Форум Рідного Міста

Українська розкладка клавіатури

Олексій Мачехін - 5-9-2007 у 21:45

З огляду на те, як пишуть апострофи дописувачі форуму, ще не всі знають про існування альтернативних українських розкладок.

Справді, у запропонованому майкрософтом українському наборі нема у легкому доступі таких важливих символів як:
апостофи ’ '
кирилічні лапки « »
тверда г: ґ

Натомість є чомусь ё

Але хороші люди про нас подбали :)
Тут можна вільно скачати і встановити собі, напевно, найзручнішу із запропонованих розкладок - Strange ukrainian, яка замість ё містить ', замість Ё - ’, а через правий Alt (тобто Alt Gr) у ній доступні такі символи як ґ Ґ јџ®ёњёњћъыўљђэ©«»…„“”‰@#$°^&•[]—±?¤`´·{}ЈЏЁЊЋЪЫЎЉЂЭ‹› а також прями́й і зворо̀тній знаки оклику.

Передивившись наведений набір літер можна легко зрозуміти, що за наявності цієї розкладки будь-яка інша кирилічна стає непотрібною.

Власне, я вже рік не маю ні на роботі, ні вдома російської розкладки, що дуже полегшує мені перемикання між латиницею і кирилицею.

Користуйтесь на здоров'я :)

Ярема П. - 6-9-2007 у 01:09

Чомусь в Лінуксі все просто і ясно, а от майкрософт чомусь насилу вставляє ото Ё. Олексій, браво, ніхто ще тут цієї теми не зачіпав. Дам ще лінк для тих кому ліньки ритися по інтернету. Качати тут. Інструкція є тут.

Олексій Мачехін - 6-9-2007 у 07:57

В моєму дописі є посилання - під словом «Тут» ;)

Nazar - 6-9-2007 у 09:12

Ну чому не піднімав? Саме з цього форуму я навчився із порад Тараса Сокальського ставити апостроф поєднанням Alt + 39.
Це поєднання є цікваим тим, що деколи не встигають пальці це зробити одночасно, і в якійсь діловій переписці з'являються ліричні відступи на зразок ♥9 (alt + 3).

Nazar - 6-9-2007 у 09:13

Офф - Куме, не пишіть більше повідомлень, бо маєте гарне поєднання цифр, гідне виставляння:)

Ярема П. - 6-9-2007 у 09:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
В моєму дописі є посилання - під словом «Тут» ;)


Коли я писав, я його не побачив, бо не було виділено. Все таки краще виділяти посилання кольором.

Михайло Свистун - 26-11-2009 у 16:01

Дуже хороша не-юнікодівська розкладка для української мови:

http://file021r.mylivepage.com/chunk21/411512/277/UkrNonUnic%D0%BEd...