Форум Рідного Міста

Першочергова задача

Андрій Пелещишин - 26-9-2003 у 19:55

Сподіваюся, що в майбутньому майбутнє керівництво України більше працюватиме над розв'язанням критичних проблем суспільства.
Зрозуміло, що всі проблеми є вкрай важливі і вирішувати їх треба якомога швидше, але навряд чи можливе одночасне їхнє вирішення.

Давайте підкажемо, яка проблема є найпріотетнішою для держави тим хто нею керуватиме в майбутньому.

Чарівник з міста Гамельн - 26-9-2003 у 22:38

Зміцнення державних структур.

Це фундамент, на якому будується все інше.


N.S.

kallisto - 28-9-2003 у 14:38

На мою думку, основним є відродження духовности.

Колись в селах, коли ще не було сучасних згубних впливів, то рівень злочинності був значно меншим. Я вважаю, що люди мають ходити в церкву - не для обязаловкі, а для себе. І тоді жити стане краще. І політик замислиться перед тим, як вкрасти черговий мільйон, і думаю, що не зробить хибного кроку. І високопосадовець не буде підписувати злочинні для свого народу угоди. І продавець не буде обважувати на базарі. І люди стануть добрішими.
Проте це не стосується новітніх сект. Я говорю про канонічні українські церкви.

dr.Trollin - 28-9-2003 у 15:42

2kallisto 28-9-2003 в 14:38
<Проте це не стосується новітніх сект. Я говорю про канонічні українські церкви>
канонічно-неновітні? хм...
(задумливо) то тоті дохристиянські?
То тоті, де злодія Злодієм називали і Ворогові (паче як облудному) кишки цей... помаленьку...
Тоті, що таки не вважали довільного владця владою від бога?
хм... но воно може і так.

А щодо голосування -- пропоную ввести ще один пункт
"Зміцнення України на ВНУТРІШНІЙ арені"
(тоді і зовнішня арена _сама ж таки_ і прилучиться)
з підпунктом (стисло попередній обумовлюючим)
"підвищення самоповаги Люду України"

kallisto - 28-9-2003 у 16:04

Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
2kallisto 28-9-2003 в 14:38
<Проте це не стосується новітніх сект. Я говорю про канонічні українські церкви>
канонічно-неновітні? хм...
(задумливо) то тоті дохристиянські?
То тоті, де злодія Злодієм називали і Ворогові (паче як облудному) кишки цей... помаленьку...
Тоті, що таки не вважали довільного владця владою від бога?
хм... но воно може і так.


Ні, це постхристиянські. Не буду називати, бо ще в шовінізмі звинуватять.

Наталка - 28-9-2003 у 19:34

Та тут усе першочергове! Не можу навіть визначитись, шкода, немає пункту "усе зазначене", та, певно, за нього всі і голосували б. Я б ще обрала "відродження довіри до держави", це майже те ж саме, що і зміцнення державних структур, але не зовсім :) Але визначатись треба... Голосую за відродження культури, як першочергове завдання :saint:

kallisto - 28-9-2003 у 19:37

Ми з Наталкою солідарні :-)

Василь Яворський - 29-9-2003 у 15:32

Всі задачі економічного плано представлені тут є витікаючими. Тобто безробіття ми позбавимося піднявщи промисловість, промисловість піднімемо запровадивши нові технології. Тоді ж і піднімуться заробітні плати. Першочерговим завданням я б назвав укріплення наших позицій ОДНОЧАСНО на економічному, соціальному, культурному, політичному та міжнародному грунті. Тобто все вищеназване.

Андрій Пелещишин - 29-9-2003 у 17:19

Позволю собі не погодитися, усе одразу - безсумнівно найкраще, але насправді завжди потрібні пріоритети.
А що первинності/вторинності - це ще питання. Наприклад, промисловість можна піднімати і без масового впровадження нових технологій (наприклад заставити старе працювати), вирішення соціальних проблем може стимулювати економічний ріст, ріст зарплат можливий не лише за рахунок росту виробництва а й за рахунок елементарного наведення порядку (зміцення держави та боротьба з криміналом)...
Варіантів багато. У релаьності треба вибрати один.
На мою думку, ті держави мали стрімкий розвиток, де була виділена ОДНА стратегічна першочергова задача і все оцінювалося щодо неї.
Власне поділ ліві/праві в основному до вибору задач і зводиться

Василь Яворський - 30-9-2003 у 10:39

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Наприклад, промисловість можна піднімати і без масового впровадження нових технологій (наприклад заставити старе працювати)


Впровадження нових технологій дає можливість:
1. випуску сучасного товару (не застарілого морально)
2. оптимізувати накопичування/розхід виробничих запасів
3. оптимізувати виробничі потужності
4. знизити собівартість продукції
Все це веде до випуску конкурентноздптного продукту по відношенню до продукту іноземного (в цьому випадку) виробника. Навіщо "заставляти" працювати потенційно збиткове виробництво?

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
вирішення соціальних проблем може стимулювати економічний


За які кошти Ви збираєтесь вирішувати ті соціальні проблеми? Знову кредити "на проїдання"?

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
ріст зарплат можливий не лише за рахунок росту виробництва а й за рахунок елементарного наведення порядку (зміцення держави та боротьба з криміналом)...


Гаразд з криміналом розібралися, а що далі? Де взялися від цього робочі місця і прибутковість роботи підприємств?
До відома: станом на 1 січня 2003 року 84% промислових підприємств (будь-яке виробництво) є збитковими. Їхнє виживання відбувається виключно за рахунок іноземних інвестицій та постійного кредитування під заставу нерухомості. Основна проблема - все та ж невідповідність технологічних процесів по відношенню до іноземного конкурента.

Андрій Пелещишин - 30-9-2003 у 11:09

Я висловив лише можливість.

Але поясню - зниження криміналітету дозволить більшій кількості людей зайнятися підприємництвом (багато людей серед моїх знайомих просто бояться починати бізнес через злочинність, хоча є і ідеї і гроші). Тому зі зменшенням криміналу може зрости виробництво

Соціальні проблеми можуть вирішуватися не лише позиками, а й переросподілом ресурсів (наприклад високі податки з багатих людей), а це в свою чергу понижає витрати суспільства на предмети розкоши (як правило імпортні) та підвищує попит на їжу та предмети щоденного вжитку (імовірно вітчизняні)

Так що всі перераховані напрямки можуть бути і базовими і похідними. Головне, вибрати курс і триматися його

Василь Яворський - 30-9-2003 у 11:25

Щодо боязні криміналу при відкритті бізнесу: очків ще п"ять тому, така проблема дійсно існувала. Зараз з впливом кримінальних структур на бізнес набагато лекше. Більше того, більшість вчорашніх кримінальних авторитетів самі відкривають легальні бізнеси, бо жити їм якось треба, а УБОЗ таки прикрутив їх добряче. Тут є справа в іншому, в боязні власної відповідальності, бо будь-який бізнес то перш за все відповідальність і за фінанси і за людей, що на мене працюють.
Нарахунок перерозподілу податкового тиску: таке проходили наші сусіди Поляки - нічого путнього з того не вийде. По-перше: почалося массове приховування особистих прибутків (шлях у тінь з якої ми й так вийти не можемо). По-друге: більшість підприємців похилого віку позакривали свої фірми та почали отримувати прибутки від держави у вигляді пенсій (гадаєте то так мало? польський держбюджет автоматично збільшив розхідну частину майже на 7500 млн долларів у рік) Буквально за рік все стало на свої місця. Повернулися до старої шкали прибуткового податку (доречі наша рідна шкала майже від неї не відрізняється)

Андрій Пелещишин - 30-9-2003 у 12:46

Так я і не кажу, що саме так треба робити. Я просто окреслив деякі не зовсім очевидні залежності між задачами

Василь Яворський - 30-9-2003 у 12:56

Тут, мабуть є банально не правильно поставлене запитання. Я б поставив його так: які саме реформи в першу чергу потрібні? І вибір: політичні, економічні, соціальні. Тоді є дійсно підстава для дикусії. В такому випадку я б відповів політичні, бо без хорошого політичного підгрунтя неможливо вжити ефективних заходів ні на економічному ні на соціальному фронті. Потім перейти до економіки, це дасть певне накопичення і роботу капіталу, що необхідний для здіснення соціальних реформ. А далі діяти за золотим правилом менеджменту: планування-організація-мотивація-контроль. Постійно підправляючи то там то тут, згладжувати всіляки кути в які впираємося. Життя держави, як велика стратегічна комп"ютерна забавка: опустив економіку, послабив військо; послабив військо, тобі хтось прийшов і поламав щось необхідне для економіки. Тут все дуже сильно між собою пов"язане. Нехтувати чимось одним - автоматично завалити все інше.

Юлія Божок - 30-9-2003 у 18:17

Цілковито і повність солідарна с паном Гадячем!

Чирка Олег - 1-10-2003 у 17:37

Перш за все потрібно вирішувати проблеми безробітних та бідних. Так як потрібно забезпечити населення роботою, а потім думати вже про впровадження новітніх технологій. коли змінять технологію можна заодно і буде зростання виробниутва, і підввищити заробітну плату. Тобто все залежить одне від одного.

kallisto - 1-10-2003 у 17:49

А що робити, коли населення не хоче працювати? Скажімо, в мене знайома жінка і її чоловік працюють за мізерні зарплати, вони консьєржи в під"їздах. А їхня доця, яка школу вже років 3 як закінчила, ніяк не влаштуєтья на роботу. То їй важко, то їй їздити далеко, то вона прогуляла три дні і її звільнили, то їй не сподобалося, відмазок у неї ціла купа. Це при тому, що навіть дурний і сліпий МОЖЕ знайти роботу в Києві. Це вважається один із найбільш високооплачуваних регіонів в Україні. То чому вони сидять там за мізерні зарплатні???

Олексій Мачехін - 1-10-2003 у 18:39

Бо мало її били в дитинстві (то жарт, звісно, але з натяком)
Насправді я можу навести багато подібних прикладів, проте чи є це проблемою держави? Це проблема батьків

kallisto - 2-10-2003 у 16:51

Олесю, таких лінтюхів у нас купа. Це вже тенденція і цим має займатися держава (бо коли нарід сам по собі - то вже анархія виходить, проте й тоді є засоби наведення порядку).

Олександр Ганущин - 2-10-2003 у 18:40

Згідний з тим, що першочергові питання - політичні. А от щодо того що працювати не хочуть - тут справа за освітою. Ось що змалечку у голові сидітиме те... Зараз покоління звичайно буде вражене трохи тим вірсум "пофігізму", нендзи та всього решта. Але все минеться.
Так чи інакше - все це державна справа.

Василь Яворський - 3-10-2003 у 15:47

Цитата:
Першим відправив користувач Чирка Олег
Перш за все потрібно вирішувати проблеми безробітних та бідних. Так як потрібно забезпечити населення роботою, а потім думати вже про впровадження новітніх технологій. коли змінять технологію можна заодно і буде зростання виробниутва, і підввищити заробітну плату. Тобто все залежить одне від одного.


Звичайно потрібно... Давайте поставимо цю проблему на перше місце... Візмемо кредити чергові (бо власного капіталу немає) створемо для них робочі місця (повіткриваємо збиткові підприємства по перекачці повітря з Києва до Львова)... Роки за два гроші закінчуться (позичені) позичемо ще раз, потім ще раз і так до другого пришестя або поки нам перестануть їх давати... І помремо з багатомільйонним боргом... Зате безробітних не буде... А що теж вихід... Тільки я краще вже тоді виїду кудись де щось мудріше роблять.

ЗОРЯНА - 3-10-2003 у 16:25

Загалом всі проблеми є актуальними, добре було б замість звичного голосування запропонувати розмістити по мірі важливості. Я віддала свій голос за вирішення проблеми безробітних та бідних, хоча особисто мені б хотілося щоб у першу чергу відроджували культуру і духовність. Але якщо хтось голодний і без роботи то ні про яку духовність і думати годі. (прошу не читати у цих рядках ідеї комунізму-соціалізму де всі ми працюєм і щасливо живем:)

Нормалайзер - 5-10-2003 у 21:40

я голосував за суть пункту "виправлення криміногенної ситуації (хоча саме формулювання вважаю бздурою: ВИПРАВЛЕННЯ КРИМІНОПОРОДЖУЮЧОЇ ситуації, як на мене логічно боло б написати простіше), суттю вважаю якщо не подолання, то істотне й швидке зменшення корупції. Ііша справа в тому, звичайно, як це робити і, основне, КОМУ...

kallisto - 6-10-2003 у 15:09

Бачите, нарід усе одно найбільше голосує за культуру :P

Василь Яворський - 6-10-2003 у 15:18

Тобто в недалекому майбутньому кількість культурних і високоосвідчених бомжів збільшиться ;)

kallisto - 6-10-2003 у 15:36

Саме так! І всі будуть ходити в театри і розбиратися в новинках світу кіно. :D

Святослав Шеремета - 21-2-2004 у 19:44

Першочерговою задачею є формування нової української політичної, економічної, наукрвої, культурної,спортивної еліти. Першочергово повинна бути сформована нова політична еліта., яка повинна змінити правила гри і взаємостосунки вУкраїні. А вже після цього почнуться реальні економічні реформи,ріст виробництва,духовності і т.д.

Олександра Бабяк - 27-3-2004 у 00:39

Так ми повинні формувати нову еліту і на першому плані тут має бути саме освіта, культура та духовність (її на останнє місце ставити не можна). І вже та високоосвітчена нова еліта буде піднімати економіку, проводити реформи політичного та соціально-економічного характеру.
Наступними кроками будуть ріст виробництва, який за собою потягне підвищення зарплат та зниження безробіття. Таким чином проблеми надалі поступово в залежності від ступеня взаємопов'заності будуть вирішуватись самі (під нашим суворим наглядом).

Captivitas - 29-3-2004 у 17:16

Визначився за розвиток державницьких структур, бо, не зважаючи на більш ніж десятилітній період розвитку, нам потрібна державна протекціоністська політика. А звітси випливає потреба визначення свого місця на міжнародних просторах, як економічних так і політичних.

Григорій Гембарський - 30-3-2004 у 13:09

Виробництво нам потрібне перш за все! А то лише торгуємо невідомо ким виробленим товаром. Буде виробництво - буде і зарплатня, і духовність з культурою. Буде, як модно тепер говорити, середній клас. Знього і виросте "нова еліта". Сформується автоматично.

Олексій Мачехін - 30-3-2004 у 13:31

Промисловість не породжує середній клас. Середній клас це бізнесмени у підпорядкуванні яких підприємства із загальним штатом до 5000 чоловік.

Олександр Чорнобиль - 31-3-2004 у 17:17

Я в принципі підтримую Григорія, хоча навчання спершу на істфаці, а потім в Інституті державного управління навчило мене тому, що відколи існує держава, то питання, яке ми тут розглядаємо було чи ненайважливішим (і найскладнішим) для керівників практично всіх держав, які коли-небудь існували на нашій планеті. Але нічого. Хтось з великих сказав, що в таких дискусіях людина відточує гостроту свого розуму...

сумна - 31-3-2004 у 18:48

Так, це тема безкінечна, дає можливість вправлятися в роздумах про те, що є первинне, а що вторинне - "битіє ілі сознаніє". Діалектика - то непроста штука.

Ігор+ - 1-4-2004 у 06:40

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Промисловість не породжує середній клас. Середній клас це бізнесмени у підпорядкуванні яких підприємства із загальним штатом до 5000 чоловік.


То в Україні середній клас - бізнесмени. А підприємства з 5000 працівників взагалі велика рідкість у світі. Власників таких підприємств можна легко порахувати.

Григорій Гембарський - 1-4-2004 у 12:53

Не вважаю, що виробництво і промисловість понняття тотожні.
Виробництво розумію як процес функціонування ринку. Зараз ми (Україна) дуже багато ввозимо і мало виробляємо. Немає значення що саме - ми залишаємо кошти, які б могли працювати тут у нас, за "бугром". Якщо зросте "виробництво" в державі: 1) багато людей отримають роботу; 2) кошти, які могли б витрачатись за кордоном витрачатимуться ТУТ; 3)держава стане багатшою, а з нею, надіюсь, і люди.
Навіщо нам підтримувати закордонних виробників (напр. польських) плодимо собі конкурентів а потім нашими ж грошима нас і давлять. Хіба в Україні неможливо виробляти якісні товари (одяг, взуття, продукти харчування тощо), які зараз тягаємо з Польщі чи Росії. А люди сидять без роботи. Тому і маємо жахливу соціальну і демографічну кризу. Роботу масово шукають за кордоном.
Зайдіть в школи, особливо в сільські - дітей немає. А тих котрі ще є виховують бабці і дідусі. Нема кому народжувати, нема кому виховувати.
А це лише одна з проблем породжена безробіттям.
Вважаю - треба ВИРОБЛЯТИ своє, щоби не торгувати чужим!

Вибрати виключаюче

saLAVado - 1-5-2004 у 07:24

Не хочу нікого с присутніх ображати, але мене цікавить одне питання, хто з вас є математиком? Підказка: є один з пунктів голосування, який є множником, а інші - доданками. При відсутності його розвитку будь-які доданки множимо на 0 і отримуємо в результаті 0. Подумайте.

Андрій Пелещишин - 1-5-2004 у 09:10

Нічого не зрозумів. Хоч маю маю диплом з відзнакою за спеціальністю "математик" (ЛНУ Франка, факультет прикладної математики) та захищену дисертацію по спеціальності "Математичне моделювання".

Якщо вже говорити про математику в контексті даної задачі то потрібно згадувати (далеко не повний перелік):
- багатокритеріальну оптимізацію та множини Парето
- методи моделювання нечітких даних
- теорію координації
- теорію прийняття рішень в багатокритеріальних слабоструктурованих випадках
- теорію ігор
- Багато чого іншого

saLAVado - 1-5-2004 у 11:48

Слабкість розуму - у його потребі все ускладнювати. Тут простіше. Відсутність одного з пунктів знецінює інші досягнення, послаблює такою мірою, що стає зрозумілим, що для досягнення основної мети потрібно досягнути проміжкової, так би мовити, місток для стрибка. Він не є метою, але є засобом. Без нього стрибати значно важче, хоча й можливо. Знайдіть місток.

Dmy - 3-5-2004 у 18:09

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
Слабкість розуму - у його потребі все ускладнювати. Тут простіше

Пане Андрію, ну куди ви тут зі "слабким розумом?" :lol:
Мушу визнати, жи теж маю за плечима базову освіту за спеціяльністю "Прикладна математика" (щоправда ДонНУ), аспірантуру в ІК НАНУ ім. Глушкова ("Системний аналіз";) і канд~диплом (спеціяльність "Економіко-математичне моделювання";), але так само ніц не второпав :o

Цитата:
Відсутність одного з пунктів знецінює інші досягнення, послаблює такою мірою, що стає зрозумілим, що для досягнення основної мети потрібно досягнути проміжкової, так би мовити, місток для стрибка. Він не є метою, але є засобом. Без нього стрибати значно важче, хоча й можливо. Знайдіть місток

Суто аріфметично, можу засвідчити, жи в цитаті тричі повторюється слова з коренем "досягн" і двічи - з коренем "стриб", а також слово "місток".

Може є тут хтось із філософською освітою? Озвиться!

Андрій Пелещишин - 3-5-2004 у 19:41

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
Слабкість розуму - у його потребі все ускладнювати.


Як людина (науковець який працює в вкрай синтетичній галузі - інформаційних техологіях) яка трішки розбирається в різних напрямках сучасної науки, мушу повідомити що моделювання (зокрема математичне) є інструментом формального спрощення базової задачі. Уся історія науки людства це історія створення адекватних ефективних моделей. наведені мною математичні апарати використовуються у сучасній науці для коректного моделювання складних суспільних, економічних і управлінських процесів. Деякі з математиків за розробку таких апаратів навіть Нобеля з економіки отримали.
Відповідь на сформульоване мною питання (звичайно на загальнодержавному рівні) могло би визначати можливий шлях розвязання задачі багатокритеріальної оптимізації шляхом визначення пріоритетності критеріїв (принцип "лінвістичного впрорядкування" - як у словниках) або шляхом зваженої згортки критеріїв в один, де в якості коефіціентів використовуються показники важливості кожного з критеріїв чи якимось іншим чином.

Цитата:
Тут простіше. Відсутність одного з пунктів знецінює інші досягнення, послаблює такою мірою, що стає зрозумілим, що для досягнення основної мети потрібно досягнути проміжкової, так би мовити, місток для стрибка. Він не є метою, але є засобом. Без нього стрибати значно важче, хоча й можливо. Знайдіть місток.


saLAVado на жаль так і не навів тої моделі, на якій будується його припущення. Проте апарат "арифметичного" класу навряд чи може адекватно та коректно моделювати сучасні складні суспільно-економічн процеси.
Мені зразу згадується "рядянська політекономія" з формулами типу "А плюс П поділити на Р і відняти У".

saLAVado - 3-5-2004 у 20:00

Знову ускладнюєте, заплутуєте, заплутуєтесь. Неефективно. Пробачте, що помилився у адекватності статусів.

Dmy - 5-5-2004 у 16:47

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
є один з пунктів голосування, який є множником, а інші - доданками. При відсутності його розвитку будь-які доданки множимо на 0 і отримуємо в результаті 0. Подумайте.

Подумали...
Маємо перелік:
Виправлення криміногенної ситуації
Вирішення проблем бідних та безробітних
Підвищення зарплат працюючих
Відродження культури, освіти, духовності
Зміцнення України на зовнішній арені
Зміцнення державних структур
Зростання виробництва
Впровадження новітніх технологій

Чи не можливе, приміром, підвищення зарплат працюючих без виправлення криміногенної ситуації?
Чи без відродження культури, освіти, духовності?
Чи без зміцнення України на зовнішній арені, а також державних структур?
Чи не можна зміцнювати державні структури, чхаючи на проблеми бідних та безробітних, зростання виробництва та впровадження новітніх технологій?
Як на мене, то цілком. І це можна повторити чи не за кожним пунктом (не хочеться займати місце півсотнею варіантів)
Так де ваш множник, без якого всі інші доданки перетворюються на 0? Особисто я не бачу.

Але то не є проблемой. У нас, звісно, є купа дипломів, але там ніде не має запису, жи ми – не ідіоти (перевіряв – справді не написано :( ). Тож вітер - в руки, прапор – в спину: замість займатися, умовно кажучи, неформальною логікою, зробіть своє – правильне – опитування, а ми, як нам сподобається, проголосуємо, а то і обговоримо.
(кнопка внизу екрана, друга (спеціяльно для людей з математичною підготовкою) як справа, так і зліва)

saLAVado - 6-5-2004 у 00:53

Зміцнення державних структур - на цьому зав'язані всі перелічені пункти. Відсутність його не дасть розвинутися іншим пунктам. Хіба культура може із вуст у вуста мандрувати.

Captivitas - 6-5-2004 у 11:32

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
Зміцнення державних структур - на цьому зав'язані всі перелічені пункти. Відсутність його не дасть розвинутися іншим пунктам. Хіба культура може із вуст у вуста мандрувати.


Може, чим вона зараз ефективно займається.

А стосовно вищезгаданого переліку, то на мій погляд усі варіанти рівноправні й один варіант подальшого розвитку не залежить від інших. Dmy докладно розклав цю всю ситуацію. Кажу це теж, як людина з економічно-математичною освітою.

saLAVado - 7-5-2004 у 08:29

Не згоден. Корупція буде всі досягнення тормозити.

Андрій Пелещишин - 7-5-2004 у 10:09

Є приклади сильнокорумпованих але дуже успішних держав (по деяким критеріям, наприклад по економічному росту). Наприклад, далекосхідні "тигри" разом з Японією.
Але є і обернені приклади - держав без корупції але в дуже поганому стані. Наприклад деякі комуністичні режими.

Dmy - 7-5-2004 у 13:58

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
Зміцнення державних структур - на цьому зав'язані всі перелічені пункти. Відсутність його не дасть розвинутися іншим пунктам. Хіба культура може із вуст у вуста мандрувати.

Щодо культури, чому обов'язково із вуст у вуста? Перепрошую, але то суто совковий погляд, що культурою мусять займатися державні структури.
До того ж я так і не второпав, чому без "зміцнення державних структур" не можна взяти та й підвищити зарплатню?
Можна і за іншими пунктами посперечатися.
І чому це ви раптом перескочили зі "зміцнення" на корупцію? Це в опитуванні - 2 різних позиції.

saLAVado - 8-5-2004 у 07:18

Державні структури - це і корупція і бюрократія й інші "радощі". Комунізм має досить складну систему державних структур, яка все одно буде гальмувати країну. Що ж до зайняття культурою державними структурами, то вони повинні ініціювати культурні події, а можуть же знову гальмувати. Погляньте на Росію - Путін сказав - "так" відродженню патріотичної думки, зараз і культура туди спрямована, не єдиний варіант, проте хоча б якийсь. Зарплатню якщо підвищити, то її ці структури розтягнуть або заберуть при цьому пільги, як це у нас робиться. Можуть і затримувати до року. Я бачу, що сперечатися для Dmy - основна задача на форумі. Особисто я прийшов для того, щоб послухати мудрих речей, і знайшов їх. Висловлююся не по всіх питаннях, а по тих, де маю, що сказати. Дякую.

Dmy - 10-5-2004 у 15:39

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
Я бачу, що сперечатися для Dmy - основна задача на форумі

В цьому місці мені згадався Жванецький "Мистецтво суперечки": "В потрібний момент - перейти на особистості. Попросити показати паспорт. Ну, про що можна говорити з людиною без паспорту?.."
Власне, я вам не нав'язуюся. Можете, ледь побачивши мій нік, відразу пропускати пост, а той переходити в іншу тему. По-перше, я про це не дізнаюсь, по-друге, не переконаний, жи навіть дізнавшись - захворію.
Але, якщо раптом (востаннє!) прочитаєте цей текст...

Маємо от яку нестиковку.
Цитата:
Особисто я прийшов для того, щоб послухати мудрих речей

Згідно моїх спостережень, за не надто тривалий час перебування на ФоРуМі вам встигли вже досить конкретно зробити "обрізання" "на злеті" (причому, то був не я). Раніше щось не помічав, жиби в нас таким чином каралася тяга до знань. (Тобто не я перший, кому ви намагаєтесь пояснити, хто він є чи там вказати, що му слід робити)

Що стосується цієї дискусії, то, за перепрошенням, пан сам напросився. Наскільки мені пригадується, з вашого боку постав закид щодо не першочергової задачі, як такої, а некоректної організації опитування (з математичного погляду), начебто із одного пункту випливають всі інші, тому й без його виконання реалізація інших неможлива. Судячи з усього з вами не погодився не лише я (який тільки й шукає, як посперечатись :D ), а й інші - носії мудрих думок.
Після отримання цієї колективної незгоди ви швидко забули про причино-наслідки й інші імлікації та почали доводити, жи зміцнення державних структур саме і є першочерговою задачею. Ну чудово! Ви не один - ще чоловік 5-6 вважають так само. Маєте право!
Особисто я також не вважаю дане опитування досконалим. Навіть не пам'ятаю, чи голосував взагалі, а якщо і голосував - то, певно, за інше, бо, ІМГО, якоїсь однієї задачі виокримити неможливо - вирішувати їх слід в комплексі, одна всі інші за собою не потягне, а культуру взагалі слід плекати паралельно і незалежно від усього іншого.
Доречі стосовно впливу держструктур на культуру можна і посперечатись (sic!!! :lol: ): у Совку були досить потужні держструктури, які вельми щільно "опікувались" культурою. Народу "культурницького" заради підйому поклали неміряно :(, а озирнешся навкруги: "Де культура?" Тож знову доводиться питання культурного відродження ставити. То може і не зовсім у структурах панацея?

Доречі. Мене на першому курсі вчили: перед тим, як щось доводити, треба це (з усіма інгрідієнтами, які знадобляться для доказу) якнайточніше визначити. А вас?

saLAVado - 10-5-2004 у 16:12

На особистості переходити не буду, не варто провокувати.
Культури Ви вважаєте, не було у радянські часи? А я вважаю, що була. Література, кіно, естрада... Так само, як зараз цінується незалежність України, тоді цінувалася ідея комунізму. Та й варто було б пам'ятати, за що проголосували, якось це поверхнево у Вас виходить.

Dmy - 10-5-2004 у 16:55

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
На особистості переходити не буду, не варто провокувати.
Культури Ви вважаєте, не було у радянські часи? А я вважаю, що була. Література, кіно, естрада... Так само, як зараз цінується незалежність України, тоді цінувалася ідея комунізму

"Література, кіно, естрада" і зараз є. С культурой от складніше (Позиція опитування крім культури, доречі, освіту та духовність згадує. Духовність також з допомогою держструктур піднімати будете?)
Як казав професор Преображенський, розруха - не в унітазах, а в головах.

saLAVado - 11-5-2004 у 00:36

Духовність буде підніматися, якщо державні структури не заважатимуть. Роль освіти Ви вирішили применшити? Не обов'язково так витискувати аргументи для досягнення сприйняття Вашої думки.

Ростик Небокрай - 11-5-2004 у 16:46

Я думаю,пересічного українця цікавить більше,чи буде у нього завтра робота і що їстимуть його діти.Тому завдання є у нас(у влади зовсім інші задачі)-поставити правильну галочку 31 жовтня.

сумна - 11-5-2004 у 19:37

Цитата:
Першим відправив користувач saLAVado
Культури Ви вважаєте, не було у радянські часи? А я вважаю, що була. Література, кіно, естрада...


Пропоную продовжити ряд: ... цензура

dr.Trollin - 12-5-2004 у 02:06

була і Цензура. Але була і Культура ж.
Потім знести і Цензуру і Культуру.
Цензура відродилась, а Культура... нє, ну теж... але Дуже вже Трохи :(

saLAVado - 13-5-2004 у 01:21

Дякую за підтримку, dr.Trollin.

Andriy_ts - 13-5-2004 у 12:14

Най основніше зараз підняття освітнього, духовного і культурного серед молоді, бо дивитися куди все котится вже надоїдає, тому зараз найосновніше це робота з молоддю. Це основне

saLAVado - 15-5-2004 у 01:02

Філософ під забором? Це класна річ, але нетривка.

Андрій Пелещишин - 9-4-2005 у 19:24

Ну що, нова влада уже трохи попрацювала, і можна робити оцінки, які ж вона для себе вибрала пріоритети.

Якщо взяти за основу пропонований список, то в мене склалося враження, що до пріоритетних влада віднесла
- Виправлення криміногенної ситуації
- Зміцнення державних структур
- Зміцнення України на зовнішній арені

у той же час такі задачі як зростання виробництва та (особливо) впровадження новітніх технологій серед пріоритетних не числяться (зокрема про це свідчить спроба влади "притиснути" підприємницьку діяльність у ряді hi-tech галузей).

dr.Trollin - 9-4-2005 у 21:56

чом би мали числитися? мікрово софтівці що даремно ресурс вкладували? треба хм ще одної Індії? а як ще з Китаєм злигаються...

Остап Дзондза - 27-5-2005 у 19:48

Першочерговим є виправлення криміноґенної ситуації. Адже з цим напряму пов'язаний ряд інших пунктів:

- зміцнення державних структур (через викорінення корупції структури стануть ліпше функціонувати)
- вирішення проблем бідних та безробітних (вживши заходів проти рекету та нефоіційного зарплатоотримування, цю проблему можна буде вирішити)
- зростання виробництва (економіка, виведена з тіні, запрацює ефективніше)
- при цьому теж можна буде впровадити новітні технології
- підвищення зарплат (див. пункт 2)
- відродження духовності (боротьба з розкраданням, корупцією та нечесним бізнесом сформує здорову свідомість)

Роман Новічевський - 20-10-2006 у 08:39

:rolleyes:Однозначної відповіді дати неможливо...
Для того щоб "вирулити" з тієї ситуації що склалася в нашій державі потрібно збалансовано провадити дії по вирішенню всіх представлених у нашому опитуванні задач. Проте для себе першочерговим все-таки вважаю розвиток культури, освіти та духовності.

Лєна Дадукевич - 16-12-2007 у 15:15

Невдало продумане голосування , бо одразу можна проголосувати за декілька пунктів, а практично цього зробити не можна.

Юрій Сєров - 16-12-2007 у 22:10

Насправді, усі ці завдання прямо чи опосередковано пов'язані між собою.
Це опитування швидше мало на меті, дізнатися, що найбільше турбує людей.

Лєна Дадукевич - 16-12-2007 у 22:57

А нормальних розвинутих людей турбує все. Чим більше людина поїздила, більше побачила і більше може порівняти, тим більше її цікавить, щоб жити в нормальній країні. В своїй нормальній країні.

Юрій Сєров - 16-12-2007 у 23:05

Все одно можна побудувати пріоритети.
Відродження культури, духовності - це, імхо, остання ланка, вершина піраміди, тобто можлива, коли всі інші ланки міцні.

Лєна Дадукевич - 16-12-2007 у 23:14

Ну купа хліба з кобасою без культури- то теж діла не буде, буде як у "Собачому серці" Булгакова. Але і голодної холодної високої культури теж не буває. Ми колись в нашій Львівській Національній опері, ще коли вона Національною не була, а була скромно - державною , з жахливими державними копійками, які помилково називали зарплатою, жартували, що ми працюємо не заради грошей, а заради високого мистецтва. В "Летючій миші " є такий текст:" Я згідна за найменшу платню виконувати найбільші ролі". Коли ми чули зі сцени цей текст, щиро сміялись... Важко творити високе мистецтво на пустий шлунок. Не твориться :lol:

Олександр Фоєвцов - 25-3-2008 у 17:01

Як на мене - треба відроджувати культуру нації. Бо з тієї культури, тобто відсутности, починається хабарництво, а хабарництво - це вже кінець закону, у нас воно так зав'язано, що годі й кінця знайти. Та гадаю, що коли люди культурно ставитимуться до влади закону (всередини зпершу) хоч і не завше справедливого, то запанує порядок в суспільстві. А далі, а далі гадаю воно як снігова куля - прилипне і зовнішне і добробут.
P.S. Я з німців приклад беру, тут вони молодці.

Олександр Тирон - 26-4-2009 у 12:06

Першочергова задача - зміна керівної верхівки, яка не здатна та не бажає перейматися проблемами пересічних громадян.

Андрій Зайдлер - 11-12-2009 у 21:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Тирон
Першочергова задача - зміна керівної верхівки, яка не здатна та не бажає перейматися проблемами пересічних громадян.

Ідея, сама по собі, красива. Піпл такі хаває.
Але, насправді, зміна верхівки впливє виключно на саму верхівку.
Без зміни парадигми суспільства нічого не змінится.

Юрко Юринець - 11-1-2010 у 01:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Фоєвцов
Як на мене - треба відроджувати культуру нації. Бо з тієї культури, тобто відсутности, починається хабарництво, а хабарництво - це вже кінець закону, у нас воно так зав'язано, що годі й кінця знайти. Та гадаю, що коли люди культурно ставитимуться до влади закону (всередини зпершу) хоч і не завше справедливого, то запанує порядок в суспільстві. А далі, а далі гадаю воно як снігова куля - прилипне і зовнішне і добробут.
P.S. Я з німців приклад беру, тут вони молодці.

На жаль відроджувати культуру і націю без паралейного розвитку економіки (в повному значенні цього слова) не получиться, а можливо навіть шкідливо. Так можна дуже скоро зіпсувати національну ідею.

Олег Лірник - 19-7-2010 у 11:26

Цитата:
Цитата:
[

На жаль відроджувати культуру і націю без паралейного розвитку економіки (в повному значенні цього слова) не получиться, а можливо навіть шкідливо. Так можна дуже скоро зіпсувати національну ідею.


Повністю погоджуюсь, яскравий приклад попередні 5 років нашої історії.

Andreas - 20-7-2010 у 01:20

2 Юрко Юринець Олег Лірник

Во, молодці, просто в точку!
Щодо мене, я б запропонував би крім культури та економіки відроджувати ще науку, мале, середнє, велике, величезне, супер-пупер велике та малюсіньке підприємництво, національну самосвідомість, освіту само собою, шляхетність з джентльменством, спорт національний, будівництво.... Х-х-ху-у-у... Стомився. А ще лічити і лічити.
І все - параллельно.
Тільки от я не розумію слова "відроджувати". Що воно означає? Гроші давати? Розкрадуть, як завжди. Не давати грошей, а тільки через пресу та телебачення пропаганду проводити? Так з тої преси та телебачення всі сміються давно...
Так що то таке - "відроджувати", а?

Ігор Домін - 20-7-2010 у 18:07

а "відроджувати" - це тому що померло? здається все в нас є, але якось не так, як треба. мабуть головна причина в нас, здається це ми не хочемо жити краще, та ніхто нам не заважає більше ніж ми самі, це нас надо відроджувати, це ми полягали мов каміння та майже померли... чи то так мені тільки здається?

Олег Лірник - 23-7-2010 у 00:19

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
2 Юрко Юринець Олег Лірник
Тільки от я не розумію слова "відроджувати". Що воно означає? Гроші давати? Розкрадуть, як завжди. Не давати грошей, а тільки через пресу та телебачення пропаганду проводити? Так з тої преси та телебачення всі сміються давно...
Так що то таке - "відроджувати", а?


Ні воно означає інше...
Це комплек дій з усіх сторін, і з боку влади, в формі створення хочаб нормальних умов для розвитку по всіх вами перелічених напрямках, і з боку нороду в формі відмови від комплексів, і поганих звичок типу брати чуже , що погано лежить... і в купі це все і призведе до відродження!

Ігор Домін - 9-8-2010 у 22:43

а мені це слово взагалі не подобається у цьому сенсі. якщо воно вже здохло - то навіщо воно нам треба?

Тарас Сокальський - 10-8-2010 у 09:34

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Щодо мене, я б запропонував би крім культури та економіки відроджувати ще науку, мале, середнє, велике, величезне, супер-пупер велике та малюсіньке підприємництво, національну самосвідомість, освіту само собою, шляхетність з джентльменством, спорт національний, будівництво.... Х-х-ху-у-у... Стомився. А ще лічити і лічити.
І все - параллельно.
Тільки от я не розумію слова "відроджувати". Що воно означає? Гроші давати? Розкрадуть, як завжди. Не давати грошей, а тільки через пресу та телебачення пропаганду проводити? Так з тої преси та телебачення всі сміються давно...
Так що то таке - "відроджувати", а?
Налагоджувати взаємодію тих, хто бажає займатися вищепереліченим і відрубувати я....пальці всім, хто бажає на тому поживитися, ніц не роблячи для власне ВІДРОДЖЕННЯ

Тарас Сокальський - 10-8-2010 у 09:37

Цитата:
поганих звичок типу брати чуже , що погано лежить
А якщо воно просто ГНИЄ, то що, гріх підібрати і використати для якоїсь справи?;)

Юрко Юринець - 10-8-2010 у 12:34

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
2 Юрко Юринець Олег Лірник

Так що то таке - "відроджувати", а?

Відроджувати - це те що знищили.... голодоморами війнами репресіями - справжню інтелігенцію...можна сказати аристократію - яка завжди у всі часи і у всіх народів вела націю за собою. Це первинне. Буде справжня інтелігенція - буде і нацкультура і економіка і наука і все решта. Поки що за словами Бояркова ми маєм так звану еліту...... а елітні бувають бики свині вівці, коні і інша живність. основою всього є люди - вони створюють все решта. Недаром кремль заставив Януковича поставити Табачника - це спроба затримати процес формування справжньої інтелігенції на багато років вперед. Аналітики з ФСБ добре знають що є в основі державотворення.

Ігор Домін - 10-8-2010 у 21:33

це звичайна практика - не давати народу умнішати та розвиватися. вівцями легше керувати ніж особистостями. але чому ми говоримо про інтелігенцію? хто знає що то є, якщо її усю знищили? самі з себе будемо робити інтелігентів, а хто не може - той бидло? а як же щастя для народа? а людина, що в полі усе життя працює, кормить нас, але в інституті не навчалась? другий сорт? знову буде еліта та народомаса. ми це вже маємо. від зміни назви нічого не поліпшиться. чи може я щось не розумію: чи вважати інтелігенцією селян та простих роботяг, що були знищені голодомором та репресіями? навіщо той термін потрібен? для мене той гарний, хто свою країну любить та все для неї робить, та інших цьому навчає, а як його звати мені байдуже.

Юрко Юринець - 11-8-2010 у 01:17

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
ц знову буде еліта та народомаса. ми це вже маємо. від зміни назви нічого не поліпшиться. чи може я щось не розумію: чи вважати інтелігенцією селян та простих роботяг, що були знищені голодомором та репресіями? навіщо той термін потрібен? для мене той гарний, хто свою країну любить та все для неї робить, та інших цьому навчає, а як його звати мені байдуже.

Або ви мене не правильно зрозуміли , або це дається взнаки результат советського виховання
Я слово аристократія вжив щоб якось розмежувати сучасний стан з наявністю інтелігенції. аристократія це не барони графи - це інтелігенція з ніг до голови і не важно чи це родовий барон чи простий священник з села. Всі люди не можуть бути однакові... завжди є хтось мудріший а хтось не зовсім - це закон природи і навіть не дискутується. Так от мудріший завжди у відповідальності за не зовсім. А якщо мудріший щей інтелігент то мусить ставати лідером і вести за собою інших в правильному напрямку... Бо може бути лідер і в неправильному напрямку ... тоді він нічого спільного з інтелігенцією не має.
Ніхто не говорить про людей першого чи іншого сорту - це попахує шовінізмом чи фашизмом. Мова йде про те що хтось має повести за собою інших - а це завжди і всюда робила інтелігенція

Ігор Домін - 11-8-2010 у 21:46

Юрко, визначте, будь ласка, для мене - що ви розумієте під інтелігенцією. дякую

Олег Лірник - 13-8-2010 у 15:24

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
це звичайна практика - не давати народу умнішати та розвиватися. вівцями легше керувати ніж особистостями. але чому ми говоримо про інтелігенцію? хто знає що то є, якщо її усю знищили? самі з себе будемо робити інтелігентів, а хто не може - той бидло? а як же щастя для народа? а людина, що в полі усе життя працює, кормить нас, але в інституті не навчалась? другий сорт? знову буде еліта та народомаса. ми це вже маємо. від зміни назви нічого не поліпшиться. чи може я щось не розумію: чи вважати інтелігенцією селян та простих роботяг, що були знищені голодомором та репресіями? навіщо той термін потрібен? для мене той гарний, хто свою країну любить та все для неї робить, та інших цьому навчає, а як його звати мені байдуже.

Якщо вам байдуже як його звати то які можуть бути притензії до слова інтелегенція?:)
Як на мене інтелегенція це інтелектуальний авангард нації, який несе в собі всі її найкращі досягнення, з метою їх узагальнення та подальшого розвитку...

Юрко Юринець - 3-9-2010 у 02:26

Вибори на носі. Першочерговим напевне буде як і за кого голосувати... варто би це обговорити.

Ігор Домін - 3-9-2010 у 18:49

''інтелігенція'' ,здається, так пишеться;) а прЕтензій ніяких не маю до тих, хто працює заради України, не наполягаючи на власній авангардності.

Ігор Домін - 5-9-2010 у 21:16

стосовно виборів та передвиборчої кампанії: нещодавна в Одесі сталася подія - бійка з різаниною, яку усі політсили крутять, як хочуть. суть справи: два молодики після добрячого гульбану у центрі міста в нетверезому стані повертались додому, по дорозі зустріли якогось неформала з дівчиною, як буває - драка. нетверезі били неформала та дівчину, в якусь мить неформал витягнув ножа та вдарив нападника. бійка закінчилась, усі розійшлись. далі: той нападник помер в лікарні, неформала схопила вдома штурмова бригада, зараз говорять, що йому світить 7-10 років за жорстоке вбивство. а тепер увага! виявляється, це було вбивство хлопця-націоналіста звірем-антифашистом - це точка зору націоналістів (звідки вони в Одесі і де там ховаються в перерві між вбивствами?), а наші одеські патріоти створили народний рух для визволення хлопця, на якого напала зграя (6 чоловіків!) нациків. а ті хлопці, що брали участь у бійці, говорять, що це просто п*янка, ніякої політики. мені цікаво: чи знають взагалі на Західній Україні про ці націоналістські пригоди? чи хтось чув щось про Максима Чайку, якого теж вбили антифа? хто ці люди, що створюють постійну напругу? справа в тому, що реально нікого не турбує це національне питання, але ж люди гинуть.

Андрій Пелещишин - 6-4-2018 у 23:13

Я цієї історії не чув. Але зараз аж так політичні новини не відстежую, тому не можу сказати, наскільки ця історія є гучномовець. Але не дуже, то точно.
Зараз треба чітко розуміти, що соціальні мережі зараз часто перебільшують події.
А атмосфера в Одесі мені зовсім не сподобалася, коли я там був востаннє