Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: УПА - Наші Герої. Використання сучасних технологій для подання істор...
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 17-3-2008 у 00:15
УПА - Наші Герої. Використання сучасних технологій для подання історичних подій


Хочу створити проект для відновлення та збереження героїчних сторінок українського народу, зокрема про діяльність ОУН-УПА засобами Google Earth.
Для цього треба розробити шари (layer) для програми Google Earth, які б демонстрували та описували місця визначних історичних подій, місця перебування керівників боротьби.
Ці шари можна буде скачувати та переглядати в програмі Google Earth і таким чином популяризувати наші героїчні сторінки.
Сподіваюся це може бути використане і в навчальних цілях.
Є гарні приклади таких проектів, присвячені історії інших народів, зокрема Голокосту (http://www.ushmm.org/museum/exhibit/focus/maps/).
Хотілося б щоб наш народ мав подібне представлення у всесвітній мережі Інтернет.
Маніфест проекту можна почитати тут: http://kray.ridne.net/manifest
Висловлювати свої думки можна тут або на форумі http://kray.ridne.net/forum
Пропоную всім долучатися до проекту, бо "гуртом і батька легко бити" :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 3-4-2008 у 10:13


Власне, заклав початок. Файл з шаром (layer) підчепив до першого повідомлення дискусії. Інформацію про життя Степана Бандери брав з відкритих джерел, зокрема з його автобіографії. Наразі зробив лише 4 "точки" його біографії. Труднощі, які виникають, в першу чергу пов'язані з неповним вказанням на мапі Google Earth усіх населених пунктів. Знайти село Старий Угринів, в якому народився Степан Бандера виявилося непросто. З дизайном звісно ще можна попрацювати.
Подивитися на приклад можна тут: http://kray.ridne.net/files/Bandera.kmz




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 3-4-2008 у 10:23


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Пропоную всім долучатися до проекту, бо "гуртом і батька легко бити" :)


Не треба батьків бити! :)
А внести свою лепту треба! Історію українського народу, зокрема про діяльність ОУН-УПА (справжню і правдиву) треба знати і популяризувати.




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-4-2008 у 18:51


Цей проект цікаво було би розширити в сторону організації системного формування Вікіпедії - наприклад, для початку сформувати на сайті перелік статтей які би можна варто написати в Вікіпедію (не тільки в українську). Ну може спробувати якийсь "рейд" по місцях, що мають бути включені з фотоапаратом.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 10-4-2008 у 09:12


Готовий допомогти. Але потрібно виробляти якусь стратегію. Наприклад: спочатку збираємо купу матеріалу, потім його сортуємо, потім вибираємо те, що включаємо в карту і тд.



Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-4-2008 у 10:01


Згоден на 100%. Я думаю, обговорювати можемо тут або та на форумі.
Моє особисте відчуття - важливо, щоби матеріал був цікавим загалу. Тобто, окрім усього іншого - добре виглядав (красиві фотки і тп). Живем усе-таки в епоху попси :(
У цьому плані ідея створення шарів в Ірсі є досить вдалою - воно модно і презентаційно.
У принципі, можна ще робити карти навзірець
http://zolochiv.ridne.net/node/83
але то окрема трудомістка робота. Хіба би знайти якийсь конвертор з Ірса в Мапс.

Ну і прохання до всіх, кого хоч мінімально цікавить проект. Не лінуйтеся, якщо є то вислати (Сєров мав би дати тут якісь контакти), якщо нема, а мимо проїджаєте - сфотографуйте могилу воїнів УПА, памятник чи хрест. Навіть якщо спочатку не сформуємо цілісної картини, якщо появиться багато цікавих фрагментів - це вже буде результат. І може потім більше людей почне підтягуватися.

До речі, до Тараса. Було би класно щось по Києву підшукати. Зокрема в межах програми ліквідації стереотипів :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 10-4-2008 у 10:12


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
До речі, до Тараса. Було би класно щось по Києву підшукати. Зокрема в межах програми ліквідації стереотипів :)


З задоволенням цим би зайнявся.

Але вже виникає ряд запитань. Чи берем лише УПА. Чи і УПА, і ОУН. Чи берем лише бандерівців, чи теж мельниківців? Двійкарів? Чи зберігаємо поділ?

Далі. Питання до мешканців Наддніпрянщини. Хто є, або буває у Черкаській, Дніпропетровській областях. Там теж була УПА і ще й яка. ТОму не варто обмежуватись Заходом. Дуже цікавою була би розвідка УПА на Слобожанщині. Але давайте розпочинати активне обговорення методики збору, класифікації...




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-4-2008 у 10:18


Отут вже треба думати.
Я переконаний, що відзначати треба всіх. Але технічно розділити на окремі шари не є проблемою.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 10-4-2008 у 10:26


В мене знову питання. Дуже багато вихідців зі східної України були в націоналістичному підпіллі. Чи брати до уваги місця народження і чи наносити їх?



Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 10-4-2008 у 10:33


Дмитро Мирон "Орлик" - Крайовий провідник Київщини. Вбитий в 1942 році гестапівцями в центрі Києва біля Опери. Меморіальну дошку обіцяю сфотографувати найближчим часом і викласти



Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-4-2008 у 11:48


Думаю, для початку, нема сенсу обмежувати себе якимись рамками (бандерівці, мельниківці, і т.д.). По мірі накопичення матеріалів можна буде їх тематично класифікувати та ділити. Тому з цим проблем нема.
Цитата:
Живем усе-таки в епоху попси

Також більше схиляюся до цієї думки Андрія.

Координати - можна реєструватися на блозі (kray.ridne.net), моя ася: 121565675, моя пошта: syerov(равлик)ridne.net.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 10-4-2008 у 12:55


Може, варто подумати над тим, як донести інформацію про цей проект до ширшого кола людей, наприклад зробити щось подібне до підпису акції "Спілкуйся рідною", щоб кожен міг розмістити повідомлення на своєму сайті, на форумі? Можна також написати якесь оголошення, я сам розмістив би його на кількох форумах. До речі, хочу Вам сказати, що осередок націоналістичного підпілля існував навіть на Луганщині!



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-4-2008 у 13:13


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Може, варто подумати над тим, як донести інформацію про цей проект до ширшого кола людей, наприклад зробити щось подібне до підпису акції "Спілкуйся рідною", щоб кожен міг розмістити повідомлення на своєму сайті, на форумі? Можна також написати якесь оголошення, я сам розмістив би його на кількох форумах
Як на мене, популяризація доцільна, коли проект трохи стане на ноги. А зайдуть люди, побачать, що воне ще, практично, у зародку, розвернуться і бульше не прийдуть. Діалектиками є ще не всі :(
Цитата:
До речі, хочу Вам сказати, що осередок націоналістичного підпілля існував навіть на Луганщині!

І називався "Молода гвардія" :D




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 10-4-2008 у 13:53


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
До речі, хочу Вам сказати, що осередок націоналістичного підпілля існував навіть на Луганщині!

І називався "Молода гвардія" :D
Ні, я писав серйозно. На Луганщині справді існували оунівські осередки. Нечисельні, але існували! Обласне управління НКВС навіть робило для партійного керівництва спеціальну доповідь про діяльність ОУН на території Ворошиловградської (Луганської) області.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 10-4-2008 у 14:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Може, варто подумати над тим, як донести інформацію про цей проект до ширшого кола людей, наприклад зробити щось подібне до підпису акції "Спілкуйся рідною", щоб кожен міг розмістити повідомлення на своєму сайті, на форумі? Можна також написати якесь оголошення, я сам розмістив би його на кількох форумах
Як на мене, популяризація доцільна, коли проект трохи стане на ноги. А зайдуть люди, побачать, що воне ще, практично, у зародку, розвернуться і бульше не прийдуть. Діалектиками є ще не всі :(
Може й так, але популяризація якраз і мала б допомогти проекту "стати на ноги". Це залежить від того, як популяризувати. Зараз, наприклад, можна пропонувати взяти участь у створенні проекту.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-4-2008 у 15:30


Власне йшлося про те, що проект ще в зародку і кожен хто бажає, може долучитися і не лише взяти в проекті, а й у "проектуванні проекту".



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-4-2008 у 17:53


Цитата:
До речі, хочу Вам сказати, що осередок націоналістичного підпілля існував навіть на Луганщині!

І називався "Молода гвардія" :D

Ні, я писав серйозно. На Луганщині справді існували оунівські осередки. Нечисельні, але існували! Обласне управління НКВС навіть робило для партійного керівництва спеціальну доповідь про діяльність ОУН на території Ворошиловградської (Луганської) області
Я теж писав серйозно. "Молода гвардія" насправді була не комуністичним підпіллям, а літературною "замальовкою" з націоналістичного. А координував націоналістів Євген Стахів, виведений "видатним письменником" Алєксандром Фадеєвим в ролі зрадника Стаховича. Я десь про це вже писав.
Наприклад, є таке його нещодавнє інтерв'ю: http://hatanm.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&...

Цитата:
- Чи зіштовхнулися ви з Молодою Гвардією?
- Я категорично заперечую існування Молодої Гвардії! По-перше те підпілля, яке описав у своєму романі Фадєєв, буквально змалювали з національо-визвольного руху. Фадєєв просто «перефарбував» його в червоний колір та додав провідну роль партії.

...у 1942 році я отримав завдання від Леміша(Василя Кука, згодом Головного Командира УПА, який нещодавно помер в Києві) разом з похідними групами ОУН розвернути підпільну мережу в Донбасі.
Тож я поїхав до Горлівки, де й розпочав свою діяльність на сході України. А вже згодом розвернув мережу підпільних організацій ОУН в Констянтинівці, Краматорську, Маріуполі, Слов’янську, Красноармійську і Луганську.
Так що можна до мапи бойової визвольної слави і східні міста включати



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-4-2008 у 21:22


Цитата:
Так що можна до мапи бойової визвольної слави і східні міста включати

Так, а хто ж проти? :)
Вшановувати треба УСІХ невизнаних героїв.
Оскільки початок був орієнтований на Степана Бандеру, то пропоную надсилати (публікувати навіть тут) усе, що стосується його діяльності та життєвого шляху.
Усі, хто володіє знимками (як самого Бандери так і місць, які стосуються), статтями, історичними документами і т. інше закликаю ділитися - тобто викладати тут (і на край.рідне) і створювати доповнення до layer-а про Степана Бандеру.

Пани Дмитро та Максим можуть зайнятися збором інформації та написанням статті про Молоду Гвардію з подальшим розміщенням її на Вікіпедії (там її поки що немає)

Матеріали для layer-ів найкраще форматувати у вигляді: Місце-Дата-Опис події/місця.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-5-2008 у 02:23


Доповнив "життєпис". Тепер там практично всі основні пункти з "життєпису". Зрозуміло, що біографія є значно ширшою, тому доповнюйте, не соромтеся. Виникли проблеми з знаходженням курорту Піщани в Словаччині. Єдине, що дізнався, що це в західній Словаччині за 80 кілометрів від Братислави.
Почитати можна тут: http://kray.ridne.net/bandera
Подивитися через Google Earth можна файл http://kray.ridne.net/files/Bandera.kmz




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 5-6-2008 у 15:44


Юра, ти не пробував долучитися до http://googler.org.ua/projects/ ? Народ там живо зацікавиться твоїми розробками, крім того, це у них на меті (крім звичайної інфраструктури).



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-6-2008 у 15:51


ЖеЖівка досить мертва там. Останній допис - минулорічний. Але все одно, дякую!



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Бойків
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 11-11-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-11-2008 у 21:50


Я також, хочу приєднатися до вашого проекту!!!
Можу допомогти інформацією про УПА,ОУН в Долинщинні та на її теренах.
Доречі, я хочу звернутися до Юрія:

Я вирішив звернутися до вас, тому що я готую проект і вирішив зробити його по темі "Остання краївка УПА на Долинщинні".
Це буде Веб-сторінка. Декілька днів тому я натрапив на сайт http://kray.ridne.net/ і мені дуже сподавлась ваша ідея відносно карти.
А пізніше я зайшов на ridne.net і зрозумів що це група яка об*єднює українські сайти, тому подумав звернутися до вас і попросити вивісити мій сайт, або хоча б допомогли в його розміщенні на ridne.net.
Доречі я хочу приєднатися до вашої задумки у створені такої карти.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 12-11-2008 у 00:48


До Тараса:
Радий це чути! :) Приємно, що є люди, котрі можуть і хочуть допомогти не лише словом, а й ділом.
Думаю, на сьогодні нема сенсу створювати окремий сайт, оскільки це лише приведе до розпорошення сил, в тому числі і на технічну підтримку.
З задоволенням створимо для Вас розділ сайту (для прикладу kray.ridne.net/boykiv чи підрозділ Долинщина), де Ви зможете розміщувати статті, книги, фотографії, мапи. З одного боку це мало чим відрізняється від сайту, з іншого боку з першого ж дня будуть відвідувачі. Тому запрошуємо Вас зареєструватися на сайті і долучатися до популяризації нашої історії.

До всіх:
Новини сайту. З допомогою Катерини Слободи вдалося налагодити співпрацю з автором книги-альбому "Яворівський фотоархів УПА" (йдеться про село Яворів Косівського району Ів-Фр. обл.) Василем Гуменюком. Знимки і статті з цього альбому поступово будуть публікуватися на сайті.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 7-12-2008 у 13:55


Відбудеться презентацій ще однієї книжки:

Презентація книги «Життя і діяльність Степана Бандери: документи й матеріали» (Редактор і упорядник Микола Посівнич) відбудеться 8 грудня у Львівській обласній науковій універсальній бібліотеці на проспекті Шевченка,13, повідомляють організатори. Видання вийшло за фінансової підтримки Тернопільської міської ради.

У книзі опубліковано цілий ряд важливих та невідомих матеріалів, документів і фотографії про життя й діяльність Степана Бандери. Важливим досягненням пропонованого збірника є вибрана бібліографія про лідера національно-визвольного руху, підготовлена відомим дослідником Г. Дем’яном, а також ґрунтовні біографічні відомості про діячів цього руху.

Збірник документів дозволить чітко простежити боротьбу ОУН у 1930 – 1950-х рр., роль організації та її лідера у суспільно-політичних процесах у Західній Україні.

Джерело: http://lviv.mycityua.com/news/lviv/2008/12/05/150703.html




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-9-2009 у 22:13


Можу похвалитися. Наш сайт став у пригоді одній людині. Онучка одного з повстанців (Мицканюка Івана Андрійовича (прізвисько "Кукол") - командира запасної сотні УПА), яка зараз знайшла наш сайт і завдяки Катерині Слободі і пану Василю Гуменюку дізналася більше про свого батька (весь матеріал тут: http://kray.ridne.net/node/302).



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6353
Реклама: