Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Linux - за чи проти?
freak
Дійсний член
***



Повідомлень: 106
Зареєстрований: 6-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Краще всіх

question.gif написано 7-2-2004 у 21:37
Linux - за чи проти?


В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 7-2-2004 у 22:09


І я теж хочу дізнатися, бо ХР мене доконало. :mad:



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 7-2-2004 у 22:13


Варто, як мінімум для розширення світогляду ;-)
Але після ХР поти таки трохи зійдуть :-)))





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 8-2-2004 у 12:41


Цитата:
Першим відправив користувач freak
В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:


Опиши конкретні завдання, які ти ставиш перед лінухом як перед оською, а тоді вже можна буде тобі відповісти. Без цієї ж інфи відповідь, на жаль, одна - телепати у відпустці :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
freak
Дійсний член
***



Повідомлень: 106
Зареєстрований: 6-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Краще всіх

smile.gif написано 8-2-2004 у 16:50
Re:Efes


кажуть там подуктивність вища???
Головне швидкість!!!!:cool:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 8-2-2004 у 17:06


Продуктивність - чого???
Швидкість - чия???
Описувати бажано конкретно, а не абстрактно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 9-2-2004 у 09:28


Панове, якщо ви не знаєте добре юнікса (самих принципів хоча би), то будуть проблеми. Ставити Лінукс з Х-ми варта, якщо є бажання вивчити цю ОС.
Крім того інтерфейс там трошки відрізняється від віндового і якийсь час після переходу це буде дратувати, бо звичка, як кажуть, друга натура.

Але от яке запитання - а нащо ви користуєтесь ХР? Хіба нема 2000? Досить нормальна ОС, не така уже й глюкава.
Ну, трохи дірява в плані черв`яків і т.п. Але ж і щоб Лінукс від того всього захистити, теж треба попрацювати. Так, з моєї точки зору налаштовувати Лінукс, відслідковувати різні процеси там значно простіше, але ж якщо ви юнікса не знаєте, то це поставить вас у тупік.
Так що...

Як варіант - берете vmware - це такий собі віртуальний комп`ютер, з його допомогою під будь-якою ОС можна запускати будь-яку іншу. Наприклад, під віндовзом можна запускати лінукс (або інший віндовз). Фактично це вигладає так, ніби ви працюєте на двох комп`ютерах одночасно. Ця друга ОС може працювати у вікні, а може і в повноекранному режимі.
Так от, поставте собі цю штуковину і пробуйте. Правда, щоб запускати під віндовсом не просто лінукс, а ще й з Х-ми, треба буде трохи рук докласти, але ж ви труднощів не боїтеся, раз взялися за лінукс? :)
Це дасть вам змогу вивчити всі режими лінукса, бо, фактично, у вас будуть два повнофункціональні комп`ютери, з`єднані в мережу.

Можна, звісно, ставити просто паралельна на комп`ютер дві ОС і користуватись почергово.

Але якщо ви таки надумаєте ставити лінкус, то звикайте що основна команда для вас буде man (це типу хелпа :) ), а домашня сторінка - http://www.linux.org.ru і тому подібні :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
freak
Дійсний член
***



Повідомлень: 106
Зареєстрований: 6-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Краще всіх

[*] написано 10-2-2004 у 16:12


Re:NetGuy
Дякою буде над чим подумати!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-2-2004 у 16:45


Цитата:
Першим відправив користувач NetGuy

Але от яке запитання - а нащо ви користуєтесь ХР? Хіба нема 2000?


Бо в мене комп - як полігон, я ніц у ньому не розуміюся, приходять "друзі"... Ось мені і повісили ХР - але я з нею розлучилася нарешті. :)




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Maluy
Дійсний член
***



Повідомлень: 111
Зареєстрований: 24-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Супер!!!

[*] написано 25-12-2004 у 13:01


Цитата:
Першим відправив користувач freak
В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:


Я цілком погоджуюсь з думкою "Рост". Він правий навсі 100%

А щодо моєї думки, то можу сказати, так.

Якщо Ви являєтесь простим користувачем ХР, мінімально розумієтесь в детальних настройках ХР і у Вас відповідні комп'ютерні ресурси для такої ОС то вона повинна цілком Вас влаштовувати. :)
Всеж таки Linux це є новий програмний продукт відносно Microsoft під який тяжко шукати відповідне ПЗ, а потім щей виникають проблеми з його встановленням.

І сама основна проблема яка мене не влаштовує, це то, що як тільки Ви спробуєте змінити конфігурацію свого ПК, Вам прийдеться затратити багато свого часу для того щоб відкомпілити своє ядро і щоб Лінух зміх знов піднятись.

Якщо ж проблема постає у вирішені якихось серверних рішень, то тут я віддаю перевагу UNIX системам. Тут вони, на мою думку, зарекомендували себе на багато краще, надйніше, ефективніше .... . :saint:

А що до цікавості, то я вважаю, що завжди для себе цікаво відкривати нові горизонти ;). Але перед тим щоб ставити на свій ПК потрібно досить таки багато прочитати інфи по тій чи іншій системі, а ж тоді приступати до встановлення і юзення тої ОС.:cool:




Завжди ваш *** maluy ***
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 25-12-2004 у 18:03


...для дизайнера існує єдина юніксоїдна система - макось....
:-) на лінуксі нема ні фотошопу ні корелу ні кажучи про
інші програми того ж типу... особисто для мене лінукс абсолютно
безужиткова штука.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Maluy
Дійсний член
***



Повідомлень: 111
Зареєстрований: 24-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Супер!!!

[*] написано 27-12-2004 у 13:39


Цитата:
Першим відправив користувач freak
В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:


Якщо цікавить матеріал по Linux. Раджу глянути ось ці сайтики:

http://www.jinr.ru/
http://www.linux.ru.net/
http://www.linuxrsp.ru
http://www.linuxoid.ru/
http://www.linux.ru
:saint::saint::saint::saint::saint::saint::saint::saint::saint:




Завжди ваш *** maluy ***
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Моравський
Академік
****



Повідомлень: 474
Зареєстрований: 17-8-2005
Місто: Львів
Нема на форумі


[*] написано 18-8-2005 у 10:14


Ну софт під Лінукс є... навіть графічний.. особисто для мене справа ЗВИКНУТИ до нього ... але Лінукс дійсно непроста з її філософією файлового доступу і конфігурування... сам пробував потикатися.. щось вийшло... але щоб я сервер "поставив"! так це перерошую - ні! :-( трошки вдавалось щось проінсталювати.....
Починав з Knoppix-Linux - LiveCD дистрибутив... запускається прямо з компакта... не потребує інсталяції операційка на хард! :-)... правда я його потім і на хард інстальнув ... він же є клоном Дебіан-дистрибутиву...
Власне з цим дистром не мав проблеми з друкаркою Epson Stylus Photo 900 .... він мав в собі драйвера і друкував.. навіть текстовою утиліткою рівень чорнил дивився і т.д.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Mikola Senyk
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 15-9-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-9-2005 у 08:11


Якщо ви професійно займаєтесь комп'ютерами, то ставити Linux я вважаю навіть корисно. А якщо комп'ютер потрібен вам лише як допоміжний інструмент, то з Linux ви тільки намучаєтесь (у вас буде постійне, хоча на жаль і хибне, враження недоробленості цієї системи)



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Maluy
Дійсний член
***



Повідомлень: 111
Зареєстрований: 24-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Супер!!!

[*] написано 16-9-2005 у 09:14


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mikola Senyk
Якщо ви професійно займаєтесь комп'ютерами, то ставити Linux я вважаю навіть корисно. А якщо комп'ютер потрібен вам лише як допоміжний інструмент, то з Linux ви тільки намучаєтесь (у вас буде постійне, хоча на жаль і хибне, враження недоробленості цієї системи)


Цілком згідний і підтримую ;):sing:




Завжди ваш *** maluy ***
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-10-2005 у 13:46


Хотілось би зауважити, що Unix від самого початку створювався як система для програмування. Linux є клоном Unix-а і, відповідно, це система орієнтована насамперед на програміста, а не на стороннього користувача (з усіма наслідками)....
Тож для програмістів Linux буде кращим варіантом. А якщо кінцеві програми мають працювати на m$win..., то слід користуватись багатоплатформними засобами і все одно Linux буде зручнішим :)
А от для простих користувачів Linux може бути привабливим, якщо вони порахують скільки вони мають платити за ліцензійне програмне забезпечення...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Vladymir Kovrigin
Заблокований




Повідомлень: 11
Зареєстрований: 1-1-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2006 у 14:34


Цитата:
Originally posted by Tempika
:-) на лінуксі нема ні фотошопу ні корелу ні кажучи про
інші програми того ж типу...

Use Fedora Core
Tam est' Gimp
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 26-1-2006 у 15:02


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Maluy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mikola Senyk
Якщо ви професійно займаєтесь комп'ютерами, то ставити Linux я вважаю навіть корисно. А якщо комп'ютер потрібен вам лише як допоміжний інструмент, то з Linux ви тільки намучаєтесь (у вас буде постійне, хоча на жаль і хибне, враження недоробленості цієї системи)


Цілком згідний і підтримую ;):sing:

Категорично непогоджуюсь.
В даному випадку спрацьовують самі звичайні звички. Хтось привик до ворда і йому здаєть ООО незручним. Проте в мене декілька прикладів коли люди які починали з пінгвіна відгукувались на windows з такими ж словами.
Особисто працюю вже 4 роки регулярно з пінгвіном і ще ніразу ніякої недорозвитості незамічав. Спочатку були деякі речі незвчині. Але це було давно і неправда ;)

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Хотілось би зауважити, що Unix від самого початку створювався як система для програмування. Linux є клоном Unix-а і, відповідно, це система орієнтована насамперед на програміста, а не на стороннього користувача (з усіма наслідками)....
Тож для програмістів Linux буде кращим варіантом. А якщо кінцеві програми мають працювати на m$win..., то слід користуватись багатоплатформними засобами і все одно Linux буде зручнішим :)

Що до того як створювалася, то вона створювалась перш за все як сервер, який можна було при потребі привести до потрібного виду. Що власне до тепер і збереглося.
І як наслідок склався стереотип: складно, для програмістів. І т.і. Знову ж таки було це давно. Як на мене графічні оболонки для unix-like систем прогресує куда швидше ніж сам же віндовс. Навіть в наступних версіях віндовса вирішили відділити графічну оболонку в окрему підсистему.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 26-1-2006 у 19:11


...скільки можна казати, що в Gimp-i нема CMYK-a... і взагалі для дизайну і препресу тоді вже краще макінтош, бо лінукс тут не-при-дат-ний :-))...
ні за ні проти лінуксу я б не казала, щось добре для одного, а щось для іншого... :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 26-1-2006 у 20:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...скільки можна казати, що в Gimp-i нема CMYK-a... і взагалі для дизайну і препресу тоді вже краще макінтош, бо лінукс тут не-при-дат-ний :-))...
ні за ні проти лінуксу я б не казала, щось добре для одного, а щось для іншого... :-)

Точно так же я можу знайти багато чого нема в макінтоші.
Наприклад на комунікаційних серверах рулять Linux, FreeBSD. Макінтош тут сидить в кутку і курить.
Кожна річ має своє призначення. Тут я з вами згоден. Дргуге питання в тому, що деякі люди починаюь перегинати палку в тому плані, що безкоштовне і негодиться. Чув навіть таку фразу "незвершений продукт". А це вже називається лапша.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2006 у 21:33


Макінтош? Я перепрошую, якщо ви про комп'ютери Apple - так там уже давно лінукс стоїть..



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 27-1-2006 у 00:13


...ну не зовсім то лінукс, хоча сімейство одне.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Адріан Баран
Дописувач
**



Повідомлень: 39
Зареєстрований: 23-11-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-1-2006 у 02:45


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Макінтош? Я перепрошую, якщо ви про комп'ютери Apple - так там уже давно лінукс стоїть..


AFAIK 4.4BSD Lite 2 and FreeBSD
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 27-1-2006 у 15:08


Наскільки мені память не зраджує МакОС Х створена саме на основі Лінукса.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MartinkaDP
Дійсний член
***



Повідомлень: 210
Зареєстрований: 12-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: одомашнений

[*] написано 28-1-2006 у 00:27


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Але от яке запитання - а нащо ви користуєтесь ХР? Хіба нема 2000?

вау!!! вперше за довгий час зустріла однодумця :) на предмет віндовза-але-не-ХР.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2193
Реклама: