Форум Рідного Міста

Прописування дитини - маразм повинен жити?

Андрій Пелещишин - 20-4-2005 у 11:14

Почав процедуру прописування (чи то як воно тепер - реєстрації!) свого річного сина.

Чесно кажучи, сподівався що після формального скасування поняття "прописка" дещо змінилося на краще або хоча би спростилося. Але, на жаль, я помилився.
Черговий похід в ЖЕК закінчився фіаско :(

Паралельно виявилося маса цікавих моментів, серед яких
- до візування заяви про реєстрацію мають відношення купа людей, яким би не мало бути діла до того. Зокрема бухгалтер ЖЕКу та майстер. Це породжує паскудну ситуацію з виловлюванням цих людей, адже вони (особливо майстер, який ходить по будинках) не узгоджують своє перебування в ЖЕК з паспортисткою. Нормальної поради як знайти того майстра, так ніхто і не дав. Крім того, з майстром взагалі цікаво. Він, виявляється, має написати акт, що дитина проживає зі мною в квартирі! Цікаво, звідки він про це має знати? Чи майстри уже паралельно і дільничими міліціонерами працюють? ..

- як не дивно, у випадку якщо дитина прописується до батька, а не до матері (якщо в батьків різна прописка), довідок і паперів потрібно вдвічі більше :(

Пишучи допис, спіймав себе на тому, що постійно пишу "прописка", а не "реєстрація". Мабуть не випадково. Так виглядає що всі законодавчі і судові рішення з приводу ліквідації прописки "пішли в пісок", а вся система залишилася совковою. Більше того, в наслідок розпаралелення служб та зниження порядку (зокрема внаслідок бажання служб паралельно вирішувати свої проблеми, такі як контроль за сплатою квартплати) і пониження квалівікації працівників система стала ще більш незручна і маразматична :( :(

Анастасія Кулакова - 20-4-2005 у 11:23

Трохи не до теми, але про реєстрацію. Виникла необхідність зареєструвати мого чоловіка у квартиру, що оформлена на мене. Пощастило! Прийшла до ЖЕКу зі своїм та його паспортами та договором купівлі, написала заяву, залишила свій і чоловіка паспорти та квитанцію про сплату держмита і через 4 дні все забрала. Навіть не знадобилось чоловкові приходити. Цікаво, це мені таке везіння випало, чи просто в нашому ЖЕКу притиримуються нормативних актів і саме так повинна відбуватися процедура реєстрації?

Користувач Олесь - 20-4-2005 у 16:55

Андрію:

:) Не хочу страшити, але це ще не все. Рано чи пізно зіткнетеся з тим, що на дитинку (навіть річну) котрась з контор захоче ідентифікаційний код. Раджу його в податковій завчасу зробити.

Ігор+ - 20-4-2005 у 18:20

Чим реєстрація відрізняється від прописки і навіщо чоловіка чи когось іншого реєструвати по якомусь місцю проживання?

Користувач Олесь - 20-4-2005 у 18:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор+
Чим реєстрація відрізняється від прописки і навіщо чоловіка чи когось іншого реєструвати по якомусь місцю проживання?


Особливо нічим, хіба може тим, що за порушення прописки (паспортного режиму) колись стаття була, а тепер нема. За Союзу правоохоронці могли присунути в помешкання (здебільшого рано вранці або пізно ввечір) і перевірити паспорти в присутніх а також поцікавитися на рахунок тих, хто прописаний, але не був присутній.

Але тепер цього нема, і люди вільні жити, де захочуть :baddevil:

Проте, якщо зовсім скасувати систему прописки-реєстрації, рухне вся система (яка, по суті, лишилася радянською) і основана на прив'язці громадянина до всіх державних закладів за місцем прописки, починаючи поліклінікою, і закінчуючи тою ж міліцією, ДАІ, податковою і т.п. Тому основна відмінність - вас не посадять до цюпи за проживання не за місцем реєстрації, а також ви теоретично не мусите мати тої реєстрації, хоча, якщо ви її не маєте, то матимете проблеми при зверненні до державних установ (футболитимуть).

Ігор+ - 20-4-2005 у 18:37

Чому б не видавати пластикові мініпаспорти з місцем проживання (як права в америці) ?
В такому випадку людина змушена звертатись до органів влади по місцю проживання, навіть якщо вона знімає квартиру на довгий час і живе зовсім не в тому місці, де "зареєстрована". Зараз що, в другий кінець міста їхати, якщо знімаєш квартиру далеко від рідного ЖЕДу?

Користувач Олесь - 20-4-2005 у 18:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор+
Чому б не видавати пластикові мініпаспорти з місцем проживання (як права в америці) ?
В такому випадку людина змушена звертатись до органів влади по місцю проживання, навіть якщо вона знімає квартиру на довгий час і живе зовсім не в тому місці, де "зареєстрована". Зараз що, в другий кінець міста їхати, якщо знімаєш квартиру далеко від рідного ЖЕДу?


Ігор, мені теж з погляду людини, яка дещо відвикла від радянських і пізніших юридичних норм, це дико. Але ми ж з вами теж там жили і знаєм, що на подібні рацоналізаторські ініціативи в місцевих чиновників-держслужбовців зросте частота дихання і серцевих ударів і знайдеться сотня контраргументів. Тим більше, коли мова йде про таку "святиню" як паспорт-книжечка, яка дійсна ціле ваше життя, де адреси дописуються і знимки доліплються :) Я десь вже бачив дискусію, і в ній вправні аргументи, чому класичний пластиковий "аусвайс" не можна впроваджувати в Україні. На жаль не пам'ятаю на якому сайті то було.

Анастасія Кулакова - 21-4-2005 у 07:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор+
Чим реєстрація відрізняється від прописки і навіщо чоловіка чи когось іншого реєструвати по якомусь місцю проживання?


Навіщо реєструвати? :o А ви б спробували без реєстрації проголосувати на виборах! Цікаво, як би це у Вас вийшло? ;);) А так, для власної зручності, ми тричі ходили на одну ділянку, а не на різні, розташовані в різних кінцях міста.

rost - 21-4-2005 у 07:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Нанушка

Навіщо реєструвати? :o А ви б спробували без реєстрації проголосувати на виборах! Цікаво, як би це у Вас вийшло? ;);) А так, для власної зручності, ми тричі ходили на одну ділянку, а не на різні, розташовані в різних кінцях міста.

І дійсно цікаво. Як же це виходить голосувати на виборах без прописки у німців, французів чи у американців. Ото напевне бідаки мучаться...

Анастасія Кулакова - 21-4-2005 у 08:14

Пробачте, не дописала - "в нашій країні, за нашіх часів". Спробуйте в нашій країні без реєстрації проголосувати.;)

Тарас Гулка - 21-4-2005 у 21:15

Через бюрократію із пропискою/випискою в мене дома вже рік формально "живе" чужа людина. Приблизно рік тому я купив квартиру. Проте старий власник так і не виписався (частково алкогілик і мав все в носі).
Для того, щоб його виписати виявляється заяви нового власника мало. Треба відповідну заяву в результаті якої три рази з періодом два місяці має приходити спеціальна комісія і опитувати сусідів чи дійсно цей мужик тут не живе. Після того (тобто через 6 місяців) висновки комісії передаються в суд. Суд викликає сусідів і якщо вони підверджують свої вокази виписує того чудіка. Оце маразм :mad:

Заяву я подав, але так як сусіди в основном устарі бабульки то комісії вони двері не відкравають в результаті в мене "живе" чужа людина, доречі яка за останніми даними вже попала в буцегарню.
Стоїть питання: чому власник квартири сам не може вирішувати з ким йому жити?! :mad:

Андрій Пелещишин - 21-4-2005 у 21:56

Цитата:
результаті в мене "живе" чужа людина, доречі яка за останніми даними вже попала в буцегарню.


Оце зле! Не дай Бог чого, то і з обшуком прийти можуть :(

Користувач Олесь - 21-4-2005 у 22:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Стоїть питання: чому власник квартири сам не може вирішувати з ким йому жити?! :mad:


Ха! А в колєги було інакше - він мав одне помешкання і купив ще одне. І захотів перепропи...реєструватися в то нове. То його не хотіли з старої хати випи...реєстровувати, бо як то так, що в хаті ніхто не буде пропи...реєстрований. (Хоча як на мене, то ніщо тому не боронить, чистої води самодіяльність).

Тому власник квартири часом ще у власному домі жити не може, не те що вибирати з ким :)

Андрій Пелещишин - 3-7-2005 у 13:11

Закінчилася історія з прописуванням моєї дитини. І закінчилася майже анектодично.
По ТБ в агітці "Самопоміч" дали репортаж про маразми з прописуванням дітей (може вони там Форум читають?). І що смішно що прикладом безглуздя та волокити був саме мій ЖЕК та саме "моя" паспортистка. :)

Після цього уже за день-два усі питання було вирішено, жодних комісій жеківських майстрів щодо перевірки, чи живе син зі мною, уже ніхто не збирав, підписів сусідів - свідків спільного проживання також уже виявилося, що непотрібно.. Усе зробилося легко і швидко, навіть сама паспортистка задзвонила додому повідомити про результат.

Отак! І сумно, і смішно з того всього

Олексій Мачехін - 3-7-2005 у 21:22

Я Назара прописав за два приходи - подав документи і забрав. Якщо б сам був десь зареєстрований в іншому місці, мусив би брати довідку що дитина в іншому місці не прописана. Більше поблем не виникало.

marco - 18-9-2008 у 11:51

Взявся за прописку моєї дитини в ЖЕКу.

Наразі виплило 2 маразми:

- заяву від обидвох батьків які прописують свою дитину в свою приватизовану квартиру, начальник ЖЕКу не захотів підписувати лише за моєї присутності :mad: Тому беремо сьогодні візок і їдемо всі разом на поклін до "начальника". Як піде добре, то ще памперси в нього в кабінеті поміняємо ;)

- паспортисти серед необхідних документів видали Заяву-доручення, акт виконаних робіт і рахунок на оплату послуг Львівської філії ДП МВС "Ресурси-Документ". Що це за послуги і нащо їх оплачувати вони, ані ніхто інший в ЖЕКу пояснити не змогли, - відправили в Паспортний стіл Галицького району. Там таке питання чомусь дуже нервувало клєрків, які навідріз відмовилися щось пояснювати і рекомендували виясняти це лише в начальника, який вийде з відпустки наступного тижня.

Трохи поґуґлявши, вияснив що ДП "Ресурси-Документ" було створено як комерційна структура для прискореного оформлення загранпаспортів. Після того як почався шум навколо правомірності такої фірми, вона була закрита/призупинена наказом МВС. Сайт http://www.res-doc.org.ua ліквідовано в лютому 2008 (archive.org поміг), але офіс у Львові є :D, рахунок в банку є. Дзвонив пару раз в офіс заставав лише бухгалтерів (що і зрозуміло). Нарешті після кількох наполегливих дзвінків вдалося дістатися начальника, який поясний що це плата за "прискорення" процедури і є зовсім не обов'язковою :lol: (прискорення, як було роз'яснено, це 24 год, хоча в жеку казали, даючи цей рахуночок, що папери будуть за тиждень-два)...

Єдиний ґанж: ніхто про це не знає, точніше вдає що не знає :mad:
Отак і дурять нашого брата, а грошики з наших кишень перетворюються у кругленькі суми на чиїхось рахунках.

Прочитати про це можна тут http://www.dt.ua/2000/2675/63946/

Demyan - 18-9-2008 у 13:08

А якщо не прописувати тоді що?

Руслан Кравець - 18-9-2008 у 14:35

З юридичної точки зору реєстрація регламентується Законом України
"Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Зокрема:

"Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи

Громадянин України, а також іноземець чи особа без
громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах,
зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця
проживання зареєструвати місце проживання.

Для реєстрації особа подає:

письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву
особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно
звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути
здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення,
посвідченого в установленому порядку;

паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку,
подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до
громадянства України. Іноземець та особа без громадянства
додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;

квитанцію про сплату державного мита або документ про
звільнення від його сплати;

два примірники талона зняття з реєстрації.

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання
подання особою інших документів.

Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною
підставою для реєстрації місця проживання особи."

З побутової точки зору реєстрація дає те, що вам (1) ставлять штамп в паспорт і (2) записують в будинкову книгу.
Оскільки в дитини паспорта нема, то для неї - тільки (2).
На основі записів у будинковій книзі роблять довідку про склад сім'ї.
Я свою дитину прописував саме тоді, коли мені потрібна була така довідка.
Реєстрація виглядала так.
Дав паспортистці заяву, свій паспорт, свідоцтво дитини з двома ксерокопіями і будинкову книгу.
Через кілька днів забрав паспорт, свідоцтво і будинкову книгу.

Тому мені здається, що всякого роду маразми - це самодіяльність на місцях.


marco - 18-9-2008 у 18:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
А якщо не прописувати тоді що?


Як мінімум не дадуть довідку про склад сім'ї яка є необхідною для отримання Ющенківської допомоги на дитину :rolleyes:

marco - 18-9-2008 у 19:02

+ ще один маразм: начальник жеку після того як звірив підписи в паспортах і на заяві, і поставив штамп: "підписи вірні", сказав прошу оплатити в касу 60 коп. за послугу завірення підпису :lol:

Хтів йому на місці "за труди" 5 грн. дати, але він, гоноровий, не взяв... А яка черга в жеках до каси (тепер там ще і за воду платять) - самі знаєте :baddevil:

Андрій Пелещишин - 19-9-2008 у 13:04

Цитата:
Тому мені здається, що всякого роду маразми - це самодіяльність на місцях.

Напевно, що так.
Власне, ця тема була започаткована мною при спробі прописати першу дитину. Тоді та ситуація розвязалася несподівано просто - по ТВ (Самопоміч) пішов репортаж про цей маразм у нашому жеку (чесно кажу, не я був ініціатором репортажу, але не виключаю, що інформацію потягнули звідси). Через два дні передзвонили з жеку і попросили терміново прийти усе оформити.

Другу дитину я вже прописував за іншим місцем проживанням у іншому жеку. Зовсім інше, привітне ставлення, пакет документів був зданий особисто мною паспортистці за 5 хвилин. Прописка отрималася через 2 тижні з вибаченнями за затримку через відпускний період. І це без жодного додаткового стимулювання.

Чесно кажучи, я подумав, а може за ті роки щось змінилося. Але з Маркового допису очевидно, що таки традиції вічні, хоча і локальні

Андрій Полевський - 23-9-2008 у 21:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор+
Чому б не видавати пластикові мініпаспорти з місцем проживання (як права в америці) ?
В такому випадку людина змушена звертатись до органів влади по місцю проживання, навіть якщо вона знімає квартиру на довгий час і живе зовсім не в тому місці, де "зареєстрована". Зараз що, в другий кінець міста їхати, якщо знімаєш квартиру далеко від рідного ЖЕДу?


Ігор, мені теж з погляду людини, яка дещо відвикла від радянських і пізніших юридичних норм, це дико. Але ми ж з вами теж там жили і знаєм, що на подібні рацоналізаторські ініціативи в місцевих чиновників-держслужбовців зросте частота дихання і серцевих ударів і знайдеться сотня контраргументів. Тим більше, коли мова йде про таку "святиню" як паспорт-книжечка, яка дійсна ціле ваше життя, де адреси дописуються і знимки доліплються :) Я десь вже бачив дискусію, і в ній вправні аргументи, чому класичний пластиковий "аусвайс" не можна впроваджувати в Україні. На жаль не пам'ятаю на якому сайті то було.

На рахунок паспорту! Паспорт громадянина України той що ми маємо особливого захисту не має і поміняти фотку для шахрая-профі не проблема, а так як в нашій країні більше шахраїв ніж нормальних людей то і не вигідно їм міняти папіровий незахищений паспорт на більш захищений пластик!

Андрій Полевський - 23-9-2008 у 21:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор+
Чому б не видавати пластикові мініпаспорти з місцем проживання (як права в америці) ?
В такому випадку людина змушена звертатись до органів влади по місцю проживання, навіть якщо вона знімає квартиру на довгий час і живе зовсім не в тому місці, де "зареєстрована". Зараз що, в другий кінець міста їхати, якщо знімаєш квартиру далеко від рідного ЖЕДу?


Ігор, мені теж з погляду людини, яка дещо відвикла від радянських і пізніших юридичних норм, це дико. Але ми ж з вами теж там жили і знаєм, що на подібні рацоналізаторські ініціативи в місцевих чиновників-держслужбовців зросте частота дихання і серцевих ударів і знайдеться сотня контраргументів. Тим більше, коли мова йде про таку "святиню" як паспорт-книжечка, яка дійсна ціле ваше життя, де адреси дописуються і знимки доліплються :) Я десь вже бачив дискусію, і в ній вправні аргументи, чому класичний пластиковий "аусвайс" не можна впроваджувати в Україні. На жаль не пам'ятаю на якому сайті то було.

Соррі за дублювання. Глюкнув нет, а пост я видалити не можу.

Serg Selev - 17-10-2008 у 21:05

Цитата:

Трохи поґуґлявши, вияснив що ДП "Ресурси-Документ" було створено як комерційна структура для прискореного оформлення загранпаспортів. Після того як почався шум навколо правомірності такої фірми, вона була закрита/призупинена наказом МВС. Сайт http://www.res-doc.org.ua ліквідовано в лютому 2008 (archive.org поміг), але офіс у Львові є :D, рахунок в банку є. Дзвонив пару раз в офіс заставав лише бухгалтерів (що і зрозуміло).


Хіба їх ліквідували? Пам'ятаю в липні дзовнив їх технік по питанню закупки обладнання. Із закупкою на жаль не вийшло, бо постачати обладнання мають право тільки "свої" фірми. Але зато допомогли мені без черги здати документи на зак. паспорт. :)

Юрій Сєров - 17-10-2008 у 21:30

Не знаю як для прискореного, а для звичайного оформлення закордонного паспорту Ресурси-Документ працюють.Треба їм заплатити 25 грн. і папери на паспорт заповнюють вони.
Інша річ, що вибору платити/не платити нема.