Форум Рідного Міста

Вибір ноута

Роман Ромашка - 15-3-2006 у 10:57

От зібрався купити собі таку цяцьку..
Вимоги: проц 1 ГГЦ, память 256МБ, ЖД 40 Гб. Реште все не важливо.
Щодо сумісності, то обовязково має працювати з лінуксом. (Крім лінукса ніякої більше ОС ставитись не буде).
Щодо проца, то в останні часом дуже сильно відпало бажання мати справу з прцесорами інтел, оскільки нічого там немає окрім понтів.
Вкластися треба в 800 +/-50.
Які варіанти порадите?

vovka - 15-3-2006 у 13:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
От зібрався купити собі таку цяцьку..
Вимоги: проц 1 ГГЦ, память 256МБ, ЖД 40 Гб. Реште все не важливо.
Щодо сумісності, то обовязково має працювати з лінуксом. (Крім лінукса ніякої більше ОС ставитись не буде).
Щодо проца, то в останні часом дуже сильно відпало бажання мати справу з прцесорами інтел, оскільки нічого там немає окрім понтів.
Вкластися треба в 800 +/-50.
Які варіанти порадите?


В мого брата вже більше року ноут Acer Travelmate з 1.5 селероном. Памяті теж вроді 256, ну не менше - це точно. Хард 40. Ну там ще відео, двд..
Як на мене хороший ноут, і на вигляд гарний. Брат з ним постійно носиться, їздить в поїздах, маршрутках і т.д. Поки що все працює.
Зараз він коштує менше чим 800 в любому магазині.. А в Києві напевно набагато менше..

Правда там віндовс в нього по замовчуванню стоїть.

Я колись собі теж до Аcer придивлявся - але потім рішив, що мені взагалі ноутбука нетреба, і проапгрейдив звичайний комп :)

Ярема П. - 15-3-2006 у 13:37

В мене Асер 3010, стоїть вінда бо щось казали на рахунок втрати гарантії якщо її не буде, але практично не використовується. Все решта- на разі стоїть федора 4, працює без проблем, стояв дебіан перед тим, але були деякі проблеми. Що до лінуха на лептопах, дивіться сюда http://www.linux-laptop.net/ , http://www.linux-laptop.net/ , звідтам бралися поради.

Тарас Гулка - 15-3-2006 у 13:55

Можу порекомендувати Aсer 2413 Celeron 1.5\256\40Gb\DVD-RW
Ціна в районі 700-720$
В комплекті вже попередньо інстальований linux (без графічної оболонки) - який ставить сам виробник.
Є дешевші Rover. Але то російська зборка. Нерокомендую.

Nazar - 15-3-2006 у 16:42

Я б радив таки звертати увагу на кут огляду на монітор.
Бо мене дратує мій лаптоп із-за зображення, особливо, коли треба якусь презентацію провести силами свого монітору - то це просто жах!!!
Ну і ще досить корисно мати iRDa порт, дуже часто обмін даними саме через нього проводжу.

Рост - 15-3-2006 у 18:29

Стосовно кута обзору - мені дуже подобаються буки Фужітсу-Сіменс з технологією CristalView, спеціальним скляним покриттям на дисплеї, яке, по-перше, розширює кут обзору, по-друге, робить зображенням глибоким (дуже схожим на звичні монітори з променевою трубкою).
Детальніше про них можна глянути на сайті

Роман Ромашка - 16-3-2006 у 16:19

Celeron не дуже підходить так на ному проблема зі швидкістю компіляції gcc. Інколи там програш буває в 300%. Це вже щось каже. Тому Вибирати буду на АМД скоріш за все, або ВІА. Але останні теж не дуже шустрі в тому планні. Celeron позиціонується як офісний варіант, а вот для розробників це не годиться.
Це все перевірено на практиці вже.
Інфрачервого порта мені непотрібно. Користуюся "флешками" або CD-RW. Без USB вже давно компи не випускають, а вот щодо CD-RW, то ще зустрів парпу кземплярів без нього (стоїть DVD-ROM).
Щодо С-Ф, то це звичайно класний варіант. Лише треба знайти які є наявні моделі на AMD.
Дякую всім хто відкликнувся :)

Рост - 17-3-2006 у 11:46

Amilo K7610, AMD Mobile Sempron 3100+ / 2x256MB / 60GB / DVD DL+/-RW / 15" XGA/ LAN / Modem / WLAN b/g - це найдешевший бук ФС з АМД, порядка 960 уо.

Роман Ромашка - 5-4-2006 у 19:12

Фініш. Купив RoverBook E417.
Поки що політ нормальний :)

Залишилось купити Siemens SXG-75 ;)

Ярема П. - 6-4-2006 у 10:48

Поставив я Федору 5 на нот - просто в захопленні, все працює як заведене зі старту!

Роман Ромашка - 6-4-2006 у 12:09

Я використовую SuSE 9.3. Задоволений на всі 200 ;)
Доречі Siemens SXG-75 теж на пінгвіні крутиться :)

Ярема П. - 6-4-2006 у 12:43

Ну німці все роблять точно, не дивно що Суса зразу лягла. Але як на мене вона занадто простацька. Хоч то справа смаку.

Роман Ромашка - 6-4-2006 у 13:03

Ну ніфіга собі простацька. Як на мене серед свого класу, вона найбільш продумана. Наприклад аналога Yast-а в тій же федорі немає. Як заміну запропоновано багато дрібних утіліт.
Плюс дистрибутив йде на 5-х дисках, а яких є все що душа забажає :) З федорою в цьому плані не дуже.

Ярема П. - 6-4-2006 у 13:51

Ну розкажи мені... Замість яста є дрібні утиліти, але це і добре. Не бачу сенсу все робити в зборі. А федора теж іде на 5 дисках, і теж все є, а як треба, то є купа всього в інтернеті на апт чи юмівських репозиторіях.

Роман Ромашка - 6-4-2006 у 16:58

А там все на купу і не йде. Якщо так розібратись то до яста підключається модуль. Якщо дуже треба для свої потреб свій написати.
В тому і великий плюс яста.
А в великій кількості дрібних утіліт, які крім федори не входять в інші дистрибутиви, не бачу зовсім.
Доречі не звернув увагу, відколи федора почала на 5-х сідюках виходити?

Ярема П. - 6-4-2006 у 18:50

А он порахуй:
ftp://ftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/fedora-core/5/i386/iso/
Або один ДВД.

Я взагалі то прихильник ручками все писати, а всі оті примочки це просто надбудова для зміни конфігураційних файлів і скриптів, так що це просто питання зручності, яст, апт, юм, дрейкконф і т.д.

Роман Ромашка - 7-4-2006 у 10:46

З 5-ї вже дійно 5 сідюків :)
Що конфігу ручками, то сам доволі часто це роблю. Зрештою яст не забороняє конфігурувути ручками.

Ярема П. - 7-4-2006 у 15:36

Ну то тисну руку:baddevil: