Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Linux - за чи проти?
MartinkaDP
Дійсний член
***



Повідомлень: 210
Зареєстрований: 12-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: одомашнений

[*] написано 28-1-2006 у 00:34


цікаво чи має воно сенс для простого юзера... якшо чесно, досі не зрозуміла шо то за звір такий - Лінукс. намагалась читати якісь статті про нього, але зрозуміла тіки те шо це шось надто заморочене... але яке воно - то нє, мабуть треба побачити...
(власне, співробітник, який це спостерігав, так і сказав: поки не побачиш - не зрозумієш)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Віктор Остапенко
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 29
Зареєстрований: 16-2-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-3-2009 у 11:59


Лінукс для тих, хто хоче зробити систему під себе і свої потреби власноруч. Тобто для тих, хто любить трохи покопирсатися, але зробити так як він хоче, а не підлаштовуватись під те що вам дають.

Я правильно зрозумів? :)




Моя фотогалерея :)
http://www.vikosta.com
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 31-3-2009 у 13:11


Не зовсім. Ситуація така - можна шпортатися, а можна і не шпортатися, існують дві можливості. Тобто він для всіх. Зрештою, лінукс можна попробувати, що Вам вартує записати на диск СіДі образ дистрибутиву, завантажитися з нього і самому спробувати як воно виглядає і з чим його їдять? (Система на твердому диску в цьому участі не приймає, так що за дайли на диску можете не хвилюватися.)
https://help.ubuntu.com/community/LiveCD




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Антон Немировський
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 28-3-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-4-2009 у 13:42


Ця тема болюча :-))) Так сталось, що купив дуже слабкий за кофігурацією нетбук, після чого змушений був сісти на Лінукс. Система дійсно важка для стороннього користувача, адже в віндовс тебе водять за ручку, а тут ти команди вводиш сам, АДСЛ інтернет настроював годину з невеликим, шукаючи мануали, шаривши по форумам, після чого спитався в хорошого сис. адміна, і простою на перший погляд командою "ppoeconf" за лічені хвилини все було готово :-) Після чого я зрозумів, що Лінукс - це постійне читання мануалів, розпитування спеціалістів і т.д. Плюси Лінукса по-перше дійсно в його швидкодії, адже меньше застрачається ресурсів на саму систему. Система зручна (Почав з дистрибутиву Убунту 8.10), але нажаль не підтримує стандартних програм, а це проблема, адже всі комерційні програми пишуться під віндовс, карти міст(Є карти, які написані на HTML, але вони не зручні), телефонні книги , не підтримує незнайшов жодного плеєра, який підтримує формат аудіо "*.wav", але загалом система дуже сподобалась!!! З майже всі, що мені потрібно вона справляється на ура!!!
П.С. Раджу дати настроїти спеціалісту, в самого це може зайняти цілий день :-(((
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 1-4-2009 у 17:15


Супер! Москва теж не зразу збудувалась :D



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Онук Юрій
Дійсний член
***



Повідомлень: 228
Зареєстрований: 10-12-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Нірвана

[*] написано 5-4-2009 у 01:50


Читаю форум і аж душа радіє, приємно що тема цікава для суспільства як на мене Linux це чудовий шанс суспільстава покращити свій досвід і професійність в сфері ІТ так як це не просто операційна система а ціла філософія життя. Нажаль так склалося що багато хто не отримав чи не мав змоги отримати порядну освіту в плані культури ІТ середовища по при всі старання вузів. І якщо людина зацікавилася і хоче досягти певного рівня то кращої можливості годі шукати. Є маса програм, людей, ресурсів які навчать роскажуть покажуть і головне безкоштовно дозволять навчитися і поділитися своїми досягненнями та навиками. Тому для початку раджу переглянути відео за лінком http://dorado.homelinux.net/downloads.php?cat_id=2 щоб зрозуміти що це не просто система а стиль та філософія життя і вирішити для себе що для Вас краще те що нав'язано Вам певною особою чи корпорацією чи свобода дій та досвід колег та суспільста. Так як Linux це система яка вдосконалюється і росте і не однією особою чи корпорацією а величезною громадою яка прагне найкращого для себе.
З особистого досвіду дякуючи тому що в певний період своєї професійної діяльності випала нагода познайомитися з Linux OS і втілювати в життя маштабний перехід з рінобічних ОС на Linux я і сам не помітив як змінився мій світогляд, коло друзів яке виросло у чисельних маштабах і досвід та розуміння того що чим більше я знаю тим більше розумію що не знаю багато ще чого. Зате є у кого повчитися, запитати та з ким поділитися тим що зробив і досягнув сам. Linux це не лише операційна система це як релігія та батьківщина! :D




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Нестор Думанський
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 18
Зареєстрований: 6-1-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-4-2009 у 13:49


На рахунок Linux-а можу сказати лише дві негативні думки:
1. геймерам він не підійде!
2. Основна проблема - вибір дистрибутива (сам 2 місяці перебирав який би то поставити).
Все! Мінуси закінчились.
Щодо суперечок кому він більше підходить, то Linux підходить всім. Інше питання - Чи хочете ви "нового навчатись"?
Система проста в роботі. І в інсталяції додаткових програм набагато лекша за "Віконця".
Було речення про wav-ки: можливо не стоять кодеки?! В мене теж Убунту 8.10 і БУДЬ-ЯКИЙ плеєр нормально дружить з цими файлами. Доречі, навіть навівши курсор на файл у папці починається його відтворення, що теж є досить корисним.
Я за Linux обома руками і ногами!!!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-4-2009 у 14:05


Хм. Чи то собі на нетбук поставити...



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нестор Думанський
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 18
Зареєстрований: 6-1-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-4-2009 у 14:32


Постав, постав!
Не пожалієш. Нові технології приносять нові досягнення. "Вікна" в цьому плані (як мені здається) наводять зовнішню красу, але "деградують" як система.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-4-2009 у 14:56


А я не пам'ятаю. Чи під Лінукс уже є працюючі технології навзірець OLE ? Та й MS Office таки рулить.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нестор Думанський
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 18
Зареєстрований: 6-1-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-4-2009 у 15:21


Можу точно стверджувати, що технології типу OLE та ActiveX цілком нормально працюють під Лінуксом і писати програми з їх використанням теж модна.
Доречі, для любителів Delphi можу порадити середовище ООП Lazarus (Підтримувані ОС: GNU/Linux, Microsoft Windows, MacOS X, FreeBSD під них же і можна компілити програми).
А щодо офісу, то ОО цілком достойна заміна. У крайньому випадку можна скористатись Wine-ом. Офіс 2003 емулюється повністю, без бяк.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степан Максимов
Новак
*



Повідомлень: 10
Зареєстрований: 2-6-2009
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-6-2009 у 12:38


мм.. Лінукс, лінукс.... :lol:

Панове, хочете перейти на лінукс?, хочете продуктивність вище?
Запасіться вагоном книжок, тонною терпіння, і ящиками з пивом/соком , бо для продуктивності - перезборки ядра не минувати ), і все треба робити руцями, це не вінда. Хоча в автоматизаціі Лінуксоїди теж багато чого зробили, та Вінда в цьому плані все ж краща.

Для пані котра говорила про фотошоп і корел, пані навіть якщо програми такої як вам требанема під лінукс то ви запросто можете її запустити на віртуальній машині під лінуксом )

Для себе власне я вибрав вінду. А експерименти з лінуксом закінчились для мене перезборкою ядра для сервера на підприємстві де я працював, успішної перезборки після тижневої роботи над цим )

Юнікса мені хватає на моїх серверах в інтернеті, а дома вінда, сама проста вінда ХП з 2-м сервіс паком (імхо - сама стабільна)

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 3-6-2009 у 16:19


Можливо Степан не помітив, що питання ставилося: "Лінукс - за і проти", а не "Віндовс версус Лінукс - за і проти"?

Чесно кажучи, спеціальна перезборка ядра треба в дуже вже спеціальних випадках, вже навіть не знаю що там треба було мутити таке з сервером? Якийсь хитрий фаєрвол чи Selinux? Чи якась периферія не підтримувалася? Цікаво яка?

Але добре, що не ганите повністю Лінукс - спочатку попробували і зробили для себе висновок. Дехто взагалі, не пробуючи, плюється налінукс, маючи смутне уявлення, що ж воно таке.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko Nedoviziy
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 302
Зареєстрований: 24-2-2009
Місто: Файне місто Львів
Нема на форумі

Настрій: ...ergo sum

[*] написано 4-6-2009 у 08:55


Linux, linux.. за описами лінуксоїдів - мрія. Ну прямо таки ІТшна Феррарі.

Пробував давно, коли комп'ютери були великими і повільними (с), а саме за часів РедХет чи то 5.0, чи то 6.0. Ну, любителям потр.. (цензура) "самоє оно".

Нещодавно поставив собі під віртуальну машину SuSE 11.1 x64. Різниці по швидкості відносно аналогічної віртуальної машини Windows 7 x64 не бачу, бодай би вбили. Хіба дискові операції.

Виникли питання, над якими розбираюсь, але на разі вони втримують від встановлення Сюзіка яко основної ОС.
1. Не подолав граблі з вайном аби запускати Photoshop CS3
2. Невідомо, чи будуть працювати модулі для фотошопа, написані під вінду?!
3. Офіс 2007 замінити нічим (ОО не пропонувати, його ергономіка дозволяє бажати набагато кращого)
4. Цікаво, що робити з рідко потрібним софтом, як, наприклад, Pinnacle Studio

Відчутні переваги (?)... звісно ж є. Вразив формат оновлення системи - один раз наконфігурячити і абсолютно весь (!) софт оновлюється в 1 клац мишою. Ще якісь цікаві штуки були, позабував вже, які. Словом, буду розбиратись. Але то не панацея - усього лиш альтернатива...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нестор Думанський
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 18
Зареєстрований: 6-1-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-6-2009 у 14:33


1. Якщо не зраджує пам'ять, то під Вайном іде лише CS2.
2. Модулі працюють (але точно не скажу чи всі).
3. Офіс емулюється 2003 (без Access). 2002 (ХР) під Вайном іде весь.
4. Теоретично можна пошукати аналоги цих програм під Лінукс (для своїх потреб наразі знайшов усе).

Доречі, нещодавно помітив цікаву перевагу: високоякісне відео на мому компі (Win XP, Celeron 3.6Ghz, 1Gb, K-Lite Codec 4.7) було стилізоване під слайдшоу, і прекрасно програвалось на ноуті (Ubuntu 9.4, Celeron 1.8, 700Mb, стандартний набір "вільних" кодеків).

Взагалі питання треба ставити не що доброго і що поганого в Лінуксі, а чи легко на нього перейти.
Тут можна провести багато аналогій: вивчення ще однієї мови (розмовної чи програмування) - в ранньому віці це набагато лекше, ніж у вже дорослому.
Повірте, якби ваше знайомство з комп'ютером починалось з Лінукса, перейти на Форточки після 15-20 років було б теж важко. :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Дубик
Новак
*



Повідомлень: 17
Зареєстрований: 23-12-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-11-2009 у 22:07


Популярна стаття-інтерв’ю в Odessa Daily — „Дмитрий Сподарец: Как я стал линуксоидом “.
Перша цитата „Він працює. Він – це Linux!“. Далі цікавіше…
;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2193
Реклама: