Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: З 1 грудня українців примусять купувати ліки тільки за рецептами
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 24-11-2010 у 00:42
З 1 грудня українців примусять купувати ліки тільки за рецептами


З 1 грудня українців примусять купувати ліки тільки за рецептами. Таких препаратів буде 70%. До того ж, у приписах медиків зобов'яжуть указувати речовину, що діє, - латиною, а не назву препарату. "З першого грудня буде рецептурний відпуск ліків", - наголосив міністр охорони здоров'я України Зиновій Митник.
http://tsn.ua/ukrayina/liki-1.html

Від завтра в аптеках будуть кілометрові черги...
А провізори зможуть продавати дорожчі препарати з "речовиною, що діє".

Не встигаю слідкувати за всіма покращеннями...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 24-11-2010 у 01:26


З 1 грудня третину ліків в Україні відпускатимуть тільки за рецептом, таким чином українців відучуватимуть самолікуватись..

З першого грудня українців примусять купувати ліки тільки за рецептами. Таких препаратів буде 70%.

З арифметикою в авторів статті не все гаразд.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 24-11-2010 у 10:47


цікаво які ліки..
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 24-11-2010 у 21:47


Які ліки?:sing: Та, мабуть ті, що у статистиці підробкою називають - скільки там відсотків підробок називалося? 42% чи більше?



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-11-2010 у 00:02


Кажуть, що обезболюючі та антибіотики.
Не зрозуміло тепер, чи анальгін також під заборону підпадає? Чи всякі мазі з вмістом антибіотика також попадають (проти прищів і т.п.)...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 25-11-2010 у 00:30


Ага, і мазі від розтягів, забоїв і т.п.... Вони ж містять знеболююче і деякі антибіотики.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірина Роздольська
Дійсний член
***



Повідомлень: 245
Зареєстрований: 13-6-2005
Місто: Львів, Краків
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-11-2010 у 00:43


Якось не помічається черг в аптеках...



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-11-2010 у 08:34


Люди здається не зрозуміли, що їх чекає.
Та і ліки доволі дорогі і мають невеликий термін зберігання, щоби можна було собі наперед сформувати запас.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 1-12-2010 у 12:31


Продаж ліків за рецептами в Україні відтерміновують



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-12-2010 у 16:22


Шкода, що знов фармацевтичні компанії дали комусь на лапу, та відкинули це нововведення. В цивілізованому світі давно так живуть. Без рецептів можна придбати жарознижувальне, деякі знеболювальні, адсорбенти (типу активованого вугілля та ін..), антисептики, гігієнічні засоби, презервативи та перев’язний матеріал. За всім іншим: welcome to doctor! Якщо ти хронік, чи алергік, то лікар може виписати курс потрібного препарату на строк до 3-х місяців. Раз у квартал маєш відвідувати лікаря.

А що у нас? За рецептом до подруги: "А що ти давала своїй дитині від застуди?" А он і реклама по телевізору: "засіб №1 від грипу та застуди". "Чого до лікарів ходить, там всі хворі, ще якусь інфекцію дитина підхватить, відразу до аптеки!" А в аптеці взагалі реклама на рекламі, всюди плакати, екрани телевізорів, де безперервно транслюють чудесні зцілення від брендових препаратів (хіба не дикунство рекламувати мед.препарати??? А коли реклама в самих аптеках - це подвійне дикунство). Коротше кажучи, ситуація склалась катастрофічна: люди займаються самолікуванням, самі собі назначають прийом антибіотиків, полівітамінів, імуностимуляторів, анальгетиків і інших засобів, безконтрольний прийом яких може призвести до тяжких наслідків. Нажаль, фармацевтична мафія в нашій країні, міцно засіла у кабінетах влади. Згадайте хоча б те, як з легкої руки Юлії Володимирівни, минулої зими було розрекламовано препарат Таміфлю (заборонений у багатьох країнах, як вкрай неефективний засіб з купою тяжких побічних ефектів). Враховуючи те, що сьогодні 1 грудня, а ситуація з безконтрольним продажем ліків так і не змінилася, вважаю, що нинішня влада теж міцно дружить з фармацевтичною якудзою.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-12-2010 у 14:11


Іване, це спрощений погляд на ситуацію.
Фармацевтичні компанії уже давно почали дружити з лікарями. Минулого року в мене був бронхіт, який затягнувся довше, ніж хотілося б. Звернувся до лікаря (завідувач відділенням), який розписав мені курс лікування. Ну, препарати, як препарати. Але коли дійшла справа до купування, стало очевидним, що усі вони виробництва однієї фірми. Я потім зателефонував родичці, яка працює в тій лікарні, запитав, що за... Так, ця зав. відділенням співпрацює з цією фірмою (читай - отримує в них зарплату).
І якщо думаючі люди зараз мають якийсь вибір, виписали препарат, але він має гірші побічні дії, ніж аналогічний, виробництва іншої фірми - добре, візьму той інший. А за рецептом мені не дадуть інший, тільки той, що виписано.
Тому ця ситуація скоріш за все просто лобіювання інтересів інших фарм.фірм, які працюють через лікарів, проти тих, які працюють через аптеки.

PS. В "цивілізованому світі" далеко не все краще, ніж у нас. А багато що куди гірше.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-12-2010 у 01:01


Не до кінця знаю, які саме препарати потраплять "під рецепт", але ніхто не буде задоволений, якщо через якийсь препарат типу анальгіну доведеться вистояти чергу до лікаря і, як показує досвід, ще залишити в нього декілька гривень.
Я не вважаю, що зараз ситуація з продажем ліків якась настільки критична, щоб потрібно було вводити якусь регуляторну функцію. Більша проблема, що дуже часто люди не мають змоги придбати необхідні їм ліки.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-12-2010 у 19:26


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Іване, це спрощений погляд на ситуацію...
...якщо думаючі люди зараз мають якийсь вибір, виписали препарат, але він має гірші побічні дії, ніж аналогічний, виробництва іншої фірми - добре, візьму той інший. А за рецептом мені не дадуть інший, тільки той, що виписано.

Ні, такий варіант неможливий. Бо згідно з цією постановою, в рецептах має вказуватись не назва препарату, а діюча речовина латиною. А вже фірму-виробника ви оберете самостійно, з власних міркувань чи товщини гаманця. Доречи, в цивілізованому світі лікарів навіть позбавляють ліцензії, за співпрацю з фармацевтичними компаніями.
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

PS. В "цивілізованому світі" далеко не все краще, ніж у нас. А багато що куди гірше.

Що тут сказати... Велику силу має звичка. Он деякі племена до сих пір не можуть прийняти цивілізований спосіб життя і бігають по лісах, наче мавпи. Вони теж вважають, що ми живемо гірше за їх, бо вони в гармонії з природою.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-12-2010 у 19:56


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Я не вважаю, що зараз ситуація з продажем ліків якась настільки критична, щоб потрібно було вводити якусь регуляторну функцію.

О, як же Ви помиляєтесь! Простий приклад з життя, який стався з моїм знайомим, якого я надалі буду називати "хворий". Отже, ситуація доволі банальна: хворий приходить до лікаря, той йому призначає ліки від гострого бронхіту. Як він це робить? Виписує рецепт? Ні, він просто накалякав комерційну назву препаратів на якомусь паперовому шматочку. Хворий після прийому препарату потрапляє в лікарню у дуже важкому стані. Виявляється, що з його хронічним захворюванням нирок той препарат приймати категорично заборонено. Лікар про захворювання нирок знав, воно навіть вказане на самій мед. карточці. Тому, коли запахло позовом до суду, ескулап сказав, що він такого препарату не назначав. А докази де? Доказів нема. Той клаптик паперу до справи не пришиєш.
Але як змінилася б ситуація, якби лікаря змусили виписати рецепт. Рецепт це вже юридичний документ, і виписуючи його, лікар бере на себе повну відповідальність. І знаючи це, він наступного разу більш детальніше буде вивчати всі можливі побічні ефекти та застереження для кожного препарату. А наразі, наші лікарі призначають бозна що, аби тільки копійку на тому заробить від виробника ліків.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-12-2010 у 20:20


По-перше, як Ви згадували, відтепер буде писати лікар лише назву діючої речовини. Тобто відтепер такі ситуації як з вашим знайомим, можуть навпаки стати частішими, бо лікарю потрібно буде писати список "заборонених" препаратів або пацієнту треба буде самому розбиратися з побічними ефектами кожного з препаратів. А лікар буде мати більше "відмазок", бо він призначив не конкретний препарат, а "діючу речовину".
По-друге, за моїми спостереженнями просто пишучи перелік препаратів (не рецепт) лікарі розписуються або ставлять печатку, тому досить дивна і сумна ситуація виникла з вашим знайомим... Зрештою просто треба пам'ятати, що варто прочитати інструкцію, особливо коли ліки вживаєш вперше. Лікарі також люди і можуть помилитися і не варто бути таким безпечним, коли йдеться про своє здоров'я.
Знаю інший приклад. Чолоіка щось боліло, а так як він був у країні, де "все по рецептах", піти до лікаря не мав чи то часу чи то грошей, то взяв якісь знеболюючі, які приймав його колега. Як виявилося - даремно :(. Від таких ситуацій ніхто не застрахований, краще вже хай провізор щось порадить.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-12-2010 у 22:16


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
По-перше, як Ви згадували, відтепер буде писати лікар лише назву діючої речовини. Тобто відтепер такі ситуації як з вашим знайомим, можуть навпаки стати частішими, бо лікарю потрібно буде писати список "заборонених" препаратів або пацієнту треба буде самому розбиратися з побічними ефектами кожного з препаратів. А лікар буде мати більше "відмазок", бо він призначив не конкретний препарат, а "діючу речовину".

Не дуже зрозумів вашої логіки. Діюча речовина: ацетилсаліцилова кислота. Якщо вона хворому не підходить, то хоч ти йому Аспірин Форте признач, хоч Аспетер, хоч ще якусь фірмову пігулку наслідки будуть однакові. Тому, лікар має призначити якусь іншу жарознижувальну чи протизапальну речовину.
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Знаю інший приклад. Чолоіка щось боліло, а так як він був у країні, де "все по рецептах", піти до лікаря не мав чи то часу чи то грошей, то взяв якісь знеболюючі, які приймав його колега. Як виявилося - даремно :(. Від таких ситуацій ніхто не застрахований, краще вже хай провізор щось порадить.


Якщо він не мав часу на власне здоров’я - це я навіть і коментувати не буду. (Сам мав таку дурість. До дантиста наважувався піти лише тоді, коли ніч не поспиш. Але зараз порозумнішав і звертаюсь до лікарів своєчасно, що врешті-решт економить і час і гроші.) Все інше (не було грошей на лікування чи щось таке) неможливо. Йому просто візу не видали б без медичного страхового полісу. Співчуваю людині. Якщо вона залишилась в живих, гадаю, ніколи більше не буде приймати що попало, без консультації з фахівцем.
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Зрештою просто треба пам'ятати, що варто прочитати інструкцію, особливо коли ліки вживаєш вперше. Лікарі також люди і можуть помилитися і не варто бути таким безпечним, коли йдеться про своє здоров'я.

Нажаль, тут ви праві. А ще будете праві, якщо скажете, що банановій країні "Україна", крім того, що треба бути трохи лікарем (бо скалічать), треба також бути й трохи сантехніком/будівником/електриком/автослюсарем/… (здеруть гроші, зліпять халтуру), трохи вчителем навчальних класів (бо інакше чадо так і не навчиться), трохи юристом (щоб знати, які твої права щодня порушуються). Це можна продовжувати нескінченно. Виникає одне питання: коли ж нарешті українцям набридне так розпилюватись?




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 11-12-2010 у 22:21


Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  

Доречи, в цивілізованому світі лікарів навіть позбавляють ліцензії, за співпрацю з фармацевтичними компаніями.

Можна я посміюся з цього? :lol:
Віра в кришталево чесний "цивілізований світ", на відміну від нашого, "нецивілізованого" - це щось на кшталт недавньої віри в перемогу комунізму. А що, ще й досі є деякі індивіди, які щиро вірять, що якби от ще трошки, так і настав би комунізм, де від кожного по можливостях і кожному по потребі :)
І тендери точно так само там існують, і дуже часто маю нагоду читати, як лікарі майже матом криють від того, що препарати, що поставляє фірма-переможець нікудишні. Не кажу, що у нас краще. Але і казати, що там все правильно, на відміну від нас - теж помилка.
Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

PS. В "цивілізованому світі" далеко не все краще, ніж у нас. А багато що куди гірше.

Що тут сказати... Велику силу має звичка. Он деякі племена до сих пір не можуть прийняти цивілізований спосіб життя і бігають по лісах, наче мавпи. Вони теж вважають, що ми живемо гірше за їх, бо вони в гармонії з природою.

Може вони і праві, хто зна...
Але я ж не про це говорив, дивно, що у вас такі асоціації :)
Я говорив про зарегульованість "цивілізованих" країн, про сильний тиск суспільства на окрему людину. В нас це теж є, штучно створене, але при цьому як одна, так і друга сторона розуміє, що це дурня, просто іде відстоювання приватних інтересів. Тому при всьому, що є, свободи у нас більше. Хоча теж є клінічні ситуації. Наприклад, віра працівника податкової інспекції в те, що це саме він наповнює бюджет :)
А в цивілізованому світі це розуміння часто втрачено, при чому не на стратегічних економічних напрямках, а в простому побуті. Є купа прикладів, але заглиблюватись в обговорення цієї теми мені не цікаво.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-12-2010 у 22:49


Цитата:

Нажаль, тут ви праві. А ще будете праві, якщо скажете, що банановій країні "Україна", крім того, що треба бути трохи лікарем (бо скалічать), треба також бути й трохи сантехніком/будівником/електриком/автослюсарем/… (здеруть гроші, зліпять халтуру), трохи вчителем навчальних класів (бо інакше чадо так і не навчиться), трохи юристом (щоб знати, які твої права щодня порушуються). Це можна продовжувати нескінченно. Виникає одне питання: коли ж нарешті українцям набридне так розпилюватись?


Інструкції треба читати завжди! Їх для того і пишуть. І не тільки на теренах України.
Чомусь згадалося, відома фраза з життя сисадмінів: "нічого не допомагає. Таки доведеться читати мануал"




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-12-2010 у 23:00


Цитата:
Якщо вона хворому не підходить, то хоч ти йому Аспірин Форте признач, хоч Аспетер, хоч ще якусь фірмову пігулку наслідки будуть однакові. Тому, лікар має призначити якусь іншу жарознижувальну чи протизапальну речовину.

Побічна дія може бути не від основної речовини. Як це не дивно, але наші препарати і, скажімо, німецькі діють неоднаково.
Цитата:
Йому просто візу не видали б без медичного страхового полісу. Співчуваю людині. Якщо вона залишилась в живих, гадаю, ніколи більше не буде приймати що попало,

Ваші погляди дуже ідеалістичні. Не повірите, але більшість нелегалів не мають страхівки. Помер він, здається :(




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-12-2010 у 23:00


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  

Доречи, в цивілізованому світі лікарів навіть позбавляють ліцензії, за співпрацю з фармацевтичними компаніями.

Можна я посміюся з цього? :lol:

Та будь ласка, смійтеся скільки заманеться. Але, ви зараз плутаєте грішне з праведним. Ми говорили про рецепти. Коли я звертався до терапевта в Норвегії, мені виписали рецепт на діючу речовину. Який тут може бути тендер??? Чи ви вважаєте, що тендер виграла діюча речовина???
Інша річ, коли я лягаю на лікування у якусь клініку. Там проводився тендер і якась фармацевтична фірма його виграла. Але при цьому, коли мене оформлюють в цю клініку, я підписую дуже багато паперів, серед яких моя згода на лікування препаратами саме цієї фірми. Бачите різницю? Співпрацює клініка, а не конкретний лікар.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-12-2010 у 23:26


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

Інструкції треба читати завжди! Їх для того і пишуть. І не тільки на теренах України.
Чомусь згадалося, відома фраза з життя сисадмінів: "нічого не допомагає. Таки доведеться читати мануал"

Так-то воно може й так. Але справа в тому, що інструкції на мед.препарати взагалі-то пишуть не для нас з вами. І якщо в інструкції, наприклад, буде сказано, що препарат інколи може викликати "дисметаболічну торокальдію вертеброгенного ґенезу", або ще якісь, вибачте "матюки", то чи багато людина без медичної освіти в цьому зрозуміє?




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 12-12-2010 у 10:20


Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  
Доречи, в цивілізованому світі лікарів навіть позбавляють ліцензії, за співпрацю з фармацевтичними компаніями.
Не знаю чи відносите ви Канаду до цивілізованого світу, але тут здається нікого не обходить співпраця лікаря з фармацевтичними компаніями. Перша квартира, яку мені довелося знімати в Канаді була з "сюрпризом". Кілька місяців, на цю адресу(без імені отримувача) приходили цікаві посилки. Як наприклад 20 упаковок аспірину Bayer, 10 термометрів від Philips, 10 жаропонижаючих сиропів від Sandos, ящик розміром в 2 блоки сигарет з різнокаліберними пластирями і бандажами i т. д. Приходило навіть мило і всякі дрібниці від Dove, що здається не випускає медичних препаратів. Виявилося, що перед нами тут проживав лікар.

Пізніше, буваючи на прийомі в лікарів, з рецептами на ліки я інколи отримував деякі препарати безплатно. При чому лікар не приховував, що це промоційні матеріали, які він отримує від виробників. При виписці рецепту лікар каже, я вам виписую препарат X. По цьому ж рецепту ви можете купити також, анaлогічні Y, Z або так званий generic drug (аналог але без бренду), який як правило процентів на 30 дешевший.

Взагалі відпуск певних ліків тільки за рецептами, сам по собі не створює проблем. Просто впровадження цього має бути продуманим. Скажімо в Канаді, якщо ви хочете купити ліки, рецепт на які вже вичерпаний, аптекар може зателефонувати в вашу клініку і запитати, чи може він продати вам ці ліки, а як там вони вирішать то вже залежить. Можуть скажати it's ok. А можуть сказати ні, цього пацієта має подивитися лікар. В деяких клініках вам за такий дзвінок пришлють невеликий рахунок (від $10 до $30) при тому, що особистий візит покривається медичним планом і не коштує нічого.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-12-2010 у 13:11


Канадський лікар (на відміну від наших) зарплатню від фармацевтичних компаній не отримує. Він отримує лише безкоштовні зразки товару, причому не обов’язково від однієї фірми. І коли в моя сестра в Канаді зверталась до лікаря з приводу мігрені, він виписав їй рецепт і дав безкоштовно (промоційні матеріали) кілька препаратів від різних фірм виробників. Згодом вона купила той, що діяв на неї швидше та краще (доречи, це виявився не найдорожчий зразок). Це співпраця в інтересах пацієнта. Наші лікарі співпрацюють з фармацевтами лише з власних інтересів.



Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-12-2010 у 16:27


Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

Інструкції треба читати завжди! Їх для того і пишуть. І не тільки на теренах України.
Чомусь згадалося, відома фраза з життя сисадмінів: "нічого не допомагає. Таки доведеться читати мануал"

Так-то воно може й так. Але справа в тому, що інструкції на мед.препарати взагалі-то пишуть не для нас з вами. І якщо в інструкції, наприклад, буде сказано, що препарат інколи може викликати "дисметаболічну торокальдію вертеброгенного ґенезу", або ще якісь, вибачте "матюки", то чи багато людина без медичної освіти в цьому зрозуміє?

Давненько, ви Іване, мабуть, купляли ліки :) . Завжди потрібно читати, хоча б, "Листок-вкладиш. Інформація для пацієнта."
" ... відповідно до світової практики інформація про лікарський засіб має два рівні: 1-й — професійний, призначений для лікаря, інформація наводиться в Інструкції для застосування; 2-й — призначена для пацієнта, інформація про препарат наводиться в листку-вкладиші або на вторинній упаковці, якщо це дозволяє площа упаковки.

Такий підхід відповідає також вимогам закону України «Про захист прав споживачів», який вимагає надавати інформацію про товар для пересічної людини доступною мовою. До відома фірм — виробників лікарських засобів було доведено, що відповідно до наказу МОЗ України від 03.05.01 р. № 163 «Про затвердження Вимог до інформації про застосування лікарського засобу» з 01.01.02 р. лікарські засоби, представлені на ринку України, повинні супроводжуватися затвердженою Інструкцією для медичного застосування (інформація для лікаря) та листком-вкладишем, який вкладається в упаковку (інформація для пацієнта). http://www.apteka.ua/article/12501
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-12-2010 у 19:32


Дякую за цікаву інформацію, пані Марія. Тепер, якщо не дай Боже, захворію, буду уважно читати того вкладиша. Але, IMHO, ці вкладиші й породили таку тягу українців до самолікування. Як на мене, то єдина фраза для пацієнта на ліках має бути такою: "приймати лише за призначенням лікаря." А все інше, то не для нашого розуму. А так люди начитаються тих вкладишів, а потім самі призначають ліки своїм дітям, родичам... Друзі, не все так просто, як іноді здається. Щоб призначати ліки (навіть собі) треба вміти трохи більше, ніж читати на вкладишах для пацієнта. Для того, щоб встановити діагноз, та зробити правильні призначення, лікарі вчаться шість років у медичному ВУЗі, після того ще рік в інтернатурі.



Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8423
Реклама: