Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: евтаназія: за чи проти?
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 8-6-2007 у 15:57


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
вбивства були і будуть [...] в тому числі законом дозволені - наприклад при самообороні, при крайній необхідності - це хіба не законом дозволене вбивство? ще й як дозволене. і що з цього приводу думає Бог я не знаю. певно не можна захищатися? чи як?

Бог із цього приводу думає (згідно християнським аксіомам), що захищатися можна, але вбивати при цьому не варто :D
(чимось мені це нагадує пояснення для занадто депресивних англійців, які лякаються простих табличок :lol: Тобто маємо от такий ВИБІР)
Цитата:
до речі, якщо ви проти вбивства, тоді ви мабуть проти дозволу абортів? так? значить закон має заборонити комусь когось законно вбивати, якщо раніше дозволяв?

Тут я бачу одну юридичну відмінність, згідно якій офіційно наше життя починається від народження і закінчується смертю. До народження (певно, до роз'єднання пуповини) життя плода самостійним не вважається, тому аборт формально не є вбивством якоїсь сторонньої особи, і засуджувати за нього, як за вбивство є неправомірним.

А в принципі, я справді проти абортів. Як, між іншим, і Папа (як чинний, так і попередній, і всі до нього).




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-6-2007 у 16:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Тут я бачу одну юридичну відмінність, згідно якій офіційно наше життя починається від народження і закінчується смертю. До народження (певно, до роз'єднання пуповини) життя плода самостійним не вважається, тому аборт формально не є вбивством якоїсь сторонньої особи, і засуджувати за нього, як за вбивство є неправомірним.


ну от - вже юридична відмінність :) ви раніше спочатку говорили про Бога, а тепер про юридичні відмінності
а як же душа дитини? хай і щойно зачатої?

юридично - дитина вважається народженою коли вона з будь-яких причин (наприклад, нещасний випадок) опинилася поза утробою матері в той період коли вона вже здатна до самостійного життя, тобто з того моменту, життя дитини вже захищається законом і за вбивство, за завдання шкоди, за залишення без допомоги -закон вже карає

формально закон звісно за аборт не карає, але якщо бути послідовним - то дитина вже з моменту зачаття має душу і аборт - це вбивство




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 8-6-2007 у 16:55


Мені вже вдруге за сьогодні здалося, що ви не дочитуєте до кінця. Можливо, я і помиляюся, але одного разу саме із цієї причини вже довелося займатися самоцитуванням, зараз я цього робити не буду, бо текст, в якому висловлено моє власне, а такоже й особисте ставлення до абортів - поруч.

У всіх своїх повідомленнях я намагася розмежувати власне ставлення, релігійні та юридичні норми. Хоча, якщо бути послідовним, то тема-то присвячена доцільності саме ЮРИДИЧНОГО дозволу, тому доводиться щоразу ці розбіжності обумовлювати окремо.

Не хочеться вдаватися в опис процедури аборту, але, наскільки я розумію, плод умертвляють ще до того, як дитину можна буде визнати народженою. Єдине застереження: логіка твердження "дитина з моменту зачаття має душу і аборт - це вбивство" є хибною, бо вбити можна тіло, а не душу: душа - безсмертна, вона тут ні до чого, тим паче, що Право категорією "душа" не оперує взагалі.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 8-6-2007 у 17:47


я завжди дочитую до кінця :)
дитина з моменту зачаття тіло теж має, я так думаю, бо на третьому місяці на УЗД вже видно як дитина рухається, то ж очевидно що тіло є, просто воно не здатне до самостійного життя
разом з тим - це жива дитина і вона є, а отже аборт це теж вбивство тіла

я читала, що ви проти абортів, але мені здалося, що ви знайшли чисто формальне виправдання їх дозволеності
в наших законах стільки всілякої дурні, що деколи аж тошнить як читаю... звісно, закон який би він не був є закон, але деколи хочеться щось розумне почути з приводу, а не почитати ті бздури

і людський закон і божий часто виправдовують і пробачають вбивство, то чому такий спротив саме евтаназії?
от я на форумі читала, що на сповіді гріх вбивства прощають, а гріх аборту ні. причому я так зрозуміла що винятки рч дуууже вже сильно виняткова, бо якийсь гріх дозволено священикам "пробачати", а якийсь просто ні. і це без врахування конкретної ситуації. а це вже якась подвійна мораль. і просто церковна політика.
якоїсь логіки в канонах я часто просто не бачу.
так само як в державних законах
ну але разом з тим, попри певні релігійні і моральні норми є просто здоровий глузд який від них не дуже залежить. так от здоровий глузд мені каже, що евтаназія це не є зло, це є право вибору. ще одне право з тих всіх які ми маємо або можемо мати.

а юридично його в нас дуже проблематично ввести, не тому що суспільство до такого не готове з точки зору моралі - типу "ми всі такі святі, як же ми допустимо вбивства", а з точки зору типу "як класно: можна позбутися жінки (чоловіка, тещі, бабці) і зробити вигляд що вони самі хотіли померти раніше".
наші люди типу дуже високоморальні щоб сказати, що закон про евтаназію це нормально, зате якби він був тут же почали б його активно використовувати проти ближніх своїх. і так вбивають за що-небудь. це єдина причина по якій я сумніваюся що в нас потрібен закон про евтаназію




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 9-6-2007 у 18:16


я розумію що суспільство накладає на нас багато обмежень і це якраз дуже сумно, я б хотіла, щоб ми більше прагнули до свободи і давали кожній конкретній людині право вибору і головне - ЩОБ ВИХОВУВАЛИ СВОЇХ ДІТЕЙ ЛЮДЬМИ ВІЛЬНИМИ
ніхто не повинен робити вибір за когось




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-6-2007 у 21:21


Я вже наводив приклади питань, що юридично є вкрай складно врегульовними.
Щоправда Dmy зазначив, що
Цитата:
В тому то і річ, що всі ці технічні питання, понятійні барьєри тощо постають лише тоді, коли ми замислюємось: "А чи не варто дозволити вбивати одне одного?" Якщо евтаназію не дозволено, то і питань жодних не виникає. Між іншим, останнє - вже вагомий аргумент.

У чому я з ним згоден. Проте, для незгодних - почав розкручавати з другого кінця.
Тому я вважаю, що
Цитата:
наші люди типу дуже високоморальні щоб сказати, що закон про евтаназію це нормально, зате якби він був тут же почали б його активно використовувати проти ближніх своїх. і так вбивають за що-небудь. це єдина причина по якій я сумніваюся що в нас потрібен закон про евтаназію

є вірно і справедливо. Але насправді таких причин (що на практиці практично унеможливлюють узаконення і здійснення евтаназії) є набагато більше.

Ось наприклад, таке питання. Хто буде робити евтаназію? Лікуючий лікар? А нафіга воно йому потрібно? Поставимо себе на його місце. Після евтаназії тіло померлого потрапить на розтин (це неминуче), і розтин засвідчує, що людина не була невиліковно хвора (ну або біль можна було погамувати без убивства). І що тепер, лікуючий лікар іде під суд за (не)навмисне вбивство, а засмучені потомки убитого дають проти нього цивільний позов (наприклад, за втрату годувальника - адже пенсія уже не нараховуватиметься, або за втрату страхівки, не думаю, що за евтаназію її виплачуватимуть)?
Зрозуміло, що лікарю такого щастя даром не потрібно (я вже не говорю, про те, що навряд чи багато лікарів би наважилися на таке з огляду на власну совість і мораль). Отже ситуація може бути вирішена двома шляхами:
- стимулювати лікаря до таких вчинків (наприклад виплачувати премію :o ). Повний абсурд
- мати спеціального лікаря у лікарні для виконання евтаназійних вироків. Цебто ката. Дико і не менш абсурдно. До речі, йому теж потрібно платити (хіба би він отримував від того моральне задоволення, але тоді це якийсь псих і маніяк)
Лишається хіба усіх до Геворкяна відсилати. Але він здається, уже і не практикує.

----------
Оце лише одна маленька проблема. Насправді їх сотні.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 11-6-2007 у 08:10


можна вивчити досвід тих країн де евтаназію дозволено



www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 22-7-2007 у 21:04


Щось не дуже можу зрозуміти, в країнах де ефтаназія дозволена - там відповідно хтось цим займається. Питання - хто?



З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 7-11-2007 у 11:16


Кожна людина має свою свободу жити і тому тільки їй вирішівати питання, пов"язані зі своїм життям.
Так що я - проти (редагую, щоб правильно зрозуміли), проти того, щоб такі питання за людину хтось вирішував і брав на себе таке право.




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-11-2007 у 14:24


Цитата:
Щось не дуже можу зрозуміти, в країнах де ефтаназія дозволена - там відповідно хтось цим займається. Питання - хто?

Лікарі

Цитата:
Кожна людина має свою свободу жити і тому тільки їй вирішівати питання, пов"язані зі своїм життям.

Якщо я не помиляюся, евтаназія передбачає добровільний відхід з життя і робиться на вимогу самого пацієнта.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 9-11-2007 у 20:26


Так що я - проти (редагую, щоб правильно зрозуміли), проти того, щоб такі питання за людину хтось вирішував і брав на себе таке право.



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 13-11-2007 у 18:58


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Якщо я не помиляюся, евтаназія передбачає добровільний відхід з життя і робиться на вимогу самого пацієнта.


так і є. якби то я прийняла таке рішення щодо себе, то що мені має бути до того, що хтось проти евтаназії?




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 13-11-2007 у 19:35


Але це ж по суті є самогубство... :(
А коли бачимо що хтось настроєний на "зведення рахунків з життям", то стараємося розговорити, розрадити... щоби запобігти трагедії.
Тому тут, думаю що все ж таки треба слухати тих хто біля нас.




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-11-2007 у 20:08


Я так дивлюся, ще трохи, і дискусія піде на 2 коло.

(надалі говоритиму, переважно, з погляду христіянської моралі, хоча це і не обов'язково)
Противники евтаназії переважно користуються кількома принципами:
1. Самогубство - це гріх
2. Христіянство не забороняє грішити, але - "ми вас попередили, потім не нарікайте"
Тобто людина має право накласти на себе руки, але щоб потім на тому світі не ображалася.
3. Людські проблеми, зокрема, зі здоров'ям - це або відплата за попередні гріхи, або випробування. Вони даються, аби пройти їх достойно, витерпіти, подолати і або спокутувати гріх. Або витримати випробовування і "піднятися на наступний щабель".
Між іншим, деякі нехристіянські, а надто орієнталістські релігії + той самий дзен-будизм - ті, що в явному вигляді оперують категоріями карми та реінкарнації, лапки в п.3 прибирають.
4.Вбивство, якою би "допомогою" його не маскували, залишається вбивством, і невелика різниця, здійснюється воно без згоди, за домовленості чи взагалі на прохання об'єкта. А позбавля життя когось - гріх ще більший (а подекуди і КУДИ БІЛЬШИЙ) за позбавити життя себе, і юриспруденція тут Пану Богу - не вказівка. Тобто від прийняття будь-яких законів суть справи не зміниться.

Прибічники евтаназії не погоджуються з такою мораллю: з окремими пунктами и з усыма скопом.

Ото і весь розклад. Навіть жодні емоції не потрібні.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Дівеєв
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 332
Зареєстрований: 9-5-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-11-2007 у 21:27


Під евтаназією мають на увазі забагато різних ситуацій. Від права публічно кинутись під поїзд до вимикання обладнання, яке ганяє по судинах покійника псевдокров. Просто за всяких обставин треба залишатись Людиною і діяти як совість наказує. Є ж різні ситуації. Не можна, на приклад, забороняти людині відключитись від апаратів штучної підтримки життя в той час, коли якісь її органи можуть врятувати життя іншій людині. Але роздавати в лікарні пігулки смерті всім хто побажає також не можна. Це дуже тонкі речі. Якщо розуміти евтаназію як право на смерть, то його ніхто не заперечує. Навіть більше. Це право гарантоване самим фактом нашого існування. Тому ставиться питання без відповіді: чи оточуючі мають смерті
а) допомогти?
б) не заважати?
в) заважати?
Без відповіді, тому що всі відповіді правильні в різних обставинах. І християнство сюди прив'язується дуже неграмотно. Справа тільки в тому щоб залишатись людиною, в кращому розумінні цього слова.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 14-11-2007 у 13:48


Це не завжди тільки добровільний відхід. Коли людина без свідомості чи по іншим причинам, коли сама людина не в стані за себе це вирішити, береться дозвіл у родичів, якоби в гуманних цілях. Можливо іноді в гуманних, але в переважній більшості подібних дозволів дуже в цій гуманності сумніваюсь ...:rolleyes:



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 14-11-2007 у 13:51


"Справа тільки в тому щоб залишатись людиною, в кращому розумінні цього слова". Іван Дівеєв

Ага, тільки проблема в тому , що кожна людина вважає себе людиною ( в кращому розумінні цього слова:lol: )




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 29-11-2007 у 17:14


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Я так дивлюся, ще трохи, і дискусія піде на 2 коло.

(надалі говоритиму, переважно, з погляду христіянської моралі, хоча це і не обов'язково)
Противники евтаназії переважно користуються кількома принципами:
1. Самогубство - це гріх


а штучне продовження життя - це хіба не гріх? чому?
як на все воля Божа, то хай так і буде. тобто хай не вбивають, але і не підтримують штучно життя в тілі




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ничик
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 89
Зареєстрований: 19-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-11-2007 у 19:06


Не розумію чому людині законодавчо забороняють померти якщо вона цього хоче...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 2-12-2007 у 01:17


На мій погляд потрібно відділяти евтаназію і євгеніку... Я за евтаназію і проти євгеніки



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катруська Пономаренко
Дописувач
**



Повідомлень: 46
Зареєстрований: 16-2-2008
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: нормальненький

[*] написано 18-2-2008 у 22:49


Я за евтаназію в тому випадку, коли людина перебуває на апараті штучного дихання і підтримки кровообігу, тому що по суті, організм вже не відновить повністю всі функції, оскільки нервові клітини з часом відмирають, мозок не функціонує. І це вже не є життям, на таких апаратах можна перебувати дуже довгий час, але це не дасть ніяких результатів. Щодо України, мабуть, нам ще зарано приймати закон, який би дозволяв евтаназію, та й у світі не так багато країн прийняли цей закон, якщо не помиляюсь то лише в Швеції, Швейцарії і Ізраїлі, і то стосується пасивної евтаназії, ну а про активну не пам*ятаю, вроді в Бельгії і ще якомусь штаті США.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 20-2-2008 у 23:54


У Люксембурзі легалізували евтаназію
Сьогодні, 20 лютого, парламент Люксембургу ухвалив законопроект, який легалізує в країні евтаназію, повідомляє агентство Reuters.

За законопроект, що легалізує право на смерть, проголосувало 36 депутатів парламенту, водночас 20 – висловилися проти.

Очікується, що новий законопроект набуде чинності вже влітку цього року.

Першою країною, яка узаконила евтаназію у квітні 2002 року були Нідерланди. Пізніше право на добровільний відхід з життя дозволили у Бельгії.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-12-2008 у 22:10


Вже на темі евтаназії якісь ТВ-шоу почали робити.
http://korrespondent.net/world/675899
Компанії з "туризму смерті" почали розвиватися...
Скоро рекламу то ТВ почнуть крутити.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 2-6-2010 у 17:59


У Швеції провели першу законну евтаназію 32-літній жінці
Узаконили тільки пасивну евтаназію, а ось активну форму проведення, тобто дії медпрацівників або інших осіб, спрямовані на те, щоб наблизити смерть пацієнта, у Швеції досі заборонено.

ПРОТИ! Життя дане Богом і забирати його може тільки Бог.
Щодо законодавчої частини - то кожна людина має право розпоряджатись власним життям, але це тільки "земні" закони.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лінда Коваль
Дійсний член
***



Повідомлень: 121
Зареєстрований: 25-7-2009
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: замислений

[*] написано 13-6-2010 у 11:15


Прочитала новину на сайті likar.info - просто шокована.
Посилання саме на цю статтю в мене працює некоректно, тому просто процитую новину.
Легалізація евтаназії призвела до позбавлення життя без волі пацієнта
Вестник Канадской медицинской ассоциации опубликовал статью по результатам большого социологического исследования, из которого следует, что многие бельгийские медсестры принимали участие в осуществлении эвтаназии без просьбы со стороны пациента.

Сама по себе эвтаназия легализирована в Бельгии еще 8 лет назад. По правилам, она должна проводиться исключительно врачом и при наличии разрешения/просьбы самого пациента.Однако, как показали результаты анонимного опроса медсестер, эти правила не всегда соблюдаются.

За прошедшие 8 лет количество ежегодных смертей достигло уровня 2% от всех смертей в стране. Примерно каждая пятая медсестра отметила, что принимала участие в мовершении эвтаназии, при этом почти половина из них отметила, что при этом отсутствовало разрешение пациента. Также следует учитывать, что еще часть медсестер, проводивших эвтаназию без разрешения, могли не принаться в этом даже в анонимном исследовании.

Также существует вероятность, что в ряде случаев разрешение имело место быть, но не в эксплицитной форме. Однако точную правду узнать невозможно". (с)





Бути сильним - це як бути леді; якщо ви мусите доводити це іншим, це - не так. (с) Маргарет Тетчер
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5502
Реклама: