Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Вікові обмеження на вчителів та викладачів. Законопроект від нової ...
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2015 у 21:37
Вікові обмеження на вчителів та викладачів. Законопроект від нової влади


Представники більшості (БПП і ФЗ) внесли в ВРУ проект закону №2026а

Якщо коротко, то це закон, що вносить зміни до інших законів. А зміст простий - викладач чи вчитель не може бути старшим 65 років. Виняток - професори. Для них віковий ценз - 70 років.


Скажу від себе. Я проти і вважаю це маразмом. Накладати вікові обмеження треба не на професії (при тому абсолютно цивільні), а види діяльності.
Напевно, викладачу-енергетику в віці понад 65 не варто давати керівництво виробничою практикою. Аналогічно мабуть і хірургу варто колись обмежити доступ до тіла пацієнта. Бо це ризики для життя. Усе інше - совковий маразм! Я знаю особисто професорів які в віці поза 75 просто запалюють студентів своєю енергією. І я знаю 30-літніх некомпетентних і нецікавих.. Але навіть не те суттєво. А суттєво, що наша держава так і не зійшла з рейок нагляду і патерналізму. Це справа працедавця - кого брати на роботу, у якому віці!

І не треба зараз казати, що в даному випадку працедавцем є держава. У законопроекті немає поділу між державними (бюджетними) навчальними закладами і приватними.

P.S. Зразу скажу, що моя позиція зовсім не має особистого підгрунтя. Я молодий професор і до контрольної дати мені ще тягнути лямку майже тридцять років (дай Бог дожити!). А що там буде і як - думаю, що все буде трохи інакше.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Alex Taraban
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 13-6-2015
Нема на форумі


[*] написано 15-6-2015 у 12:32


Ну тоді вже варто би було законопроект створити схожий за змістом і для депутатів. Замість думати про перевірку якості викладання та її покращення, обирають самий тупий і недієвий шлях - сіяти за віковим цензом.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-6-2015 у 17:39


Цитата:
Ну тоді вже варто би було законопроект створити схожий за змістом і для депутатів.

До речі, так!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 16-6-2015 у 10:12


Середній вік викладацького складу доходить до 50 років. З такими підходами до освіти і такими обмеженнями скоро викладачів взагалі не залишиться.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Alex Taraban
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 13-6-2015
Нема на форумі


[*] написано 16-6-2015 у 16:05


Здається, це навесні збиралися переводити викладачів пенсійного віку з наукової пенсії на звичайну і тоді почалися масові заяви на звільнення і невдоволення. Потім же то наче не посміли втілити. Я би хотів бачити, у що перетвориться освіта. Вибачте, але зараз, грубо кажучи, на 10 аспірантів лише 1-2 дійсно мають здібності ібажання до професійного викладання чи науки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9741
Реклама: