Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Гра на Форекс – Прості Практичні Поради
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2010 у 09:36
Гра на Форекс – Прості Практичні Поради


Доброго дня усім, кого цікавить можливість заробляти на Форекс.

Ця гілка створена на основі обговорення на форумі теми Форекс
(див. http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=7170&page=5#pid105262... ,
але не є її продовженням.

Мета гілки – практичні поради і рекомендації, як навчитись успішно працювати на міжнародній валютній біржі Форекс (Forex).

Скористатись порадами і спробувати себе у біржовій грі можуть усі бажаючі, незалежно від віку, освіти, професії, стану здоров'я.

Ніяких особливих знань і навичок не вимагається
Потрібні лише прості навики роботи з комп'ютером, надійне під'єднання до Інтернет і початковий капітал – $10…25. І, звичайно, витримка і наполегливість.

Це не буде навчальний курс, а просто серія порад з власного 5-річного досвіду.
Як довго, як часто і у якій формі будуть викладатись тут мої дописи, поки що не знаю, час покаже.

Прошу не розглядати цю ініціативу як публічну оферту, гарантію заробітку і тому подібне – це просто поради. Користуватись ним чи ні – кожен вирішує для себе самостійно.

Попередження про ризики

Валютний ринок Форекс – сьогодні чи не єдине місце, де можна ЛЕГАЛЬНО за короткий час підняти солідний капітап. Але завжди потрібно пам’ятати про ризики – тут можна як швидко заробити, так ще швидше втратити увесь Ваш депозит. Постійний заробіток можна отримувати лише на основі ВЛАСНОГО досвіду, строго дотримуючись перевірених Вами особисто методик і рекомендацій. Працюючи на Форекс, увесь ризик і усю відповідальність за власний депозит Ви приймаєте на себе.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-10-2010 у 17:59


№ 1

Почнемо з того, що практично кожен уже мав справу з Форекс, обмінюючи у канторі валюту – хто 10 дол., а хто і пару-трійку сотень. У першому випадку Ви йшли у найближчий кантор, а у другому оббігали декілька у пошуках кращого курсу. Якщо Ви робили це не один раз, то можете вважати себе бувалим трейдером.

Сам по собі Форекс доволі простий і буденний: «купив дешевше – продав дорожче або продав дорожче – купив дешевше». Знайоме усім заняття «купи-продай», тільки не товар, а гроші, і не на базарі, а вдома за компом, попиваючи кавусю.

От що дійсно складне і шкідливе, так це навколофорексова міфотворчість. Воно і не дивно – як не як, щодоби там прокручується не мало, не багато – порядку $5 000 000 000 000! Сума заворожує, і починається… Саме це і заважає нормально і спокійно грати на біржі. Тому одне із завдань цієї гілки – деміфологізація ринку Форекс.

Ще якийсь рік тому я був свято переконаний, що гра на Форекс – це 5 % техніки і 95 % психології. Але сьогодні я уже так не вважаю. Тепер моя думка така

Форекс – це 1 % техніки і 99 % психології. А може, і усі 99,9 %.

Це перший принцип, якого будемо дотримуватись.

Другий принцип: «щоб навчитись торгувати, потрібно торгувати». А як же інакше?

Але, перш ніж перейти до практики, необхідно освоїти теормінімум. Надалі підуть терміни «тренд», «флет», відкриття позиції, стоп-ордери і тому подібне. Хто це розуміє, добре. А для тих, хто зовсім не володіє темою, даю лінк на свої 12 відкритих уроків Форекс (власне, для того вони і написані, щоб сто разів не повторювати одне і теж)

http://www.zlet.eu.pn/fx101_12.html

Завантажуйте уроки і розберіться в азах. Якщо щось на перших порах буде не зрозумілим, не страшно – з часом усе стане на свої місця. Головне – засвоїти, що на Форекс Вам доведеться натискати лише на 3 кнопки: «BAY» «SELL» і «CLOSE». А от у якому порядку це робити, будемо розбиратись.

Успіхів!

=======================================
Дискусію про Форекс на цьому форумі див. тут
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=7170&page=5
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-10-2010 у 18:56


№ 2

Доброго дня.

Отже, у ті біржові $5 000 000 000 000 на Форекс спробуємо вставити і свої $10…25 (хто скільки може). Але ні центом більше! Поки що. На час навчання. Навіть у тому випадку, якщо для когось це не гроші.

Це серйозно. Справа у тому, що більшість новачків програють свої перші, другі, треті і т.д. депозити, що формує у них сильний негативний стрес, який з часом починає проникати глибоко у підсвідомість і там закріплюється у вигляді програми-стереотипу «я – невдаха» («лузер» на жаргоні трейдерів). Якщо таке станеться з вами, то надалі на біржі ви будете практично без шансів. Що ми і спостерігаємо у 90 % випадків трейдерів-новачків (і не тільки новачків). Пізніше самостійно «прибрати» таку програму практично неможливо.

Але програші – річ неминуча, особливо на початку. Тому наступний принцип на Форекс такий: «вносимо на депозит лише таку суму, можлива втрата якої не викличе у нас сильного і тривалого негативного емоційного стресу».

Але це зовсім не означає, що наші перші $10…25 приречені. Навпаки. Біржа – це гра, і наша ціль у цій грі – як мінімум, подвоїти депозит. Якщо з першого разу нам це не вдасться, ну що ж, будемо розглядати ці гроші як виробничі затрати.

Зі сказаного вище випливає наступний принцип: гра на Форекс – це не хитрі торгові системи чи складні математичні прогнози, це у першу чергу вміле управління нашим депозитом. Вміле у розумінні мінімізації ризику втратити усе і отримати психологічний удар.

На етапі навчання, без досвіду і потрібних навичок мінімальний ризик досягається лише тоді, коли відкрита нами позиція має великий запас пунктів. При депозиті $10…25 це можливо тільки на центових рахунках, наприклад, 1 пт. = 1 цент. Тоді запас буде 1000...2500 пт. Нагадаю, що, наприклад, за увесь період кризи пара EUR/USD пройшла вверх-вниз декілька тисяч пунктів. Тобто на центових рахунках нам особливо нічого не загрожує навіть у випадках явних дурниць з нашого боку.

Правда, і щось заробити на такому мізері ми теж не зможемо. Але це і не є нашою задачою на етапі навчання. Наша ціль – навчитись внутрішньо відчувати ринок, що можливо лише на реальних депозитах, нехай і мізерних. Демо-рахунки потрібні лише для того, щоб подивитись, що до чого: вивчити Метатрейдер чи іншу торгову платформу, придивитись до брокера, у першому наближенні перевірити свою торгову систему. Коли це зроблено, про них потрібно забути і перейти на мікро-реал.

Отже.
1. Вибираємо будь-якого брокера, бажано з ТОР-10 і бажано з МТ-4.
2. Завантажуємо його торгову платформу (МТ-4 чи іншу) і відкриваємо демо-рахунок. Наприклад, 1000 дол. з плечем 1:100. Працюємо лотом 0.1 (у цьому випадку 1 пт. = 1 дол). Маємо запас 1000 пт. Наша мета – отримати основні навики роботи з ордерами і підготуватись до наступного кроку – відкриття центового рахунка.

Порада. Для початку вибираємо лише одну пару, EUR/USD, і з нею працюємо. Попри наше основне завдання краєм ока спостерігаємо, як веде себе ця пара. Пробуємо знаходити хоча б якісь закономірності.

Зауваження 1. Як правило, не демо нема центових рахунків на 10 дол, тому відкриваємо на 1000 дол з відповідно більшою ціною пункта. Іншими словами, на демо працюємо у масштабі 1:100 по відношенню до реального центового рахунку.

Зауваження 2. Буде добре, якщо після усіх наших експериментів наш депозит не опуститься нижче 800 дол. Хоча це і не критично. Але бажано – потрібно з самого початку привчати себе до виграшів.


Успіху.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-10-2010 у 20:52


№ 3

Доброго дня.

Знаю з досвіду стандартне запитання трейдерів-початківців «Якого брокера вибрати для роботи?» Мається на увазі перш за усе такі його характеристики, як надійність і зручність у роботі. Надійність – це відсутність проблем з виводом зароблених коштів.

На мій погляд, «хороші» і «погані» брокери – це один з міфів Форекс, особливо ру-нетівского. Твердження спірне, тому поясню свою точку зору, щоб надалі це питання закрити.
Дилери або ДЦ – це посередники на біржі, задача яких – виводити відкриті нами ордери на міжбанківський ринок і брати за це з нас комісійні (спред). І все. Теретично кошти трейдера повинні бути максимально відділені від посередників – тоді і тільки тоді їх зацікавленість нас дурити буде мінімальною.

Насправді так не є. Чому?

Біржі організовані так, що там працюють лотами. Це одиниця виміру суми наших ордерів. На класичному Форекс (плече 1:1) 1 лот = $100 000. Тут посередник жодного плеча не підставляє, а фактично трейдери (банки і т.д) взагалі обходяться без посередників, оскільки і самі мають ліцензії на право торгівлі валютою.

У Вас є $100 000? Нема. І у мене нема. Тому нам потрібно плече. Щоб вивести наші $10 на міжбанк, нам потрібно «позичити» всього лише $99 990.

Наприклад, відомий ДЦ Форекс-клуб декларує, що у нього працює 50 тис. клієнтів. Нехай кожен в середньому вклав $1000 і (що теоретично можливо) усі клієнти одночасно відкрили позиції всього лише на $1. Щоб вивести усі ці позиції на міжбанк, брокеру потрібно їх кредитувати у сукупності на $99 999 х 50 000 = $4 999 950 000. А заявлений статутний капітал у них, якщо не помиляюсь, десь так під $10 000 000. Де взяти решту, щоб нас з вами виводити на иіжбанк? А ще ж потрібно на випадок чого забезпечити який-не-який страховий фонд ...

Так от – щоб і вовки були ситі, і вівці цілі (останні, правда, лише у співідношенні 1:9 :)), практично усі ру-нетівські і багато хто з західних ДЦ працюють як «кухні», тобто нікуди нас з вами не виводять, а використовують кліринг (взаємозалік усіх відкритих позицій).

Більше того. Щоб підняти рівень свої капіталізації, усі вони «просять» нас покласти наші депозити саме на їх банківський рахунок. От звідси усе і починається...

Але таке життя – хочеш грати на Форекс, не будучи родичем Сороса, граєш за їхніми правилами. Або не граєш взагалі. Ось це і є реальна ціна маржинальної торгівлі. Нічого не поробиш – це їх бізнес і, як кажуть «вони здають карти, а не ми».

Таким чином, на Форекс у тому вигляді, який ми маємо тут, завжди є міссце для «подвигу». Розуміється, зі сторони брокера. Як і у будь-якому бізнесі, де кожен намагається надурити контр-агента. Ясно, при їхній роздачі карт і засобів у них куди більше. Нам, трейдерам, лишається одне – переграти їх чесним шляхом. Це так, як у 1968 р., коли радянські війська були введені в Прагу, а тим часом на чемпіонаті світу з хокею у фіналі чехи переграли СССР. «Ви нас пушками, а ми вас – клюшками» :D

Ну добре, кухня так кухня. Чи є нам особливий привід хвилюватия з нашими $10...25?
Ви як думаєте?

Це яким же брокеру треба бути страусом, щоб запасти на такі нікчемні суми і 100% зіпсувати собі репутацію назавжди! Та такі «прибутки» не покриють навіть затрат на організацію контори.

Так що кухня не кухня - сміливо вибираємо ДЦ за такими умовами.
1. Є центові рахунки
2. Мінімальна сума депозиту – від 10 дол.
3. Дозволений ввід/вивід коштів по WebMoney.
4. Входить в ТОР-25 ру-нетівських брокерів.

А там далі побачимо.

Успіхів!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-10-2010 у 16:09


№ 4

Доброго дня.

Будемо вважати, що необхідний теоретичний мінімум по Форекс нами засвоєно, ми вибрали брокера, завантажили на свій ПК торговий термінал (надалі вважаємо, що це МТ-4), на демо-рахунку попрактикувались в основних операціях і відкрили реальний (торговий) центовий рахунок.

Маленьке зауваження щодо центових рахунків. У більшості ДЦ на таких рахунках ціна одного пт. рівна 1 цент. Тобто депозит 10 дол. дає нам запас 1000 пт. Але деякі ДЦ у цьому плані пішли ще далі назустріч початківцям і у них на центових рахунках 1 пт. = 0,1 цента. При таких розкладах наш депозит 10 дол. дає взагалі космічний запас 10 000 пт. Гріх цим не скористатися на час навчання.

Один з таких ДЦ ось тут http://www.fxstart.ru/pages/Client/CreateAccount
Про його «порядність» у форумах пишуть різне, десь у пропорції 60:40 у позитив.
Але, як уже зазначалось, на перших порах це нас повинно хвилювати найменше.
Так що хто ще не вибрав брокера і не відкрив рахунок, рекомендую це зробити в FxStart. Не забудьте вибрати максимальне плече 1:500 ! Для чистоти експерименту і щоб не виглядати голослівним, я також там відкриюсь на 10 дол.

До речі, ми отримали можливість маневру: якщо працювати ордерами 0.01 лота (а саме їх ви побачите у меню), то 1 пт. = 0,1 цент. Але ми завжди можемо підняти планку ризику і відкритись 0,02, 0,03...0,09, аж до 0,1 лота. Але потрібно пам’ятати, що відповідно зменшуватиметься наш запас пунктів – при 0,1 лота він уже буде рівний 1000 пт. на одну відкриту позицію !

Тепер увага: перед нами цікаве і хвилююче завдання (для тих, для кого це вперше): поповнення відкритого нами рахунка. Робимо це через ВебМані. Для цього відкриваємо там доларовий гаманець і вносимо на нього 10 дол. Робимо це або через термінал (які з них у Львові приймають WM, не знаю, треба пошукати), або через обмінний пункт (рекомендую тут http://www.live-d.lviv.ua/send.htm). Хто не знайомий з системою WM, сюди http://webmoney.ua/russian/about

Наступний крок – поповнення рахунку депозиту, тобто перевід WM - > FxStart.
Ця операція виконується через сайт ДЦ (особистий кабінет) з допомогою WM Keeper Classic, який потрібно звантажити на свій ПК звідси http://wiki.webmoney.ru/wiki/show/WM+Keeper+Classic

УВАГА ! Надалі вантажте і поновлюйте його ТІЛЬКИ з сайту WM – тут жодних лівих лінків не повинно бути, щоб там хто вам не обіцяв.

У мене увесь процес поповнення зайняв 7 хв. Але хто робитиме це вперше, прийдеться трохи повозитися...
Отже, 10 дол. на моєму депозиті. При цьому найбільше мені сподобалась така репліка ДЦ
«Поздравляем! Средства зачислены на ваш торговый счет.» Веселі люди :D

Ну що ж, постараємось попрацювати в плюс так, щоб, знявши свої перші зароблені кошти, теж не забути їх привітати:).

! Зверніть увагу. На депозиті ви побачите не 10, а 1000 (тільки не радійте – це не долари:() – на центових рахунків сума відображається не у доларах, а в центах.

Нагадую. Якщо комусь незрозуміла термінологія, або процедура роботи з WM, то про це детальніше у Відкритих Уроках Форекс тут http://www.zlet.eu.pn/forex/forex_site.html

Успіхів.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-10-2010 у 19:05


№ 5

Доброго дня.


Тих, хто заробляє на біржі (не обов’язково валютній), можна поділити на інвесторів і трейдерів, виходячи з таких ознак.
1. Скільки часу вони тримають відкриті позиції.
2. На яку рентабельність вкладених коштів вони зорієнтовані.

Перша група – інвестори. Вони виставляють ордери на час від декількох тижнів до декількох місяців, орієнтуючись на глобальні тренди на ринку. Їх діапазон рентабельності 50...250 % річних при мінімальних ризиках. Мінімальні ризики – це 1...2,5 % суми сукупної відкритої позиції від загального депозиту, дуже рідко – 5 %. Їх основна заповідь «Не втрать!», а заробити – як уже вдасться. Ідея гри тут зрозуміла – при великому запасі міцності перечекати ті періоди часу, коли ринок пішов проти них.

Одна з беззаперечних переваг такої поведінки на ринку – мінімум часу біля монітора і, відповідно, мінімальне психологічне навантаження. Але при такій рентабельності для нормального заробітку потрібно оперувати значними сумами, хоча б у декілька мільойнів. Інакше шкурка не варта вичинки.

Друга група – власне трейдери. Тут усе навпаки: депозити мінімальні, ризики зашкалюють (10...20 %, буває і 50 %), час відкритої позиції – декілька годин, максимум – днів. Особлива категорія – т.зв. скальпери (можуть відкриватися по сто разів на протязі дня на 1...2 хв.). Навантаження на психіку тут важко передати - стрибати з тарзанкою поряд з цим – дитяча забавка. І що найгірше – навантаження щоденне, постійне. Зате і рентабельність, на яку зорієнтована ця категорія, тут «на висоті» - 1000...2000 %, а часто значно вище. Не знаю, як на фондовій чи товарних біржах, а от на Форекс таких вистачає.

Із сказаного вище випливає очевидний висновок: новачки на Форекс – це трейдери, а не інвестори. Дійсно, про які інвестиції може бути мова при двох-трьох сотнях депозиту? Смішно, правда?

Так от, помиляєтесь, шановні. Причому фатально. Як результат такої помилки, хронічно злиті депозити, нервові розлади і негативно-упереджене відношення до Форекс, а заодно і до тих, кому на біржі вдається заробляти.

Міф «працюйте на коротких дистанціях і буде вам щастя» - напевно, найбільш шкідливий з усіх решта міфів вд Форекс, які явно або неявно проштовхують на численних курсах, школах, семінарах зацікавлені особи. Запам’ятайте: обіграти ринок на коротких дистанціях без належного досвіду і психологічної підготовки НЕМОЖЛИВО!

Але більшість поступає саме так. А біржа – це така хитро влаштована штука, де більшість програє. Хочете навчитись вигравати – переходьте у категорію меншості, по краплині вичавлюючи із себе стадний інстинкт.

Ну, добре, але як же мільйони, де їх взяти, щоб стати інвестором? А ніде. Хто вам сказав, що на час навчання ви повинні обов'язково оперувати великими сумами? Вище я писав, що при відносно низькій рентабельності, для того, щоб заробити, потрібні мільйони. Але коли ви тільки вчитеся, то ваша ціль не заробляти, ваша ціль - НАВЧИТИСЯ ЗАРОБЛЯТИ. Між ними принципова різниця. Хто її не відчуває, а вірить різним гуру від Форекс, той обов'язково потрапляє у категорію овець для стрижки.

Отже, почнемо з того, що інвестуємо 0.1 % свого депозиту у 10 дол. на декілька тижнів або більше. Для цього відкриємо позицію ордером 0.1 лота. Якщо у вас ціна пункту не 1, а 0,1 цента, то ризик буде ще меншим – 0,01 %.

Добре, але в яку сторону нам відкритися? Ось короткий аналіз по парі EUR/USD (надалі просто євро) з точки зору інвестора.

Після глобального падіння з 1.5144 до 1.1876 (понад 3 тис. пт.) пара зробила 2 хвилі корекції: перша до 1,3333 (06.08.2010, підйом майже на 1,5 тис. пт.) і друга до 1,4152 (15.10.2010, понад 800 пт.). Зараз на ринку пауза на рівні 1, 3900 – ціна думає, куди піти, вверх чи вниз. Так вона може коливатись навколо цієї опорної точки ще тиждень, а то і два. Але зрештою кудись таки піде.

Варіант 1. Якщо тренд продовжиться, то піде вверх десь у район 1,4500 (це наближено під 400 пт.).

Варіант 2. Якщо обвалиться, то не менше 1 тис. пт. А то і більше.

Варіант 3. Зробить стрибок вниз пунктів на 200...300, а тоді піде вверх по варіанту 1.

Варіант 4, Зробить стрибок вверх, а тоді почне валитись по варіанту 2.

Сьогодні п'ятниця, день на Форекс особливий. Одна з його особливостей – у цей день краще не відкриватись. Хід ціни, як правило, починається з початком тижня (так уже психологічно склалося). По моїх оцінках, ймовірність короткочасної корекції вниз від точки 1,3900 наближено 60 : 40. Але чекаємо понеділка – вівторка.

Усього хорошого.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-10-2010 у 17:45


№ 6

Доброго вечора.

Є 2 новини: одна хороша, друга - також.

Перша новина для тих, хто добре володіє англійською. У своїх Відкритих Уроках я часто згадував свого знайомого американця Джеймса де Ветта, професійного Форекс-трейдера з більш ніж 10-річним досвідом роботи на біржі і досвідом управління депозитами понад $1 млн.
Цьому трейдеру я довіряю (підтримую з ним контакт понад 2,5 роки) і багато чому навчився у нього.

Час від часу Джеймс проводить відкриті вебінари онлайн-торгівлі, на яких можна слідкувати «на живо» за його торговим рахунком і повторювати його трейди (відкривати і закривати позиції) по його рекомендаціях і коментарях. У свій час я так працював і майже завжди був у плюсі.

Після більш ніж річної перерви Джеймс відновив цю корисну практику – підписатись на його торгові сигнали (а, можливо, будуть і відкриті вебінари) може кожен бажаючий.(безкоштовно). Джеймс навіть додав приз – свій навчальний курс, який буде розіграний серед його слухачів, реєстрація яких розпочалася сьогодні.

Так що рекомендую. Не обов’язково самому торгувати, можна просто послухати і подивитись, як працюють і заробляють професійні біржові гравці. Відчуєте, що таке Форекс «в натурі» і будете менше вірити різним байкам.

Подаю його пост повністю.

Hi, Roman

There has been a bunch of traders recently who want to try out my Forex alerts, but aren't sure if they are willing to dish out any money to try them out.

I can totally understand this, as people have been burnt in the past by unscrupulous signal providers and fake results.

I guess the only REAL way to help folks decide is to offer them a completely F R E E opportunity to try my alerts out without risking a single penny.

www.forex-science.com

So that's exactly what I have done. You can go along to my website right now and sign up within a few minutes, and you'll get 30 full days of my total service package for....

**ZERO DOLLARS**

You can also take a look at my track record since early 2009 – all traded LIVE with my charter group.

www.forex-science.com

The last time I offered a zero-cost trial was in 2008, and from my experience, this one will fill up fast.

It's easy....

Visit the link below now, sign up, and you'll be ready to receive your first signals within a few minutes. You'll get SMS, desktop and email alerts of every trade I take on my personal live account,
and you'll get to see my live statements every week.

This is NOT theoretical, NOT demo trading, NOT vague or unclear. This is real, live, profitable Forex trading straight from my dealing platform to your computer in seconds.

http://www.forex-science.com

I hope to see you inside

James de Wet

P.S. This really won't cost you a single penny.

P.P.S. I probably won't hold this open for too long. My clients know that most of my programs sell out within days (if not hours)

P.P.P.S. To encourage you to give this a try, I'm giving every 20th Trialist a copy of my Forex 360 course worth $597.

В дискусії на форумі дуже допитливі товариші мене часто запитували, навіщо я це роблю (у розумінні популяризації Форекс). Тепер є нагода задати це запитання Джеймсу. Я його відповідь уже знаю, але для декого буде цікаво.:)


Друга новина.

Так виглядає, що моя оцінка напрямку руху євро з попереднього допису (60:40 вниз) підтверджується – сценарій на ринку стає схожим на приведений мною варіант 4. Отже, я відкриваю позицію вниз (Sell) лотом 0.01 по ціні 1,3838. Ціль – район відмітки 1,3560. Стоп-ордери не ставлю – запас пунктів цілком достатній для того випадку, коли наш сценарій не підтвердиться і пара усе таки розвернеться по тренду вверх. Якщо так станеться, застосуємо один хитрий прийом мінімізації втрат.

Побажаємо собі успіху в інвестуванні на Форекс:D
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-10-2010 у 18:21


№ 7

Доброго вечора.

Ударним аргументом практично усіх анти-форексівських апологетів була і є парадигма про те, що динаміка валютних пар – це чисто випадкова величина і тому на Форекс можна виграти, але неможливо вигравати. Внаслідок комісії/спреду брокера це завжди гра з від'ємним мат. очікуванням і злив будь-якої суми депозиту – лише питання часу. Тобто це повний аналог казино взагалі і рулетки зокрема.

І багаточисельна армія трейдерів, що програлися, з цим радо погоджується, підтримує і поширює цю ідею. Їх легко зрозуміти – таке твердження діє як бальзам на їх неспокійне сумління і прекрасно виправдовує їх багаточисельні торгово-психологічні помилки, замінюючи їх однією – тим, що вони були обмануті, недостатньо подумали, не мали досвіду і т.д і т.п. і тому вв'язались у цю аферу, яка без шансів на успіх.

Дуже шкода, але змушений їх розчарувати – курси валют НЕ ВИПАДКОВА ВЕЛИЧИНА. І це можна строго довести методами математичної статистики. Але не будемо приплітати сюди нудну для багатьох математику. Для себе я це довів, пів-року займаючись дослідженням «закономірностей» рулетки і хитромудрих способів як її «переграти». Таких я нарахував понад 100! І усі на перший погляд досить логічні.... Тим не менше, рулетку ще ніхто не переграв, точніше, майже ніхто.

Рух кульки у рулетці – дійсно випадкова величина, на неї діє безліч механічних сил і їх рівнодійна у кожен момент часу тільки Богу відома. А на курси валют діють не сліпі механічні, а свідомо спрямовані психо-емоційні направляючі, які, по-перше, є обмежені кількісно, а по-друге, і це основне, ПРИНЦИПОВО не можуть бути випадковими, а строго підпорядковуються закономірностям поведінки натовпу. Десь читав, що пару євро-долар постійно відслідковує у середньому 5 млн. пар очей. І хто скаже, що це не натовп, причому дуже вмотивований і зацікавлений у напрямку її руху?!
Тут ніколи не було, нема і не буде жодних випадковостей – це ж гроші, і немалі гроші, динаміку яких спричиняють ті ж 5 млн. пар рук.

Що показує математика, наприклад, по євро? А те, що рух пари не корельований з «білим шумом», який, як відомо, абсолютно випадкова величина. Але... чим нижчий таймфрейм, тим поведінка пари ближча до випадкової величини. І навпаки. Воно і зрозуміло – охочих покерувати трильйонами «зелених» ніколи не бракувало, але хто у змозі постійно впливати на рух пари на хвилинках чи там 15-хвилинках? Ніхто, окрім натовпу як такого! Нема на сьогодні на ринку такої фінансової потуги. Навіть знаменитому Консорціуму банків (це ті, що організували систему котирувань EBS і дають їх нам через наших брокерів) це не під силу. А от направляти пару стратегічно, протягом місяця чи декількох – нема питань. Для цього і є фундаментальний аналіз як хитро продумана і організована СИСТЕМА ПОДАЧІ НОВИН. Заявляв же Сорос, що хоче встановити паритет євро до долара - якихось 1800 пунктів йому не вистачило і пара розвернулась вверх. Але ще не вечір і євро ще цілком може впасти до паритету з доларом, особливо з огляду на остнні події у Євросоюзі.

До речі, ми тут з Соросом солідарні: у попередньому дописі я відкрив позицію по євро вниз (будемо інвестуємо паралельно, тільки трохи менші суми :D

Мало того, що курси валют на сьогодні не є випадковою величиною. Вони нею ніколи не стануть. Звичайно, за умови плаваючих, а не фіксованих курсів, як це було, наприклад, до 1971 року. Форекс тому і сформувався як біржа, бо курси відпустили у вільне плавання. З того часу обороти Форекс почали стрімко зростати – явна ознака того, що на цьому хтось добре заробляє, а не просто має місце банальний обмін валют для потреб зовнішньоекономічної діяльності. На Форекс чим далі, тим відчутніше починають домінувати спекулянти. І найбільш крупні з них (я їх називаю фінансовими ортодоксами) за жодних умов не допустять втрати можливості такого масштабного заробітку. Навіть якщо для цього їм доведеться організувати невелику фінансову кризу всесвітнього масштабу. Точніше – довелось організувати. Але це окрема цікава пісня, до неї ще повернемось.

Отже, доки існуватиме спекуляція, доти існуватиме і керованість процесом. А керованість і випадковість – речі несумісні за визначенням.

Якщо я сказаним вище когось не переконав, то приведу ще простіший доказ.

Відомий і доведений факт, що на Форекс (та і на інших біржах) успішні трейдери становлять лише десяту частину – співвідношення 1:9 усі знають. Усі також знають звичайне підкидання монетки як символ випадкового процесу. Так от, візьміть звичайну монетку і, ставлячи, наприклад, на герб, спробуйте її попідкидати так, щоб у 9 випадках з 10 стабільно програвати. Нічого у вас не вийде – будете отримувати 50:50 і все тут. Ну тоді яким макаром на «випадковому» Форекс стабільно зливають свої депозити 90 % трейдерів?! Питання до тих, хто так охоче вірить у байки випадковості на біржах світу.

Для чого був увесь цей пасаж? А для того, щоб переконати вас не бавитись на Форекс короткими (у часі) позиціями, максимально наближеними до випадкових величин, а інвестувати у довгі, керовані і тому далеко не випадкові валютні рухи. Причому у тому напрямку, у якому це роблять п.п. Сорос і Ко.

Як я знаю цей напрямок? Навчився. На власних курсах :)

Успіхів.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 28-10-2010 у 19:12


Цитата: Початково розміщене учасником Роман Ковальчук  
№ 6

Отже, я відкриваю позицію вниз (Sell) лотом 0.01 по ціні 1,3838. Ціль – район відмітки 1,3560. Стоп-ордери не ставлю – запас пунктів цілком достатній для того випадку, коли наш сценарій не підтвердиться і пара усе таки розвернеться по тренду вверх. Якщо так станеться, застосуємо один хитрий прийом мінімізації втрат.



А чи не пора застосовувати "один хитрий прийом мінімізації втрат"? - Бо зараз вже ціна 1,3939 :)




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-10-2010 у 19:34


Цитата: Початково розміщене учасником Роман Голощук  
Цитата: Початково розміщене учасником Роман Ковальчук  
№ 6

Отже, я відкриваю позицію вниз (Sell) лотом 0.01 по ціні 1,3838. Ціль – район відмітки 1,3560. Стоп-ордери не ставлю – запас пунктів цілком достатній для того випадку, коли наш сценарій не підтвердиться і пара усе таки розвернеться по тренду вверх. Якщо так станеться, застосуємо один хитрий прийом мінімізації втрат.



А чи не пора застосовувати "один хитрий прийом мінімізації втрат"? - Бо зараз вже ціна 1,3939 :)


Романе, ще раз прочитайте №7, особливо резюме;);)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 28-10-2010 у 20:21


Прочитав. Тобто Ви вважаєте, що знаєте напрямок руху тренду і таки досягнете вдалого для Вас результату 1,3560?



Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 29-10-2010 у 01:30


Цитата: Початково розміщене учасником Роман Ковальчук  
№ 7
курси валют НЕ ВИПАДКОВА ВЕЛИЧИНА.
Якщо я сказаним вище когось не переконав, то приведу ще простіший доказ.

Відомий і доведений факт, що на Форекс (та і на інших біржах) успішні трейдери становлять лише десяту частину – співвідношення 1:9 усі знають. Усі також знають звичайне підкидання монетки як символ випадкового процесу. Так от, візьміть звичайну монетку і, ставлячи, наприклад, на герб, спробуйте її попідкидати так, щоб у 9 випадках з 10 стабільно програвати. Нічого у вас не вийде – будете отримувати 50:50 і все тут. Ну тоді яким макаром на «випадковому» Форекс стабільно зливають свої депозити 90 % трейдерів?! Питання до тих, хто так охоче вірить у байки випадковості на біржах світу.
Я не вірю, що курси валют (принаймні, їх співідношення) - випадкова величина. Але доказ невдалий. На питання: "яким макаром на «випадковому» Форекс стабільно зливають свої депозити 90 % трейдерів?!" відповідь елементарна - "спред". Якщо ви з кожного підкидання монетки будете відстьобувати підкидальнику (букмекеру, круп'є, брокеру) - програєте однозначно, попри 50:50.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-10-2010 у 10:46


Цитата: Початково розміщене учасником Роман Голощук  
Прочитав. Тобто Ви вважаєте, що знаєте напрямок руху тренду і таки досягнете вдалого для Вас результату 1,3560?


Я мав на увазі інше - набратись терпіння і чекати, аж поки ціна не вийде з флету навколо рівня 1,3900. Те, що вона пішла проти нашої позиції до 1,3939 - нічого страшного. Ось зараз вона знову повернулась до точки відкриття. Так ще може тривати довго і якщо ми кожен раз будемо фіксувати збитки, то дуже скоро від нашого депозиту нічого не залишиться.

Слово "знаю" - це я в жарт. Треба було написати "відчуваю", а ще точніше "оцінюю". У таких розворотних точках ніхто не може знати, куди, вверх чи вниз, піде ціна.

Взагалі, на цю тему буде окремий допис.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-10-2010 у 10:57


Цитата: Початково розміщене учасником Dmy  
Цитата: Початково розміщене учасником Роман Ковальчук  
№ 7
курси валют НЕ ВИПАДКОВА ВЕЛИЧИНА.
Якщо я сказаним вище когось не переконав, то приведу ще простіший доказ.

Відомий і доведений факт, що на Форекс (та і на інших біржах) успішні трейдери становлять лише десяту частину – співвідношення 1:9 усі знають. Усі також знають звичайне підкидання монетки як символ випадкового процесу. Так от, візьміть звичайну монетку і, ставлячи, наприклад, на герб, спробуйте її попідкидати так, щоб у 9 випадках з 10 стабільно програвати. Нічого у вас не вийде – будете отримувати 50:50 і все тут. Ну тоді яким макаром на «випадковому» Форекс стабільно зливають свої депозити 90 % трейдерів?! Питання до тих, хто так охоче вірить у байки випадковості на біржах світу.
Я не вірю, що курси валют (принаймні, їх співідношення) - випадкова величина. Але доказ невдалий. На питання: "яким макаром на «випадковому» Форекс стабільно зливають свої депозити 90 % трейдерів?!" відповідь елементарна - "спред". Якщо ви з кожного підкидання монетки будете відстьобувати підкидальнику (букмекеру, круп'є, брокеру) - програєте однозначно, попри 50:50.


Правильно підмічено. Згоден. Але є одне "але"...
Спробую пояснити свою точку зору в окремому дописі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2010 у 20:25


№ 8

Доброго вечора.

До попереднього допису (№7) було зроблено слушне зауваження щодо порівняння Форекс і підкидання монетки.

Приємно, коли не просто читають, що написано, а і самостійно аналізують, не сприймаючи лише на віру. Менш за усе хотілося б, щоб на тебе дивились як на чергового гуру від Форекс. Їх і без мене достатньо. Та і цілі у мене інші. Так що контраргументи та інші точки зору вітаються як ознака того, що люди, читаючи, думають.

«5% людей думають. Ще 15% думають, що вони думають. Решта 80% навіть не думають, що потрібно думати» (Бернард Шоу). До речі, і тут співвідношення, знайоме нам по Форекс – 1:9 чи там 2:8. Універсальний закон Парето, однак...:)

Повернімося до мого доказу з підкиданням монетки. Дійсно, якщо б котирування на Форекс формувалися випадковим чином, а при підкиданні монетки ввести аналог спреду, то між ними була б повна аналогія у розумінні приреченості початкового депозиту – у середньому за кожен трейд і кожне підкидання з нього відмінусовувалась би величиа, рівна спреду. Як результат, сума депозиту «танула» б по лінійному закону з випадковими відхиленнями вверх/вниз і у середньому за детерміноване число трейдів/підкидань неминуче зійшла б на нуль.

Але на справді так не є. У моїй базі знаходиться понад 160 стейтментів реальних рахунків різних трейдерів з різними сумами програних депозитів. Цікавим є те, що лише 10 (!) з них візуально відповідають зазначеному вище квазілінійному закону спадання. Ну, може ще з десяток, з певним натягом. Усі решта з тим чи іншим наближенням мають інший закон зливу депозиту. а саме той, що зображено на рисунку.

Мені ця крива завжди візуально нагадує косу – довгий важкий підйом ... і ударний спуск, як правило, до нуля (реально до Magin call) – депозит «скошено»! І потрібно бути дуже впертим, щоб не бачити тут СИСТЕМИ. І у цій системі основна маса програшів явно не за рахунок спреду!

Отже, якщо Форекс і монетка з умовним спредом початково на вході урівняні в шансах, то відмінність їх результатів на виході переконливо свідчить, що хтось з них не є випадковим. Логічно припустити, що це не підкидання монетки, а саме Форекс з його «технологією» зливу коштів. Отже, у феномені біржової торгівлі очевидно присутнє «щось», що заставляє хронічно зливатися навіть трейдерів з досвідом, причому зливатися дуже і дуже подібним чином. Ця «технологія» настільки цікава, що залишимо її для окремого допису.

Поговоримо про спред і його деструктивний вплив на депозит.

У трейдингу за великим рахунком є усього 2 проблеми: як правильно відкрити позицію і коли оптимально її закрити. Формула Форекс - одне рівняння з двома невідомими. У моїх відкритих уроках це розписано детальніше, а тут лише коротко нагадаю.

Щоб виокремити і пояснити руйнівну дію спреду, зведемо рівняння до рівності. Тобто напрям входу вибираємо випадковим чином (та ж монетка), а вихід будемо фіксувати на однаковому рівні стоп-ордерами (стоп-лосс = тейк профіт). Тепер наш трейдинг буде без елементів суб’єктивності (без людського фактора).

Перейдемо до конкретних цифр. Перепрошую, але далі піде трохи «арихметики». Нехай спред = 2 пт. Зафіксуємо, наприклад, TP = SL = 10 пт. (торгівля на короткі дистанції).

І що виходить? Як тільки відкрились, відразу маємо – 2 пт спреду. До SL = -10 пт. нам всього 8 пт (рукою подати), а до TP = +10 пт. нам аж 12 пт. Якщо ймовірність руху пари в плюс і мінус початково однакова (відкриваємось монеткою), то ми отримуємо від’ємне мат. очікування (8/12 - 1) х 100 = -33,3 %. Тобто зміщення системи -33,3 : 66,7. Нагадаю, що зміщення рулетки з одним зеро (36/37 – 1) х 100 = -2,7 %, а зміщення випадкової величини = 0 (50 : 50).
Тепер бачимо, яку колосальну перевагу має брокер перед трейдером при грі на коротких – казино таке і не снилося! А деякі ж ходові пари (той же фунт/йєна) мають спред 7 пт. і більше....

А тепер поторгуємо на довгі дистанції (інвестування). Ось наша відкрита позиція 1.3838 по євро (спред = 2). Ціль в районі 1,3500. Отже, грубо TP = SL = 300 пт. Порахуємо (298/302 - 1) х 100 = -1,33 % (вдвічі менше, ніж у казино).

Ось чому я писав, що новачкам і трейдерам без особливого досвіду і відчуття ринку на коротких Форекс НЕ ОБІГРАТИ! Потрібно набратись терпіння і на перших порах ставити тільки на довгі. І так вчитись.

А для цього потрібний достатній запас пунктів, щоб перечекати локальні вибрики ціни. Наприклад, як зараз: євро на відмітці 1,4036 (майже мінус 200 пт). Але ціна усе ще у боковому каналі (у флеті), тому жодних дій над позицією не робимо. Більше того, у кого запас 10000 пт (як у мене), можна відкрити вниз ще одну позицію з рівня опору (верхня границя каналу 1,4100. Одну, не БІЛЬШЕ! А то отримаємо графік депозиту, як на рисунку :D

Успіхів.


Приєднаний файл: phpol36tq (27kB)
Цей файл був завантажений 827 разів
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 8-11-2010 у 20:02


І як Ваші справи, пане Романе?



Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-11-2010 у 21:21


№ 9

Доброго вечора.

Перш за усе спробую привести тут картинку типового зливу депозиту з попереднього допису, де вона подавалась, для того, щоб постійно не тримати її у себе на диску (мій ПК усе-таки не сервер).

[img]C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Forex_work\statement_forum.JPG[/img]

Практично усі існуючі навчальні курси по Форекс побудовані на ідеї, як потрібно на біржі вигравати. Я ж виходжу з того, що перш за усе потрібно навчитись НЕ ПРОГРАВАТИ. Чому так? Дуже просто. Біржа – система бінарна, ціна йде або вниз, або вверх. Флет не рахується – тут просто питання часу. Отже, якщо ви відкрили позицію, то рано чи пізно ціна піде або проти неї, або у вашу сторону.

Звідси випливає один досить очевидний висновок: якщо у 9 випадках з 10 ви стабільно закриваєте позицію в мінусі, то хочете ви того, чи ні, але ви уже працюєте за певною СИСТЕМОЮ, причому програшною. Щоб зробити її виграшною, логічно буде усе робити навпаки.

Як це тепер не дивно, але такий простий висновок прийшов мені до голови майже через 3 роки хронічного зливу депозитів. Я зрозумів, що увесь секрет виграшу – це не що інше, як секрет програшу. А секрет програшу – це ніякий не секрет, адже його вушка стирчать з усіх моїх (і чужих) програних стейтментів. Велике щастя, що я усі свої зберіг. Добрав ще чужих і проаналізував. Результат аналізу я уже подавав у попередньому дописі. Повторю ще раз (він того вартий):

90 % програшів спричинені перевишенням допустимого рівня ризику!

У народі давно підмітили «не за те батько сина бив, що він грав, а за те, що відігрувався». Дійсно так. Технологія програшу, візуалізована на картинці, практично одна і та ж – намагання пошвидше ВІДІГРАТИСЯ. Ось як це виглядає.

Жодної уваги не звертаємо на тренд (а часто і на запас пунктів). Відкриваємо позицію. Вона йде у мінус. Ми засмучені. На першій паузі ще раз відкриваємось у ту ж сторону. Ціна знову йде проти нас. Легке роздратування. Ще раз відкриваємось – мусить же вона розвернутись... Аж ні, ринок вперто йде проти нас. От чорт! Але ще чекаємо...

Ніби розвертається... Ага, нарешті! Наш мінус зменшується. Але повільно. Надто повільно! Проти нас ціна йшла як по маслу, а тут...
Добре, ризикнемо. У «слушний момент» на дуже-дуже короткий час відкриваємо подвійну (потрійну) позицію. Піде не туди, тут же закриємо. Ну, вперед з піснею!

А шляк би тебе трафив!!! Внутрішній голос десь там глибоко «негайно закривай усе!!» Ага. Ручки не слухають – Ступор!

Але найбільш цікаве те, що ціна така вперта, як правило, тоді, коли йде по тренду. А ми, відповідно, проти. Почуваємо себе як на зустрічній смузі.

Якщо ви думаєте, що більшість зробить правильні висновки з пережитого аффекту, то ви погано людей знаєте. Що таке граблі, з першого разу запам’ятовують лише одиниці.
Ось така вона, технологія програшів.

А додайте сюди ще спред і гру на коротких (див. допис №8) і будете мати повну картинку.

Так що різним там ДЦ, брокерам, рокерам та іншим зацікавленим не особливо потрібно видумувати на «кухні» особливі рецепти – їм головне вам НЕ ЗАВАЖАТИ!

Моя порада – завжди тримайте дистанцію (запас пунктів)! Наприклад, 1000 пт. Це як у правилах дорожнього руху – наслідки порушення дистанції дуже вже схожі. Сто разів вам мине, а наступить таки 101-й – в’їдете і капець вашому депозиту, він же не безмежний.

От написав і стало сумно. А сумно тому, що знаю – більшість з вас усе рівно рано чи пізно ... скажемо так – не дотримається моєї поради. Хоча вона і очевидна. Така уже натура людей. От усі знають – палити і пити пиво шкідливо. А багатьом це знання допомогло!?

З цього приводу подобається мені така реклама.

1. «Футбол без пива - не футбол!»
2. «Ми не обіцяємо вам білосніжну усмішку і неперевершену свіжість подиху. Але гарантуємо, що після 3-х пляшок нашого пива вам буде абсолютно байдуже, який запах з вашого рота і як виглядають ваші зуби!»

Добре, не будемо песимістами. Сподіваюсь, приведена вище технологія комусь щось десь та допоможе.

На закінчення інформація про курси Форекс. Я з дитинства абсолютно не вмію малювати (ну як О. Бендер на пароході малював, хто пам’ятає фільм). Тому нарисна геометрія на першому курсі політеху була для мене кошмарним сном в реалі.

Сьогодні подібний кошмар у мене викликають різні хитромудрі торгові системи теханалізу, які до болю нагадують мені необхідність намалювати епюри перетину трьох додекаедрів.

Але є люди, які такі торгові системи придумують і стверджують, що по них виграють. Не знаю. У мене інший підхід і не обов'язково ви його повинні поділяти. Тому як альтернативу, даю лінк на контору, яку я у принципі, поважаю. Я туди не заглядав, але можливо, комусь буде цікава їх «начерталка».

«Начинающим трейдерам... бесплатное обучение форекс при Академии Masterforex-V»[url] http://profi-forex.org/news/entry1008057731.html[/url]

Успіхів.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-11-2010 у 21:24


Так і думав. Ну не везе мені з тою картинкою!
Біс її знає, як її сюди вставити.:)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 10-11-2010 у 08:45


А цікаво хтось з форумчан читає все це? пробує грає на форексі? Виглядає спілкування сам з собою :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-11-2010 у 13:37


У нас читачів значно більше за дописувачів, тому цілком можливо, що уроки є цікавими багатьом.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-11-2010 у 13:39


Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
А цікаво хтось з форумчан читає все це? пробує грає на форексі? Виглядає спілкування сам з собою :)
530 переглядів за 33 дні: по 16 на день. Таки хтось читає.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Хайда
Новак
*



Повідомлень: 19
Зареєстрований: 1-8-2010
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-11-2010 у 08:51


Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
А цікаво хтось з форумчан читає все це? пробує грає на форексі? Виглядає спілкування сам з собою :)


Я читаю і не тільки читаю, але і граю на Форексі.
Внесла 100 дол. ставлю по 1 центу за пункт по євро
ось зараз маю 2 позиції в сумі 212 пунктів тобто 2 дол 12 центів.
Якщо так піде далі то буде на шампанське на Новий рік:)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 12-11-2010 у 10:09


Цитата: Початково розміщене учасником Галина Хайда  
Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
А цікаво хтось з форумчан читає все це? пробує грає на форексі? Виглядає спілкування сам з собою :)


Я читаю і не тільки читаю, але і граю на Форексі.
Внесла 100 дол. ставлю по 1 центу за пункт по євро
ось зараз маю 2 позиції в сумі 212 пунктів тобто 2 дол 12 центів.
Якщо так піде далі то буде на шампанське на Новий рік:)

Дуже великі заробітки :)
Щоб заробити 200 доларів потрібно вкласти 10 000 :o
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-11-2010 у 15:43


№ 10

Доброго дня.

Сьогодні так виглядає як «кругла дата» у моїх дописах, тому на ювілей хочеться дати щось на десерт.

На останньому відкритому семінарі по Форекс мало місце бурхливе обговорення причин сьогоднішньої глобальної фінансової кризи. Чого там тільки не висловлювали! Було усе... окрім одного – справжньої причини. Виявляється, ніхто про неї навіть не чув. Це не є дивним, оскільки вона-то особливо по світі не афішується. Навіть більше того, що не афішується - «наверху» вважають, що широким трудящим масам це знати ні до чого. Кажуть, не один уже занадто пронирливий журналіст потерпів, пхаючи ніс, куди не слід. І це в країнах «розвинутої демократії»! Значить, тема серйозна.

Оскільки з Форекс це, хоча і непрямо, але пов’язано, то думаю, що викладене тут буде в тему. Постараюсь коротко, лише суть. Кому цікаво, пройдіться по інету, набравши таке «CDS» – у Гуглі видає 93 500 000 лінків. Наприклад, такий
http://moneymorning.com/2008/09/18/credit-default-swaps/

Що таке на сьогодні Форекс? Це друга назва долара США, тому що останній рухає і направляє не тільки валютний, але і фондові ринки, і товарні біржі. Усі інші валюти, навіть разом узяті, проти долара нічого вдіяти не можуть. Більше того, вони навіть разом узятися, щоб протидіяти зеленому, і то не можуть. Американці про це добре знають і з того тішаться. Хоча на перший погляд нема чого тішитися – зовнішній борг США зашкалює за $13 трлн. і кожен громадянин США винен кожному іншому жителю планети по 2 тис. дольців.

А радіють вони тому, що не збирають цей борг повертати, у будь-якому разі його більшу частину. Механізм простий: взяв у борг 100 «дорогих» доларів, віддав 100 «дешевих», або і взагалі ніяких...

Що є долар? Це папірець зеленого кольору, умовна вартість якого забезпечується його ж таки всесвітнім брендом. До речі, наймогутнішим на сьогодні з усіх решти брендів. За тим, щоб бренд не впав, строго слідкує ФРС (Федеральна Резервна Система) США на чолі з п. Бернанке, наступником п. Грінспена. До речі, приватна структура, як це не дивно. В усіх Центральні банки державні, а тут приватна. І вона має ліцензію уряду США на повний контроль за виробництвом доларів, чим займається Казначейство. Така ось нехитра схемка.
І ще такий штришок. Як відомо, світовий ринок золота контролюють Ротшільди, нафти – Рокфеллери, грошей – Моргани. Останні – через свій нью-йоркський банк JP Morgan.

Так от про банки. Усі вони, як відомо, живуть на процентах від кредитів. Непогано живуть, але могли б жити краще, якби не 2 проблемки: страхування ризиків банкротства і значний резервний фонд. Хоча це зв’язує у них великі кошти, які не працюють, але мусять це робити, бо є державний контроль. З боку тієї ж ФРС, наприклад. Причому контроль дуже і дуже суворий.

Тому загальноприйнята практика усіх банків – перестрахувати фінансові ризики у третіх осіб (у тих же страхових компаніях, купивши у них страховий поліс). Останні теж не дурні, тому ціна такого кредитного поліса влітає банкам в копієчку. Тепер у випадку чого (дефолту, кризи чи там всесвітнього потопу) вкладники банків знають, куди бігти – у страхову компанію (яка теж підпадає під суворий фінансовий моніторинг держави).
Одним словом, при обставинах форс-мажор є крайній, тому усі спокійні і все працює.

Точніше, працювало. Тому що десь на початку 1990-х славні банкири з JP Morgan твердо вирішили заробити усі гроші, які є. Для цього придумали таку штуковину, яка називається CDS (Credit Default Swap). Теж папірчик, не більше, але гордо названий фінансовим інструментом. Початкова ціна його – мізер, але у проекті мала б визначатися ринком. Надрукувавши вдосталь цих CDS, пішли з ними морганівці по страхових компаніях. Останні ці CDS радо купували і ... тут же пускали у вільне плавання як на біржовий (контрольований), так і, що основне у цій схемі, на позабіржовий (абсолютно ніким і ніде не контрольований) ринки. Благо умови випуску CDS це цілком дозволяли.

Страховики, як уже згадувалось, не дурні і погодились на мізерні суми від банків за CDS лише тому, що немалий кредитний ризик розпорошили по світу на усіх бажаючих підзаробити. Тепер на випадок чого крайнім буде той, хто на час «Х» на руках буде мати «цінні бумаги» CDS. Але увесь фокус у тому, як тепер на випадок чого того крайнього знайти?

Ну, наприклад, кинули десь там бомбу у неробочий час чи щось помилково опублікували: паніка, налякані вкладники відразу в банк по депозити, банк їх мило так посміхаючись, до страховиків, а ті з радістю показують список з сотнею-другою покупців CDS, вкладники до них (якщо знайдуть, звичайно), а ті їх ще далі пошлють... Чисто колишня радянська система отримання довідок.

Так помалу-потроху процес пішов. Банкіри тішились, як малі діти. І все б нічого, але тут зовсім недоречно пригальмували ціни на іпотечному ринку США (ну не можуть же ціни рости вічно, це ми вже по Форекс знаємо). Ціни на нерухомість не просто так пригальмували, а почали повільно падати. Першими це відчули щирі американці, власники т. зв. субстандартних (по-нашому – слабо забезпечених) кредитів. Під напором банків-кредиторів їм залишалось тільки розвести руками. Тут уже самі банки опинились під напором вкладників, готових по накатаній схемі бігти у страхові компанії. Але не тут-то було – за вікном уже шелестів 2007 рік.

Пішли розбірки – хто і що... Повилазили малопрємні речі – лише за офіційними підрахунками, паперів CDS в обігу виявили не мало, не багато – на 58 трильйонів доларів, з них у США (це там, де JP Morgan) – лише 15. А увесь світовий ВВП на той час заледве сягав 54 трлн. (ВВП – це реально забезпечені гроші і усі решта фін.інструментів у сукупності). І почалось. Загриміли Bear Stearns, Fannie Mae і Lehman Brothers. У вересні 2008 пішла на дно AIG.- найбільша страхова компанія світу. В останньої виявили CDS-макулатури на 440 млрд. дол. І це не рекорд - покійний банк Lehman Brothers понавиписував їх аж на 700 млрд!

Але це тільки вершинка айсберга – скільки на сьогодні тих CDS бігає по світу, толком не знає ніхто.

Сяк-так у США скандал зам’яли: Грінспена змінив Бернанке, Буша – Обама. Останній через Конгрес виділив 700 млрд. на програму «заспокоєння» світової громадськості.

Але чи був скандал насправді? Це ще питання. Як це такі строгі контролери, як Грінспен і Ко. пропустили таку банально махінаторську фінансову штучку, закривши усевидяще око на неминучі і легко прогнозовані наслідки запуску такої фінансової зброї масового ураження? А ще ж є різні самміти міністрів фінансів G7, G20 ... Не могли ж фахівці такого калібру не бачити того, що очевидно навіть для ненайгіршого студента-економіста ЛНУ ім. І.Франка?!

Усі усе добре бачили. Недаремно ж у той же період часу євро так живо застрибнув аж за відмітку 1.6000 до долара, а потім за лічені місяці впав на 4000 пт. А у світі почали посилено мусуватися чутки про амеро як альтернативу світовому бренду долара. За таких обставин під шумок можна погасити не тільки національний борг США, але і тихесенько списати усі CDS, які вдасться виловити. То чи не тому п. Грінспен і єже з ним раптом втратили зір і нюх уподовж майже 10 років? І чи не в інтересах зеленого зокрема і Штатів взагалі усе це і було затіяно?

Закономірне запитання: і що нам з вами до того, що там витворяють фінансові ортодокси? За великим рахунком – нічого. Але...

Мене от інше дивує. Як це так виходить – усі люди ніби однакові... 2 руки, 2 ноги, 1 голова. Але от 2-3 % з них рухають мільярдами, а переважна більшість усе своє свідоме життя тяжко і приречено гарує на жалюгідну пенсію (це я уже про Україну). Середня зарплата по Львову – 1861 грн. На неї не те що квартиру, а пещеру неандертальців не купиш. А роботу ще ж треба знайти, а потім кожен день труситися і заглядати в очі начальству, щоб у випадку чого тебе не вигнали. Дивно усе це – така колосальна різниця між ззовні однаковими людьми.

P.S. Цікава штука виходить. Написав попередній азац ніби як поставив запитання. Заглянув у пошту. Прийшла розсилка від Валерія Андряшина (я про нього уже колись на форумі згадував – неординарний хлопчина). В розсилці лінк на відеоролик. Прослухав, хоча звичайно на таке не витрачаю часу. Прослухав ще раз. Це запис виступу Стіва Джобса – напевно, чули про нього. Так от, він прямо дав відповідь на поставлене мною вгорі запитання. Можете переконатись самі. Ось лінк

http://www.andryashin.com/2010/11/11/steven-paul-jobs/

Успіхів!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ковальчук
Дописувач
**



Повідомлень: 89
Зареєстрований: 3-3-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-11-2010 у 16:24


Цитата: Початково розміщене учасником Галина Хайда  


Я читаю і не тільки читаю, але і граю на Форексі.
Внесла 100 дол. ставлю по 1 центу за пункт по євро
ось зараз маю 2 позиції в сумі 212 пунктів тобто 2 дол 12 центів.
Якщо так піде далі то буде на шампанське на Новий рік:)


Рано говорити про шампанське. Ці поради для того, щоб вчитись, а не заробляти. Це різні речі і на початку гілки я наголошував, що їх потрібно відділяти одне від одного. Це не ті суми, щоб заробляти і бажання на них заробити матиме плачевні наслідки через перевищення рівня допустимого ризику (див. №9).

Ще раз повторю для усіх: наша ціль на мікрореалі - навчитись ВІДЧУВАТИ ринок. От навчимось, тоді і почнемо торгувати на заробіток. А зараз наберемося терпінні і просто спостерігаємо за коливаннями ціни і нашого депозиту.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8356
Реклама: