Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: До читачів “Української правди” та “Інформаційного бюлетеня”
Тарас Сорока
Дійсний член
***



Повідомлень: 214
Зареєстрований: 29-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-9-2010 у 17:55
До читачів “Української правди” та “Інформаційного бюлетеня”


До читачів “Української правди” та “Інформаційного бюлетеня”

16 вересня 2010 р. на “УП” вийшла стаття В. Гонського “Час борців, час героїв. Час воїнів”.

На 90% ця стаття є передруком із книги “Чорні запорожці. Спогади командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР”, редактором-упорядником якої є я, Роман Коваль, а видано книгу коштом Фонду “Чорні запорожці”. На жаль, В. Гонський жодним словом не згадав про вихід цієї книги і що саме з неї він взяв ці матеріали.

Ще коли книга була в макеті, В. Гонський попросив мене, щоб я дав йому на прочитання макет, бо він писатиме про неї рецензію. Коли книга вийшла друком, попросив, щоб я передав йому декілька розділів з неї в електронному вигляді, зокрема і розділ “Кінний бій під Сидоровим”, бо він “уже пише рецензію” і йому не хочеться набирати текст цих розділів.

В. Гонський обманув мене, використав мою працю, щоб показати себе знавцем теми, з якою тільки починає знайомитися.

Плагіаторством займаються й інші люди, серед яких назву поки одне прізвище – Анатолій Чернов, член Спілки екскурсоводів Полтавщини. В ч. 22 (865) “Інформаційного бюлетеня, 3 червня 2010 р. він написав статтю “Є боротьба за долю України, все решта – то велике мискоборство”, в основу якої поклав мою передмову до 11-го видання спогадів Юрія Горліс-Горського “Холодний Яр”, скоротивши її. Вкрав не тільки факти, але й мої авторські вислови. Звичайно, і цей “дослідник” не зазначив, звідки він списав цю статтю.

Взагалі, ця проблема плагіаторства існує вже давно, прізвищ недобросовісних авторів багато, але я ще ніколи публічно не говорив про цю проблему.

На вибачення не розраховую, плагіатори на таке нездатні.

З повагою
Роман КОВАЛЬ, письменник,
президент Історичного клубу “Холодний Яр“

03049, м. Київ,
вул. Курська, буд. 20, п. 14
Е-маil: Koval_r@ukr.net
kovalroman1@gmail.com
тел.: +38 044 242-47-38
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-9-2010 у 18:38


А Роман Коваль не буде мати нічого проти, що текст написаний ним, з'являється на іншому сайті, притому опублікований не ним?

Я того не розумію. Навіщо тут публікувати такі листи (та ще й в розділі про політику!). Ну нехай би ще сам автор, а то не він, а пан Тарас Сорока. Картина наступна: текст написаний Романом Ковалем для читачів Української правди з'являється від дописувача Тараса Сороки для читачів Форуму рідного міста.
На сайті Української правди є можливість коментувати статті. Можна там у коментарях розміщати подібні дописи.
Цю тему закриваю, наступні подібні дописи видалятиму.

Ну і окремо до Тараса Сороки наступне прохання - усе таки не тільки копіпасти розміщувати, а й якісь власні думки. Вважайте, що це попередження.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
Дискусія закрита
16-9-2010 у 18:39

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8320
Реклама: