Форум Рідного Міста

Встановлення електролічильника

Марян Скрига - 25-4-2007 у 07:33

Розкажіть-допоможіть: хочу встановити новий лічильник електроенергії (є приватний будиночок, тобто половина хати і електрика на пару з сусідом. Хочу взагалі від"єднатися, поставити власну лінію, благо стовп недалеко, і поставити свій лічильник). Розкажіть як то зробити:(:(:(:(:(:(:(:(

Demyan - 25-4-2007 у 09:29

Думаю дорога одна - іти в енерго заклади, далі в них все це взнавати.

Марян Скрига - 25-4-2007 у 09:34

2 Demyan
Ходив-дзвонив...нічого ясного не взнав....
Можливо хтось стикався з такою проблемкою, розкажіть будь-ласка...:rolleyes:

Demyan - 25-4-2007 у 09:58

Та ні тут треба чітко наполягти - прийти сказати хочу те і те, куди іти що писати скільки платити. Копії заяв і всього діла робити і лишати собі.
Це не проблема - це просто затрата часу троха.

Андрій Пелещишин - 25-4-2007 у 10:01

Не виключено, що доведеться замовляти проект в енергетиків. У такому разі витрати можуть бути суттєвими (чув цифру 2000 гривень).

Demyan - 25-4-2007 у 10:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Не виключено, що доведеться замовляти проект в енергетиків. У такому разі витрати можуть бути суттєвими (чув цифру 2000 гривень).

Так, це ще залежить - ск. метрів до Стовба, там є якісь цифри (я точно не знаю просто для прикладу) якщо до 5м - то одне якщо більше то інше...ну а якщо багато - можуть ще один стовб ставити :)

Марян Скрига - 25-4-2007 у 10:36

до стовпа метрів 8, натягнуть дріт і по ньому вже кабель(я так думаю, бо бачив, як робили в бабці у селі)

Demyan - 25-4-2007 у 10:59

так але ще тре врахувати як все іде в будинку - полюбому треба буде щось відєднати і якщо є розгалуження на вас і на сусідів - буде легко а якщо іде по схемі, лічильник, ви, сусід або ще якось запутано - треба буде тоді полюбому ще внутрішні роботи проводити. Ми в офісі так робили - так мали проблеми - бо не могли знайти схеми проводки, ходили тут міряли..виявилося що сусідня кімната ішла через нас, тобто що вони крутили - нам нараховувалося. Прийшлося сусідам - окремо робити, нам по стіні в короб поклали - щоб не довбати стінку.

Марян Скрига - 25-4-2007 у 11:58

Хазяїн казав, що треба тільки в коробці від"єнати два дроти, які ідуть до лічильника і можна сміло під"єднувати кабельвід свого лічильника. Так, що так виходить усе просто, тільки треба з тими дозволами- рахунками-китанціями розібратися.
Дізнався схему за якою то треба робити: треба написати заяву в РЕС->тебе пішлють на вул.Сяйво 10, там е виробничо маркетингова служба, яка як я зрозумів займається тими питаннями, там вони складають щосьь на зразок кошторису чи рахунку на матеріали Знаю теди номер телефону (267-02-02), але там ніхто телефон не підіймає, буду зараз дальше їх мучити.:(

Марян Скрига - 25-4-2007 у 15:10

В попередньому повідомленні номер телефону неправильний. Даю правильні номери: 2392245, 2392459, 2392233. Ситуація прояснилась:треба їхати до на Сяйво 10(Львівські електромережі) і там уже з виробничо-макркетинговою службою говорити. УРА, буде світло...:sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing::sing:

Тарас Сокальський - 25-4-2007 у 17:09

Якщо з сусідом нормальні стосунки і проводка вас двох витримує, то просто ставиш свій лічильник після сусідського і робите по ньому взаєморозрахунки, для енергетиків його не існує, вони відпускають енергію через той, що зараз стоїть і числиться за сусідом.

Марян Скрига - 26-4-2007 у 06:55

2 Тарас Сокальський
Так ніколи не буде, бо сусід варят такий що ОГОГОГОГО, ХОЧУ свою лінію і ВСЕ:D

Юрій Сєров - 8-8-2015 у 10:39

Думав про двоставковий лічильник, але вчора наткнувся на статтю, що для економії треба споживати більш ніж 500КВТ-год.
Хто має досвід?

Андрій Пелещишин - 9-8-2015 у 15:46

Ми встановлювали. Вигідно мусить бути, питання тільки який період окупності. Реально - окуплятися буде кілька років. Правда, якщо тарифи підростуть, то і окупність теж.

Процедура встановлення дуже погана, я би сказав - просто скотська. Не менше п'яти поїздок по різних структурних підрозділах Обленерго (притому це точки, які дуже "зручно" розкидані - Брюховичі, Сихів, Левандівка...) , хамське ставлення і сприйняття клієнта як ідіота. Про ніяке єдине вікно чи послугу в стилі "заплатив і забув" навіть мріяти нема чого.

Андрій Пелещишин - 10-8-2015 у 22:04

Суттєве доповнення до попереднього. Лічильник ми ставили виключно тому, що гарячу воду гріємо у бойлері. Він уночі працює, споживає дешевшу електрику. Чи вигідно? Зараз не скажу.

Юрій Сєров - 15-8-2015 у 11:46

З 1 вересня подорожчання електроннергії, і ще 3 таких подорожчання буде найближчим часом, тому може й вигідно. Але як почнуть усі прати після 12-ї... :)
Якби котел на опалення поставити електричний і від'єднатися від опалення, отоді точно був би сенс. Заради самого бойлера - сумнівна перевага.

Андрій Пелещишин - 15-8-2015 у 21:44

У моєму випадку виявилася хоча би одна користь. Коли міняли лічильник, то усунули деякі вади під'єдання.

Андрій Пелещишин - 27-9-2015 у 19:08

Статистика за кілька місяців. 60% спожитої електрики - денний тариф, 40% - нічний

Юрій Сєров - 29-9-2015 у 15:25

Тобто таки вартує?

Андрій Пелещишин - 1-10-2015 у 13:02

Певно років за 3-4 себе окупить. Від тарифів буде залежати

Андрій Пелещишин - 2-9-2016 у 21:43

Щось Гройсман повідомив, що процедуру встановлення буде спрощено. http://www.epravda.com.ua/news/2016/09/2/604260/
Але я не вірю у суттєве покращення, Обленерго це не та контора, що просто так віддасть комусь кусок хліба.

Андрій Пелещишин - 30-11-2016 у 15:41

Стаття про економію на двозонному лічильнику
http://www.epravda.com.ua/publications/2016/11/29/611644/

На загал правильна, але мені здається, що ми влетіли на більшу суму

Андрій Пелещишин - 2-8-2017 у 20:45

Щось важко мені з тим лічильником на дві фази йде. Ще в травні лічильник вийшов з ладу. Подача заяви на ремонт чи заміну тільки особисто, тільки на краю Брюхович під Бірками (треш повний - зробити там прийом клієнтів!). Про такі речі як онлайн-заявка чи просто телефонний дзвінок Обленерго не чуло. Пройшло 2 місяці ніхто нічого не робить.
Дзвінки на гарячу лінію теж без результату: оператори перемикають на якісь номери, де ніхто не бере трубку або взагалі внутрішня АТС повідомляє, що "номер пошкоджено". Якийсь повний треш...

Андрій Пелещишин - 3-8-2017 у 20:51

Сьогодні прийшли майстри, замінили лічильник. У результаті поламалися старі алюмінієві дроти в щитку. Ремонтувати відмовилися під приводом, що це не їхній обов'язок (вони "програмісти лічильників"! - це пряма цитата!), а заміна пари дротиків від фази до лічильника завдання іншої бригади, і їх треба знову замовляти через поїздку в Брюховичі.

Семен Арсауленко - 18-1-2019 у 10:54

Трохи електрик: грози палять такі лічильники на раз (по селам) - треба захист-розрядники, але так як вони мають перед лічильником, зразу стає питання пломбування...
Окуповуються швидко, особливо якщо гріти воду бойлером в від 100л, прати тільки вночі і т.д.