Форум Рідного Міста

Ціни на воду зростатимуть

Андрій Пелещишин - 2-7-2002 у 16:22

Побачив я на Кореспонденті новину (www.korrespondent.net/main/49737/)
що якась авторитетна комісія прийшла до висновку, що проблема з водою у Львові через низькі тарифи. Мовляв, низькі тарифи призводять до марних витрат води мешканцями. А кошти від нових тарифів вистачило б на латання дир у водопроводах.

Цікаво:


Без відповіді на такі (і багато інших ) питань виглядає абсурдним подальше збільшення тарифів (мені принамні ;) )

Проте все одно залишається відкритим питання:

Чи згодні ми на підвищення тарифів на воду, за умови якщо це дійсно необхідно для покращання водопостачання в Львові ?


Ігор Дума - 14-8-2002 у 10:23

За заявою В.Склярського ціни на водопостачання зростати не будуть. Вкрайнюму разі зарас. Але ситуація яка склалася з водопостачанням досить критична. Основною причиною напевне є всетати те, що люди просто не платять за воду в результаті чого борги. Борги Львівян перед Водоканалом, борги водоканалу перед обленерго і так далі.

Ігор Дума - 29-8-2002 у 16:26

Склярський собі каже, а ціну всетаки піднімлять. Вкрайньому разі так пише наша рідна преса, і становитиме вона 80 коп за метер кубічний води. Чи спасе це Водоканал? Напевне ні бо пізнішеп планують підняти ціну щераз. Внас скоро буде вода як в Сахарі.:D

Оксана Дмитрівна - 13-9-2002 у 13:04

В.Кравців – заступник голови повідомив, що ціни на воду все таки піднімлять – 1 січні 2003 року, а на тепло з 15 жовтня 2002 року.

Павло Жежнич - 3-11-2002 у 13:54

Вода - такий же товар як продукти харчування чи побуту. Якщо я йду в магазин, то я знаю, за що я плачу: більше грошей переважно за кращий товар, менше - за гірший.
Можна збільшувати тарифи лише при умові, що вже покращилось водопостачання. Бо інакше буде як завжди: тарифи збільшать, а вода з труби виливається на вулицю.:mad:

Семен - 7-11-2002 у 15:30

Вода не просто товар, а товар специфический - монопольный...
Если Вам не понравилось как Вас обслуживают в одном магазине (мастерской, ателье) Вы можете пойти в другой...
А водопровод во Львове один... Никуда не денешься

Павло Жежнич - 22-11-2002 у 00:49

А для цього є антимонопольне законодавство. Правда, не знаю, чи воно в нас хоч колись виконувалося. Але думаю, що за відсутність води у крані чи наявність холодної води у гарячому крані спокійно можна подавати в суд.

Олег Сух - 22-11-2002 у 15:25

Відповідно до правил надання комунальних послуг вода повинна подаватися згідно графіку. Графік водопостачання затверджується органами місцевого самоврядування, а також він зазначений в договорі. Коли графік не дотримується - споживач має право на перегляд ціни (в бік зменшення). Правда процедура такого перегляду досить складна. Але реальна якщо сильно захотіти.

Ігор+ - 23-11-2002 у 00:25

Цитата:
Відповідно до правил надання комунальних послуг вода повинна подаватися згідно графіку...

Дожилися, а повітря не будуть подавати за графіком. Невже _так_ має бути ? Не в Сахарі ж...

Про воду

Юрій Сєров - 24-11-2002 у 23:29

Скільки я маю платити за воду з теплого крану, яка сає температуру +25 С ??? Так як за гарячу???:mad::mad::mad:

Павло Жежнич - 30-11-2002 у 02:48

Цитата:

Скільки я маю платити за воду з теплого крану, яка сає температуру +25 С ??? Так як за гарячу???

Офіційно тобі подають гарячу воду, за яку з тебе вимагають платити як Водоканал (вода), так і Теплокомуненерго (підігрів).
Якщо вода є, то треба платити за воду. Якщо нема - можна не платити.
Якщо вода гаряча - то треба платити за підігрів. Якщо ні - то, думаю, можна не платити.
До речі, наскільки мені відомо, в буржуїв лічильники гарячої води не крутяться, якщо температура води менша за норму (здається 40С). Але в нас такі лічильники не сертифікуються (комунальники збанкрутували б).;).

Ярослав - 3-12-2002 у 13:39

Є ще один прикол, наприклад, в людей, які поставили лічильники - холодної води немає, а з теплого крана тече холодна вода. Люди користуються холодною, а платять як за гарячу.

Андрій Пелещишин - 3-12-2002 у 16:12

Ярослав, на скільки я зрозумів, Ви є юристом. Ну так порадьте щось, що робити у таких випадках

Павло Жежнич - 3-12-2002 у 16:33

Є декілька варіантів: користуватися холодною водою з гарячого крану і:


Мені до вподоби 2 варіант.

Ярослав - 5-12-2002 у 13:40

Якщо з гарячого крану тече холодна вода, або послуги, які надають комунальні підприємства не відповідають договору чи вимогам, то для того щоб не платити за них або платити менше потрібно скласти акт підписаний представником підприємства надава послуг, ЖЕКу і на підставі нього можна добитися зменшення плати. процедура зовсім не проста і практично не дієва. Але є.

Павло Жежнич - 13-12-2002 у 16:18

В нашій державі питання вирішують не по "процедурі", а по "понятіях".

Кожному будинку - свій водогін!

Роман Голощук - 6-1-2003 у 13:55

Дорогі та неякісні послуги „Львівводоканалу” дістали не тільки пересічних мешканців Львова – навіть Львівська залізниця вирішила відмовитись від послуг цього монополіста. Залізничники ввели в експлуатацію свій водогін. Він обійшовся залізниці у 1млн. 200 тис. грн. і окупиться вже протягом 2,5 місяця. Раніше ж залізниця платила водоканалу 500 тис. грн! Може й іншим організаціям перейняти досвід залізниці? А потім і мешканцям висотних будинків! Скинутись – і пробурувати свердловину – і той Водоканал маєш в носі :)

Андрій Пелещишин - 6-1-2003 у 15:03

До речі - дуже цікаво (може хтось знає) - а в інших країнах постачальники води, газу, тепла та електрики також монополісти?

Ціна на воду

Юрій Сєров - 13-1-2003 у 14:33

Подейкують, що з першого лютого підвищення цін на воду і відведення води(каналізація)
Ніхто не знає наскільки?:baddevil:

Павло Жежнич - 3-2-2003 у 17:40

Ще одне важливе питання:

Бо навіть якщо змиритися з графіком подачі води з 6 до 9 години зранку і ввечері, то я особисто не маю і цього.

Теодор - 18-2-2003 у 08:43

Не проголосував тут. Я за покращення водопостачання. Але я не впевнений що підвищення цін на воду його покращить. Тим більше що воно проводиться непрозоро. Підозрюю що Водоканал закладає туди всі свої витрати. А може їх ЗАБАГАТО ?
Між іншим інформативністю Водоканал відзначається особливо !!!
Тільки в середині лютого я почув про підвищення цін на водопостачання. Та й то від ведучого Львівської хвилі. І я впевнений, що інформація була явно від ведучого, а не від Адміністрації Водоканалу. Тому що про тарифи він нічого не сказав.
На жаль до тепер я не знаю тарифів. Якщо хто знає підкажіть. В мене стоять лічильники.
І взагалі роботу Водоканалу я б оцінив на тверду 1. Це чи не єдини установа від якої я не отримую рахунки на оплату. Ну ще квартплата. Але ЖЕК поруч. Про який контроль води може йти річ, коли в самому Водоканалі його не знають.
А підвищення можна проводити знову і знову. Для цього потрібно, наприклад, збільшити штат працівників.
Багато ?????????????????

Користувач Олесь - 18-2-2003 у 11:19

Проголосував проти. Не зовсім то, що я думаю, але найближче. По-перше, ті тарифи за воду є сильно завищені для тих, хто не має лічильника (власне не тариф, а кількість води, яку ніби люди споживають). Тому може підвищення цін і пов'язане з тим, що вже більше людей мають лічильники, і вливання в скарбницю водоканалу всихають. По-друге, може бути, що тариф би мав бути трохи вищий. Але його ніхто ніколи не рахував точно - спочатку треба залатати всі дзюри в рурах, налагодити чіткий облік витрат води, яку вони помпують, і тоді можна встановити собівартість того кубометра і відповідно ціну за нього. Але будь-які корекції ціни у вищу сторону робити ТІЛЬКИ після того, як буде той чіткий облік і бездоганне постачання води кінцевим споживачам. До речі, чи не може бути таке, що заводи, які колись робили військові замовлення, мають необліковане водопостачання паралельно з облікованим - з метою забезпечення секретності. Якщо так, то це також багато пояснює - куди тече вода, яку за нормою ми споживаєм ніби 300 літрів на людину на добу. Як показує мій лічильник, 300 літрів вистачає на довше... так добре на довше, і то з щоденними душами, пранням в пральці... чи може, людина випиває 200 літрів на день? :)

Ярема - 18-2-2003 у 11:28

Як на мене то це все тому що ми дали себе попустити. Дозволили сісти собі на шию. Адже ці триста літрів на добу на душу затверджені вже давно. Ніхто не виступав проти. Тому і зарахз так. Можна елементарно порахувати: 800 тися населення міста помножити на 300 літів обержемо 240 000 000 літрів води на день. Стільки води на певне в Дністрі немає. А ми за неї платимо . Кому???? Куди???. В нас вода напевне дорожча ніж ОАЕ.

Користувач Олесь - 18-2-2003 у 13:40

До речі, як не було горячої води і піднімали (чи хотіли піднімати) тарифи на газ, то виходили з того, скільки треба газу, щоб тих 300-літрів-на-людину-на-добу довести до кипіння шляхом нагрівання у виварці на газовій плиті... То так як сім'я з трьох людей, то тонну води щодня кип'ятити?

Теодор - 19-2-2003 у 09:20

Вчора платив за теплу/гарячу воду. Не платив вже досить давно. Набігло то всього 6 кіловат.
І був досить здивований. Виявляється з жовтня тариф був 3,76 за куб, а з січня став 3,12. Виявляється, що і на комунальні послуги ціни падають ?!
Дізнався накінець ціну за куб холодної води - 1,15 грн.
А я пам'ятаю ще 0,64. Потім 0,8. Буде колись зупинка ?
Цікаво які ціни в інших регіонах ?

Користувач Олесь - 19-2-2003 у 16:22

Цитата:
Першим відправив користувач Ярослав
Якщо з гарячого крану тече холодна вода, або послуги, які надають комунальні підприємства не відповідають договору чи вимогам, то для того щоб не платити за них або платити менше потрібно скласти акт підписаний представником підприємства надава послуг, ЖЕКу і на підставі нього можна добитися зменшення плати. процедура зовсім не проста і практично не дієва. Але є.

А хтось з власного досвіду може щось сказати? Чи власне вдалося комусь так добитися зменшення плати? Дивився в російських новинах, як в Росії якийсь гаврик наслав на водяників санстанцію, ті визнали невідповідність санітарним нормам - вміст заліза в два рази вищий за допустимий (горяча вода текла всього-навсього іржава), і суд виніс постанову, що фацет має платити за воду в два рази менше. Причому виконали перерахунок за весь час, що він там мешкає (10 років), тобто водяники йому ще й винні кругленьку суму.
Але все то виглядає сумно, бо габітус в того хлопаки не дуже простий - ну не виглядав він на простенького пересічного громадянина. Не знаю, які він там важелі залучав, але думаю, що просто так ніхто би такого успіху у війні за воду в суді не мав. Переважно та війна набуває позиційного характеру - все треба мати автономне - підігрів, свердловину, генератор...

Яндрух - 6-6-2003 у 10:16

Як зняли Янківа - на Сихові з'явилася гаряча вода!! Ось хто відключив воду, хто гальмував реформи у міській господарці!!
Приїхав прем'єр (кандидат в президенти?) і навів порядок!
Треба ж кінець-кінцем з тими галичанами шось робити!

Олександр Ганущин - 6-6-2003 у 15:00

Цитата:
Першим відправив користувач Яндрух
Як зняли Янківа - на Сихові з'явилася гаряча вода!! Ось хто відключив воду, хто гальмував реформи у міській господарці!!


У цьому і є велика сірячна правда української політики !!!
Навіть такі речі можна пов'язати.
Може й справді гальмував?!

Святослав Шеремета - 21-2-2004 у 18:10

Вода буде дорожчати і дальше. Адже треба ж буняку звідкись гроші брати щоб хоч трохи збільшити час водопостачачння. Адже перше квітня 2004 року не загорами. Львівяниспитають де наша вода з круглодобовим постачанням?

Юрій Сєров - 16-1-2005 у 15:29

Підкажіть, будь-ласка, який зараз у Львові тариф на воду і від коли він діє. Бо недавно чув в новинах, що ціну повертають до 1.15 за кубометр. Я, мабуть, пропустив подорожчання, тому платив по 1.15. Що мені тепер робити: доплачувати різницю чи відбудеться перерахунок і нічого не треба платити?

Тарас Ільчишин - 16-1-2006 у 21:05

зараз 1.84грн за куб. я був загубив книжку і біля двох років не платив за воду. пішов до них і вони мені порахували по показах лічильників і в мене вийшло 173грн. як вони рахували я не питався.

Тарас Гулка - 16-1-2006 у 23:43

Стосовно ціни - то точно певно ніхто не знає.
В ціна була 1.54, проте її суд визнав вроді не законної і багато хто платив за старою ціною 1.15.
В листопаді втановили нову ціну 1.84, але суд її знову визнав не законою. Тому виглядає, що буцімто легітимна ціна 1.15, але Водоканал цього не визнає.
В грудні до мене дзвонили із Водоканалу для звірки показів лічильника. я запитав по якій ціні платити, мені розповіли, що остання ціна 1.84. Коли я заікнувся про суди та все таке іншу, мені порадили платити по ціні яку Я важаю за правильну :lol: , а потім коли все втовчеться мені зроблять перерахунок.
Знаючи, що в нас мало коли перераховують на користь користувача, я плачу по 1.54 (до листопада платив по 1.15). Нехай краще я буду їм винний, ніж вони мені.

Тарас Ільчишин - 17-1-2006 у 12:15

ну а якщо вони мені винні будуть, то я просто не буду певний час платити. Тут просто вирішується, головне знати яка ціна.

Лєна Дадукевич - 27-11-2007 у 13:06

А зараз знову буде підвищення тарифу, правда, тепер вже обіцяють воду цілодобово...

Андрій Пелещишин - 27-11-2007 у 13:11

Цитата:


А зараз знову буде підвищення тарифу, правда, тепер вже обіцяють воду цілодобово...

Треба зараз "трішки" завищити покази лічильника, і оплатити наперед по нижчій ціні.

Павло Жежнич - 27-11-2007 у 15:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
А зараз знову буде підвищення тарифу, правда, тепер вже обіцяють воду цілодобово...

А якщо в мене вода вже є цілодобово, то я щось не вірю, що мені не підвищать тариф.:(

Юрій Сєров - 18-11-2009 у 12:29

«Водоканал» перерахує львів’янам гроші за воду

У червні суд визнав незаконним рішення про тарифи на водопостачання та водовідведення, які діяли з березня 2004 по жовтень 2005 року. Рішення про тарифи на водопостачання було прийняте з порушенням процедури, проте до економічної складової тарифу питань не було. Тому міська влада буде відшкодовувати збитки «Водоканалу» за перерахунки з бюджету міста.

Щось маю сумніви, що вони самостійно добровільно перерахують...

Андрій Пелещишин - 15-12-2009 у 11:56

А хтось може підказати, про який порядок сум ідеться? Щоби зрозуміти, чи варто "заморочуватися"

Соломія Федушко - 20-1-2011 у 19:57

В Україні підвищили тарифи на водопостачання
Цитата:
Таким чином, тариф на водопостачання для населення підвищився на 11% і склав 1 грн 41 коп. за куб. м, а на водовідведення тарифи зросли на 9,64% і склали 1 грн 9 коп. за куб м.

Dmy - 20-1-2011 у 20:09

Це, як я зрозумів, - у Києві. Нам би тут такі "збільшені" тарифи по 2,50!

Юрій Сєров - 28-1-2011 у 23:30

28 січня виконком Львівської міської ради погодив підняття тарифу на водопостачання та водовідведення ЛМКП «Львівводоканал» на 9,1%. Відтак, з 1 лютого ціна зросте з 4,16 грн до 4,54 грн: 3,17 грн за 1 куб. м води та 1,37 грн за 1 куб. стоків.

Андрій Прокопюк - 5-4-2017 у 08:51

Глянув, які тут ціни вказані і жахнувся з того, до якого рівня вони виросли...10 грн. за куб...жах, при тому якість далеко не найкраща. Донедавна з крана в нас текла жовта вода, Ви ймовірно бачили чимало фото в соціальних мережах. Прийняв рішення встановити фільтр на водопровідну трубу, як виявилось купити фільтр води у львові такого типу, як я хотів нелегко. Проте мені вдалось знайти Фільтр сітчастий чавунний фланцевий такий як на фото внизу . Прикріпив його на магістральній трубі, але за лічильником, щоб у водоканалу не було претензій. Колір води змінився одразу, а я один раз на два тижні викидаю з фільтра болото, камінці, залишки іржі, які нам в бонусі постачає водоканал. Наразі це найкраще та найбюджетніше рішення, яке дозволило підняти, якість води, яка тече в мене дома з крану. Можливо моя історія стане комусь в пригоді.

Рост - 6-4-2017 у 12:42

Це фільтр грубої очистки. Не знаю, де Ви живете, що розказуєте такі жахи, про жовту воду, але даний фільтр в цьому ніяк не допоможе. Він реально потрібен, щоб збирати імовірні камінці. В квартирах в мене, моїх батьків, всюди вони стоять, можуть роками не чиститись, бо таких грубих частинок в водопровідній воді не так багато.
А основну роботу виконує фільтр тонкої очистки, от тут картріджі міняються раз на місяць. В селі вони в мене забиваються вапняками і піском, бо в мене там артезіанська вода прямо зі свердловини, а в місті в основному фільтрують іржу.
Хочете повністю почистити воду, ставте осмос, але я маю сумніви щодо того, чи здорОво використовувати таку воду в їжу, вона ж мало не дистильована, та й відхід води в каналізацію значний при цьому.