Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: В Україні можуть почати вирубати ліси
AnatoliyProcenko
Новак
*Повідомлень: 1
Зареєстрований: 27-3-2016
Нема на форумі


sad.gif написано 28-3-2016 у 17:19
В Україні можуть почати вирубати ліси


«Реформи» української промисловості, що призвели до суттєвого зниження рівня ВВП за останні два роки, зараз можуть торкнутися українських лісів.

Розробка нових стандартів лісокористування може призвести до нещадної комерційної вирубки і так невеликих об’ємів українських лісів. Створена робоча група яка буде займатися розробкою сертифікації лісокористування. Це значить, що тепер некомерційні організації на кшталт WWF будуть вирішувати не тільки питання щодо того які саме компанії отримають сертифікат на вирубку деревини. Але ще й де, коли і скільки лісовини ці підприємства будуть вирубати.

15 грудня 2015 року відбулося перше засідання робочої групи яка займатиметься розробкою національних стандартів лісокористування для України та буде оцінювати ризики вирубки контрольованої деревини. Засідання робочої групи відбувалося під проводом громадянина України директора державного представництва Лісової наглядової Ради (Forest Stewardship Council, FSC) Кравця П.В. та громадянина Сполучених Штатів Америки Браяна Мілаковскі, який до середини 2015 року мешкав у Росії, де займався керуванням лісовою програмою у рамках НКО WWF на регіональному рівні. Засідання відбулося за активною участю представників Держлісагентства, керівництва лісової промисловості України.

На засіданні сторони зайнялися спільною розробкою національного сертифікату, що дозволить некомерційним природоохоронним фондам пильно слідкувати та контролювати вирубку лісів на территорії України.

Подібні зміни в лісокористуванні, та активні дії некомерційних організацій, які начебто займаються захистом екології, насправді можуть призвести до того, що контроль держави над деревообробною промисловістю може повністю перейти під контроль НКО подібних WWF, які в свою чергу будуть вирішувати які саме компанії отримають новий сертифікат. І хоча на перший погляд може здатися, що всі деревообробні підприємства матимуть рівні умови, але на практиці все може бути інакше. Адже «лісоохоронні» некомерційні організації будуть вирішувати де саме буде вирубатися ліс, в яких об’ємах. Такі дії можуть призвести до того, що бездумна експлуатація українських лісових угідь може досить швидко залишити Україну без взагалі.

Lis.jpg - 95kB
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9030
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-4-2016 у 15:47


Я думаю, що однією з найбільших загроз для лісів стає масове використання дров у опаленні будинків. Усі вирішили, що дрова це дешево у порівнянні з газом, масово переходять на твердотопливні котли.
Насправді лісів не є багато, і таке навантаження для них може виявитися надмірним
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****Повідомлень: 811
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 26-4-2016 у 18:01


Люди, та не трусіться ви вже так над тими лісами! Деревина - відновлювальний ресурс, правило дуже просте: зрубав дерево - посади нове. У нас, в Шварцвальді (а то такі собі німецькі Карпати) купа лісопилок. Опалення - виключно відходами лісопильного процесу. Будівництво - виключно з дерев*яних конструкцій (років з вісім тому з подивом розглядав дванадцятиметрову заводську ферму покриття, що була зклеєна... з дошок).
Мало того. Багато лісових ділянок у приватному володінні. Ділянки вимірюються десятками гектарів. І вже по півтора сторіччя (деякі, більшість по декілька десятиріч) отримують прибуток з рубки (і посадки) лісу.
Сонечко світить, дощик йде, ліс росте.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9030
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-8-2018 у 17:20


Головне забезпечити відновлювальність. Учора розмовляв з чоловіком, що має стосунок до лісництва.
Каже, що лісники стурбовані тим, що дерева без вирубки деградують, сохнуть, заводиться грибок.
Тема випливла з тої ситуації, що є сьогодні навколо ветованого Президентом закону про заборону вирубки лісів.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9861
Реклама: