Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Противсіхізм
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-1-2011 у 00:06
Противсіхізм


Термін "з'явився" відносно недавно, а саме після останніх президентських виборів.
Перед другим туром багато людей, в тому числі й авторитетних (не говорячи вже про конкурентів Леді Ю) агітували голосувати "проти всіх".
Мені і тоді ця позиція була неприйнятна, хоча її поділяли дехто з моїх друзів та колег.
Що маємо зараз. Думаю, більшість противсіхів визнали, що були неправими.

А ще для "затравки" думка однієї цікавої особистості висловлена на цілком неполітичній гостьовій:

Цитата:
а) Теорія

Демократичний вибір - це ЗАВЖДИ вибір між поганим і ЩЕ ГІРШИМ.
До прикладу. Візьмемо ідеальний варіянт: є 6 ідеальних політиків, здатних ІДЕАЛЬНО відстоювати інтереси своїх сеґментів електорального поля. З огляду на стратифікацію і районування таких електоральних сеґментів, припустімо, не менше 20.
Тобто, 14 сеґментів виборців ВСЕ ОДНО не мають свого ІДЕЛЬНОГО представника, а тому змушені підтримати того з 6 ІДЕАЛЬНИХ, але ЧУЖИХ, який НАЙБЛИЖЧЕ до їхнього ідеалу (хоча все одно не ідеал). Припустімо, що усі 14 це з леґкістю зробили. Задля цього їм довелося змиритися з думкою, що частина їхніх інтересів їхнім новим, найближчим до їхнього ж уявного ідеального, обранцем задоволена не буде. Тобто, у структурі їхніх інтересів вже на ДРУГОМУ етапі вибору (перший - це коли вони виявили, що ідеального представника для них немає) четверта чи п'ята частина ПРИНЕСЕНА В ОФІРУ. Тобто, лексикою противсіхів (котрі не бачили сенсу у виборі між двома купами лайна) - їхній обранець на чверть чи на п'яту частину ВЖЕ ЛАЙНО.

Йдемо далі. А далі з'ясовується, що з 6 кандидатів, які мають свої сеґменти, лише 2-3 мають РЕАЛЬНІ шанси. Тож, третій етап вибору полягає у тому, що БІЛЬШІСТЬ електоральних сеґментів мусять здійснити ще одну тоталізацію свого вибору, попутно офірувавши чи й не половину своїх інтересів. Тобто, ЗА БУДЬ-ЯКОГО випадку, для більшости виборців предмет їхнього вибору (навіть, якщо його програма, наміри та попередні діяння добре НЕ усвідомлюються) В ЇХНІХ ОЧАХ навіть наполовину не відповідає їхнім сподіванням. Тобто, є ПЕРЕВАЖНОЮ більшістю лайном.

б) Практика

Ускладнимо ситуацію. Це коли або НІ ДЛЯ КОГО НЕМАЄ ІДЕАЛЬНИХ, або ДЛЯ ВСІХ їхні обранці є вибором, котрий навіть наполовину не відповідатиме їхнім інтересам.
Як у випадку останніх президентських виборів. І Янукович, і Тимошенко, і Тигипко, і Яценюк, і, навіть, Ющенко для "своїх" виборців виступали не "ідеальними", не "оптимальними", а саме МЕНШИМ ЗЛОМ.
Навіть ПРАВИЛА ГРИ, "Вибери собі президента" ВІДПОЧАТКУ передбачали ВИБІР МІЖ поганим і ше гіршим. А це потребувало від виборця задля СВІДОМОГО ВИБОРУ більшої кваліфікації.

Відтак, "противсіх" - це той, хто подібно Буридановому віслюку публічно розписався у своїй некомпетентності в питанні вибору між двох "однакових копиць сіна куп лайна" і передоручив СВОЄ право вибору ЩЕ МЕНШ КОМПЕТЕНТНИМ - тим, хто здійснює вибір на підставі емоцій, а не розуму.

Хоча противсіхові здається, що він просто "ВИЙШОВ З ГРИ", не зіграв "у цю брудну гру" і т.ин.
Але проблема полягає у тому, що вибори президента країни - це не ПРИВАТНА БІЙКА. З якої кожен громадянин може вийти. коли йому заманеться. Навпаки.
Демократичні правила гри передбачають певний "автоматизм" в іґноруванні тих, хто не пройшов послідовно усі етапи гри. Тобто, ваш "громадянський капітал" (право голосу) був інвестований у "підтримку гри". Тобто, був витрачений на те, щоб гра успішно закінчилася. Звісно, успішно не з погляду перемоги якогось кандидата, а нормального закінчення процедури.

Тож, у нашому випадку "вихід з гри" перед другим туром в умовах наявної переваги одного кандидата над иншим, означає, що голос "проти всіх" пішов на леґітимацію перемоги кандидата, що мав перевагу у першому турі.

А оскільки, як з'ясувалося після виборів, за украй низької явки виборців, знайшлося близько 5% таких, що прийшли, вистояли у чергах і проголосували "Проти всіх" - і що їхня кількість перевищує розрив між кандидатами, то можна з певністю говорити, що саме ВИХІД З ГРИ перед другим туром і був РЕАЛЬНОЮ підтримкою кандидату, який переважав задля його остаточної перемоги.

Тобто, попри закиди у пасивному невтручанні, "противсіхи" зіграли якраз пасивно-інтерАКТИВНУ роль у перемозі кандидата, якого вони перед другим туром як ОДНАКОВОГО чи НЕГІРШОГО за його опонент(ку)а.

в) Процедура.

Це рівночасно і найлегше, і найскладніше.
Найлегше, тому що тут я мусила б була розписати з позиції доброчесного громадянина(-нки) як йому все ж таки ПРОДОВЖУВАТИ робити диференціяцію кандидатів, якщо напозір виявилося, що вони обидва брехуни і корупціонери.
І перше, і друге - це ВЕЛИКА ХВОРОБА української політики ВЗАГАЛІ.
Саме тому і вийшли у другий тур політики з такими "чеснотами".
Чи зводиться увесь набір дійсних чеснот кандидата в президенти до "небрехливости" і "некорупційности"? АВЖЕЖ НІ!
Але, "противсіхи", іґнорують цей очевидний факт. На їхню думку, якщо політики не відповідають їхнім уявленням про "належне", то вони щодо них ніяким чином висловлюватися не будуть (плебісцитарно, зокрема).

Тож тепер, через їхні лінощі, або їхню недбалість чи короткозорість ми усі на собі відчуваємо те, ПРО ЩО БУЛО ВІДОМО ЗАЗДАЛЕГІДЬ.

А саме - прихід до влади Януковича - це, навіть НЕ повернення до часів Кучми чи Кравчука з їхньою куцою демократією. ЦЕ ПОВНА ЛІКВІДАЦІЯ ДЕМОКРАТІЇ , ТОТАЛЬНА ЗАЧИСТКА усіх її проявів на всіх рівнях.

І тільки дурні та противсіхи могли не БАЧИТИ і не ВІДЧУВАТИ цієї небезпеки.
Адже полігон янучарства - Донбас - УВЕСЬ ЧАС був перед нашими очима.
Кому було незрозуміло, що зачистка "пад данбас" - перше, що будуть робити бандюки, прийшовши до влади?
Кому було незрозуміло, що вони не потребують навіть сателітів і поплічників, а, отже, навіть мінімального, здебільша декларованого, інакодумства?
Адже, ЦЕ ВСЕ ВОНИ РОБИЛИ І РАНІШЕ!

Причому, що головне, ЇХНІЙ ЕЛЕКТОРАТ - з тих, що спокійно проковтне БУДЬ-ЯКЕ згортання демократії в країні.

Тому закидати ТЕ САМЕ. Аналогічне. ІДЕНТИЧНЕ. Юльці. Щонайменше БЕЗГЛУЗДО.
Бо її електорат, ДО ЗНАЧНОЇ МІРИ - це МИ і НАМ ПОДІБНІ.
Ті, хто не подарував би ТЮльці згортання демократії і скочування до авторитаризму під будь-яким гоноровим претекстом!

Власне, ми її (а це БІЛЬШІСТЬ ЇЇ ЕЛЕКТОРАТУ) і підтримати взялися ЛИШЕ НА ВИБОРАХ і лише ПРОТИ Хама.

Себто, її електорат був переважно СИТУАТИВНИЙ. Той, у якого вона вже вичерпала КРЕДИТ ДОВІРИ.
А тому, щоби взагалі не залишитись без підтримки, мусила б зважати на нього.
Так, ДО ЦЬОГО, вона здебільшого маніпулювала електоратом через фіґлярство, популізм і демагогію.
Але, людей не можна дурити нескінченно.
Тоді як кондове бидло Януковича тупо можна розвести на мілині. Можна їх нескінченно годувати казками про боротьбу с бандеравцамі, за рускій ізик, за друшбусмасквой і проч.

Так-от, шановні противсіхи, Ви зняли із себе відповідальність і поклали на ще менш відповідальних.
Ви поставили себе на один щабель з янучарським бидлом, оскільки показали, що вам так само "тупа пофіг".

А що за рік "дівування" "рівноґатунковолайнового" Йануковича він підтвердив підставовість усіх найстрашніших хамофобій, то противсихізм перейшов у клінічну стадію.

Тепер нам стверджують, що "чим гірше, тим краще".
Київському патріярхатові прищемили хвіст? Силою забирають церковні споруди?
Так навіть краще - "бо, якщо не вміють тримати удар, то вони не тайсони".

Реваншистська влада мстить своїм опонентам?
Так навіть краще! Бо на місці "однакоґатунковолайнових" Луценка і Тимошенко МУСИТЬ З'ЯВИТИСЯ чесний і непорочний васяпупкін, який прийде в політику незвідки, одразу завоює довіру чесного і проґресивного електорату, до нього не прилипне нічого брудного і ми всі за нього проголосуємо в 2015? 2020? 2220? чи коли там у нас наступні ВИБОРИ?


Причому, це загострення противсіхофренії відбувається на лише у нас на ФОрумі. Один мій колишній френд в ЖЖ заявив: "а я переконаний, що голосував "Проти всіх" правильно і НІХТО МЕНІ НЕ ДОВЕДЕ ПРОТИЛЕЖНОГО".

Так-от. Ми підійшли до головного. В політиці не обертаються АБСОЛЮТНІ ІСТИНИ.
А тільки ВІДНОСНІ і КОНВЕНЦІОНАЛЬНІ.
Тож, якщо людина заявляє, що "я переконаний і ніхто мені не доведе", то він цим грішить про самої політики, проти її засад.
Бо у ній немає нічого абсолютного.

Теоретично і Йанукович міг стати (на радість Дилетанту) Магатмою Другим. І пошити усіх, хто голосував за Тимошенко як за менше зло, у дурні.
Але не став. І не пошив.

На відміну від Пасічника він, на жаль, томущопослідовний.

А це значить, що від противсіхів ЧЕРЕЗ РІК ПРЕЗИДЕНТСТВА ЯНУКОВИЧА вже ніхто не чекає контраргументів.
Бо їх ВЖЕ НЕМА.

Чекати можна лише ВИЗНАННЯ СВОЄЇ ПОМИЛКИ (яка РІК ТОМУ для них не була ОЧЕВИДНОЮ) і каяття.

Ось це і буде ВЧИНОК ДОБРОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА.
А не лоха, якого розвели, я він тепер пручається і стає у позу, що це був не "розвод", а "так задумивалась"....
Ось це і є НАЙСКЛАДНІШЕ.

Даруйте, якщо щось не так.


Загалом підтримую цю позицію і цікаво мені, чи визнають Противсіхи свою помилку?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яринка Мельник
Новак
*



Повідомлень: 26
Зареєстрований: 30-12-2010
Нема на форумі

Настрій: диверсійний...

[*] написано 7-1-2011 у 11:39


на виборах у мене була позиція "не підтримую жодного кандидата", і поставити "жирну" галочку біля цієї лінійки мені було дуже приємно... зараз моя позиція не змінилася, і не думаю, що найближчим часом зміниться... помилкою було допускати такий "вибір" у другому турі, а то потім "поздно пить боржоми, когда почки отвалились"... пройшов рік, багато що змінилося, а хто винен? невістка...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 7-1-2011 у 11:45


Цитата:
Загалом підтримую цю позицію і цікаво мені, чи визнають Противсіхи свою помилку?

Не думаю. Але навіть якщо і змінять, що від того зміниться?
Що з того визнання? Дивитися треба вперед і думати, що робити тепер і надалі, а не заморочуватися правильно чи неправильно зробили. Кожен зробив такий вибір, який видавався на той час найоптимальнішим.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-1-2011 у 13:32


Цитата:
помилкою було допускати такий "вибір" у другому турі

Та щось значить "допускати"... Були 2 альтернативи і "противсіхи" у свій спосіб проголосували за кандидата, який мав кращі показники в 1 турі.

Цитата:
Але навіть якщо і змінять, що від того зміниться?

Зміниться те, що наступного разу не будуть так голосувати.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яринка Мельник
Новак
*



Повідомлень: 26
Зареєстрований: 30-12-2010
Нема на форумі

Настрій: диверсійний...

[*] написано 7-1-2011 у 14:00


я трохи не те мала на увазі.... не треба було у першому турі доводити до такого вибору серед двох таких кандидатів у другому... вибори були, але вибору не було... позиція "проти всіх"-- це не умивання рук, а позиція, неприйняття обох варіантів...
але дійсно, що вже тепер говорити...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-1-2011 у 14:04


Власне в тій ситуації неможливим було "неприйняття обох варіантів". Хтось мусив стати президентом. Таке наше законодавство, навіть 50% противсіх нічого б не змінили. Виграв би той, хто набрав більше.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яринка Мельник
Новак
*



Повідомлень: 26
Зареєстрований: 30-12-2010
Нема на форумі

Настрій: диверсійний...

[*] написано 7-1-2011 у 14:46


ну, сама позиція була і наразі є. я і ще 7% це підтверджує... як буде далі, важко сказати... просто рука не піднімалася поставити галочку навпроти одного з другою... навіщо ж тоді робити у бюлетні "не підтримую жодного кандидата", якщо навіть 50% нічого б не змінили?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сорока
Дійсний член
***



Повідомлень: 214
Зареєстрований: 29-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-1-2011 у 14:53


на жаль не спрацював елементарний інстинкт самозбереження. і досі щось заважає усвідомити помилку.
хіба про таку Україну ми мріяли? а до нас - люди, які віддавали життя за самостійну державу....
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-1-2011 у 17:29


Підтримував і підтримую "противсіхів". Той невеличкий прошарок, що проголосував проти всіх є справжньою інтелігенцією. Якби таким чином голосували всі - те збіговисько було би знято з перегонів, а ми мали би якусь альтернативу. Але народ України як обирав так і продовжує обирати лише з того контингенту, що сидить при владі безвилазно ще з дев’яностих.
Досить бути аморфними і тупо обирати між гіршим і ще гіршим. Проголосуйте хоч раз проти ВСЬОГО того бомонду, виженіть це бидло (а як його ще назвати, після бійок в Раді?) з кулуарів влади.
І в тому що прийшов цей президент винні не той невеличкий прошарок інтелігентів-противсіхів (4,36 %), а ті зазомбовані 48,95 % + 45,47 %, які РАЗОМ голосували за повернення тоталітарного режиму; одні з них вважали, що той режим має прийти в спідниці, а другі - що в штанях. Але яка країна, такий і президент. Тому, нема чого дзеркало сварити, якщо обличчя гидке.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Домін
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 373
Зареєстрований: 11-5-2010
Місто: Одеса
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-1-2011 у 18:02


У тому й справа, що ті 48 та 45 відсотків не проти того, що маємо. Їх така реальність влаштовує. Кожен мріє опинитись на місці обраного кандидата та вважає, що буде якимось чином причетним до корита, якщо підтримує якусь банду. Обгрунтувати позицію голосування проти всіх дуже складно. Не кожному по розуму.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-1-2011 у 18:04


Цитата:
Той невеличкий прошарок, що проголосував проти всіх є справжньою інтелігенцією.

Категорично не згоден. Політичні погляди не можуть бути мірою інтелігентності людини. Прив'язка одного до другого уже викликає підозру в інтелігентності :)
Цитата:
І в тому що прийшов цей президент винні не той невеличкий прошарок інтелігентів-противсіхів (4,36 %), а ті зазомбовані 48,95 % + 45,47 %, які РАЗОМ голосували за повернення тоталітарного режиму;

Я, професор, син професора, зазомбований неінтелігент? На інтелігента ну ніяк не витягую?
Давайте не будемо вішати якісь ярлички на людей лише за ознакою політичних поглядів.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-1-2011 у 18:20


якщо ми вже говоримо цитатами, то мені здається, що ніхто не сказав про тему краще, ніж Микола Рябчук 4 місяці тому:

Цитата:

– Гаразд, а чи немає в теперішній ситуації провини того ж таки Андруховича та всіх інших “противсіхів” і “противсіхічок” із відомими прізвищами? Невже вони перед другим туром не розуміли, що гасло “обоє однакові” об’єктивно працює на Януковича та всіх тих українофобів, котрі неодмінно повернуться разом із ним?

– Ви помиляєтесь: Андрухович себе до «противсіхів» не зараховує. А взагалі, за великим рахунком, провина лежить на всіх, на кожному з нас, і якщо вже роздавати догани, то починати слід, певно, з самої Тимошенко, котра приклалася – спільно з Ющенком – до перемоги Януковича куди більше за всіх «противсіхів». Проте жодного каяття чи вибачення ми від неї не почули – ні за п’яного Луценка, ні за снайпера-Лозинського, ні за «велику коаліцію» з регіоналами, ні за ганебне підхіхікування Путіну, ні за багато чого іншого. А від Ющенка ми почули лише, що сьогоднішня ситуація – це вже наші, а не його проблеми. Не знаю, чого тут більше – хамства чи дурощів. Боюся, що цей нарцисичний рагуль так ніколи й не зрозуміє, як глибоко він за п’ять років закопав усі гарні ідеї – і демократії, і національного відродження. Приблизно як Єльцин, за нездарність якого Росія, а заразом і ми, розплачується тепер правлінням Путіна.

Якщо ж говорити про український електорат, то, нагадаю: за Януковича проголосували 33% населення. Третина тих, хто має право голосу. Ось вони й вирішили наше майбутнє на найближчі роки або й десятиліття. Їм насамперед і треба дякувати. А ще, нагадаю, 31% виборців не пішов голосувати взагалі. Бо має все в носі. Це теж, між іншим, голосування проти всіх, тільки пасивне. І ніхто їх не лає й не звинувачує. Бо вони показали свою дулю обом кандидатам мовчки. А п’ять відсотків зробили це вголос, демонстративно, і на них тепер вішають усіх собак. Хоча соціологи, між іншим, стверджують, що серед «противсіхів» найбільше було Тигипкових виборців, а не Ющенкових. Та річ не в тім.

Мені вкрай не подобається істеричне цькування цих бідолашних п’яти відсотків. Фактично це перекладання з хворої голови на здорову. Це зняття відповідальності з помаранчевих вожденят і з усього суспільства та перекладання її на невелику групу людей, котра наважилась нагадати нам і політикам, що поняття моральності теж має значення. Я поважаю цей вибір, хоча і вважаю його в теперішній ситуації політично хибним. Це глибоко трагічна ситуація – коли моральні засади вступають у суперечність із політичною доцільністю. З політичної точки зору ми можемо критикувати цей вибір і доводити його помилковість. Але ми не маємо права його таврувати й паплюжити, бо це чесний вибір, хоч, можливо, й дещо наївний. Це все-таки вибір свідомих громадян, а не феодальних підданих.


http://zaxid.net/article/74001/





The best is yet to come
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-1-2011 у 19:51


Цитата:
А ще, нагадаю, 31% виборців не пішов голосувати взагалі. Бо має все в носі. Це теж, між іншим, голосування проти всіх, тільки пасивне. І ніхто їх не лає й не звинувачує. Бо вони показали свою дулю обом кандидатам мовчки.

Думаю, багато просто на заробітках і тому не голосували.
А ті, що показали дулю... То хай краще подумають, кому саме вони показали дулю... Точно не Януковичу.

Цитата:
А п’ять відсотків зробили це вголос, демонстративно, і на них тепер вішають усіх собак.

Та ніхто собак не вішає, просто цікаво, чи не жалкують вони, що "показали дулю"?

Цитата:
Якби таким чином голосували всі - те збіговисько було би знято з перегонів

Яким чином??? Наше законодавство такого не передбачає.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 02:10


to Андрій Пелещишин: Пане Андрію, я лише хотів стати на захист людей (і себе), які зробили свій вибір (на мою думку правильний), за який вони аж ніяк не мають не перед ким вибачатися чи каятися. А звинувачувати когось, а особливо таку поважну людину, як Ви (!) я зовсім не збирався. Не знаю, зазомбовані Ви, чи ні: і не такі люди потрапляли під вплив тієї чи іншої політичної сили... Але впевнений, що людина ви - інтелігентна, і те, що ви професор (а ваш батько - тим паче) тут ні до чого (в наш час бачив можна всяке побачити). Суджу виключно зі спілкування на ФРМ. Чому? Принаймні, ви поважаєте іншу точку зору, навіть тоді, коли її не поділяєте. І, впевнений, що Ви б ніколи не змушували когось каятись за своє волевиявлення.

to Юрій Сєров: Ще в першому турі треба було думати. І не допускати до другого людей із заплямованою репутацією. Це стосується тих 35,32 %, що голосували за В.Я. та тих 25,05 %, що підтримали Ю.Т.. А коли другий тур настав, то що робити, кого обирати? Цікаво, що Ви оберете, якщо Вам запропонують наступне:
-Зламати Вам ліву руку
-Зламати Вам праву руку
-Не ламати жодної (проти всіх переломів)
Звісно, Ви можете відповісти, що такий приклад не є доречним, але для багатьох людей вибір між В.Я. та Ю.В. був саме таким.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сорока
Дійсний член
***



Повідомлень: 214
Зареєстрований: 29-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 09:15


Просте питання: вам, противсіхам, подобається, що зроблено з Україною і українцями?
То чому ж вважати правильним свій вибір і бла-бла-бла - виправдовуватись.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 10:48


Цитата:
Але впевнений, що людина ви - інтелігентна,

Дякую, що не викреслили мене з неіснуючих списків української інтелігенції. :) Але цим Ви самі заперечили свою тезу, що інтелігентами є ті, хто голосував проти всіх:
Цитата:
Той невеличкий прошарок, що проголосував проти всіх є справжньою інтелігенцією.

Але незважаючи на те, Ви пишете:
Цитата:
Не знаю, зазомбовані Ви, чи ні: і не такі люди потрапляли під вплив тієї чи іншої політичної сили...

А те, що людина може зробити свій вибір свідомо, а не в стані "зазомбованості" чи "потрапивши під вплив", Ви не припускаєте? Он Вольтер колись припускав, що можуть бути різні думки:
Цитата:
Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер

У словах людей, які голосували проти всіх, я чую категоричність та образливий тон не рідше, ніж у словах людей, які голосували за котрогось з тодішніх кандидатів. Це я до фрази Андруховича:
Цитата:
Мені вкрай не подобається істеричне цькування цих бідолашних п’яти відсотків.

Мені здається, що зараз маємо в суспільстві симетричну ситуацію, а не так, що когось "цькують". Точніше - "цькують" одні одних, а всі разом - третіх.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-1-2011 у 12:57


Цитата:
У словах людей, які голосували проти всіх, я чую категоричність та образливий тон не рідше, ніж у словах людей, які голосували за котрогось з тодішніх кандидатів. Це я до фрази Андруховича:

Це фраза Рябчука, а не Андруховича. Сам же Андрухович, який розпачав перед другим туром, що нема за кого голосувати, таки проголосував за Юлю. Але це так, до слова.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 13:08


Цитата:

Це фраза Рябчука, а не Андруховича. Сам же Андрухович, який розпачав перед другим туром, що нема за кого голосувати, таки проголосував за Юлю. Але це так, до слова.

Вибачайте, заплутався в дискусії :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 13:28


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сорока  
Просте питання: вам, противсіхам, подобається, що зроблено з Україною і українцями?
То чому ж вважати правильним свій вибір і бла-бла-бла - виправдовуватись.

Те саме питання постало би і за перемоги іншого кандидата. Може не саме від Вас, але постало би. І те саме питання я можу поставити Вам, і звинуватити Вас, що голосували за Ю.Т, вивели її до другого туру і не залишили нам вибору. Проте я цього не роблю.
Свій вибір вважаю правильним, і аж ніяк не виправдовуюсь, а просто, так само як Ви, розкриваю свою точку зору.
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Але цим Ви самі заперечили свою тезу, що інтелігентами є ті, хто голосував проти всіх.

Я не казав, що лише вони і тільки вони є інтелігенцією, а всі інші - ні. Тому ніякого заперечення не бачу.
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
А те, що людина може зробити свій вибір свідомо, а не в стані "зазомбованості" чи "потрапивши під вплив", Ви не припускаєте?

Не припускаю. Так званий свідомий вибір формується в людини не сам по собі, а під впливом певних обставин, думок інших людей, яких вона вважає авторитетними. чи до яких прислухається і таке інше. І це нормально, адже живемо ми не в космосі, а серед людей. Звісно, зі словом "зазомбованість" я може й перегнув... Хоча ні, стосовно деяких форумчан я влучив в самісіньке яблучко! Вони он досі не можуть відійти після 17 січня 2010 р.
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Он Вольтер колись припускав, що можуть бути різні думки

Я з ним погоджуюсь :) Хіба я десь висловлював неповагу до думки інших? Хіба то я весь час пишу, що хтось має покаятись за свій вибір чи визнати що був неправим? Ні, ви мене переплутали з іншими активними форумчанами.
P.S Ніколи не думав, що хтось засумнівається у моїй ліберальності.
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Мені здається, що зараз маємо в суспільстві симетричну ситуацію, а не так, що когось "цькують". Точніше - "цькують" одні одних, а всі разом - третіх.

Яка ж тут симетрія? Цькують всі разом (48,95 % + 45,47 % = 94,42 %) тих нещасних дисидентів у 4,36 %. Це зграя лютих вовків проти маленького песика.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-1-2011 у 14:02


Цитата:
Цькують всі разом (48,95 % + 45,47 % = 94,42 %) тих нещасних дисидентів у 4,36 %. Це зграя лютих вовків проти маленького песика.

Ну ви загнули, звісно. По-перше, ніхто нікого не цькує. Особисто я, просто цікавлюся, чи не пожаліли вони. Але, звісно, публічно визнати це мало кому під силу. Та й не публічно також.

По-друге. Тим 48,95% - нема сенсу цькувати противсіхів, бо вони допомогли їхньому кандидату виграти. Думаєте просто так хтось випустив Забужко в етер Савіка Шустера?
Ті, що не прийшли, також не цькують, бо вони вчинили аналогічно противсіхам. Тому, 45,47% від тих, що прийшли і 5% противсіхів+ті, що не прийшли (31%) - приблизно однакові кількості населення.

Підтримаю думку, що "Точніше - "цькують" одні одних, а всі разом - третіх." Елєкторату Януковича також дістається :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 14:49


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Тим 48,95% - нема сенсу цькувати противсіхів, бо вони допомогли їхньому кандидату виграти.

Звідки така впевненість? Чому ви вважаєте, що вони вагалися між Юлею та ніким? Можливо ті 4 % лише збільшили б відрив Януковича.

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Особисто я, просто цікавлюся, чи не пожаліли вони.

Ні, мені шкода вас, тих 48,95 % + 45,47 %, що обирали між гіршим і ще гіршим (навіть і не знаю хто з них ще гірший).




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-1-2011 у 15:09


Цікава позиція. Ті, хто були за Юлю або Януковича - зазомбовані, тих хто зайняли конструктивну позицію і обирали між поганим і ще гіршим - вам шкода, а от ті 4% - молодці, незазомбована інтелігенція :)



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 15:49


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цікава позиція. Ті, хто були за Юлю або Януковича - зазомбовані, тих хто зайняли конструктивну позицію і обирали між поганим і ще гіршим - вам шкода, а от ті 4% - молодці, незазомбована інтелігенція :)

Якщо не зважати на деяку жорсткість слова "зазомбовані" (я вже про це писав, живемо ми серед людей, тому зазомбованими, певною мірою, можна вважати всіх, і "противсіхів" зокрема), а також на те, що інтелігенція була у присутня у кожному таборі, то, в принципі, Ви правильно зрозуміли мою позицію.
І я не стверджую, що лише вона одна є вірною. Час покаже. Головне це те, що ті, кому належать 48,95 % та 45,47 % гадаю, були шоковані таким високим процентом противсіхів. Майже п’ять відсотків зневірились як у нинішній владі, так і у нинішній опозиції. А що це означає? Означає, що народ готовий до суттєвих змін, йому лише дай альтернативу, якою цього разу, нажаль не вдалося скористуватись (imho: через інертність більшості народних мас)




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сорока
Дійсний член
***



Повідомлень: 214
Зареєстрований: 29-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 16:12


Те саме питання постало би і за перемоги іншого кандидата.

"би" в історії не буває.

противсіхи на чолі з Ющенком кинули Україну в провалля.

біда в тому, що противсіхи не усвідомлюють глибини цього провалля і своєї безперечної вини.


повторюю питання:

вам, противсіхам, подобається, що зроблено з Україною і українцями? а цьому сприяли ви, противсіхи.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Андрєєв
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 227
Зареєстрований: 14-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-1-2011 у 16:24


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сорока  

повторюю питання: вам, противсіхам, подобається, що зроблено з Україною і українцями? а цьому сприяли ви, противсіхи.

Ще раз повторюю відповідь спеціально для вас: в тому, що зроблено зараз з Україною і українцями винні Ви особисто і ті, хто голосували так, як Ви: або ж зазомбовано, або ж вибираючи між гіршим та ще гіршим (це моя особиста (!) позиція, ви спитали - я відповів. Можливо в чомусь є й наша провина, що не змогли донести свою ідею про необхідність суттєвих змін до широких мас) Звісно мені це все не подобається.




Я не згоден ані з жодним Вашим словом, проте я готовий померти за Ваше право висловлювати свою думку. © Вольтер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8511
Реклама: