Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: ПОП
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

thumbup.gif написано 2-6-2010 у 19:50
ПОП




Кіно має назву "ПОП". Це один з перших російських фільмів, що по-іншому змушує поглянути на людей, які співпрацювали з фашистами. До цього часу їх усіх показували зрадниками.
Якщо в двох словах, то він про події Псковської Православної місії. Але що то за місія така, яку дехто вважає "другим хрещенням Русі"?
Як ми всі прекрасно знаємо, атеїстичні совєти майже повністю знищили (або ж переробили на світські споруди) на своїх територіях всі церкви, а священників закатували в таборах. Єдиним незайманим островом руського Православ’я залишилась Прибалтика, яку приєднали до СРСР лише в 39-му.
...Так от, на дворі 41-й рік, гітлерівські війська наступають на всіх фронтах. Не за горами перемога, як вважають німці. Один з них, полковник Фрайгаузен, який сам себе називає руським німцем (Автобіографія: "народився та виріс в Росії, у 1914 закінчив александрівське військове училище, а звідти потрапив на австрійський фронт, під час громадянської війни підтримував Денікіна, в двадцяті емігрував на етнічну батьківщину - східну Пруссію, але залишився у православній вірі") домовляється з митрополитом Сергієм Воскресенським про співпрацю. Його аргументи залізні ("якби ми не напали, то через 2-3 роки винищили б всю вашу єпархію") і Владико погоджується на відродження Православ’я під німцями. Серед священників починається дискусія:
- А чи не станемо ми зрадниками Батьківщини?
- Совєти безбожні нам не Батьківщина!
Але Митрополит Сергій припиняє суперечку, вимовивши, imho, ключову фразу всього фільму: "Народу нашому під німцем зовсім зле буде. То чи можемо ми позбавити його ще й божої розради?"
Ось задля чого вони пішли на співпрацю з німцями: заради свого народу. То чи зрада це? Ні, радше патріотичний вчинок!
Ну, а як та місія проходила, та чим вона закінчилась я розповідати не буду, задля збереження інтриги. ;) Сюжет взято з реальних подій.
Головного героя, священика Олександра Іоніна, грає Сергій Маковецький, а його героїчну дружину - Ніна Усатова.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 2-6-2010 у 20:26


Дивилась цей фільм, сподобався! :)



WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 3-6-2010 у 15:56



Ви грали в цьому фільмі? :lol: :lol: :lol:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 3-6-2010 у 18:21


Цитата:
Єдиним незайманим островом руського Православ’я залишилась Прибалтика, яку приєднали до СРСР лише в 39-му
Цікаво, звідкі ці одкровення?
Острів? Там дай Боже, на "одіноко стоящее дєрєво" вистачило би. Навіть зараз - після півстоліття московського панування, на всю Балтію щось так 7-8% православних. Уявляю, скільки їх було до Совдепії! (Воскресенський з Іоніним і його жінкою? Хтось іще?)
Ну, і по датах теж. Балтійські країни приєднали до СРСР у серпні 1940-го, начебто. Автор знає більше?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 3-6-2010 у 19:27


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цитата:
Єдиним незайманим островом руського Православ’я залишилась Прибалтика, яку приєднали до СРСР лише в 39-му
Цікаво, звідкі ці одкровення?
Острів? Там дай Боже, на "одіноко стоящее дєрєво" вистачило би. Навіть зараз - після півстоліття московського панування, на всю Балтію щось так 7-8% православних. Уявляю, скільки їх було до Совдепії! (Воскресенський з Іоніним і його жінкою? Хтось іще?)


Не забувайте, що до 1917 року Прибалтику окормляла РПЦ, і росіян там було чимало. Приходи позалишалмся і потім.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 3-6-2010 у 23:08


Ну, я порівнюю з тим, що зараз. Сумнівюся, що за роки Совіцької влади кількість католиків і лютеран у Балтії зросла та ще й за рахунок православних.
Хоча, залюбки подивився би статистику і на 1917-й рік, і на 1941-й: і по церквах, і по нац~складу. Але не знаю, де.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-6-2010 у 17:27


to Dmy: Згоден з вашою поправкою лише стосовно року приєднання. Написав 1939, бо саме цього року була вирішена подальша доля прибалтійських країн за пактом Молотова-Ріббентропа. А в вікіпедію лізти не хотілося для точної дати приєднання. Дякую за уточнення.
Що ж до острів чи "одіноко стоящее дєрєво" Православ’я, то радше все-таки острів. Змусили ви мене погуглити з цього питання... Отже, за данними на 1940 р. на території прибалтики мешкало 510000 православних, об’єднаних в 400 приходів (в Латвії - 164, Естонії - 164 и Литві - 72), існувало також 6 монастирів. Литовська церква була увесь час під РПЦ, Латвійська (з 1923) та Естонська (з 1936) перейшли під юрисдикцію Константинополя, але до кінця 1940 р вони знов повернулись під московський Патріархат.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 5-6-2010 у 18:17


Дасте посилання (я там вище вже цікавився)?



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-6-2010 у 12:40


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Дасте посилання (я там вище вже цікавився)?

http://www.krotov.info/history/20/1940/shka2000.htm




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8168
Реклама: