Форум Рідного Міста

Безсоння

Іванна Вихованок - 23-9-2014 у 14:00

Допоможіть, можливо хтось зтикався з безсоницею!!!! Я не можу взагалі заснути, приймала Гліцисед, настойку піона, Персен форте, нічого не допомагає. Можливо щось порадите!:(
Дякую!


nosleep.jpg - 19kB

http://maryse.ru/page/bezsonnja-likuvannja-bezsonnja-narodnimi-zaso...

Max Yuzhakov - 25-9-2014 у 11:11

Маю шкідливу звичку -- засинати під аудіокниги.

Михайло Клен - 28-3-2015 у 19:23

Цитата: Початково розміщене учасником Іванна Вихованок  
Допоможіть

Думаю, що Вам необхідно спочатку виявити причину безсоння: самій, або за допомогою лікаря.

Причини можуть бути різні, в тому числі і банальні: приймання їжі перед сном; можливо, Ви йдете спати у не відповідний для себе час; підвищений тиск крові; в кімнату, де Ви спите, проникає світло (із вулиці і т.д.); перепрацювання; лягаєте спати після 12.00 (якщо я лягаю спати після 12:00, то, як правило, не засинаю) і багато, багато інших причин.

Потім усуньте причину.




[url]http://maryse.ru/page/bezsonnja-likuvannja-bezsonnja-narodnimi-zasobami
[/url]

Анастасія Мусяла - 9-11-2018 у 15:27

У першу чергу - вислухайте своє тіло. Можливо, ви самі зможете відчути, що саме не так, або принаймні підійти на крок ближче. Можливо, помічали пришвидшене серцебиття чи щось подібне? Подумайте, чим це викликано
Справді, підіть до лікаря, вони краще розбираються, що саме пішло, чи могло піти не так.
Свого часу, я також не могла засинати, але у мене це було психологічне, стресове. Залишаючись наодинці, у тиші мозок починав пухнути думками, не могла заспокоїтись, нервувалась...Але спершу перевірте фізіологію.
Коли пройшло, розібралась - прокидання зранку виспаною здавалися найкращим подарунком :sing:

Андрій Пелещишин - 13-11-2018 у 14:25

Не зовсім в тему але близько.
Щодо якості сну. Дуже помагає підвищити якість сну маска на очі. Річ у тім, що зараз багато вночі зовнішнього світла, плюс у кімнаті теж можуть світитися зарядні, телевізори, ноутбуки тощо. Перемогти це можна, але трохи клопітно. І гардини не завжди такі щільні, щоби зовні нічого не потрапляло.

Олена Добрюк - 10-12-2018 у 10:56

У мене схожа проблема. Я знаю, що фізично проблем зі мною немає.
Єдиним місцем, де я справді відпочивала був сон, але зараз такі стреси, що не можу. Заспокійливі та снодійні не те, щоб не допомагали, але висушують, почуваюсь овочем. Не хочу так.
Підкажіть, як ви вирішили от це психологічне?

Цитата: Початково розміщене учасником Анастасія Мусяла  

Свого часу, я також не могла засинати, але у мене це було психологічне, стресове. Залишаючись наодинці, у тиші мозок починав пухнути думками, не могла заспокоїтись, нервувалась...Але спершу перевірте фізіологію.


Анастасія Мусяла - 10-12-2018 у 14:28

Та як-як. Змінила відношення, вирішила наявні проблеми, стиль життя також впливає, ходила до грамотного психолога. Це ж запитання індивідуальне, чому саме ви не можете заснути? Я могла б подумати із вами над цим, але не можу казати, що допоможу.

Цитата: Початково розміщене учасником Олена Добрюк  

Підкажіть, як ви вирішили от це психологічне?

Рост - 10-12-2018 у 15:39

Для віруючої людини є хороший вихід.
В Святому Письмі Господь закликав перекласти свої турботи на Нього.
Так і кажеться: Господи, віддаю тобі всі турботи свої. І перестати турбуватися, просто діяти адекватно до ситуації.

Крім того, долучити рух. Плавання, воно і для приведення в норму опорно-рухового нашого чудове, і розслабляє. Хоч би пів годинки декілька раз на тиждень.
Може є якісь улюблені види спорту, чи іншої активної фізично діяльності. Може побігати по парку, на велосипеді...

Ще дуже хороша річ раз на два тижні, чи й щотижня сходити в парну. Краще, власне, в парну, а не в сауну, ну але що вже є в доступності. Після того піти гарно поїсти і випити хорошого пива. Власне пива, тому що воно діє розслабляюче. Це, до речі, практично спортивна методика.
У Львові це Кумпель на Винниченка (тільки там правдиве пиво). Ми з товаришем умудряємось з'їсти після парної на двох метр ковбаси, випити по дві, а то і три літри пива Бурштинового, до моменту, коли ти чуєш, що от, відпустило напруження. Жінці, напевно, меншої кількості вистачить :) Головне не перебирати, мета не напитись в жодному разі. Точним словом для цього моменту є, власне, "відпустило".
Потім прогулятись пішки додому, добре, якщо це через парк.
І після того спиш, як немовля, на другий день ніби на світ народився.

Обов'язково залишати час на те, що подобається. Хоч щось дрібненьке. Але кожен день.

Масаж. Щоб промасували глибоку мускулатуру, вона часто спазмована і не дає психіці розслабитись. Або спортивний масаж, але він болючий. Або, кажуть, тайський, але сам я не пробував. Я спортсмен колишній, для мене спортивний звиклий.

Дуже варто почати кожен день пити водичку ReO. Вона продається в аптеках, в літрових зелених пляшках. По склянці в день. Для відновлення мікроелементів. Бо їх брак може викликати спазми.

Валер'янки настоянку, або суміх валер'янка-півонія-глід-пустирник, по 30 крапель на воду, тричі в день.
Воно слабеньке, але дієве, через тиждень оціните. Попити з місяць.

З медпрепаратами заспокійливими не зловживайте, а краще зовсім без них. Їх дія може бути взагалі протилежною.

Олена Добрюк - 11-12-2018 у 14:17

Спасибі
Спробую задіяти ці поради комплексно, хоч я вже давно не молюсь.
Почну із парної і плавання, гадаю. Може, дійсно просто не приділяю зовсім часу собі.
Валер'янку із півонією я вже пробувала, просто стаю овочем. А це не здорово.
Анастасіє, скажіть, а як саме ви змінювали життя, як думали? Чому наголосили на грамотності психолога?

Рост - 11-12-2018 у 17:37

Психологами часто стають люди з проблемами, намагаючись їх вирішити, ну і понеслось.
Насправді мало тих, хто толковий і за покликанням. В дружини друга вища освіта психологія, тому трохи обізнаний.
Хоча для жінок є важливим комусь навіть просто виговоритись, це дозволяє їй самій упорядкувати все в процесі розмови.

А овочем від валер'янки - це дивно, вона зовсім слабенька. Можливо просто перевтома і мало треба, щоб подіяти на організм.

Андрій Пелещишин - 11-12-2018 у 22:00

Якщо нема серйозних проблем в житті, то плавання, парна або розтяжки дають стовідсотковий результат

Олена Добрюк - 12-12-2018 у 15:45

Тому й питаю, чому Анастасія наголосила на грамотності. Можливо, психолог мені зараз і потрібен. В житті дійсно багато чого трапилось, що хорошим я назвати ніяк не можу.
Тому й думаю, що просто відволіктись на плавання, якісь заняття мені не допоможе.

Рост - 14-12-2018 у 20:22

Та власне, що є проблеми, потім з психологом ви будете говорити про ті ж проблеми. А треба хочаб на якийсь час переключати увагу на щось таке, що не дасть думати про ці проблеми, плюс піднімить тонус тіла, тобто, збільшить ресурси для подолання кризи.
Ми часто недооцінюємо вплив хімії тіла на наші думки, наше самопочуття.

Олена Добрюк - 17-12-2018 у 14:39

Та як це переключитись, коли частина цієї проблеми живе поряд з тобою...З нею ти лягаєш спати й не можеш заспокоїтись. Це не просто нав'язливі думки. Це божевілля у плоті, а поговорити, пояснити немає сил. І любиш і не хочеш припиняти.
Я знаю, що мало часу приділяю собі, здоров'ю, самопочуттю, але те, що я вже почала, ситуацію не рятує. Хоча думати й дійсно почала дещо інакше, ясніше. І тільки більше переконалась, що не хочу розходитись.

Андрій Пелещишин - 18-12-2018 у 11:54

Якщо я правильно розумію з якої області проблема (думаю, деталізація тут зайва), Вам таки треба прислухатися до Ростика.
Переключіть фокус уваги на кілька місяців на щось інше критично важливе для Вас. Якщо матеріально складно - напевно треба подумати над додатковим заробітком. Якщо все більш-менш - то тоді на фітнес, спорт, і так по справжньому, до крепатури.
Але точно не на речі, які в жінок викликають адикцію і потребують зовнішнього схвалення. Я маю на увазі не на шопінг і не на косметичні салони і тп.

Та й все таки, смачні трав'яні чаї ніхто не відміняв. Отримайте задоволення від чашки ромашкового чаю з медом. Це не зашкодить

Андрій Пелещишин - 18-12-2018 у 12:15

Попри всю мою повагу до психології і, в принципі, до психологів, треба розуміти, що їм щось треба їсти. Як не сумно, але це може стати причиною заліковування а не вилікування душевної травми. Психологу, якщо він меркантильний і безпринципний, може бути доволі вигідно, щоби ви виходили від нього в гарному настрої і з полегшенням, але потім поверталися знову і знову. На жаль..

Олена Добрюк - 20-12-2018 у 15:20

Дуже приємно, що ви переймаєтесь про мене. Я тепер ходжу на плавання на СКА перед сном. Ну, як, вони до 8. Повертаюсь звідти витисненою. Тільки фізична втома не забирає у мене емоційного стресу, виру думок у голові. Коли лягаю в ліжко тіло починає німіти, я відчуваю, як воно хоче вже відімкнутись, але очі не замикаються.
І ні, проблема не у грошах. Ми обидвоє досить непогано заробляємо.

Анастасія Мусяла - 20-12-2018 у 16:34

Цитата: Початково розміщене учасником Олена Добрюк  
Тому й питаю, чому Анастасія наголосила на грамотності. Можливо, психолог мені зараз і потрібен. В житті дійсно багато чого трапилось, що хорошим я назвати ніяк не можу.


Олено, а у лікарів ви вже все перевірили? Як казав Ростик, гормони, фізіологічні проблеми часто відбиваються на мислиннєвих процесах.

Щодо психолога, як я бачу, у нас із вами досить різні проблеми. Гарантувати, що те, що він допоміг мені - допоможе і вам, я не можу. Хоча знаю, що відносинами мій теж займається. Мені видалось, що проблема саме у них, чи то відношенні. Звісно, не мені задаватись такими запитаннями, вибачте, в разі чого.
Ось, Валерій https://psyholog-lviv.com.ua/, людина, до котрої зверталась я.
Щодо "меркантильності" - не треба так. Їм, звісно, теж "треба їсти", але він був не першим і я знаю, що у психологів є професійні обов'язки. Якщо вони бачать, що допомогти у випадку не можуть - повинні сказати. Ми з Валерієм припинили бачитись по його ініціативі. Він сказав, що більше не потрібен мені, так як "тоді я вже могла(чи то мала) сама впоруватись".

Тримайтесь, цінуйте себе, бо більшість таки від самооцінки і таки пийте трав'яні чаї, як радить Андрій. Липовий, ромашковий, м'ятний і краще, якщо зібраний самостійно. Сам процес збирання так само вмиротворює. ;) Хоча зараз, звісно, не той час року.

Олена Добрюк - 20-12-2018 у 18:59

Спасибі, довго чекала вашої відповіді.
Зателефоную йому, мабуть, вже завтра.

Рост - 21-12-2018 у 16:33

Цитата: Початково розміщене учасником Олена Добрюк  
поговорити, пояснити немає сил.
І любиш і не хочеш припиняти.

Поговорити немає сил, чи страшно? Буває, є розуміння, що ясність, яка наступає внаслідок розставляння всіх крапок над і, може бути протилежною до бажаної.
Розділіть мухи з котлетами. Це узалежнення, чи глибокі почуття. Що ви отримаєте, якщо продовжите, чи якщо завершите. Де межа терпіння. Що потрібно міняти, світ, чи себе. Враховуючи, що для того, щоб змінити щось ззовні себе, потрібно бути спонсором цих змін. Тобто, це за ваш рахунок буде, в це вкладатись потрібно. А то світ може і потреби такої, мінятись, не має. Заради чого йому мінятись? Чи ваше бачення, заради чого, має для нього цінність? Може доведеться попрацювати над собою, щоб являти дійсно якусь цінність для світу, заради якої... А ще буває, що не все в наших силах, і що не роби...
А ще, якщо світ не змінити, завжди можна змінити своє відношення. Стрес від, наприклад, стрибків з парашутом, він може як бути руйнівним, так і дарувати задоволення. Чи служити засобом самовдосконалення. Часто якісь обставини притягнуті нами в життя неусвідомленими нашими рисами, які потрібно усвідомити і пропрацювати.
Але жити в стресі, якщо він руйнівний, не можна. Або переводити його в конструктивне русло, позитивне, тобто, отримувати задоволення, чи знайти засоби компенсації, або тікати, бо руйнівний стрес призведе до хвороби серйозної, як мінімум, і до руйнування психіки.
От для цього грамотний психолог і потрібен, якщо власних сил, знань, просто чистого розуму не вистачає, чи ситуація надто "плющить". Чи просто людина зі здоровим глуздом. І власне бажання дійсно вирішити проблему. Бо реальне вирішення може сильно відрізнятись від "я хочу, щоб було так".
Треба все спокійно назвати своїми іменами. Чесно. І тільки тоді можна зрозуміти, треба щось міняти, чи залишити як є, придумавши, як в цьому жити з задоволенням.
І дрібні повсякденні речі, які приносять задоволення, і здорове фізичне навантаження є теж інструментами для цього. Ми всі тут на землі відокремлені істоти. Ми маємо вміти і самим про себе подбати. І треба знаходити засоби, щоб не залипати в проблемі. Бо саме залипання дуже ускладнює пошук вирішення.

Жванецький гарно сказав: у нас схильні спочатку одружитись, а потім вибирати.