Форум Рідного Міста

Куди покласти гроші ?

Оксана Янська - 24-5-2005 у 14:56

У Львові не менше 20-ти банків. Хто знає про їх надійність? А про умови депозитів? А про власників?
Порадьте, будь ласка, де безпечніше покласти пару гривень.

Василь Яворський - 24-5-2005 у 15:06

Все залежить від того, з якою метою Ви хочете покласти гроші на депозит. Якщо з метою їх зберігання від самого себе і звісно ж їх збільшення, то Вам потрібен депозит з виплатою відсотків в кінці терміну. Такий варіант як правило не передбачає поповнення Вами Вашого ж депозиту. Для цього можу зарекомендувати Кредит-банк, Приватбанк або Промінвест.
Якщо ж Ви хочете користуватися депозитом в банку як копілкою (щоразу його поповняючи) тоді Вам потрібен варіант з помісячною виплатою відсотків, як правило вони передбачають такі послуги. Окрім вище названих ще можу добавити Універсальний і УкрСибБанк

Оксана Янська - 24-5-2005 у 15:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
Все залежить від того, з якою метою Ви хочете покласти гроші на депозит. Якщо з метою їх зберігання від самого себе і звісно ж їх збільшення, то Вам потрібен депозит з виплатою відсотків в кінці терміну. Такий варіант як правило не передбачає поповнення Вами Вашого ж депозиту. Для цього можу зарекомендувати Кредит-банк, Приватбанк або Промінвест.
Якщо ж Ви хочете користуватися депозитом в банку як копілкою (щоразу його поповняючи) тоді Вам потрібен варіант з помісячною виплатою відсотків, як правило вони передбачають такі послуги. Окрім вище названих ще можу добавити Універсальний і УкрСибБанк


Потрібно з щомісячною виплатою....а в якому банку ті %% більші ?

Василь Яворський - 24-5-2005 у 15:47

Я особисто такий депозит маю у СибБанку (до 5000 грн 17,5% річних) не знаю чи є у Львові ще вище, можливо і є в якомусь дрібному банку або щойновідкритому. Високі депозитні ставки притаманні саме таким банкам аби залучити гроші. Крупні ж банки з солідною репутацією як правило високих ставок не дають - їм це не потрібно. А на кінцевій сумі, особливо при помісячній виплаті відсотків різниця у 0,5% чи навіть 1,5% річних особливо не сказується (1 грн на 1000 вкладу при 1,5% річних)

Рост - 24-5-2005 у 15:49

Найкраще вкладати гроші ... у власну справу. Або якийсь бізнес-проект. Це я в плані ефективності вкладення.

А в банк - ставки не дуже високі, аби хоч покривали інфляцію. Хоча якщо ті пару гривень з багатьма нулями...

Андрій Пелещишин - 24-5-2005 у 17:10

Цитата:
Це я в плані ефективності вкладення.

Вибач, але ти надміру субєктивний.

Це як рахувати ефективність. Якщо як можливість отримати грубі гроші - то піти в казіно - краще.
Якщо - як матсподівання прибутку - то можливо ти і правий, але лише для певного типу людей і за певних обставин. Деколи це безглуздо. Наприклад, якщо є прекрасна робота з дуже великими прибутками, і відповідно зарплата накопичується. Її потрібно десь вкласти, а часу на власний бізнес нема. Або другий випадок - людина важко хвора, здоровя на бізнес нема (опціонально - хисту, знань, дару, бажання) але має гроші наприклад у спадок.
Ситуацій, коли бізнес є неможливий - маса.

Олександр Чорнобиль - 25-5-2005 у 09:54

Про надійність добре знаю щодо одного з банків - Райффайзена. Не від них, не від їх клієнтів, а від німецьких експертів, з яким доводилось працювати. Вони (німці) загалом критичні до всього австрійського, але надійність Райффайзена оцінюють дуже високо. От тільки відсотки по депозитах там не дуже. :(
А загалом, мій колега, який працює в Промінвестбанку і закінчував спеціальність банківська справа 3 роки назад, вважає, що банківська система в Україні стабільна і якщо банк не пропонує 25% річних в гривнях і 15% в іноземній валюті, то він, очевидно, є надійним.

Demyan - 25-5-2005 у 10:48

Райфайзен або кредит-банк

Громов Сергій - 26-5-2005 у 08:01

Можна і до нас зайти - на площу Ринок, відсотки реальні на сайті банку

Користувач Олесь - 26-5-2005 у 13:03

Raiffeizen, Банк Львів. Якщо розходиться в надійність, то можна відкрити рахунок за кордоном, тільки треба вибрати банк з розвинутим інтернет-банкінгом, щоб ефективно розпоряджатися рахунком з дому.

Громов Сергій - 26-5-2005 у 13:11

Власне в що розходиться. Головне щоби була надія на гарантію !

Василь Яворський - 26-5-2005 у 13:47

Навіщо так складно, відсотки по депозиту нараховуються найчастіше раз на місяць, практично кожен банк може це робити на картрахунок, котрий відкривається безкоштовно. Тому критерій вибору банку особисто для мене такі:
1. Надійність
2. Зручність відвідування раз на місяць
Відсотки особливої ролі не грають, бо між 17 річних і 20 річних пари моїх сумах різниця мізерна.

Користувач Олесь - 26-5-2005 у 14:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
Власне в що розходиться. Головне щоби була надія на гарантію !


Тоді відкриваєте рахунок за кордоном - вибираєте країну і банк в ній (наприклад тут: http://www.aaadir.com/ ) - щоб був добрий інтернет-банкінг і дешевий вибір готівки з банкомату за кордоном (тобто в даному випадку в Україні) - звичайно, якщо плануєте ту готівку вибирати :) Деякі банки дають ще додаткову послугу - додатковий термінований рахунок з автоматичним мінімальним залишком на основному рахунку - встановлюєте мінімальний залишок на основному рахунку наприклад 5000 евро (тільки як приклад). Все, що вище тої суми, автоматично переходитиме на термінований рахунок. Якщо на основному рахунку сума паде під 5000, автоматично переведуться гроші з термінованого рахунку на основний. Існують і інші непогані пакети банківських послуг, треба подивитися і вибрати, що вам цікаво.

Tempika - 26-5-2005 у 15:36

...і не забувайте, що за законодавством України, громадянам заборонено
тримати гроші у закордонних банках :-))

Користувач Олесь - 26-5-2005 у 17:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...і не забувайте, що за законодавством України, громадянам заборонено
тримати гроші у закордонних банках :-))


До речі, дуже "мудрий" закон. :rolleyes: Певно якийсь спадок з радянських часів. По-перше, навіть якщо так, то як вони збираються виловлювати тих, хто ті гроші має? :lol: По-друге, існує таке поняття як анонімний рахунок. По-третє, то закон на кшталт того нового про реєстрацію веб-ресурсів - прийняли, аби прийняти.
По-четверте тут виникає колізія - наприклад якщо я живу і працюю за кордоном, то як мені гроші не тримати у закордонному банку?

rost - 27-5-2005 у 08:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Найкраще вкладати гроші ... у власну справу. Або якийсь бізнес-проект. Це я в плані ефективності вкладення.

Не треба забувати, що вклад у всякий бізнес (у власну справу в тому числі) є також і найбільш рискованим видом вкладання грошей. Бо практично любий бізнес може дуже легко згинути і то навічно. При чому ні розкручений бренд ні розмір компанії не можуть бути запорукою надійності.

Так само і ~ 15-18% в гривнях це є плата за риск при вкладі в український банк в нац валюті. В "твердих" валютах риск менший, так і відсотки суттєво менші. А якщо вклад зробити ще й в солідному банку та ще й за кордоном то і відсотки вже будуть ~ на рівні інфляції в тій країні де той солідний банк і живе.

Є ціла наука, як і куди правильно вкладати гроші (тим в кого вони є, зрозуміло) або інакше, як формувати інвестмент портфоліо. Але по перше ця наука до розряду точних не відноситься. По друге професори, які навчають інших, як вкладати гроші, як правило, самі чомусь не є успішними інвесторами. Дуже конспективно -- при виборі любої статегії вкладу грошей треба пам'ятати золоте правило -- ніколи не вкладати всі яйця в одну корзину.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...і не забувайте, що за законодавством України, громадянам заборонено
тримати гроші у закордонних банках :-))

Це не зовсім так. Громадянам України можна відкривати рахунки в закордонних банках, але для цього треба брати дозвіл в Нацбанку України. Тобто це один з яскравих прикладів закону, що, якщо і працює то виключно і тільки на корупцію. Можна також прийняти закон про те, що громадянам України за кордоном не можна користуватися туалетнтим папером зелених відтінків, без спеціального дозволу МЗС. Ефективність буде така ж сама.

vovka - 27-5-2005 у 09:47

А як же латвійський Парекс ? В ньому взагалі через інтернет до недавнього часу любим бажаючим практично анонімно можна було відкрити рахунок :) Тільки щось от американці на нього наїхали :) Так що ця заборона тільки на папері.

А гроші покласти можна також і в Надра банк. Надійний банк.

Громов Сергій - 27-5-2005 у 09:52

В нас в державі анонімні рахунки заборонені. Факт.

Дмитро Тарасов - 27-5-2005 у 11:19

Щодо надійності банків.
Якщо банк є учасником "Фонду гарантування вкладів фізичних осіб" то Фонд поверне Вам вклад розміром до 5000 грн навіть у випадку повного краху банку.
Про те, чи банк є учасником Фонду, можна взнати у банку.

Користувач Олесь - 27-5-2005 у 12:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
В нас в державі анонімні рахунки заборонені. Факт.


Я мав на увазі за кордоном. А в Україні заборонені, здається з 2000 року. До того були.

Користувач Олесь - 27-5-2005 у 12:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
А як же латвійський Парекс ? В ньому взагалі через інтернет до недавнього часу любим бажаючим практично анонімно можна було відкрити рахунок :)


Такі банки є і інші - рахунок можна відкрити через інтернет або по телефону, карту пришлють поштою. Гроші на рахунок можна посилати переказом або з деяких країн поштою, деякі банки підтримують ще інші способи вкладання грошей на рахунок. А вибирати по карті можете вже з будь-якого банкомату або платити безпосередньо картою.

Користувач Олесь - 27-5-2005 у 16:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від rost
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Найкраще вкладати гроші ... у власну справу. Або якийсь бізнес-проект. Це я в плані ефективності вкладення.

Не треба забувати, що вклад у всякий бізнес (у власну справу в тому числі) є також і найбільш рискованим видом вкладання грошей. Бо практично любий бізнес може дуже легко згинути і то навічно. При чому ні розкручений бренд ні розмір компанії не можуть бути запорукою надійності.


До речі, якщо вас цікавить інвестування, найбезпечніший варіант - знову таки через банк, вам потрібне так зване гарантоване інвестування, тобто зиск з інвестиції забезпечується банком у будь-якому випадку. Банк забезпечує це диверсифікацією інвестицій, достатньою для покриття імовірних ризиків.

Юрій Марків - 27-5-2005 у 18:44

До банків зі 100%-им іноземним капіталом наче (не маю під рукою відповідної постанови НБУ) застосовуються підвищені вимоги щодо обов'язкового резервування залучених коштів. Іншими словами, в разі банкрутства банку зі 100%-им іноземним капіталом імовірність виплати Вам ваших коштів, покладених на депозит, є більшою. (може комусь буде цікаво)

Громов Сергій - 30-5-2005 у 08:01

Для зацікавлених - кроспостінг на форумі http://forum.uabankir.com/forums/forumdisplay.php?forumid=48

Andreas - 31-5-2005 у 21:01

Анонімних вкладів вже ніде нема – в Євросоюзі і в Штатах 100%. Щось подібне зберіглося в Швейцарії, але там такі умови, що краще гроші в панчосі тримати. Та й то, на ту бідну Швейцарію постійно „наїжджають” – відмивання „брудних” грошей, кажуть.

Користувач Олесь - 6-6-2005 у 20:46

Крім Унії і США є ще багато чудових місць, було б бажання... :)

rost - 7-6-2005 у 06:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Крім Унії і США є ще багато чудових місць, було б бажання... :)

Я би сказав, були б гроші... Але направду, не радив би відкривати анонімних рахунків. На сьогоднішній день, такий рахунок може більше проблем додати ніж вирішити.

Користувач Олесь - 7-6-2005 у 20:44

Цитата:
Оригінальне повідомлення від rost
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Крім Унії і США є ще багато чудових місць, було б бажання... :)

Я би сказав, були б гроші... Але направду, не радив би відкривати анонімних рахунків. На сьогоднішній день, такий рахунок може більше проблем додати ніж вирішити.


Ну тут цікавилися - я відповів. Для чого анонімний рахунок людині - сам не знаю, напевно просто застрашили українськими законами. Я з анонімними рахунками не зв'язувався. Можу запевнити, що звичайний рахунок - цілком безпечно.

Неофіційний сайт ПриватБанку

volkorny - 23-11-2005 у 16:58

Неофіційний сайт ПриватБанку http://www.privat24.info/

Юрій Сєров - 29-9-2008 у 14:59

Пішли слухи, що ПромІнвестБанк загинається...

Ярема П. - 29-9-2008 у 20:08

Які причини?

Юрій Сєров - 29-9-2008 у 20:58

Не знаю. Але кажуть, що в Донецькій області у них серйозні проблеми з готівкою, які спровокували паніку. Але можливо це лише "технічні негаразди".

Катерина Задорожна - 30-9-2008 у 08:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Пішли слухи, що ПромІнвестБанк загинається...


Ага. Теж чула. За легендою, це пов"язано з недостатньою ліквідністю та відсутністю вільних коштів. Але зараз багато слухів ходить про майбутнє банкрутство доволі стійких фінансових установ, тому так сходу довіряти не варто...

Кому цікаво, тут можна почитати про причини таких слухів.

Роман Голощук - 30-9-2008 у 14:36

Рейтинг надійності банків поданий тут: http://www.kontrakty.com.ua/show/ukr/article/45/38200810959.html

Горват Корнелія - 30-9-2008 у 15:14

Подивіться фільм "Дух часу"... і все встане на свої місця...

Горват Корнелія - 30-9-2008 у 15:17

Про фільм http://blog.kmint21.com/2008/01/26/zeitgeist-the-movie/

Горват Корнелія - 30-9-2008 у 15:26

Для скачки http://forexgid.com/ru/mirovoj-finansovuej-krizis/news_2008-03-19-1...

Марія Вибранівська - 30-9-2008 у 16:36

Не бачила ще "Дух часу", але читала твори Едуарда Ходоса. Страшна логіка в них є.

Demyan - 30-9-2008 у 16:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Рейтинг надійності банків поданий тут: http://www.bucha.com.ua/index.php?newsid=1151065138


Не зрозумів зсилка кидає на:

З 1 жовтня 2008 року змінюються тарифи на послуги місцевого телефонного зв’язку

А де рейтинги банків?

Dmy - 30-9-2008 у 17:06

Щодо Промінвестбанку.
Причин, справді, ніхто не знає або не каже. Дійсно, схоже на рейдерську атаку з попередньою артпідготовкою в мідіях (одночасно вийшло кілька статей на тему, що у ПІБ якісь проблеми).
Відтак у п'ятницю нарід ломанувся знімати кошти (головна контора Донецької філії - у 2 хвилинах від роботи, охочих до дипозитів із вікна виджно було). Щодо 150-200 осіб, мабуть, понти, але 2 черги (за депозитами та до банкомату) з кількох десятків осіб стояли. Начебто все працювало.
Що цікаво, по ТБ практично не було інформації. Нарід моніторив новини: в центрі - мовчанка, лише ТРКУ розповіла про проблему і показала якусь тітку, яка волала в мікрофон, що, мовляв, всі банкомати зачинено, грошей не дають, караул.
Інет теж якось не дуже реагував, чомусь. НОВИННИЙ портал УНІАН розродився лише в понеділок.

В суботу я був на ринку, зайшов подивитися на 2 інші банкомати: черги чоловік по 10-12, апарати працюють. В понеділок знову в банкомат біля центрального офіса вдень черга (осіб зо 20-30) стояла і чекала, коли та залізяка почне плюватися банкнотами, але десь близько сьомої вечора я пішов і спокійно, без будь-якої черги зняв 2 штуки (ми там з/п зберігаємо).
Сьогодні стояла черга з 4 людей, які спокійно задовольняли свої потреби. Мені було влом чекати.

То що готівки не вистачає для задоволення масового попиту - нічого дивного. У нормальних банків кошти зазвичай зв'язані. Це - як економіка США, яка лусне, якщо всі на світі відразу захочуть повернути у ФРС готівкові доляри. Якщо зважати на неофіційні канали, то голова місцевого відділення з певних причин має гарні стосунки з деким із нашого керівництва - сказав би, якщо що.

Катерина Задорожна - 30-9-2008 у 20:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
То що готівки не вистачає для задоволення масового попиту - нічого дивного. У нормальних банків кошти зазвичай зв'язані. Це - як економіка США, яка лусне, якщо всі на світі відразу захочуть повернути у ФРС готівкові доляри.

Щось мені підказує, що коли банку не вистачає готівки, то це все-таки свідчить про певні проблеми. У банках має бути достатньо кваліфікованих спеціалістів, щоб спланувати майбутні грошові потоки. Інше питання, коли попит різко і несподівано збільшується...

До речі, щодо рейтингу банків - ссилка дійсно з"їхала. Пропоную оце: http://ufs.com.ua/market/bank_rating.php?by=8. Тут, правда, не народна довіра, а рейтинг за фінансовими показниками. Зважаючи на кризові процеси світової фінансової системи, мені здається, що варто вкладатися у великі і ліквідні банки. Хоча ще трохи раніше я була готова повестися на вищі відсотки, які пропонують слабіші банки.

Ярема П. - 30-9-2008 у 20:43

Бачу, що все таки більшість вибирає менший ризик при нижчих відсотках в стабільному банку...

Dmy - 1-10-2008 у 03:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Щось мені підказує, що коли банку не вистачає готівки, то це все-таки свідчить про певні проблеми. У банках має бути достатньо кваліфікованих спеціалістів, щоб спланувати майбутні грошові потоки. Інше питання, коли попит різко і несподівано збільшується
Ну, дик. Останній випадок ми на днях, власне, і мали. За кілька днів упоралися.

Dmy - 1-10-2008 у 03:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Бачу, що все таки більшість вибирає менший ризик при нижчих відсотках в стабільному банку
Цілком природня ситуація. Треба постійно тримати руку на пульсі, мониторити купу параметрів та ще й бути фінансовим аналітиком, аби підставно обрати щось інше.

Роман Голощук - 1-10-2008 у 12:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Рейтинг надійності банків поданий тут: http://www.bucha.com.ua/index.php?newsid=1151065138


Не зрозумів зсилка кидає на:

З 1 жовтня 2008 року змінюються тарифи на послуги місцевого телефонного зв’язку

А де рейтинги банків?


Перепрошую за помилку :( Вже виправив посилання. Продублюю його про всяк випадок і тут: http://www.kontrakty.com.ua/show/ukr/article/45/38200810959.html

Степанюк Василь - 1-10-2008 у 18:12

Я довіряю своєму рейтингу!
А так як рейтинг можна сформувати за різними показниками то за різними джерелами він суттєво різниця.
Знайшов ще один сайт з рейтингами банків http://banker.ua/rating/
Проте Лідер серед усіх рейтингів один!

Dmy - 15-10-2008 у 21:18

Вдогонку історії із Промінвестбанком. Схоже, фінансова криза тут ні до чого.
СБУ викрила схему руйнування фінансової стабільності «Промінвестбанку»
СБУ викрила схему та встановила групу осіб, які намагалися, використовуючи рахунки «Унікомбанку» (м. Донецьк), зняти з рахунків «Промінвестбанку» кошти в сумі 411 млн. грн. та вивести їх з України в офшорні зони з подальшою легалізацією.
Ця група осіб за цей рік вивела за кордон близько 400 млн. грн., зокрема через банк «Унікомбанк».
Для прикриття протиправної діяльності зловмисники організували рейдерську атаку розповсюдження вкладникам ПІБу неправдивих СМС-повідомлень, пошкодження банкоматів у Донецьку та Запоріжжі, розповсюдження в донецьких маршрутних таксі відеороликів з неправдивою інформацією щодо «Промінвестбанку», розміщення відповідного змісту інформації в газетах.

Serg Selev - 16-10-2008 у 00:10

Цитата:

Для прикриття протиправної діяльності зловмисники організували рейдерську атаку розповсюдження вкладникам ПІБу неправдивих СМС-повідомлень, пошкодження банкоматів у Донецьку та Запоріжжі, розповсюдження в донецьких маршрутних таксі відеороликів з неправдивою інформацією щодо «Промінвестбанку», розміщення відповідного змісту інформації в газетах.


Малоімовірно, але хотілось би подивитись на ті ролики.

Viktor Tkachenko - 19-1-2009 у 14:14

Абсолютно не довіряю банкам, особливо при теперішній ситуації в економіці.
Тож куди б я дів гроші?
1. В свою справу.
2. В нерухомість.
3. Авто.
4. Інвестував у чиюсь справу (реально обдумавши вигоду).

Serg Selev - 19-1-2009 у 17:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Viktor Tkachenko
Абсолютно не довіряю банкам, особливо при теперішній ситуації в економіці.
Тож куди б я дів гроші?
1. В свою справу.
2. В нерухомість.
3. Авто.
4. Інвестував у чиюсь справу (реально обдумавши вигоду).


1. хороша ідея, особливо якщо працювати на експорт
2. ринок нерухомості падає і продовжуватиме рух вниз
3. авто - інвестиція, якщо таксувати
4. також можна викупити існуючий бізнес