвороба розвивається швидко і з великою кількістю симптомів... Всі органи починають захищатися. Гірше якщо симптомів нема...Така ж ситуація і з мовою...ІМХО, такі дії (до того ж настільки швидкі та болючі) тільки посилять спротив і ні до чого не приведуть. Включаться механізми спротиву та самозахисту...

Цей спротив присутній на західній частині країни, а ось в східних областях тільки зрадіють.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 28-5-2010 у 23:46


Російська мова стала регіональною у Криму :(



WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 29-5-2010 у 00:30


Взагалі-то, російська і кримсько-татарська мови є регіональними в Криму з 1998 року, коли була прийнята Конситуція АР Крим.
Текст Конституції - http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=350-14
Мовам присвячені статті 10-13.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 29-5-2010 у 00:35


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Руслан Кравець
Взагалі-то, російська і кримсько-татарська мови є регіональними в Криму з 1998 року, коли була прийнята Конситуція АР Крим (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=350-14 )

В мене щось таке враження, що роздувають шкандаль з мовами в мас-медія, щоб відвернути увагу громадян від чогось іншого. Чи просто ми вже звикли, що нам постійно пудрять мізки, а ця влада взялась серйозно і цілеспрямовано йде до досягнення своєї мети.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 29-5-2010 у 11:56


Хай приймають... Тим швидше місцевий елєкторат зрозуміє, чого варте було виконання тих обіцянок для покращення якості життя.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 29-5-2010 у 18:12


Цитата:
Соломія Федушко
В мене щось таке враження, що роздувають шкандаль з мовами в мас-медія, щоб відвернути увагу громадян від чогось іншого. Чи просто ми вже звикли, що нам постійно пудрять мізки, а ця влада взялась серйозно і цілеспрямовано йде до досягнення своєї мети.


Просто в точку! Мої Вам вітання!
Причому роздувається все то з початку 90-х років минулого сторіччя. З Заходу воплі про суцільну русифікацію, зі Сходу такі самі воплі про українізацію насильно (з міцною підтримкою російського телебачення і російських газет).
А весь цей час, поки "в хлопів чуби тріщали" у виясненні питання, яка мова краща і корисніша для здоров*я, дорослі дяді ділили нерухомість, вводили порядки, за яких "ця довідка робиться місяць!!" (натиснути кілька клавіш на компутері), розставляли нові крісла для нових начальників (сім*ї та коло знайомих ростуть, на всіх не напасешся старих) ну і так далі (ще пара десятків подібних факторів).

Щодо загрози українській.
Українська мова пережила Жовтневу революцію. Громадянську війну. НЕП. Голодомор. Другу світову війну. Сталінізм. Хрущова, Брежнєва та інших з тої гоп-компанії. Перебудову-прискорення, купони-талони-дефіцити, незалежність ну і т.д.
То що їй якійсь там задрипаний Янукович?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 30-6-2010 у 21:14


Думки про стан мови Олега Скрипки: Олег Скрипка застерігає: українці втрачають свою мову та самоідентифікацію

Цитата:
Гадаю, спершу нам треба озвучити й визнати, що українська мова – справді зникає. Український народ – це великий народ, але зараз він втрачає свою мову та самоідентифікацію. Потрібно, щоб українці цей факт усвідомили, а не ігнорували.
А вже після озвучення ситуації можна здійснювати кроки щодо порятунку мови та культури.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 1-7-2010 у 00:53


Якась помилка. То 15 інших мов в Україні зникають.

http://news.tochka.net/38948-v-ukraine-pod-ugrozoy-ischeznoveniya-1...

А українською як говорили так і говорять. Пишуть. Постять в Інеті.
Кайне зорген, майне лібе дамен унд геррен!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 25-7-2010 у 20:57


Сказав мені нині дуже цікаву фразу мій друг з Києва, що тепер в нашій столиці стало популярно говорити українською...шановні форумчани з Києва, чи можете ви підтвердити або спростувати це?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 26-7-2010 у 10:25


Щось особливо не відчув такого...



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-7-2010 у 10:51


Мода і незрозуміла "популярність" навряд чи забезпечить розвиток і справжнє відродження мови. Має прийти якесь більше усвідомлення необхідності переходу на українську мову.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 26-7-2010 у 17:52


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Мода і незрозуміла "популярність" навряд чи забезпечить розвиток і справжнє відродження мови. Має прийти якесь більше усвідомлення необхідності переходу на українську мову.

так, я з вами згідна! "Мода" поняття мінливе і не завжди правильне, а ось розуміння глобальності цієї проблеми і відповідні рішучі дії можуть врятувати нашу мовну ситуацію.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 19-8-2010 у 18:26


Непогана збірка усіх безпідставних закидів і відповідей стосовно необхідності вивчати та говорити українською у статті братів Капранових
"Хіба ви гірші за Януковича?" http://www.pravda.com.ua/articles/2010/08/19/5313044/




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 19-8-2010 у 19:44


Класно написали!



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-8-2010 у 20:20


Сподобалося, що відповіді коректні і навіть доброзичливі. Такі речі справді корисні.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 1-10-2010 у 12:37


Янукович придумав, як подбати про престиж української мови
Цитата:
Президент України Віктор Янукович прийняв указ про проведення міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

З метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури та в рамках підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка президент постановив започаткувати проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка як щорічного загальнонаціонального заходу, спрямованого на підвищення рівня знань з української мови і літератури, рідних мов і літератур, виховання у молодого покоління любові до мов Українського народу, забезпечення їх всебічного розвитку, - повідомляє прес-служба Президента.

Починаючи з 2011 року, переможці такого конкурсу отримуватимуть 39 щорічних стипендій Президента України.

http://www.zaxid.net/newsua/2010/9/30/213036/




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 5-11-2010 у 00:04


Чому Табачник не хоче міжнародного конкурсу з української мови? (http://www.unian.net/ukr/news/news-404677.html)
Зникнення Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика з українського життя стане грандіозним скандалом, що викличе голосний резонанс не тільки в Україні, а й у світовій діаспорі...




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірина Роздольська
Дійсний член
***



Повідомлень: 245
Зареєстрований: 13-6-2005
Місто: Львів, Краків
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-11-2010 у 00:31


Замнуть, як завжди...



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Домін
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 373
Зареєстрований: 11-5-2010
Місто: Одеса
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-11-2010 у 21:35


державна мова, герб, гімн = обов*язкові атрибути та символи державності, без них будь-яка держава зникне. навіть сьогоднішня влада це розуміє (сподіваюсь), наврядше вони захочуть ліквідувати територію свого годування. а мовна проблема - це для хлопів нерозумних: хай друг друга мутузять через мовні (чи будь-які інші, імхо є план б,в,г і т.д.) суперечки та не заважають безхмарному життю панства. вважаю за необхідність існування та активну діяльність просвіт, студентських братств та інших національно-культурних об*єднань розумних громадян.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 10-11-2010 у 20:30


"Проведення в Україні цьогорічного XI Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика на високому рівні стало можливим завдяки потужній фінансовій підтримці лідера «Батьківщини» Юлії ТИМОШЕНКО." - http://culture.unian.net/ukr/detail/189944

"Головним механізмом надання російській мові переваги над українською, на думку науковців, є „відмова від реґулювання мововжитку в недержавній сфері, що означає згоду держави на вільну конкуренцію мов, у якому, з огляду на кращі стартові умови, неминуче перемагатиме російська... Власники зможуть вільно обирати мови в приватних навчальних закладах, телеканалах, радіостанціях, кінотеатрах тощо. Досвід попередніх років показує, що відсутність такого регулювання призводить до панування російської мови та маргіналізації української. Головною причиною ринкової переваги російської є набагато більша, ніж для української, кількість людей, що воліють чи принаймні готові споживати продукти цією мовою, зокрема через можливість використання російськомовних продуктів на ринках кількох країн, зокрема найбільшому російському. А отже, держава повинна застосовувати певні механізми, що забезпечували б відповідне до чисельності мовців уживання української... Такі механізми «позитивної дискримінації» застосовували й застосовують багато демократичних країн, зокрема й щодо своїх офіційних мов”." - http://culture.unian.net/ukr/detail/189943




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8118
Реклама: