Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Зустріч Папи з Патріархом РПЦ
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-2-2016 у 13:38
Зустріч Папи з Патріархом РПЦ


У Гавані відбулася зустріч Папи з Кирилом. Підписаний документ, який наповнений доволі конкретними фразами і торкається безпосередньо українців.
Сам факт зустрічі та підписання документів майже всі як в Україні так і в Росії трактують як "зраду".
Моя думка - росіяни на це мають підстави. Ми - ні.
Ну по перше, той самий Кирило - їхній "національний" патріарх. Вони можуть до нього застосовувати таку оцінку. Папа українцями як етносу чи нації "нічого не винен", ми для нього нічим не ближчі чим інші народи. І це правильно, з цим треба жити. Або ми визнаємо Вселенський характер церкви і змиряємося зі своїм місцем в ній, або будуємо нашу суто національну і викреслюємо з уваги думки інших церков. Якось так. А в Папи зараз проблем світового масштабу вистачає, він прагне оновити усю католицьку церкву і змінити світові культурні тенденції.
Є ще варіант, що нам в мирському житті все одно, що в духовному і навпаки. Але цей варіант нам недоступний на цьому етапі історії.

По друге. Ми надто оптимістично дивилися на ситуацію. Питання, які нам здавалося, що вони вирішені, ще актуальні. Я про відновлення УГКЦ і подібні до цього. Керівники церков можна сказати, що легімітизували процеси, які відбувалися на ЗУ 25 років тому. І це важливо.

Заяви щодо статусів УКЦ та УАПЦ є очевидними. Ніхто з преставників "легітимних" церков не зацікавлений у визнанні такого шляху самоствердження національних церков. З тим треба жити, і кожному віруючому робити свій вибір, з ким він і як правильно. Зрештою саме свобода вибору - це найбільший дар людини, яким вона має свідомо користати.

Заява щодо Донбасу в більшій мірі неприємна для росіян, вона формально обмежує активність місцевих попів. Але звісно, що "всім до лампади".

На загал, можна сказати, що росіяни штучно роздувають важливість зустрічі, а Папі все одно. Росіяни маніпулюючи текстами і інтонаціями ставлять зустріч на рівень "саміту", коли зустрічаються вищі керівники. Немов би саме Кирило представляє усе православ'я. Насправді, це ж не зустріч Папи з Вселенським патріархом, а лише з однією з гілок. А росіяни зараз будуть використовувати усі інформаційні канали для формування образу, що саме Кирило є світовим лідером православ'я. Тим більше, що скоро у Греції буде вселенський православний Собор, і це буде обігруватися. Залишається надіятися, що знайдуться авторитети і сили, які зможуть "поставити" РПЦ на місце.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-2-2016 у 22:27


Святославу результат зустрічі не сподобався, і це природно. Його думка є тут
http://ipress.ua/articles/glava_ugkts_koly_vatykan_i_moskva_pidpysu...

Але на жаль, УГКЦ треба було бути готовою до всяких сценаріїв розвитку подій. Зрештою, нічого катастрофічного не прозвучало, а з другого боку - світ справді стомився від України. Ми не можемо вважати, що всі навколо живуть лише тим, як вирішити наші проблеми.


А росіяни в жонглюванні свідомістю досягли вершин. Чого варта фраза

Цитата:
Встреча между патриархом Московским и главой Римско-католической церкви стала первой в истории после Великого раскола, произошедшего в 1054 году.

http://lenta.ru/news/2016/02/14/uniat/
Фраза побудована таким чином, що на підсвідомому рівні або ж просто непідготовленому читачу відкладає в голові факт, що розкол відбувся між римсько-католицькою і московською церквою. Ну і що сам Московський патріархат існував тоді, коли ще Москви в планах не було.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 16-2-2016 у 11:16


Ну дійсно, жили собі вольготненько, бабло з ботоксним пиляли, а тут якась Україна поперек дороги стала. Чи що означає "втомились від України"?
Чому саме від України, а не від бензоколонки, яка і є причиною? Це все рівно, коли в сусідній квартирі над кимось намагаються вчинити насильство, сказати: "ох, як я втомився слухати ці крики".




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-2-2016 у 23:30


Та я не кажу, що вони праві. Швидше я кажу про те, що в даній історії Католицька церква має масу глобальних завдань серед яких Україна для них не головна. Чому не головна? Можливо і наше керівництво УГКЦ не допрацювало, хоча важко щось сказати.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-2-2016 у 00:25


Папа дав коментар щодо меморандуму. Знову жодної політичної підтримки Україна не дочекалася.
Я думаю, що це є важливим моментом для розуміння того, що Церква є все-таки духовним а не політичним інститутом. І Папа бореться за втілення цього в життя.
Те, що РПЦ мало десь таке бачення, його мало хвилює. Його боротьба і діяльність на інших рівнях. Зрештою в кожного своя персональна дорога до пекла.

А нам треба просто менше звертатися до релігійних символів і дискурсів у вирішенні національних і державних питань. Це лише нас зміцнить і як державу і як християнський народ.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соня Матвеева
Новак
*



Повідомлень: 10
Зареєстрований: 21-6-2016
Нема на форумі


[*] написано 27-6-2016 у 13:08


взагалі ця зустріч доволі дивна, нам напевно не все розказали
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9843
Реклама: