Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Обговорення електронних декларацій
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-10-2016 у 16:10
Обговорення електронних декларацій


Насправді наш люд мене дивує.
Весь Фейсбук переповнений обуренням усіх, кого тільки можна. Від аутсайдерів у політиці до дрібних медіа-постатей, типу телеведучих автошоу.
І у всіх такааа лексика "Тварі", "Негідники", "Кровопивці". Та люди, перестаньте себе виставляти блазнями, а інших - дурнями.
Що, до сьогоднішнього дня ніхто ні про що не здогадувався? Що, ніхто не знає і без е-декларування, на яких машинах їздять ті, хто біля корита? Де вони живуть і як відпочивають? Яка різниця, чи задекларований чи ні Ранже Ровер свіжо вибраного депутата, який я бачу принаймні раз на місяць в місці? Що, якщо знайдеться спосіб обійти декларування, ми не здогадуватимемося, що діється щось не те?
Чому в античній Греції корупції не існувало, невже е-декларування допомагало? Смішні люди...

А найстрашніше попереду. Ще більше підніметься планка терпимості.
За Союзу кожен при владі не міг собі дозволити світитися з чимось надто дорогим. В Україні світитися вже не проблема, але можна було сказати "це не моє, дали покататися". А тепер наступить новий період: "так, це моє, я з цим не криюся, а ви всі бидло і нічого мені не зробите".




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 31-10-2016 у 10:21


На жаль, все ще значний відсоток людей становлять собрю покірну пост-радянську масу, яка звикла обурюватись на кухні. Для чималої кількості людей наявність негідників у владі є оправданням для себе. Ще поосто страшна, на мій погляд, маса тих, хто особисто задіяний в корупційних схемах - ці, щоб їм дозволяли красти тисячами, завжди виберуть тих, хто краде мільонами.
Країну ще насправді дуже довго очищати. Повинні запрацювати поліція, прокуратура, сбу, суди. Які складаються з цих усіх вищенаведених верств населення. Тому часу на це піде чимало. Але кроки робити треба.

Хороша стаття Валерія Пекаря - Сімнадцять тез про е-декларування: https://site.ua/valerii.pekar/5310-simnadtsyat-tez-pro-elektronne-de...




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Петро Гончар
Дійсний член
***



Повідомлень: 168
Зареєстрований: 29-1-2014
Місто: Львів
Нема на форумі


[*] написано 31-10-2016 у 15:13


Наш люд і не буде ані обурюватися, ані ратувати за справедливість... Те, що він деколи піднімається і силкується повити, поскулити у світ, то це так він висловлює своє почуття... ні, не справедливості, а заздрості. У більшості випадків більшість наших людей хотіла б бути на місці оцих "багачів": мати рахунки в банках, володіти автомашиною, а то й декількома, відпочивати на морях-океанах, їздити по світі, мандрувати, їздити-літати в Європу та у світ на футбольні матчі чи інші такі події та шоу. Одне слово, робити все те, що роблять люди в цивілізованих країнах.
На мою думку, виставлення на загальний показ своїх рахунків, доходів та видатків чинної влади в державі Україна - це радше так американці дотиснули українську владу в їхній (США) боротьбі з Кремлем, чи радше з чинною владою в Кремлі. Адже це все можуть бачити звичайні росіяни, навіть "ватніки", і можуть навіть подумати (боже, уявіть собі, тільки подумати!), а що, коли б російська влада могла так само зробити, як та проклята "кієвская хунта"! Кієвская хунта... Але яка вона "хунта", коли так робить, виставляє на показ свої гроші, свої статки, щоб усі бачили Так, вони загребли багато, скільки могли, пограбували український народ, але... тепер їм вистачило духу признатися в тому. Може, в недалекому майбутньому вони стануть працювати на Державу... Оце, мабуть, і є справжня демократія. А що ж тоді є у нас, у Росії? І пішло і поїхало, "сброд и шатание" і "брожение умов" в матушкє-Рассєї...
А щодо наших людей, то що ви хотіли, коли люди 70 років не мали права володіти приватною власністю: після краху комуністичної системи одні, як мають можливість, гребуть під себе все, що можуть загребсти, а ініші, що не мають такої можливості, тим першим заздрять. От і вся арифметика.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 2-11-2016 у 11:02


Відчуваю сильний брак вільного часу.
Але не можу стриматись, щоб не загострити увагу на деяких моментах. А саме.
Українці і патріоти.
Хто?
Бажання розбагатіти не має національного признаку. Це не українці особливі такі, що все "гребуть під себе", серед усіх націй є люди, для яких матеріальне багатство є основою світогляду.
Проте, можна умовно виділити два типи таких людей: хапуги і бізнесмени, а серед останніх патріоти і не патріоти.
Хапуга, той, що гребе собі під матрац - подивіться, скільки таких серед наших декларантів. Це бездарні нікчеми. Вони тримають активи в готівці, тому що а) не вміють організувати бізнес, ні тут, ні за кордоном, б) бояться народу, серед якого живуть, тому готові в будь-який момент гроші у валізу і тікати, ми бачили це під час Майдану.
Хапуга - це ворог народу.
Бізнесмен і не патріот - нажиті незаконним шляхом гроші тут він вкладає в розвиток власного бізнесу в іншій, більш благополучній державі. Тобто, за рахунок нашого народу розвивається економіка іншої країни. Часто буває, що бізнесменом така особа є умовним, бо без постійного надходження коштів звідси бізнес на чужині є неконкурентноздатним.
Бізнесмен не патріот - це ворог народу.
Бізнесмен і патріот - той, хто гребе під себе, але нагреблене (який цікавий термін вийшов) вкладає в побудову власного бізнесу тут, у власній державі.
Ні, збагачуватись за рахунок корупції недобре. Але є різниця, виграти тендер, щоб привласнити більшу частину грошей, а на те, що залишилось, створити видимість виконання роботи, чи збагатитись за рахунок прибутку від діяльності фірми, яка виграла тендер, не дуже чесно, так, але повноцінно виконала замовлення. Думаю, тут зараз проходить межа, на яку потрібно орієнтуватись.
Дуже хотілось би, щоб була зроблена оцінка усіх заможних декларантів саме за таким принципом. Щоб відсіяти зерно від полови. Може, не дуже якісне зерно, але от тут уже можна сказати, що маємо таке, яке маємо, над кращим будемо працювати потім. Але зараз дуже потрібно відсіяти справжніх наших ворогів, хто гребе під матрац, і в розвиток чужої економіки. Це відверті паразити.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2016 у 15:19


Росте, дуже схожа за думками стаття http://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/58186e51b67a8/ Єдине, що вона складною мовою написана, а ти по-людськи написав :)



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-1-2017 у 23:24


Стаття про розширення кола декларантів
http://zik.ua/news/2017/01/01/rektory_vuziv_dyrektory_shkil_teper_p...
Цитата
Цитата:
З 1 січня поточного року обов’язково свої доходи будуть публікувати директори шкіл і ректори вузів.
Відповідна ініціатива була запропонована Національним агентством з питань запобігання корупції (НАПК) Читайте більше тут:


Далі інфографіка, де намальовано темно-синім по світло-зеленому "завідувачі кафедр, лабораторій"

Завідувач кафедри і ректор - це трохи різні посади різних рівнів. У нас на одного ректора може бути і сто завідувачів кафедр і двісті завідувачів лабораторій (до речі в ВНЗ завлаб це ... ну я навіть не знаю, це просто смішно). От я з тої статті (а я завідувач кафедри) який висновок маю зробити? Треба декларуватися чи ні?
І ще одне. Де електронний кабінет платника податків? Для мене заповнити цю декларацію, якщо я матиму повну картину по доходах, не є проблема (якщо система не дуже глючна і крива). Але є проблема в доходах. Поясню. В освіті є особливість (не знаю як на держслужбі) - людина певного рівня кваліфікації (відомий доцент, доктор наук або професор) протягом року може отримувати кілька одноразових платежів від різних ВНЗ за науково-освітні послуги. Це: опонування дисертацій, участь в ДЕКу, рецензування дипломних робіт, гонорари за статті (це рідко), участь в комісіях з акредитації та ліцензування та інші подібні штуки. Кожен з таких платежів хоч і не символічний, проте рідко перевищує 1000 грн. Крім того суми (як це заведено в бюджетній сфері) чудернацькі, з точністю до копійки, щось типу 563 грн 27 коп. Платять їх також в різні способи, хто на картку, хто в касі, нормально довідки на руки не дають. Це "чисті" гроші, з них заплачено податки, проблем нема. Крім одної - важко зібрати ті копійки в одну купу. Тобто, щоби сформулювати декларацію по частині яка становить від сили 200 (двісті!) доларів, мені потрібно якимось чином поставити на вуха бухгалтерії 5-6 ВНЗ по всій Україні, від Маріуполя до Тернополя щодо тих грошей.
Хочеться вірити, що система сама знаходить їх через базу податкової, але враховуючи як вона робилася, сильно сумніваюся.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 9-1-2017 у 08:24


Але ж :
... директорів ... виключили з переліку осіб зобовязаних подавати е-декларації.
А якщо точніше то це стосується посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, охорони здоров’я (крім керівників закладів охорони здоров'я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня), освіти (крім керівників вищих навчальних закладів та їх заступників), науки (крім президента Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, інших членів Президії Національної академії наук України та Президій національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами Національної академії наук України та національних галузевих академії наук відповідно, керівників науково-дослідних інститутів та інших наукових установ), культури, мистецтв, відновлення та збереження національної пам’яті, фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання.
(с) Danilov Valeriy

Там же в лінку попередньому .

То мо' й не так аж є...
Пробий ще, Андрію.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-1-2017 у 23:18


Щось в якомусь блозі сьогодні зустрів розпачливий зойк на тему, що вся-вся корупція в Україні породжена директорами шкіл, і що не допустити електронне декларування директорами шкіл - це якась вирішальна битва корупції проти суспільства. І що мене там вразило, що хрен з ними, з депутатами, вони все-одно уникнуть відповідальності. Але директорів шкіл би всіх-всіх пересадили.
Якщо говорити серйозно, електронне декларування в нинішній формі закриває майже всі проблеми боротьби з корупцією в масштабі держави. Ми маємо 200 тисяч декларацій. Насправді цього забагато! Це вже розсіює фокус. Достатньо було би в десять раз менше (а може і в 200). Але їх пропрацювати, вивернути, дослідити....
Наша українська натура така, що великим зручно збільшення об'єму декларування. Кожен буде длубатися в тому, чи могло хватити зарплати колезі на новий Ланос і звідки в держслужбовця гроші на квартиру в 70 кв.м. (я реально вже таке бачив у ФБ!). А за тим усім - ті у кого мільярди, просто ще раз їх легалізують. А це проблема. Ну я вже про це вище був написав.
Ще один момент. Якщо це вже входить в обов'язки людей певних посад, то нехай під заповнення декларації дають один умовно вихідний день. Бо роботи там тьма, не факт, що для хватить.

Ну і все таки, як людина, що трохи в темі ІТ, баз даних і тп, я не можу зрозуміти, навіщо взагалі потрібне електронне декларування (тобто внесення інформації суб'єктом, а не автоматичне публікування) власності на нерухомості, авто , які вже давно би мали бути в комп'ютерних базах даних.
Наскільки я розумію (з жахом), насправді дуже значна частина нерухомості на сьогодні не є в належному комп'ютерному реєстрі. Принаймні, коли ми зібралися робити в домі товариство співласників будинку, виявилося, що можливості сформувати єдиний реєстр немає. даних по багатьох квартирах взяти немає де. Довелося кожному нести папери на власність. А паперові документи на сьогодні це просто папірці (при сучасному стані друкарської справи, як казав О.Бендер).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9906
Реклама: