Форум Рідного Міста

Апаратні вимоги Windows Vista

Тарас Капущак - 8-10-2006 у 17:18

Ось невелика стаття про апаратні вимоги нової версії операційної системи від мікрософта:
http://exe.org.ua/forum//index.php?showtopic=1433
Піврічної давності, правда, але думаю, що все одно буде цікаво.

Андрій Пелещишин - 8-10-2006 у 17:47

Ми спробували розгорнути з метою встановлення в навчальних класах. Тормозить на 2гігарерцовом целероні з 512 памяті досить відчутно (це при "голій" операційці).
Не знаю, чи будемо далі розгортати.

Тарас Капущак - 8-10-2006 у 18:53

Там ще крутої ігрової відеокарти треба. Здається мені, що це операційна система не для роботи... щонайменше на даний момент.

Горват Корнелія - 8-12-2006 у 16:55

Які мінімальні параметри вимагає система і де вона доступна? І взагалі які переваги ро зрівнянні з ХР?

Тарас Капущак - 8-12-2006 у 17:45

Сам не працював, не знаю, але чув, що по своїй суті є просто дальшим розвитком того ж ХР. Якихось революційних ідей (котрі з'являлись в перших тестових версіях) не впровадили. Чув, що декому подобається нова система. Але якихось важливих аргументів на її користь не зустрічав.

Горват Корнелія - 8-12-2006 у 18:08

Чула, що це більш віртуальна версія і тільки.

Тарас Гулка - 8-12-2006 у 21:18

Сам не ставив, але друзі-адміністратори ставили і розказували. Крім того був на семінарі Мікрософта де представляли оцю саме Вісту.

Апаратка.
Думка, що вона вимагає потужної апаратки не зовсім вірна. Все залежить як ви її ставите. А там є принципові відмінності. Питав в наших інженерів, як вони ставили в лабораторії. Виявляється запхали компакт і тикнули кнопку інстал.
Віста ж вимагає більше підготовчих робіт.
Сама інсталяха – це один файл розміром 2,7 гіга, який являє собою образ системного диска. При встановлені ви просто цей образ розкручуєте. В комплекті є спеціальна утіліта, в якій ви можете компонувати собі інсталяційний пакет. Стандартно є 7 видів інсталяції (для дому, для дому полегшена, для офісу і т.д.), які треба вибрати ДО початку інсталяції. Можна зробити самому пакет вибравши потрібні вам компонент (а їх є дуже багато, наприклад, кожний мовний файл - це окремий пакет).

Мій колега ставив на Семтрон 2500, 512 Мб – каже все працювало гуд і не гальмувало. На недавній комп’ютерній виставці бачив Вісту на ноутбуку Целерон 2400, 512 Мб. Теж все працювало нормально. І навіть із 3д-ефектами.
Так, що я думаю що вся проблема в правильній інсталяції. Ну і безумовно яку версію пробувати. Кажуть, що останні версії суттєво кращі від версій випущених 6 місяці тому.

Нові фічі.
Безумовно революції не відбулося (а вона взагалі реальна?) Хоча деякі нові цікаві фічі з’явилися. Наприклад, потужна система роздачі прав юзерам (вічна проблема в ХР), модуль антіджен (антивірусний модуль до якого ви може підключити бази більшості популярних виробників антивірусів, наприклад, AVP, Nod, Sophos і т.д. ), можливість підключення звичайної флешки в якості розширення оперативної пам’яті (правда на сьогодні тільки деякі 4 гігові флешки мають необхідну швидкість) та ін. Крім того, не забуваєте, що вона є 64-розрядною.
Тобто цікавого є багато, а от наскільки воно буде стабільно працювати – це інше питання. А загалом в неті читав досить багато позитивних відгуків.


Проблеми.
Основна проблема – це драйвери. Віста працює тільки із підписаними драйверами, а їх на сьогодні під Вісту не так багато.

З.І. До речі у Вісті появилось ряд новинок запозичених із Юнікса. Наприклад, команда mount. :)

Олексій Мачехін - 8-12-2006 у 21:53

Суядчи з новин рекомендована конфігурація 1 gHz CPU/1 gByte RAM/256 Mbyte Video/40 gByte HDD

Тарас Капущак - 8-12-2006 у 23:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Думка, що вона вимагає потужної апаратки не зовсім вірна......
Мій колега ставив на Семтрон 2500, 512 Мб – каже все працювало гуд і не гальмувало. На недавній комп’ютерній виставці бачив Вісту на ноутбуку Целерон 2400, 512 Мб. Теж все працювало нормально. І навіть із 3д-ефектами.

Гм... А в мене ХР дома на 650 МГц Р3, 320 Мб, 16 відео стоїть, не те щоб літає, але й не гальмує. І я нічого там не підстроював, стандартна тема, половина візуальних ефектів включені...

Моя думка така, що ОС взагалі не повинна жерти лишніх ресурсів, це вже прикладні програми повинні собі забирати. Та й то, ті котрим воно треба, бо коли текстовий процесор, котрому під силу обробляти листи і офісні документи, а при роботі з чимось соліднішим (просто книга, не кажучи вже про солідну наукову працю) виникають труднощі, гальмує і жере, як не в себе, оперативну пам'ять, то це виглядає щонайменше трохи дивно...

Є такий проект:
http://reactos.org/
Цікаво, якщо його довести, які апаратні вимоги будуть в нього для тих самих задач?

Тарас Гулка - 9-12-2006 у 13:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак

Моя думка така, що ОС взагалі не повинна жерти лишніх ресурсів, це вже прикладні програми повинні собі забирати.


Цілком згідний.
Але чому тоді в тебе стоїть ХР, а не Win98. Напевне 98 тебе чимось тебе не задовольняла і ти перейшов на ХР. І за це треба чимось платити, наприклда, апараткою. Те саме з Вістою. Мене наприклад цілком задовольняє ХР, але якщо в мене 64-розрядний процесор, то я чекаю відповідної ОС. А якщо вона вимагає більших потужностей - ну що ж робити? Альтернативи на разі не бачу.

vovka - 9-12-2006 у 15:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Цілком згідний.
Але чому тоді в тебе стоїть ХР, а не Win98. Напевне 98 тебе чимось тебе не задовольняла і ти перейшов на ХР.

Ну ще би.. Мікрософт припинила підтримку Windows 98 :)
Нема латання дір і т.п. Хто ж схоче сидіти на дірявій ОС. Microsoft фактично заставила всіх перейти на нову ОС.

І ще не раз заставить, поки нема альтернативи.

Я би теж сидів і досі на Windows 2000, але при купівлі нового компютера поставили цю XP, приходиться миритися, тіпа ліцензійна.. З задоволенням би зараз її проміняв на Win2K.

Ярема П. - 9-12-2006 у 19:56

Переходьте на лінукс!!!

Тарас Капущак - 9-12-2006 у 22:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Цілком згідний.
Але чому тоді в тебе стоїть ХР, а не Win98. Напевне 98 тебе чимось тебе не задовольняла і ти перейшов на ХР.

Win98, це, м'яко кажучи, не система. Нормально працювати в ній буває складно навіть при виконанні простих офісних задач. Мені ж, для програмування, роботи з графічними пакетами "осучаснений дос" даром не потрібен. Щонайменше раз на день перезавантажуватись приходилось точно. Навіть така, здавалось би, проста задача, як вилазка в інтернет через модем виконувалась незадовільно -- інтернет тормозив без підстав.
Тому користувався для цих задач лінуксом!!!
З виходом ХР, перейшов на нього. Це все-таки професійна система. Власне старіші версії WinNT теж непогані, але нестача драйверів та моральна застарілість деяких компонентів (котрі конфліктують з певним програмним забезпеченням) унеможливлюють їх використання. ХР ж не має великих проблем з драйверами і програмним забезпеченням, тому мене влаштовує.
Якихось обновлень і латок не ставлю -- інтернет помегабайтний і сотні мегабайт невідомо чого (латає в одному місці, а рве в другому) мене не надто приваблюють. А щоб не мати проблем з безпекою не роблю двох речей: не користуюсь інтернет експлорером і не користуюсь аутлуком -- це основні джерела проблем.

А лінуксом користуюсь з радістю, але нажаль приходиться мати справу з програмним забезпеченням, котре є лише для платформи win32. Крім того приходиться обмінюватись файлами з користувачами, котрі працюють на мікрософтівських продуктах, що ускладнює викоритання тих пакетів, котрі є аналогами відповідних мікрософтівських. :(

vovka - 13-12-2006 у 22:03

Питання про лінукс, раз зайщла про нього мова..
А чи реально там встановити щось типу VMWare і в ньому настроїти віндовс ? Наскільки тормозною буде така схема роботи ? І чи взагалі існують під Лінукс безкоштовні аналоги VMWare ?

Пробував юзати VMWare в віндовсі. Настроїв там FreeBSD - тормозів нібито не було помітно. Зручно.

Тарас Капущак - 13-12-2006 у 22:17

Існує проект wine, це емуляція середовища win32, просто виконання win-програм під лінуксом і накладні витрати дуже низькі.

Чирка Олег - 15-12-2006 у 13:26

Мінімальні вимоги до Windows Vista:
-Процесор 800МГц
-Оперативна пам'ять 512 Мбайт
-20 Гбайт вільного місця на диску
Детальніше дивіться на вказані адреси
http://thevista.ru/page.php?id=7375
http://www.windows-files.com/vista/

Остап Шумин - 16-12-2006 у 10:12

Тут не про апаратні вимоги Vista, але все ж про неї....
http://www.ukrbiz.net/rus/computer/news/173308/

Тарас Гулка - 2-5-2007 у 15:36

Сьгодні поставив собі Вісту в якості проби.
Одже ПК наступний:
Процесор: AMD X2 64 3800+
Ram: 1Gb
Video: GF 6150 128 Mb (інтегрована)

Ставив російську версію, Bussines-edition, 32-розрядну
Інсталяція тривала десь 45 хв. Приємно був вражений, коли побачив, що всі основні драйвери автоматом встановились і причому правильно. Руками тільки доставив драйвер прінтера (підійшов від ХР).

При включених максимальних ефектах все працює прекрасно. Жодних гальмів. Поставив кілька софтинок, в тому числі Фотошоп CS3. Різниці в швидкості роботи ХР і Вісти на разі не відчув.

Загалом враження позитивні.
Із плюсів:
гаджети (чи то віджети, порізному їх називають) таки зручні. Із базових активував RSS-рідер та доставив зовнішній який тягне погоду із акуезера.

Із недоліків:
1. інколи дуже тяжко знайти давно знайомі речі (наприклад настройки властивостей папки), багато що змінило свій вигляд і традиційне розташування
2. Щось не те із кольорами. Трохи неприродні. Таке відчуття, що майкросовський драйвер карточки гіший за рідний. А рідний під вісту ще не шукав.