Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Біткоїни, булька чи ні
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-9-2017 у 14:39
Біткоїни, булька чи ні

Я бачу дуже багато суспільного позитиву навколо біткоїнів. Особливо у нас. Їхній успіх чомусь прирівнюється до чергової "перемоги" і настання нової ери.
Щодо технічних аспектів і реального фінансового бакграунду не висловлююся. Але психологічна атмосфера в суспільстві навкого цієї штуки якась нездорова. Здається, щось схоже було в кінці 80-х, можливо хтось пам'ятає такі ігрові фінансові піраміди (ще до МММ, ще за СРСР). Якийсь такий самий кураж, історії успіху, що передаються з вуст в уста і тп.

Чи це тільки в мене таке передчуття, що ситуація ненормальна?

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор

Фотографія користувача

Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 3-9-2017 у 16:50

Хіпстери, схоже, добиваються свого :)

З одного боку, валюта, яка не контролюється жодною державою, цікава багатьом.
З другого боку... Не знаю, можливо це і є прихід нової генерації людей. Ми ще аналогові, щось віртуальне ми все рівно вважаємо ефемерним, умовно існуючим. А для нового покоління більша частина свідомості, здається, уже живе у віртуальному. А там біткойн цілком реальний.
Заплутано, коротше.

Рост
http://www.rost.lviv.ua

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 4-9-2017 у 20:26

Я, як не стараюся, не можу побачити в чому реальність біткоїна. Саме біткоїна. У чому його принципова відмінність від якогось умовного "трешкоїна", який нічим крім вдалішого піару не відрізняється.
Я тому про ті ігри і згадав. Хто пам'ятає, тоді в 89 році люди серйозно вибирали між ними, які кращі, в які вкладати гроші і які матимуть ціну.
Побачимо звісно. Але якщо біткоїн розчиниться як ранковий туман, шкода лише буде тої електроенергії, що пішла на обігрів нашої планети :)

Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 5-9-2017 у 18:17

Після появи цієї теми на Форумі курс біткоїна впав на 20% :)

http://biz.nv.ua/finance/kriptoobval-kursy-bitcoin-i-ethereum-rezko...

Цитата:
В ночь с 4 на 5 сентября стоимость биткоина опустилась до $4037 за монету. Таким образом, курс криптовалюты обвалился почти на 20% со своего нового рекорда в $5012, которого он достиг в субботу, 2 сентября.

Рост
Модератор

Фотографія користувача

Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-9-2017 у 09:47

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Після появи цієї теми на Форумі курс біткоїна впав на 20% :)

Андрію, що ти робиш, пипини! Ще пару таких тем, і ти завалиш біткойн! :D

Рост
http://www.rost.lviv.ua

Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 17-9-2017 у 20:40

На цей раз я мовчав, він сам :)

Цікаво, що у випадку з біткоїном ми маємо абсолютне протиріччя між міфом та реальністю в питанні приватності.
Не дуже обізнані журналісти і обивателі накручують хвилю щодо повної анонімності чи приватності біткоїна. Насправді, це сама публічна схема зі всіх теоретично можливих. Про кожну операцію з "грошима" знають усі абсолютно. Притому не тільки про актуальну, але й про усі минулі та знатимуть про всі майбутні.
Якщо вам хтось знайомий скинув гроші на рахунок чи ви комусь (ну там старшим батькам чи дітям допомогли) - ніхто не знає, що потім з тими грошима відбудеться (крім банку). Ну банк знає, тут нічого не зробиш.
У випадку біткоїна: якщо хтось провів з вами найменшу фінансову операцію, він знатиме все (!), що ви робили з біткоїнами, і що робитимете надалі! Усі ваші прибутки і витрати назавжди будуть відомі йому!

Пропозиція заводити кожен раз новий гаманець - анекдотична. Адже цей гаманець ви мусите поповнити зі свого, чим його засвітите. Робити довжелезні транзакції за участю казна-кого нормальна людина не буде. Та й гратися з постійним відкриванням гаманців не буде. Це як відкривати новий рахунок для кожного переводу грошей чи купляти нову сімку для кожного дзвінка.

Ще одна відмінність між міфом і реальністю біткоїна - це незалежність від державних апаратів. Як виявилося, Китаю не так складно завалити біткоїн. На практиці (особливо враховуючи питання приватності) завалити його може будь-хто з великих глобальних гравців.

Юрій Марків
Академік

Фотографія користувача

Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 26-9-2017 у 15:10

Тиць: Світовий прецедент - в Україні вперше продали квартиру за криптовалюту
Щоправда, йдеться про іншу криптовалюту - Etherеum.
Уявити собі, скільки би папірців треба було для проведення міжнародної угоди через банк..
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 26-9-2017 у 19:40

А вона (угода) легальна?
Якщо так, то де ділися "папірці"? Власність все рівно потрібно оформити і відповідні нотаріальні документи та записи.

До речі, якщо вже говорити про блокчейн як технологію, то в обліку нерухомості вона значно логічніше виглядає, ніж як замінник грошей.

Юрій Марків
Академік

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 26-9-2017 у 20:06

Власність на житло - так, я про банківські документи, які дозволяють провести міжнародний платіж SWIFT, купа їх. Нотаріусу байдуже, яким саме чином було здійснено платіж. Точніше, вище певної межі не повинні бути розрахунки в готівці, однак цього не перевіряють, принаймні наразі.

СЕТАМ вперше в світі провів електронний аукціон з використанням технології BlockChain - тиць

Грубо кажучи, з того що я розумію, усі криптовалюти - це записи в базі даних типу блокчейн, поверх яких будуються платіжні чи будь-які інші системи. Довіряти їм, чи ні - справа кожного. Курс може змінюватися, так - причому різко. А от дивлячись на перелік країн, котрі саме забороняють bitcoin, можна сказати що це явні аутсайдери в цілому - тиць (Болівія, Еквадор, Киргизстан, Бангладеш)
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 27-9-2017 у 13:34

Фактично, в даному випадку "ефір" просто був способом переведення коштів (притому я сумніваюся, що самим зручним з можливих). Щодо цифрового контракту - тут пікантна ситуація. Його хтось мав би "закрити", і я сумніваюся, що це нотаріус (навіщо йому той клопіт? Хіба за окремі гроші). Значить закривав покупець. А тут вже є варіанти. Закривав він після оформлення документів нотаріуса (так писало в Інтернеті). А якби він відмовився? Гроші ("ефір") повернулися би до нього, а квартира по документах стала би його. Можливо через суд і можна було би повернути продавцю, але історія в неї вже би була підіпсута. А таку квартиру легко і дорого не продаси...
По факту ми в даному випадку мали не один а два контракти з оформленням (державний український, і цифровий "ефірний"), які неможливо повноцінно зв'язати в єдину транзакцію. Так чи інакше є додаткові ризики розбіжностей і клопіт по оформленню.

Ну і ще є версія, що гроші ("ефір") в покупця дуже брудні, тому він і не користався банківськими послугами. А тепер ці гроші з відповідною нехорошою історією будуть в колишнього власника квартири, що теж "не фонтан".

Юрій Марків
Академік

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 27-9-2017 у 18:29

Що тільки не відбувається в "звичному" нам світі, ось наприклад, ні сіло ні впало - реєструють власність на чужу людину, і потім доказуй що не верблюд тиць

Нам ще поки не оприлюднили деталі, як саме було організовано передачу коштів та майна, відповідно. Та пише, що займалися юридичні фірми Юскутум і Velton/Zegelman, вони мабуть продумали деталі. Особливо через оте закінчення "...man", думаю там дуже мудрі люди.

І чомусь саме від покоління залежить, як сприймається в цілому введення криптовалюти в повсякденне життя.. Мої старші родичі і про сплату комунальних онлайн казали "ти шо, не знаєш в якій державі живеш, дай спокій", ну але поки що вже котрий рік "політ нормальний".. Так само про віддалену роботу - "та шо ти, в офісі якось надійніше", та вже ось пройшов рік як "політ дуже нормальний"..

Я з приходом блокчейну в повсякденне життя очікую зменшення ентропії. Побачимо..
Андрій Пелещишин
Адміністратор

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 28-9-2017 у 12:20

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Марків  
...
Та пише, що займалися юридичні фірми Юскутум і Velton/Zegelman, вони мабуть продумали деталі. Особливо через оте закінчення "...man", думаю там дуже мудрі люди.

Ну Lehman також на "...man" закінчувалося ;)

Юрій Марків
Академік

Фотографія користувача

Нема на форумі

[*] написано 28-11-2017 у 22:14

4 роки тому хтось опублікував (тиць) допис на популярному форумі reddit, наче від імені мандрівника в часі. Застерігав людство про загрози від цієї криптовалюти. Посміялися і забули. Зараз, коли справдився його прогноз (10000$ за біткоїн у 2017 році), почали уважно читати знову. Історія в тому дописі цікава, автору варто писати наукову фантастику. Далі побачимо...

Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006

Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність

Реклама: