Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Подарунок для Цьоці Асі. ICQ та інтелектуальна власність.
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 11:32
Подарунок для Цьоці Асі. ICQ та інтелектуальна власність.


Найпопулярнішим сервісом миттєвих повідомлень на просторах СНД була і є така собі ICQ. Якось так історично склалося, що не мати і не користати ICQ є практично моветоном для активного користувача Інтернету в наших краях. Навіть мене, що я дуже не люблю цей сервіс, життя таки заставляє інколи ним користати.
Проте є речі, які виділяють “Асю” з числа подібних сервісів. Притому не в кращу сторону (хоча інші сервіси миттєвих повідомлень також дуже далекі не те, що від ідеалу, а просто від нормальної телекомунікаційної служби).
Зупинюся на одній особливосі ICQ. Дуже суттєвій. Чи пробував хтось читати угоду користувача, коли підписував її при активації сервісу? Там є справжній шедевр. А всласне ось тут http://www.icq.com/legal/policy.html
Цитата:

You agree that by posting any material or information anywhere on the ICQ Services and Information you surrender your copyright and any other proprietary right in the posted material or information. You further agree that ICQ Inc. is entitled to use at its own discretion any of the posted material or information in any manner it deems fit, including, but not limited to, publishing the material or distributing it.



Що в перекладі значить лише одне – ви погоджуєтеся на те, що ви втрачаєте права інтелектуальної власності на все, що було розміщено в сервісі ICQ. ICQ Inc. отримує права використувати на свій розсуд на матеріли, що були розміщені, включно (але не тільки) – отримує права на публікацію та поширення їх.

Тобто, формально, якщо ви комусь передали по асі автоський художній твір, текст винаходу, бізнес-ідею – вважайте, що ви зробили подарунок “Цьоці Асі”. І, якщо навіть до сьодні не було прецедентів використання нею цих матеріалів, не забуваймо, що усе там журналізовано та архівовано, і, теоретично може з'явитися ще на Світ Божий.
Хтось може сказати що написане тут є черговою нетофобією. Але, уявіть собі для прикладу, таку собі угоду з Укрпоштою, в якій Укрпошта забирає собі усі права власності на всі тексти листів, що будуть нею переслані.

P.S. У принципі, враховуючи поширення ICQ серед українських користувачів, можна стверджувати, що ми маємо серйозну загрозу національній безпеці України.


P.P.S. В угодах інших служб миттєвих повідомлень подібних записів немає.

Оригінал статті є тут: http://it.ridne.net/icq-copyrigth




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 2-11-2007 у 12:32


Цитата:
маємо серйозну загрозу національній безпеці України

та ніби криптографію ніхто не відміняв -- можна при бажанні якусь приблуду написати, щоб на ходу все шифрувала/дешифрувала... Зрештою, люди, які володіють інфою, пов'язаною з нацбезпекою, напевно розуміють, що передавати її будь-якими каналами відкритим текстом не вартує незалежно від змісту якихось угод. Якщо ж якась дівчинка скине по асі свої віршики колєжанці, то навяд чи ICQ будуть їх видавати з метою заробляння грошей, порушуючи авторські права бідної ошуканої дитини:lol:
А до речі, інтернет-провайдери якісь ґарантії щодо секретності трафіку дають? Того ж Зеленчука згадати?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 13:41


Цитата:
Зрештою, люди, які володіють інфою, пов'язаною з нацбезпекою, напевно розуміють, що передавати її будь-якими каналами відкритим текстом не вартує незалежно від змісту якихось угод.

Загроза національній безпеці - це не тільки загороза викрадення державних таємниць. У першу чергу - це загроза для громадян України.
Цитата:
Якщо ж якась дівчинка скине по асі свої віршики колєжанці, то навяд чи ICQ будуть їх видавати з метою заробляння грошей, порушуючи авторські права бідної ошуканої дитини

А якщо років за двадцять ця дівчинка стане нобелівським лауреатом?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 13:43


Питання тут не в конфіденційності. Жоден IM окрім Skype (але там свої замути є) не забезпечує конфіденційності.
Питання в офіційному даруванні користувачем асі копірайтів ICQ Inc.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 13:46


А ще можливий варіант - дівчинка років через 30 стає прем'єр-міністром. І вся її приватна переписка публікується у відкритому доступу. Або видається книгою.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 2-11-2007 у 18:02


Дівчатка як правило користуються ніками, і випитати в них по асі реальні дані дуже проблематично, тому через 20-30 років та дівчинка сама себе може не зідентифікувати:lol:. Зрештою, пунктик в угоді служить тільки для того, щоби наперед відсікти можливі (обґрунтовані чи безпідставні) судові позови.
Мене більше цікавить віддаленіша перспектива -- якщо років через 300-500 людство надумає створити надпотужний Штучний Розум, то, напевно, накопичена на всіляких веб-сервісах приватна і не дуже інфа служитиме "поживним середовищем" для його саморозвитку:D Як тобі перспектива такої реінкарнації твоїх, можливо й конфіденційних і дуже потаєжмних думок?:lol:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 18:10


Цитата:
Дівчатка як правило користуються ніками, і випитати в них по асі реальні дані дуже проблематично, тому через 20-30 років та дівчинка сама себе може не зідентифікувати

Анонімність, чи просто відсутність персоналізації в Інтернеті - велика ілюзія. Деперсоналізація досягається лише навмисними достатньо складними для пересічного користувача діями та постійним самоконтролем.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

[*] написано 2-11-2007 у 18:17


Шкода, що на it.ridne.net немає функції коментування.

>> "...не забуваймо, що усе там журналізовано та архівовано..."

- а звідки така інформація? ICQ хіба зберігає повну історію повідомлень на своїх серверах? Мені здається, що ні. Інакше вони б одразу зробили окрему функцію пошуку по історії повідомлень.

Тим більше, що в угоді вживається термін "posting", який все-таки ближчий до вивішування матеріалів на сайті, а не власне в icq-чаті.
>> "You agree that by posting any material or information anywhere on the ICQ Services..."

Я думаю, в даному випадку йдеться лише про ті матеріали, які юзери розміщують на сторінках веб-порталу ICQ (ICQ Services ?). Там є профіль користувача, групи за інтересами, форуми, ігри, служба побачень і т. д.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 2-11-2007 у 18:22


2Андрій Пелещишин
Та я розумію, що Ася айпі логує, але для ідентифікації особи потрібні ще відповідні провайдерські логи. Далеко не факт, що вони через стільки років збережуться.
пс. Якщо хто хоче побавитися в Шерлока Холмса, нехай вирахує, під якими ніками я пишуся в Мережі (зачіпки є, можна спробувати):lol::lol::lol:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 2-11-2007 у 18:36


Цитата:
Оригінальне повідомлення від ZT
- а звідки така інформація? ICQ хіба зберігає повну історію повідомлень на своїх серверах? Мені здається, що ні. Інакше вони б одразу зробили окрему функцію пошуку по історії повідомлень.

В принципі ніяких технічних проблем не існує, як і ніщо не зобов'язує Асю всю цю кухню афішувати. Інша річ -- для чого воно потрібне? Всілякі зливи інфи для жовтої преси -- надто дріб'язково для всесвітнього сервісу, хіба що самодіяльність (що межує з трудовим подвигом:lol:) когось із персоналу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 18:38


Ой, ну направду, Тарасе. Не будьте наївними! До чого тут айпі?
Що ніколи не траплялося в асі згадати свою електронну пошту чи мобільного телефона? Кинути лінк на свій допис десь у неті?
Що ніколи не траплялося НІ РАЗУ НІ З КИМ у розмові не згадати свого справжнього імені+прізвища чи адреси?
Якщо так, я схиляю голову перед вами.

Але 99% людей це таки роблять.

І знову ж - проблема не в конфіденційності. Проблема - в офіційній передачі прав на ваші тексти комусь іншому.
Я не юрист, але я навіть не впевнений, що після публікації інформації в асі ви маєте формальне право заробляти на ній гроші. Адже ви "surrender your copyright and any other proprietary right in the posted material or information."




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 18:44


Цитата:
Тим більше, що в угоді вживається термін "posting", який все-таки ближчий до вивішування матеріалів на сайті, а не власне в icq-чаті.
>> "You agree that by posting any material or information anywhere on the ICQ Services..."


Ну це ваша думка, але Лінгво вважає що posting це "отправка корреспонденции по почте". Що за своєю суттю значно ближче до приватної переписки. Зрештою ICQ не уточнює що саме він має на увазі під таким загальним терміном, що дає йому змогу оперувати даними на його вибір.

Цитата:
надто дріб'язково для всесвітнього сервісу,

Ну тут ви перебільшуєте. Насправді ICQ не процвітає, і нічого особливого собою не являє.
Вже один "всесвітній сервіс" LiveJournal успішно продав управління кириличною спільнотою якійсь російсько-ізраїльській фірмі СУП.
Може й ті колись продадуть.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 2-11-2007 у 18:44


і ще майже офтопічний пс щодо можливостей самодіяльності персоналу. мій колєґа працював в Мілані на монтажі потужного хост-вузла(чи що воно там), то розповідав мені про заходи безпеки, що там діяли. Якщо це комусь цікаво, можу переповісти, коли справлюся з роботою;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2007 у 18:47


Ага, направду цікаво. Бо в наших краях з тим проблема.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 2-11-2007 у 18:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Що ніколи не траплялося в асі згадати свою електронну пошту чи мобільного телефона? Кинути лінк на свій допис десь у неті?
Що ніколи не траплялося НІ РАЗУ НІ З КИМ у розмові не згадати свого справжнього імені+прізвища чи адреси?
Якщо так, я схиляю голову перед вами.

Не траплялося. З тієї простої причини, що в мене немає Асі:lol:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 3-11-2007 у 10:21


Цитата:
Ой, ну направду, Тарасе. Не будьте наївними! До чого тут айпі?
Що ніколи не траплялося в асі згадати свою електронну пошту чи мобільного телефона? Кинути лінк на свій допис десь у неті?
Що ніколи не траплялося НІ РАЗУ НІ З КИМ у розмові не згадати свого справжнього імені+прізвища чи адреси?
Якщо так, я схиляю голову перед вами.


Ти мені нагадав Отарове розслідування з приводу того, хто такий Cunning Lingvist:lol::lol::lol:

Цитата:
Ага, направду цікаво. Бо в наших краях з тим проблема.

Кажу зразу -- колєґа міг розповісти тільки про "фізичний" рівень безпеки -- він був присутнім на монтажних роботах, не більше. Приміщення завбільшки з середніх розмірів критий стадіон. В великому залі стоїть ~1000 стойок-серваків. Під підлогою ("підвал" висотою з 1,5 м) прокладені від центрального щита кабелі живлення (якими, власне, і займалася його фірма -- їхня ділянка роботи -- прокласти поверх 20 км кабелю, і вони там далеко не одні були). Зверху над серваками по "драбинках" прокладені оптоволоконні кабелі.
Всі двері внутрішніх приміщень -- автоматичні, відкриваються по картках RF-id. Для кожного працівника встановлюється зона доступу і термін його дії. Зовні територія обгороджена бетонним муром з "колючкою", по периметру бігають вівчарки -- чисто тобі Освєнцім.
Приміщення обледнане системою автоматичного пожежогасіння -- при спрацьовуванні датчиків "підвал" з кабелями заповнюється інертним газом (хто там буде -- задихнеться), верхній рівень заливається якоюсь піною. Вікна в разі дощу закриваються автоматично.
Енергозабезпечення здійснюється по двох високовольтних лініях з різних районних підстанцій, при пропаданні напруги на одній з них автоматично запускається дизель, таким чином резерв завжди напоготові.
Так що картина, хоча й дуже фрагментарна, дає деяке уявлення про серйозність підходів до питань надійності і захисту інформації на великих хост-вузлах.
Тому, якщо та сама Ася тулиться десь в кутику на одному з тих тисячі серверів, дуже малоймовірно, щоб технічний персонал, що їх обслуговує, зміг викрасти звідти якусь інфу.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 8-8-2008 у 18:03


Може хто просвітить яка суттєва різниця між qip та icq?



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-8-2008 у 18:28


Ніяка, одне і друге клієнти для протоколу, який використовує ICQ. ICQ - офіційний клієнт, QIP - розвивається спільнотою, не є офіційним.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-8-2008 у 18:28


icq - служба обміну повідомленнями.
qip - програма-клієнт для icq, якщо Ви не бажєте використовувати рідний клієнт ICQ. Щоб я і радив робити. Мона ще Miranda використовувати.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 8-8-2008 у 18:31


Взагалі-то користуюся qip. А міранда - це що?



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-8-2008 у 18:34


ще один клієнт ICQ. також може бути клієнтом інших сервісів обміну повідомленнями (напр. jabber)



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2008 у 20:15


а ви правда вчителька інформатики?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 9-8-2008 у 01:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
а ви правда вчителька інформатики?


Інформатика шкільна і реальний світ - поняття далекі одне від одного. Я едавно ознайомився з шкільною програмою і зрозумів, що без самоосвіти тут ніяк не обійтися. Надя, спокійно, згадай алгоритми, блоксхеми і програмовані калькулятори MK64 :lol:




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 9-8-2008 у 05:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
а ви правда вчителька інформатики?


Я едавно ознайомився з шкільною програмою і зрозумів, що без самоосвіти тут ніяк не обійтися.



Во-во! От і освічуюсь сама! Дипломка моя зберігається вдома на ПЕРФОМСРІЧЦІ! Це Вам про щось каже? Ну, а курси перекваліфікації (в Ужгороді) розраховані на тих, хто недавно ОТРИМАВ комплект ЕОМ! ВО!




Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 9-8-2008 у 06:04


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Мона ще Miranda використовувати.



Знайшла:

Miranda IM – це один з найпопулярніших інтернету-пейджерів, можливості якого без зайвої скромності, практично безмежні. В міранди є 2 головних переваги, перед конкурентами: Найголовніше – модульність. Для міранди написана величезна кількість додаткових плагинов (модулів), за допомогою яких з неї можна зробити такого монстра, яким можна перевіряти пошту, взнавати погоду в своєму місті, читати RSS – потоки сайтів, спілкуватися за допомогою веб-камери.. можна навіть на міранді



Як то там казав класик маркс.-ленін. "Вчитися, вчитися і ще раз вчитися"!




Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5945
Реклама: