Форум Рідного Міста

Спробуйте розгадати...

Demyan - 27-9-2007 у 09:54

Пропоную кидати сюди цікаві логічні загадки.

УВАГА! Хто знає відповіді - не пишіть! також в неті не шукайте - не цкаво.

Ось перша:
Цю загадку дали дитині дошкільного віку..спробуйте перевірити своє світосприйняття:)

7756 = 1
6855 = 3
9881 = 5
5531 = 0
0000 = 4
2222 = 0
3333 = 0
5555 = 0
8193 = 3
8096 = 5
7777 = 0

2581 = ?

tysovska - 27-9-2007 у 10:56

Увага! Спойлер! Тим, хто хоче реально розгадувати цю задачу, прохання не читати!

Я цю задачу не вирішила і, звісна річ, залізла в інтернет. І знайшла там цікавенне її обговорення. Ось одна цитата:

"Эту задачку мне задали пол года назад. Решил я ее секунд за 30. Потому что было элементарно понять, что логику задачи "значение цифр не важно".
Но вернемся к зравому смыслу

ЭТО НЕ ЗАДАЧА ИЗ ДЕТСКОГО САДА

Эту задачу придумал какой-то взрослый и напарил всем, как задачу из детского сада.

Почему? Элементарно: дети считают кружочки потому что типа "еще не понимают цифр"? Тогда как же они читают цифры справа если цифр не понимают?
Дети, не знающие цифр, не могут дать ответ на эту задачу.
Собственно, как и дети знающие цифры, потому что они уже кружочки считать не будут".

Hanor Narasson - 27-9-2007 у 16:27

=2 :lol: Чи хтость дасть більше?

Але все одно боян.:sing:

Demyan - 27-9-2007 у 16:30

http://www.ugbereg.ru/magic.html

Dmy - 27-9-2007 у 16:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
http://www.ugbereg.ru/magic.html

Це якось пов'язано з першим чи нова задача?
(аби не витягли гаманця)

Позаяк та - для дошкільнят, а ця - вже для школярів (треба вміти рахувати), то вона для дорослої тупої обмеженої стереотипами людини простіша.

Сподіваюся, наступна буде вже з універсітетського курса?

Олексій Мачехін - 27-9-2007 у 17:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
http://www.ugbereg.ru/magic.html


Задачка вирішується в одну ітерацію :)

Катерина Задорожна - 27-5-2008 у 11:19

Нещодавно намагалася розв"язати таку задачку. Є 10 точок, розташованих таким чином, що утворюють 3 ряди по 4:
* * * *
* * *
* * *
* * *
От 2 з них треба переставити таким чином, щоб утворилося 4 ряди по 4 точки.
Не дуже вийшло з тими зірочками, тому зробила як могла - білі зірочки не рахуються :)

Юрко Ничик - 27-5-2008 у 19:41

ця загадка зґвалтувала мій мозок
я тиждень чесно намагався розгадати
і ще тиждень ходив і повторював "оце я ідіот" після того як дізнався відповідь ))))

Андрій Пелещишин - 27-5-2008 у 19:59

напевно верхні крайні донизу скинути - 2 вертикальні ряди по 5

Aндpiй - 27-5-2008 у 21:06

А чому не перший - 4 , а другий - 6 ;)

Андрій Пелещишин - 27-5-2008 у 21:30

Бо хочеться симетрії :)

Aндpiй - 28-5-2008 у 10:31

Щось не чітка умова задачі. Напевно, це має утворитися чотири різні прямі. Тоді, щоб був розв'язок, необхідно крім вертикальних і горизонтальних рядів розглядати ще й діагональні (це можу довести). Але й тоді при розміщенні точок рівновіддалено, у вузлах прямокутної решітки теж ніби нема розв'язку (зається би теж довів). Якщо ж не виконувати цю умову, то запросто; навіть одним переміщенням - нижню ліву точку на 1,5 крока вгору і на 0,5 крока вправо.

Катерина Задорожна - 30-5-2008 у 09:11

Задачку цю мені самій задавали в усному варіанті - до речі, нічого про те, що прямі мають бути різними не було. Тим не менше, коли ми її розв"язували всім кагалом, то дійшли до варіанту Андрія - тобто враховували півкроки. Яку правильну відповідь передбачає даний ребус, сказати не можу, бо не бачила її в первинному вигляді :(

Юрко Ничик - 30-5-2008 у 15:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрко Ничик
ця загадка зґвалтувала мій мозок
я тиждень чесно намагався розгадати
і ще тиждень ходив і повторював "оце я ідіот" після того як дізнався відповідь ))))



це я з приводу задачки з кружечками )))

Соломія Федушко - 3-8-2009 у 18:32

Спробуйте розгадати ось таку:

В парламенті ( не нашому) є 450 депутатів.
Кожен з них або продажний, або чесний.
1. Принаймні один з депутатів чесний.
2. З кожної пари депутатів принаймні один продажний.

Скільки в парламенті чесних депутатів, а скільки продажних ?

Юрій Сєров - 3-8-2009 у 19:35

Не зовсім зрозуміла умова. Яким чином утворюються пари?
В принципі підходить відповідь: 1 чесний, 449 продажних. :)

Dmy - 3-8-2009 у 19:57

Мабуть, не з "кожної", а з "будь-якої можливої". Хоча квантор той самий.

Соломія Федушко - 3-8-2009 у 21:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Не зовсім зрозуміла умова. Яким чином утворюються пари?
В принципі підходить відповідь: 1 чесний, 449 продажних. :)


:( так не цікаво... в принципі, Ви правий! Молодець! Мабуть, легка задачка ;) буду згадувати щось по складніше))

Юрій Сєров - 3-8-2009 у 21:33

Легка?!!??!? Хто він????? :lol:

Соломія Федушко - 3-8-2009 у 22:07


Там ж написано, що то не наш уряд :D

А як ось така???:rolleyes:

Є два шнурки. Кожен із них горить по 1 годині, але вони горять не рівномірно (наприклад, одна половина може згоріти за 5 хв., а друга - за 45хв.). Як виміряти за допомогою цих двох шнурків 45 хв.?

Соломія Федушко - 23-12-2009 у 21:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
45 хв це 3/4 із 60 хв.
2/4 ми отримуємо із 1-го шнурка підпаливши його із двох кінців
1/4 ми можемо отримати якщо тих 2/4 ще раз скоротимо на 2. Тобто треба із першого отримати 2/4 підпаливши його з обидвох кінців і одночасно підпалити 2-гий шнурок (так завдяки 1-му ми на 2-гому ми відміряємо 2/4), в момент коли згорить перший пройде 2/4 часу, значить в той самий момент підпалюємо другий кінець 2-го шнурка і залишок шнурка згорить в 2 рази швидше.
2/4+1/4 = 3/4


Ігоре, Ви молодчина!!! ;)

Соломія Федушко - 23-12-2009 у 22:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Нещодавно намагалася розв"язати таку задачку. Є 10 точок, розташованих таким чином, що утворюють 3 ряди по 4:
* * * *
* * *
* * *
* * *
От 2 з них треба переставити таким чином, щоб утворилося 4 ряди по 4 точки.
Не дуже вийшло з тими зірочками, тому зробила як могла - білі зірочки не рахуються :)


Я зрозуміла так, що 1 ряд по горизонталі (4 зірочки), а 2 і 3 по вертикалі ( по 4 зірочки). хз...

не зрозумів постановку задачі. Що значить утворюють 3 ряди по чотири? Де на схемі ці 3 ряди? Бачу 4 ряди й 4 совпці (якщо це матриця)...

Ольга Косовська - 25-12-2009 у 21:17

а як Вам така задачка?

1. Есть 5 домов каждый разного цвета.
2. В каждом доме живет по одному человеку отличной друг от друга национальности.
3. Каждый жилец пьет только один определенный напиток, курит определенную марку сигарет и держит определенное животное.
4. Никто из 5 человек не пьет одинаковые с другими напитки, не курит одинаковые сигареты и не держит одинаковое животное.

Вопрос: кому принадлежит рыба?

Подсказки:
Англичанин живет в красном доме
Швед держит собаку
Датчанин пьет чай
Зеленый дом стоит слева от белого (считайте, что эти дома стоят рядом - иначе в задаче получаются два решения. ).
Жилец зеленого дома пьет кофе
Человек, который курит Pall Mall, держит птицу
Жилец из среднего дома пьет молоко
Жилец из желтого дома курит Dunhill
Норвежец живет в первом доме
Курильщик Marlboro живет около того, кто держит кошку
Человек, который содержит лошадь, живет около того, кто курит Dunhill
Курильщик сигарет Winfield пьет пиво
Норвежец живет около голубого дома
Немец курит Rothmans
Курильщик Marlboro живет по соседству с человеком, который пьет воду

Соломія Федушко - 25-12-2009 у 21:31

Якщо не помиляюсь, це задача Ейнштейна :)
Оскільки колись вже її розв'язувала, то відповідь не цікаво писати.

Dmy - 25-12-2009 у 23:09

Мало того, вона навіть на ФоРуМі вже колись викладалася

Соломія Федушко - 25-12-2009 у 23:46

Тоді скажу відповідь : власником риби є німець :)

Соломія Федушко - 26-12-2009 у 14:49

А ось така задачка. Надіюсь умову вірно згадала :)

На аркуші є 13 пронумерованих по порядку рядків тексту. У кожному рядку написано: "Хибними є лише стільки тверджень, написаних на цьому аркуші, який номер даного рядка". Скільки істинних тверджень було насправді?

Юрій Сєров - 26-12-2009 у 15:31

Якщо я правильно зрозумів умову, то одне - останнє.

Соломія Федушко - 26-12-2009 у 20:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Якщо я правильно зрозумів умову, то одне - останнє.

що одне - це вірно, але не останнє :)

Dmy - 26-12-2009 у 21:27

Ну, гаразд, передостаннє:lol:

Більше одного правдивого не може бути, оскільки кожне з них виключає решту 12. Тобто, або одне, або жодного.
Якщо жодного, то хибним також є і 13-е твердження, і на аркуші є принаймні одне правдиве, що є протиріччям.
Значить, на аркуші рівно 1 істинне твердження, а це співпадає з тим, що написано у 12-му рядку: 12 із 13-и хибних, тобто 1 із 13 істинних.

Катерина Слобода - 26-12-2009 у 21:45

Точно :cool:

Соломія Федушко - 27-12-2009 у 11:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Ну, гаразд, передостаннє:lol:

Більше одного правдивого не може бути, оскільки кожне з них виключає решту 12. Тобто, або одне, або жодного.
Якщо жодного, то хибним також є і 13-е твердження, і на аркуші є принаймні одне правдиве, що є протиріччям.
Значить, на аркуші рівно 1 істинне твердження, а це співпадає з тим, що написано у 12-му рядку: 12 із 13-и хибних, тобто 1 із 13 істинних.

Так, вірно!!!:)

Соломія Федушко - 24-1-2010 у 15:26

П'ять хлопчиків грали у футбол і розбили вікно м'ячем.
Іван сказав: "Це або Павлик, або Денис".
Павлик сказав: "Це зробив не я і не Володя".
Дмитрик сказав: "Один з них говорить правду, а інший - ні".
А Володя сказав: "Дмитрик, ти помиляєшся".
А бабуся сиділа на лавці і все бачила. Вона сказала, що тільки один хлопчик сказав неправду, але не зізналась хто це зробив.
Хто розбив вікно? І хто з них сказав неправду?

Dmy - 24-1-2010 у 19:23

Питання в тому: чи можна довіряти бабусі? Я би поостерігся: може, Денис її кота за хвост смикав, і вона в такий спосіб хоче перенести провину на нього?

Соломія Федушко - 24-1-2010 у 19:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Питання в тому: чи можна довіряти бабусі? Я би поостерігся: може, Денис її кота за хвост смикав, і вона в такий спосіб хоче перенести провину на нього?

:lol: тоді повірте мені, що можна... бабуся не любить злословити! ;)

Dmy - 24-1-2010 у 20:52

Тоді я вже натякнув на відповідь.

Соломія Федушко - 25-1-2010 у 00:24

Отже, Денис розбив шибку чи сказав неправду?

Юрій Сєров - 25-1-2010 у 18:37

Так Денис нічого ж не сказав...

Соломія Федушко - 25-1-2010 у 23:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Так Денис нічого ж не сказав...

Деколи мовчання більше говорить ніж слова :)

Андрій Пелещишин - 9-3-2010 у 21:26

Гарний сайт для любителів загадок і головоломок
http://braingames.ru/

Цитата:
У Мегамозга нашли страшную болезнь. Доктор выписал ему всего 4 таблетки двух видов (по две каждого вида), совершенно не отличимых друг от друга, и предупредил, что, если выпить более одной таблетки одного вида — смерть, не выпить таблеток — смерть, выпить за раз меньше нормы — смерть. Таблетки надо принять за два приема: утром — 2 таблетки (по одной каждого вида) и также вечером — 2 таблетки (по одной каждого вида). К несчастью, Мегамозг смешал таблетки. Как ему гарантированно выжить?


Дуже складно! :lol::lol:

Руслан Кравець - 9-3-2010 у 23:50

Скористатись ножем. :)

Андрій Пелещишин - 9-3-2010 у 23:57

Цитата:
Скористатись ножем. :)

Примітивно!
А чому не ступкою?

Соломія Федушко - 10-3-2010 у 00:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
Скористатись ножем. :)

Примітивно!
А чому не ступкою?

:D Чому ж якщо їх всіх ступкою розтерти, помішати і поділити на дози...

ок) поділити всі пігулки на половинки і в перший день випити перші половинки тих пігулок, а в другий - другі частинки таблеток. Головне не перемішати перші половинки з другими ;) а то капець буде Мегамізкам :lol:

Dmy - 10-3-2010 у 00:33

«Эта вещь посильнее «Фауста» Гёте будет» (с):D

Руслан Кравець - 10-3-2010 у 01:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
Скористатись ножем. :)

Примітивно!
А чому не ступкою?


Згоден.
Рішення зі ступкою елегантніше.
Просто мені здалось, що порошок на дві рівні частини буде складніше розділити, тому змушений був перейти до ножа.
Хоча, якщо можна скористатись вагою або лінійкою, то зі ступкою навіть точніше вийде.

Андрій Пелещишин - 10-3-2010 у 08:07

Цитата:
ок) поділити всі пігулки на половинки і в перший день випити перші половинки тих пігулок, а в другий - другі частинки таблеток. Головне не перемішати перші половинки з другими ;) а то капець буде Мегамізкам :lol:

Капеця не навіть в тому разі можна уникнути. Задача елегантно зводиться до попередньої.
Тому і ступка вилізла - як граничний випадок.

Катерина Слобода - 9-4-2010 у 13:40

Яким чином двоюрідні брати/сестри можуть одночасно бути один одному племінниками або
стриками(вуйками)/тетами?;)

Соломія Федушко - 12-4-2010 у 21:34

коли якісь родичі одружується?:lol:

Катерина Слобода - 12-4-2010 у 21:36

А якісь то які?;)

Соломія Федушко - 12-4-2010 у 21:47

дядько на сестрі? ;)

Святослав Сєров - 13-4-2010 у 16:59


Dmy - 13-4-2010 у 22:11

Сьогоднішня версія дуже цікава :lol:

Соломія Федушко - 14-4-2010 у 08:43

То які там родичі побрались?:rolleyes:

Dmy - 14-4-2010 у 16:34

Ох, ну, навскидку.
Жила собі жіночка. Якось вона одружилася з чоловіком і народила від нього собі донечку.
Але не все так гладко у житті :( І навіть спільна дитина не врятувала цей шлюб. Розлучилися, розсталися, та не змогла жінка довго бути самотньою - вийшла заміж за іншого. Друга дочка своєю появою на білий світ зкріпила другий шлюб. А ніщо не вічно під місячним світлом, і другий шлюб спіткали граблі першого.
Як там надалі жила наша героїня і з ким, історія досі мовчить. Але як дивовижно іноді переплітаються людські долі: виросли дівчата, познаходили і собі пари. І що цікаво? Старша донька вполювала собі другого чоловіка своєї матері, і це ще нічого, але ж і молодша повелася на материного колишнього, тільки - першого (напевно, гени спрацювали - не інакше). Та й дядькам мамини доці сподобалися - вони на цей жіночий тип із роду віку клювали.
Так і утворилися 2 нові подружні пари. За дружин там - дві рідні сестри, але ж за чоловіка кожної із сестер - рідний батько іншої. То що виходить: сестра-то виявляється племінницею?! Чи тіткою?!!

Це так - без інцесту.

Катерина Слобода - 14-4-2010 у 16:53

Йой-йой-йой!:lol: Ото в Вас фантазія!!! :)
Взагалі-то, запитання справді придумане "з життя". Але ситуація трохи інша. Припустимо є два рідні брати(позначимо 1 і 2). Жінка одного(1) має брата(3), який має доньку. Донька вийшла заміж за другого брата(2). Обидва брати (1,2) мають дітей. В тому випадку всі між собою різні родичі одночасно.:saint:

Dmy - 15-4-2010 у 01:12

Але ж у мене драматичніше, я би навіть сказав епічніше. Нє?:saint:

Катерина Слобода - 15-4-2010 у 13:22

Ага.:lol: Мені Ваше навіть більше сподобалося. Мексиканська історія - якраз для серіалу, років так на 10 було б що показувати...:lol:

Dmy - 24-4-2010 у 02:56

Згадав одну зі своїх улюблених задач. Тобто, вона не моя, а Давіда Гріса.
На організацію мислення. Програмісти, найшвидше, про неї чули.

У банці є білі та чорні кавові зерна.
Навмання виймаємо з банки 2 зерна і уважно їх роздивляємося. Якщо вони однакового кольору, відкладаємо їх кудись (нам вони вже не цікаві), а замість них додаємо до банки ще одне чорне. Якщо кольори зерен відрізняються, до банки повертаємо біле зерно, а чорне - "у відбій".
Очевидно, що процес колись закінчується, бо на кожному кроці кількість зерен у банці зменшується на 1, і врешті в ній залишиться одне-єдине зернятко.
Питання: чи можна, знаючи початкову кількість білих і чорних зерен, визначити колір останнього зерна у банці? Якщо можна, то як?

:D Підказка. Кавові зерна спокійно можна заміняти, наприклад, гудзиками або білими та жовтими куриними яйцями. Або страусиними. Рішення задачі від того не зміниться - воно є інваріантним;)