Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3    5  ..  9
Автор: Тема: Чи заборонити дітям відвідувати богослужіння? або Ізоляція неповно...
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 18-4-2003 у 10:46


Вибачаюсь, через брак часу відповім трохи пізніше...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 22-4-2003 у 23:37


Цитата:
Першим відправив користувач NetGuy
Сучасна система освіти націлена на засвоєння інформації. При чому в такий спосіб, що він приводить до несвідомого засвоєння.
І це вірно і повідношення до арифметики, до фізики і до релігії в тому числі.

Угу.
Як казав один "великий дядько": "в школах нас вчать забувати". :))





Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну,
Певно, в цьому і є та найважча провина моя. (c) С.Галябарда
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 22-4-2003 у 23:53


Цитата:
Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
Цитата:
Реплікант:
Ідеологічно цнотлива - це, на мою думку, та дитина, яка не приймала безпосередньої участі в релігійних та політичних гуртах/течіях/т.п. Тепер я хотів би почути Ваш варіант визначення цього терміну.

Гм, ти дещо запізнився. :)

Я ніколи не запізнюсь, оскільки ніколи не поспішаю (с) А. Воронін
Цитата:

Чарівник з міста Гамельн, котрий і виніс це поняття на обговорення, вже дав необхідне визначення в повідомленні за 6.04.2003 - він вніс уточнення, що дитина повинна бути також всебічно поінформованою. Я вважаю це визначення вичерпним, інші учасники дискусії не мають до нього заперечень.

Причому тут всебічна проінформаваність до ідеологічної цнотливості? В такому разі можна ще причепити гармонійний фізичний розвиток.
Цитата:

Зараз розмова обертається не навколо визначення, а навколо доцільності та реалістичності досягнення цього ідеалу,

А мені здається що розмова обертається навколо суті речей. На десять сабжів вистарчить :))
Цитата:

тому і відбувся перехід до обговорення ролі релігії у формуванні особистості, що в свою чергу викликало тему суті релігії.

Дякую за розтлумачення, я, просто, забув значення букв.

Цитата:

В твоєму визначенні немає нічого, що вже не було сказано тут раніше.

А в самому треді немає нічого, що вже не було сказано раніше (в книжках, форумах і т.д.)
So what?

Цитата:

Цитата:
Реалістичність вирощення "ідеологічно цнотливого"(15%) та всебічно поінформованого (5%) покоління дітей, готових до вибору, на мою думку, становить не більше 3 відсотків від усіх
вирощених дітей.

Прошу аргументувати. І звідки брав статистику?

З власних спостережень.

Цитата:

Цитата:
Мене цікавлять не агрументи, а твердження, які не завжди обов"язково аргументувати.

Неаргументовані твердження в справжній дискусії не мають ніякої цінності. Мабуть цю твою останню фразу слід розцінювати як жарт?


Справа в тім, що, коли ви будете аргументувати кожне відносно просте тверждення, в ваших аргументах може бути досить багато інформації для нових тем. Я, всього навсього, стараюся дізнатися від Вас банальну відповідь на сабж.





Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну,
Певно, в цьому і є та найважча провина моя. (c) С.Галябарда
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-5-2003 у 09:44


Реплікантові:

В ході обговорення я зрозумів, що мені цікава не стільки сама тема (як задача з шуканими розв'язками), скільки методи аргументації двох основних опонентів. Очевидно, у Чарівника можна повчитись чіткості та цілісності викладення систем тез. NetGuy, в свою чергу, видав пару моделей, які наштовхнули мене на деякі нові думки (правда, дещо в іншому напрямку). На інших форумах, де вже могли обговорювати цю тему, співбесідники вже інші. Твій метод - в останньому твоєму повідомленні - полягає в жбурлянні камінців навздогін космічному кораблю, який вже давно стартував.

А свою "відповідь на сабж" я чітко подав у своєму першому повідомленні, на сторінці 1.

...

Щодо розумних книжок... в мене є один знайомий, який хронічно жаліється на "депресію" після прочитання коротких оповідань одного автора. :) Я впевнений, що ти його хворобою не страждаєш і можеш вказати на джерела, які допоможуть мені - або іншим, кому цікаво - розширити свій релігійний кругозір.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 10-5-2003 у 03:20


Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
Реплікантові:
В ході обговорення я зрозумів, що мені цікава не стільки сама тема (як задача з шуканими розв'язками), скільки методи аргументації двох основних опонентів. Очевидно, у Чарівника можна повчитись чіткості та цілісності викладення систем тез.
NetGuy, в свою чергу, видав пару моделей, які наштовхнули мене на деякі нові думки (правда, дещо в іншому напрямку).

Щиро радий що Ви чомусь з цього повчилися.
Цитата:

На інших форумах, де вже могли обговорювати цю тему, співбесідники вже інші. Твій метод - в останньому твоєму повідомленні - полягає в жбурлянні камінців навздогін космічному кораблю, який вже давно стартував.

Прошу пробачення у шановних дописувачів за те що я дав причину для переходу на особистості.
Цитата:

А свою "відповідь на сабж" я чітко подав у своєму першому повідомленні, на сторінці 1.

Так, дійсно. Я вже казав, що забув значення букв.
...
Цитата:

Щодо розумних книжок... в мене є один знайомий, який хронічно жаліється на "депресію" після прочитання коротких оповідань одного автора. :) Я впевнений, що ти його хворобою не страждаєш і можеш вказати на джерела, які допоможуть мені - або іншим, кому цікаво - розширити свій релігійний кругозір.


Хм ... причому тут "знайомий, який хронічно жаліється на "депресію" після прочитання коротких оповідань одного автора. :)" ?
Без проблем. Я дам Вам посилання на джерела, які, надіюся, пролиют світло на проблему. Але це все в приваті :), я думаю що наш діалог буде дещо суперечливим і не цікавим дописувачам.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-5-2003 у 07:26


http://skeptik.dp.ua/lib/sk/skep_the.htm
http://khazarzar.skeptik.net/index.htm
(по темі)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-5-2003 у 17:55


Привіт Всім!
Християнство хоч і дехто вважає певною ідеологію, та ним воно на справді не є і це
трактування не є достатнє, так як потребує іншого підходу. І його не можливо прирівняти до ідеологій створених людиною і нав’язаних іншим, навіть якщо і з най благороднішими цілями. Християнство має свої коріння дуже глибоко а саме в початках виникнення Історії Всесвіту Універсу, світу. По релігійному це звучить Створення Світу, яке наука пояснює із народженням мікроклітин, мікроорганізмів..., які поступово розвивалися. І якщо іти за ствердженням видатного науковця Дарвіна, пояснюється із поступовим еволюційним розвитком матерії і її удосконаленням. В тому є правда так як за науковими спостереженнями постійно відбуваються поступові зміни. Та виникає просте запитання, але дуже філософсько глибоке а саме: Хто дав поштовх цьому розвиткові? Тут потрібне ще більше поглиблення, але мене болять руки печатати.... І постараюся дати лише деякі штрихи з баченням яке я поділяю
Часто, віра в Бога особливо для деяких віруючих християн (яких можемо побачити) зводиться до того, щоб не порушувати певних приписів та норм. І Бога представляється, як такого, що постійно сидить і чигає на нас, щоб покарати тих які згрішили. І потім називається вірою, лише те: що я відвідую Церкву, даю на пожертву,.... . У церкві вірою є: гарно перехреститися, гарно стояти, гарно співав хор, священик " гарне казанє" казав..., знати коли треба вклякнути," Василь файно апостола читав"... . Вірою вважається нажаль: Треба охрестити дитину, треба шлюб взяти в церкві, треба на тацу дати.... Мусово виконувати заповіді, і все треба і на примус. Маєш робити так як я кажу інакше ті Бозьо покарає... Якби до цього лише зводилася наша віра, і якби Бог був би таким, що тільки сидить і вимагає і чекає, щоб покарати, то ВИ мені вибачте, я б ніколи не став християнином, і не допустив би моїх дітей до християнського товариства! Тут я більш як згідний, що релігія є абсурд і сильною ідеологією! Але ж це є спотворення Бога і всього що з ним пов’язано.!
Якщо поглянемо в історію релігії, а головне в історію християнства яке нам ближче побачимо, як часто було викривлене поняття про Бога: Хресні Походи в Ім’я Бога, Упокорення і пригнічення бідних верств населення " бо є волею Божою", щоб ви корилися вашим панам і терпіли, бо так терпів Христос, певне що такі твердження спонукали до реакції талановитих інтелігентних людей: Маркс, потім Ленін. Через це Маркс говорить про релігію як "Опіум для Народу" і встає на захист пригнічених (пролетаріату) визволяючи людину від "опіуму" і від Бога, який ніби то тримає в оковах Людину і не дає повноцінно розвиватися?! Чи насправді Бог є таким??? І чи його образ не викривили люди??? Ви подивіться, що робиться в мусульманському світі: Свята війна в Ім’я Бога...Людина постійно відходила від правдивого бачення Бога вже від початку Існування світу.... а ще гірше осмілилась використовувати Ім’я Бога і релігію в своїх цілях і для оправдання своїх вчинків...
Пізнання Бога є щось глибше, людські категорії описання існування і єства Бога є лише далеко приближеними... В ньому немає місця для чогось негативного, а позитивні людські ознаки і характеристики є дуже замалими, щоб висловити все те ким він насправді є!...
Людське відношення з її Творцем є дуже глибоким. І математично не можливо описати. Дуже глибоким і неповторним, бо в кожного є особистий зв’язок. Та все б таки цей зв’язок існую і його не можливо скреслити. Навіть ті що представляють себе атеїстами, тобто такими що заперечують існування Бога, насправді його шукають.Бо з людської душі не можливо викинути це сполучення із Творцем.... Шукаючи правди, шукаючи наукового удосконалення, шукаючи справжньої красоти .... ніколи до кінця не зможемо знайти їх повноцінними поза реальністю існування Бога, бо в Ньому знаходиться те, що най.... І коли людина віднайде в собі цей глибокий зв’язок з своїм Створителем. Лише тоді може бути щасливою і реалізованою вповні, інакше постійно буде в пошуканні чогось і постійно їй бракуватиме чогось... Бог створив людину, щоб вона була щасливою. Один справжній християнин Іриней з Ліону в початках християнства сказав: “ Для Бога є славою людина, яка реалізувала своє життя в повні”
Ким насправді є Бог ми бачимо через об’явлення Ісуса Христа. Власне Він сказав, що “Хто мене бачить той бачить того хто мене післав.... бо ми із ним є одне”.... Безмежну любов до людини Господь об’явив ще явніше в момент очоловічення свого Сина. Не вистарчало було Богові створити людину дати їй владу над всім створінням, він ще більше хотів засвідчити свою любов до нас через Свого Сина. Та постійно людина відкидала ці перші кроки зі сторони Бога. Господь створив нас ВІЛЬНИМИ, а не в такий спосіб, як нам тлумачать “мусите”... Щоб життєвий шлях людини був безпечним і вів її до щастя він поставив на дорозі життя людини “дорожні знаки” тобто заповіді. Повірте це не є страшні закони, які насилу потріьно виконувати! Це для нашого добра і щастя! І якщо ми розглянемо кожну із заповідей побачимо, що вони мають ціль - наше щастя....
Віра в Бога не є ідеологією. Хто зустрів відчув в своєму житті по-справжньому Бога той добре це знає! Віра в Христа це життя. Христос сказав, я прийшов, щоб ви мали життя і ваше життя було повноцінним, я прийшов щоб радість ваша була повною і тд....
Проблема є відчути присутність люблячого нас Бога в нашому серці. Тоді по інакшому поглянемо на світ... Зустріти Христа особисто, але не через примус і через мусово... Тому, що він сказав: я є Дорога Правда і Життя. Повірте , що тоді ходити до церкви на зустріч із Христом який дається нам на поживу (Євхаристія), Слухати його Слова, зустрітися по справжньому із іншими братами і сестрами, які шукають Його так як і я, стати по справжньому синами і дочками його, зовсім не буде ідеологією а життєвою необхідною потребою. Підкреслюю слово: ПОСПРАВЖНЬОМУ. Бо можна ходити до церкви і на зустріч із Христом, а насправді бути далеким від нього. Йду бо так мені моя мама казала, це ще не можна назвати вірою. Йду бо там хор “файно співає” і ксьондз казанє файне” каже це ще не можна назвати вірою і не можна вважати, що я зустрів Бога.
Є фактом, що кожен з нас хотів би щоб діти наші були щасливими, а повне щастя має лише той, хто живе в гармонії із життям яке нерозривне від свого Творця (про це де що вже говорив зверху), певне що їхнім обов’язком є вказати дорогу до щастя, поставити на дорогу щастя, дозволити, щоб новонароджена людина (хрещення) виростаючи стала також щасливою. Безперечно потім залишається завжди вільною людину у її виборі, але вказати і поставити на дорогу до щастя є обов’язком. Ви розумієте тут не йдеться про якийсь ідеологічний вплив, а про сутність і сенс життя людини, яка покликана бути щасливою. Безперечним є і ще той факт, як батьки поводяться у вихованні і допомозі дітям і пізнанні справжнього щастя, і отже у пізнанні Бога. Чи не зводиться все до мусиш, так потрібно..., так ксьондз або церква каже...., без ніякого пояснення чому власне потрібно і важливо для кожної людини віднайти і підтримувати зв’язок і з Люблячим Творцем. Віра не примус, а дар людині від Бога! Бог не жандарм а люблячий батько що любить без винятку всіх і кожну людину особисто; і хоче щоб кожний був щасливий, бо лише для цього була створена людина і лише в цьому є сенс нашого життя!
Повірте, що хто живе по-справжньому у тісному зв’язку з Богом, хто по справжньому живе християнським життям а не зводить християнське життя до: (я вже про це говорив зверху), та людина є посправжньому щасливою і далеко не чується в оковах релігії, церкви, віри.... Та людина чується глибоко щасливою і вільною бо лише в єдності з Богом ми по справжньому вільні....
Що до вибору теми. Вона є такою, що збуджує цікавість у всіх! Особливо тим хто живе свої відношення до Бога і до релігії в неправильний спосіб ( про що говорив в моїх роздумах). Власне, тоді релігія стає чистою ідеологією. І якщо так жити то я повторюю, ніколи б не дав би моїх дітей до християнського середовища. Дуже часто нажаль зустрічаю людей, які живуть власне в такий спосіб їхнє відношення з Богом (віру). Запитував із цікавості моїх знайомих, чому ти ходиш до Церкви вже так давно відповідь я отримав: “ бо моя мама ходила і мені казала ходити”, хіба це можна назвати вірою. Нам батьки дали шанс до щастя (хрещення), показали нам дорогу по якій іти, але це зовсім не означає, що ми будемо щасливими. Без нашої співпраці наша віра залишиться засніченою (не розвинеться, залишиться лише насінням). Кожна людина повинна особисто під час життєвого шляху віднайти свій особистий зв’язок із Творцем.
(Перепрошую за можливі помилки, і за неправильно вжиті вислови в українській мові, я живу вже довший час за кордоном і мені бракує українського запасу слів, відчуваю що важко мені є висловити думку.)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

thumbup.gif написано 23-5-2003 у 19:08


Ще раз я! Вітаю Всіх і кожного!
Гарним і обширним поглибленням моїх роздумів є Документ Fides et ratio (Віра и Розум)!

:sing:!!! ПРОШУ ЗАГЛЯНУТИ ВСІХ НА СТОРІНОЧКУ:

http://www.agnuz.info/holy.php?header=enciclics&file=14092002#p...

Нажаль не найшов в укаїнській мові алише на російській!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-5-2003 у 10:47


:sing: ЗАПРОШУЮ ВСІХ ЗАГЛЯНУТИ НА СТОРІНКУ:

http://www.agnuz.info/holy.php?header=enciclics&file=14092002 :sing:


Нажаль не знайшов на українській мові а лише на російській. Та думаю, що Ви зрозумієте!

:sing: Бажаю Вам всього найкращого а головне віднайти справжнє Щастя! :sing:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-5-2003 у 12:52


Aндрій S.

Зайве дублювання повідомлень розглядається як спам. Припиняйте




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-5-2003 у 17:23


Шановний Андрій Пелещишин

Я перепрошую за те що вийшло дублювання мого повідомлення. Я це вчинив не для того, щоб зайняти місце а просто я помилився при поданні адреси веб перший раз, тож прийшлося повторити. Я не знаю ще добре, як вживати цю систему і як виправити коли зробиш помилку в повідомленні.

Дякую! Поправку приймаю надалі буду обережнішим!Допобачення!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-5-2003 у 17:31


Шановний Андрій Пелещишин,

Дякую за Вашу поправку. Я просто помилився у поданні адреси веб, через те думав поправити, і вийшло два однакових повідомлення. Я ще добре не знаю, як вживати цю систему. І як зробити поправку коли допустиш помилку.
Прошу вибачення. Буду уважнішим.
А взагалі хочу Вам подякувати за таку гарну можливіст для спілкування, яку Ви надаєте через Ваш Форум! Хай щастить!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2003 у 17:26


> І постараюся дати лише деякі штрихи з баченням яке я поділяю

Ну що ж, здається, все зрозуміло:

Християнство (На Відміну Від Всього Іншого) - не ідеологія. Християнство (НВВВІ) створено не людиною, а (НВВВІ) має своє коріння в початках виникнення Історії Всесвіту. Віра в Христа (НВВВІ) - це життя. Хрещення (НВВВІ) - це дорога до щастя. Лише в єдності з Богом (НВВВІ) люди по-справжньому вільні.

Xbox. Ніякого Linux-а.


> Віра в Христа це життя.

ЧИЄСЬ життя. Принаймні, НЕ МОЄ.


Love is God
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-6-2003 у 17:53


"Багаторічно студіювали Євангелія" не тільки християнські мислителі 17-го сторіччя. Кому цікаво, можуть почитати Марка Абрамовича "Иисус, еврей из Галилеи":

http://www.greenbox.ru/dl/?id_file=7131&id_area=69

Я думаю, це варто почитати.


Love is God
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2003 у 11:22


:sing: Привіт Чарівник з міста Гамельн!

Хотів би почати з Твого останнього вислову: “Віра в Христа це життя. Чиєсь життя принаймі не моє. Відповідь беру цитуючи книгу Діянь Св. Апостолів:
" У Ньому бо живемо, рухаємося і існуємо! " (Діяння 17,28). Хоче чи не хоче людина не може поставити себе поза всесвітом створеним Господом Богом!. Навіть, якщо і не хоче людина явно признати і снування Бога вона все одно знаходиться у Ньому. “Бо у Тобі є джерело життя” (Книга Псалмів 36,10).
“Я правдива Виноградина, а Отець Мій Виноградар. Усяку галузку в Мене, що плоду не приносить, Він відтинає, але всяку, що плід родить, обчищає її, щоб рясніше родила…
Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете. Я Виноградина, ви галуззя! Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене нічого чинити не можете ви. Коли хто перебувати не буде в Мені, той буде відкинений геть, як галузка, і всохне. І громадять їх, і кладуть на огонь, і згорять… Це Я вам говорив, щоб радість Моя була в вас, і щоб повна була ваша радість!” (Євангеліє від Івана 15)
“Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали”. (Євангеліє від Івана 10,10).
:sing: Пропоную заглянути: http://www.agnuz.info/holy.php?header=enciclics&file=14092002#p...

Love is God

:sing:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2003 у 12:06


Останнє повідомлення - це вже стандартна і звична циклічна "логіка".

"Чому ми кажемо, що Біблія правдива? А тому, що вона натхненна існуючим Богом!"
"Чому ми кажемо, що Бог існує? А тому, що так написано в Біблії!"

Прикро, що тема деградує настільки, що приходиться нагадувати про такі очевидні та поширені помилки.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 2-6-2003 у 12:27


2 Круціфукс

Може це і не помилка, а брак аргументації внаслідок недостатнього особистого досвіду.

ПС. Я так бачу, що продовжувати брати участь в обговоренні цього питання я не буду. Не бачу практичної реалізації. А тратити стільки часу заради чисто теоретичних суперечок я не маю можливості.
Життя ткнуло мене обличчям в багно реальності - або ти робиш конкретні речі, або я тобі таке влаштую! :)
Так що вибачайте.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2003 у 12:58


"Може це і не помилка, а брак аргументації внаслідок недостатнього особистого досвіду."
Перше як наслідок другого? Цілком можливо.

"ПС. Я так бачу, що продовжувати брати участь в обговоренні цього питання я не буду. Не бачу практичної реалізації. А тратити стільки часу заради чисто теоретичних суперечок я не маю можливості.
Життя ткнуло мене обличчям в багно реальності - або ти робиш конкретні речі, або я тобі таке влаштую! :)
Так що вибачайте."

В мене теж з часом не дуже... з певного моменту набір вже готових аргументів закінчується і для підтримки достойної аргументації приходиться докладати зусиль і затрачати на написання трактатів цілі години. Але все-таки мені до вподоби брати участь в подібних дискусіях, лише для власного розвитку - хоча Реплікант скаже, що все це вже давно обговорили, і матиме рацію.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2003 у 13:37


To NetGuy

> Я так бачу, що продовжувати брати участь в обговоренні цього питання я не буду.

Та що ти кажеш? :-)

Можна подумати, останні 45 днів ти активно "продовжував брати участь в обговоренні"! :-)


To Андрій S.

Кру. абсолютно правий: треба перестати бути ментальною білкою, яка вперто крутиться в колесі Бог -> тому що Біблія -> тому що Бог -> тому що Біблія -> тому що Бог...

І не зрозуміло, навіщо два рази кидати в тему один і той самий лінк!?


Love is God
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 2-6-2003 у 14:08


2 Чарівник з міста Гамельн

БОЖЕ! А ти чекав??? Дні рахував... Бідацтво :) Так, я не мав часу аргументовано висловити свою точку зору. Всі ці 45, чи скільки там, днів. Були важливіші справи. Зрештою, не були, а є.

ПС. А до чого сарказм? Просто не в дусі, чи щось серйозніше?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2003 у 16:32


:sing: Шановний Круціфукс.
Дуже радий і вдячний за спіллкування.
1. Ти називаєш циклічною логікою моє повідомлення. (Та коли хтось пізнав насправді цю істину і є переконаний в ній).
Я до речі те ж саме можу сказати про протилежні роздуми: Бога не має, якщо хтось твердить що він є то нехай мені докажуть, нехай мені покажуть і тд... це теж можна сказати циклічна логіка.
Не є доречним пробувати доказувати про існування Бога, коли людина apriori (попередньо) відкинула цю істину, або ж вважає за видумку, чи то за якусь течію, міф філософію і тд.
Тут ми знаходимося на двох різних хвилях. По перше, що віра належить до вищого рівня пізнання і свідомості та почуття людини. Віра в Бога є також даром. І це зовсім не означає, лише прийняти на сліпо якесь твердження, тут входить особистий досвід, життя, особистий пошук істини, пізнання. Але не може йти мова про пізнання математичне. Є різні рівні пізнання.
“В житті людини набагато більше істин, у які вона просто вірить, чим тих, вірогідність яких вона установила самостійно. Хто може перевірити незліченні результати наукових досліджень, що лежать в основі сучасного життя? Хто може самостійно проконтролювати потік інформації, що щодня надходить із усіх кінців світу і звичайно вважається правдивою? Хто, нарешті, може повторити досвіди і міркування, у результаті яких людство нагромадило скарб мудрості і релігійного почуття? Людина - шукаюча істота - вона, також живе вірою в інших. .
Віруючи, кожна людина довіряє знанням, отриманим іншими. Тут варто визнати наявність деякого протиріччя: з одного боку, здається, що знання, засноване на вірі, є недосконалим і повинно поступово удосконалитися за рахунок свідчень, що здобуваються ; з іншого боку - віра часто багатша в порівнянні зі звичайним пізнанням, заснованим на безперечних доказах, тому що вона збагачена міжособистісними відносинами і використовує не тільки пізнавальні здібності інтелекту, але і більш глибоку здатність довіряти іншим людям, установлювати з ними більш тісні і тривалі відносини.” (Віра і Розум енцикліка. Прошу поглянути на цю сторіночку і прочитати цю енцикліку, Досить до теми і допомагає де що зрозуміти, так як доторкається відношенням віри і людського розуму ( філософського мислення )
2. У другому повідомленні ти пишеш:
" Я так бачу, що продовжувати брати участь в обговоренні цього питання я не буду. Не бачу практичної реалізації. А тратити стільки часу заради чисто теоретичних суперечок я не маю можливості. Я З ТОБОЮ ВПОВНІ ЗГІДНИЙ! Власне тут є проблема. Якщо візьмемо науковців чи дослідників, то перш ніж винести якийсь результат прийняти чи відкинути, якесь певне твердження, вони вивчають його в практиці , особисто!!! А розкидатися лише теоретичними категоріями при чому вживаючи роздуми інших “дослідників”, це не приводить до відповідних результатів. І не допомагає нашому зросту а як ти кажеш повна трата часу, або ж не серйозний підхід до справи. Щоб пізнати якусь певну річ потрібно по мірі можливості приблизитися до неї, зустрітися з нею, як “власноручно” так за допомогою інших. Бо не завжди ми є в силі і в можливості особисто пізнати і переконатися в достовірності тої чи іншої речі чи істини і тоді маємо потребу в інших, яким ми довіряємо. І це стається постійно (цитата зверху). Історія християнства, мільйони праведників наших попередників в вірі, самі ж апостоли, які жили довший час з Ісусом. Записки Істориків не християн, які стверджують про існування Ісуса Христа, в якому Господь Бог так близько об’явився людині. Його слова, вчинки, навчання, чуда, його божественна сила .. показалися тоді і продовжуються виявлятися постійно віками, це теж є наявні докази Його присутності.
Мені здається, що не є правильна поведінка відкинути якусь істину без особистого наближення до неї. А лише так собі без ніякого обґрунтування, можливо Щоб показати свою “оригінальність” , або ж ідучи за течією яка є можливо в моді. Це те саме, як би я відкинув закон Ньютона або Піфагора не спробувавши достовірності їх навчання і не маючи якоїсь мінімальної уяви про предмет, який вони вивчали і тд..
З повагою та з найкращими побажаннями.
Дякую за можливість співставлення думок!
:sing:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-6-2003 у 12:29


To NetGuy

> БОЖЕ! А ти чекав??? Дні рахував... Бідацтво

Рахувати!? Ні в якому разі - це кам'яний вік! Я просто написав програму, яка визначає кількість днів між двома датами :-)


> ПС. А до чого сарказм? Просто не в дусі, чи щось серйозніше?

А що, інших варіантів для відповіді не передбачено? :-)


Love is God
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-6-2003 у 14:01


Стаття до теми:

Межі толерантності
Ірина КИРИЧЕНКО

Нації, релігії, народи -- різними традиціями та звичаями вони урізноманітнюють світ, роблячи його цікавішим та багатограннішим. Те, що прийнято в одному суспільному ареалі, часто виявляється непристойним та згубним в іншому. Дорікати нації, що вона інша -- абсурдно, своєю інакшістю вона збагачує світ. Проте коли носії інших традицій, вливаючись у нове суспільство, переносять туди свої звички, такі білі ворони зустрічають спротив суспільства. Спротив природній, як самозбереження, спротив, як намагання залишитися собою... Такими різними суспільствами є християнське та мусульманське... Дві різні цивілізації, які нині, аби вберегти багатогранність світу мають не розпалювати між собою ворожнечу, а ставати на шлях порозуміння та взаємопізнання.

Найскладнішим питанням нині є те, як втілити такі ідеали в життя.

Якщо опуститися до буденного обивателя, то як почуває себе жінка, яка прагне просуватися сходинками кар'єри, представниця однієї цивілізації в умовах іншої. І до якої межі треба толерувати власні цінності гостя?

Цікаво, як відреагували б в Ірані чи Афганістані, якби вчителька, за релігійною приналежністю християнка, подала б до суду позов, що їй не дозволяють працювати в школі через спідницю вище колін і декольте... До позову справа, думаю, не дійшла б. Суспільство вирішило б її швидше: така вчителька навряд чи дійшла б взагалі до школи...

В Європі все прийнято вирішувати в суді. Тож уродженка Афганістану, мусульманка Ферешта Лудін, подала до суду позов, що їй не дозволяють на уроках бути вдягнутій у мусульманську хустину. Забуває пані Лудін, що хоче викладати в школі чужої країни, де є також свої звичаї та традиції, і мусульманська хустина до них аж ніяк не вписується. Якщо афганка така вірна своїй вірі, то чому не залишилася вона на батьківщині та не виконувала своїх релігійних обов'язків. Чи принаймні не еміґрувала до мусульманської країни. Адже так як і мусульмани, які борються за моральну чистоту, мусять і європейці берегти свою цивілізацію від надто активного впливу інотрадицій.

Бо нині демократична Європа вже наповнилася тими іншостями настільки, що втрачає власне обличчя. Німці сьогодні мають справжню проблему з мусульманами, які як гостьові робітники були запрошені до Німеччини з Туреччини, а в 90-х роках частина з них домоглася легалізації та права на проживання. Еміґранти, які покидали батьківщину в пошуках кращого життя, та клялися, при здаванні екзамену на громадянство, що будуть вірні німецьким традиціям, нині починають висувати свої претензії до влади на свободу власних цінностей.

І не знає демократична Німеччина, яка нині і так не в найкращому економічному становищі через допомогу всім і вся, як від того напливу інакшості рятуватися. Проте повернімося до вчительки...

Толерантний суд європейського зразка заяву релігійної вчительки прийняв, і навіть розпочалися перші слухання. Власне, причиною позову є відмова землі Баден-Вюртенберг п'ять років тому взяти на держану посаду вчительку через те, що вона вела уроки в хустині. Ферешта Лудін не розуміє, чому їй не дозволяють демонструвати свою віру перед учнями. З одного боку начебто не демократично, проте завтра крішнаїт заявить, що хоче викладати босий і в релігійному вбранні, придзвонюючи бубном...

Шкільні керівники Штутгарта, які опонують вчительці в суді, вважають, що така демонстрація своєї віри дітям, а претендувала вчителька викладати в молодших середніх класах, є певним нав'язуванням. "Адже вчитель має функцію ще й вихователя, який показує дітям приклад. Якщо вчителька носить хустину, демонструючи цим відданість ісламу, тим самим вона нав'язує дітям свою віру. А ми цього не хочемо", -- каже Штефан Райб, представник міського управління народною освітою. Зрештою, в Європі не прийнято демонструвати свою віру в навчальних закладах, навіть, якщо це загальноприйняте в Європі християнство.

Вплив релігійної символіки, зокрема хустини, на дітей вивчали і психологи. На наступних судових слуханнях дискусії з цього питання продовжаться. Оскільки слухань заплановано багатенько, то лише восени німецьке суспільство та європейська демократія винесе вирок іншості в умовах власної цивілізації.


Газета Поступ, http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=10597&raz=...


Love is God
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 6-6-2003 у 21:50


Взагалі то статейка не має нічого спільного з сабжем, оскільки рішення, чи відвідувати богослужіння чи ні, приймається не вчителькою-крішнаїдкою/мусульманкою/etc, а батьками. І такі рішення батьків можуть бути частиною стратегічного плану по вихованню дитини. Ідеологічний вплив звичайно може надходити з боку школи (предмети "Єтика", etc), але його можна прирівняти до ідеологічного впливо з боку напою "Coca-Cola", а отже знехтувати ним.




Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну,
Певно, в цьому і є та найважча провина моя. (c) С.Галябарда
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-6-2003 у 15:46


:sing:
Привіт ВСІМ і Кожному!
Вибачте, але, щоб продовжувати дальше нашу розмову на цю тему "Ізоляція неповнолітніх від ідеологічного впливу " Спочатку повинні добре розібратися, що таке ідеологічний вплив!!!! Потрібно розрізняти Що таке справжня ідеологія і що є її впливом!
Беручи до уваги, що ми постійно знаходимося під якимсь впливом різної інформації, пропозиції, реклами, оголошень..., пояснення різних предметів і наук у школі, в університетах, етичних правил поведінки в громадському середовиші і тд... Із запропонованої теми і з її розвязки це означало б що ми постійно перебуваємо під ідеологічним впливом!. Отож який вихід із ситуації? Виходить що нам потрібно зразуж після народження закрити дітей на "необитаємому острові" навідь без батьків і будьяких вихователів, щоб вони росли вільними і свобідно вибирали собі те що їм до вподоби!!! Але це ж знову АБСУРД! Кожна людина від початку її народження, хоче вона чи не хоче цього, згідно природніх законів попадає у світ, в конкретну ситуацію, середовище, родину, традицію, звичаї... Дозріваючи. під час її біологічного, психологічного духовного зросту особа має потребу виховання адже невистарчає, щоб істота належала до людського роду, це показали експеременти з дитиною, яку посилили до родини мавп. Виховання складається із двох не відємних складників як самовиховання так і гетеро виховання (тобто допомога у вихованні з боку інших), аж поки вона сама не підійде до зрілості робити певні вибори, приймати певні рішення, бути відповідальною за свої вчинки, вживати свій розум і розсудливість.
Візьмемо один приклад. Це не означає, що дитина яка виховується на приклад в сімї спортсменів, коли вона виросте сто від сотків природньо і конче продовжуватиме займатися спортом. Адже дозріаючи, і розвиваючу здатність думання і розсудливості особа вирішує сама , що їй робити і якщо це заняття співпадає її інтересам, чутливості і переконанням продовжуватиме займатися спортом, і стане можливо знаменитим чемпіоном/кою а якщо ні знайде щось таке що відповідає її особистості. Чи можна це назвати ідеологічним впливом те що дитина народилася в сімї яка займається спортом і проводить там більше свого часу. ????
Що до статті. Кожна людина, має право на свою ідентичність на свої погляд, на зберігання своїх традицій і звичаїв. Безперечно вона їх не повинна нікому навязувати. Та може поділитися своїми поглядами. Але це не означає зовсім вплив ідеологічний. Тобто я тобі розповідаю, мою ідентичність, ти знаєш хто я і ким я є. Ти мені розповідаєш хто ти є. Але це не означає, що я перейду і зразу стану Тобою а ти мною!!! І потім це є принцип демократичного співживання. Єднісь в різноманітності. Прийняття людини і повага до неї як до особи що має гідність і право на щастя право мати свої погляди і бути сама собою таке ж саме як я. При чому виконуючи і не порушуючи нормальні і природні права і обовязки суспільного співжиття.
Що до хустки. Приведу приклад. Коли на уроки до моїх дітей приходить учителька в фудболці марки NIKE або adidas, або із значком принадлежності до будьякої політичної партії чи фракції, чи це не є тим самим???
Подумайте, чи варто продовжувати??? Переливати воду і топтатися на місці у цій темі.... Який абсурд?
Що до ролі прикладу вчителя, я згідний, Що приклад життя вчителя є дуже важливий!!!. Коли бачу ввічливісьть, доброзичливість, уважність, щирість, чесність пунктуальність.... вчителя, (вибачте за вислови по англійськи) "he who teaches it lives it", he who wishes to impart values to young people lives them first,
це на мене впливає і допомагає мені в моєму визховання, дозріванні, як людина, навідь якщоб вчитель належав до іншої конфесії, партії і тд... Якщо мій вчитель крім матиматики є художником модерної течії, а я просто не можу тепіти цього художницього стилю, але як вчитель він є прикрасний, головно як людина з великої букви.... у всіх аспектах... То я поважаю його і поважаю його особисті захоплення при чому не обовязковуо вони мені до вподоби і не обовязково я їх поділяю...
Ідучи по вулиці часто бачу мусульман, які не зважаючи на рух у великому місті, а живу я в столиці, коли приходить 12 година дня вони покидають і залишають все і починають заносити молитву до Бога. Біля них по тротуару проходять сотні людей інших віросповідань. Якщо слідувати ментальності нашої теми то це б теж виглядало би " ідеологічним впливом"??!! Але чомусь я і мої друзі які проходимо кожного дня біля цього місця не стали мусульманами. Навпаки. знаєте що я почув в собі і подумав? Я подумав, ось бачиш, які вірні своїм обовязкам віри і перед Богом, а я що називаю себе християнином, чи я теж пунктуально приступаю до молитовного діалогуіз моїм Створителем або як часто . Цей приклад їхньої вірності підбадьорив мене до вірності. Яким це є впливом???
З повагою і вдячністю
Андрій:sing:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3    5  ..  9

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 866
Реклама: