Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Українська "Вікіпедія"
Павло Шевело
Новак
*



Повідомлень: 14
Зареєстрований: 23-5-2010
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: :-D

[*] написано 30-5-2010 у 19:16


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
... бо завжди знаходиться купа народу, які вважають, що знають, що іншим можна, а чого ні...
^^^
VVV
..."міністерство правди"...

Значною мірою про те і йдеться (дякую за влучні формулювання).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 14-2-2011 у 00:07


Українська Вікіпедія перегнала фінську і вийшла за кількістю статей на 15-е місце у світі

Українська Вікіпедія, досягнувши 262 500 статей,перегнала фінську і вийшла на 15-е місце у світі.

Українська Вікіпедія існує 2 571 днів.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-7-2011 у 20:01


Українська вікіпедія має вже 300 тис. статей.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-8-2011 у 11:57


Хоч мені було детально роз'яснено, що жодної фільтрації контенту за ознаками наприклад сексуального вмісту бути не може, сама спільнота Вікіпедії такий варіант уже обговорює:
http://meta.wikimedia.org/wiki/Image_filter_referendum/uk
Цитата з цієї адреси (практично повторює мої думки)
Цитата:
Є кілька аргументів на підтримку подібного механізму. Зображення сексуального і насильницького характеру необхідні проектам Вікімедіа, щоб вони повною мірою могли вважатися відкритими, вільними і освітніми. Однак такі зображення — геніталій і сексуальних практик з одного боку, або масових поховань і знівечених трупів з іншого — є неминучим джерелом обурення для деяких читачів, особливо якщо мова йде про дітей або користувач потрапив на сторінку з таким зображенням випадково. Сенс вибіркового особистого приховування зображень полягає в тому, щоб запобігти можливі негативні наслідки перегляду небажаних зображень, зробивши ці зображення недоступними для перегляду без додаткових дій. Усередині Вікімедіа цей принцип часто називається принципом найменшого подиву.



Бо я писав
Цитата:
Добре, сформулюю інакше.
Я переконаний, що колектив людей, який багаторічною творчою працею продемонстрував здібність до вирішення складних колаборативних проблем та запронував принципово новий погляд на колективну розумову працю, а також розгоронув один з найскладніших технічних проектів в галузі, здатен вирішити ще одну глобальну проблему - уведення в систему та подальше проставлення галочок до статтей, в ілюстраціях до яких наведено "високохудожні" зображення процесу кунілінгуса, анілінгуса, зоофілії і інших "...філій" та "..гусів".


Мені правда детально пояснювалося, що це складно з технічного боку, проте зараз виявляється що нема нічого особливого:
Цитата:
Оскільки розробка фільтра зображень поки не розпочалася, доступні тільки попередні макети й ескізи зовнішнього вигляду механізму. Вони можуть бути змінені за результатами проведеного референдуму, а також відповідно до реалій процесу розробки механізму, однак дуже ймовірно, що кінцевий продукт буде виглядати аналогічно цим начерками. У представлених макетах передбачається, що користувачеві буде надано три можливі способи доступу до налаштувань: з навігаційного меню, з показуваного зображення або з прихованого зображення. Наведені нижче скріншоти демонструють, як фільтр приблизно буде виглядати для незареєстрованого користувача.


та й з точки зору доступу до інформації тепер виявляється, що це небажано для дітей, а не заледве не корисно. :)

Мені тільки цікаво, якщо означений референдум підтримає пропозицію уведення фільтрації, наші славні вікіпедисти будуть потім активно її відстоювати на форумах і пояснювати, чому так добре і потрібно фільтрувати доступ до контенту? ;)

P.S. Я підтримуватиму пропозицію фільтрації. Якщо у когось склалося враження, що пан Павло мене переконав - воно хибне. Я лише детально зрозумів позицію шановного опонента.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-8-2011 у 21:40


Не зовсім зрозуміло.
Система буде ховати такі зображення чи просто попереджати про них?
Якщо це буде просто вікно "Так, мені 18", то це не стане ефективним захистом. Реалізувати "інтелектуальне приховування" також складно...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 22-8-2011 у 01:07


По-моєму, буря у склянці.
Дискусія тут точилася навколо питання, чи првомірно комусь дозволяти вирішувати за когось, що йому можна дивитися, а що ні.
Наразі же на Вікі йде обговорення, чи надати користувачу додатковий сервіс щось там забороняти самому собі (точніше, власному обліковому запису). Теж мені інновація! Давно не користуюся Експоером, але пригадую, там була опція: "прибрати геть усі зображення". Щоправда, користувалися нею не з моралістичних міркувань, а у випадках повільного чи помегабітного інтернету, але то суті не змінює.
Суть-то в тому, що стосовно себе - ти хоч на голові стій - це твої особисті етичні проблеми, а ото щодо інших - зась!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-8-2011 у 17:55


Так про це і йшла мова у дискусії. Що користувачу має бути попередження щодо особливого контенту і можливості переглядати його чи відмовитися від перегляду. І нічого більше. Але чомусь в моїх думках зразу було виявлено щось навзірець страшної глобальної цензури, аж до створення комісії з моралі :D




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 22-8-2011 у 22:40


Тут все одно є певний нюанс. Одна річ, якщо я сам попрошу щось там мені закрити або попередити мене про "особливий контент". А інша - коли мене, як і всіх решту, про це попереджатимуть беззастережно. На кшталт того, чи я поставлю будильник із дзвінком-попередженням, що вже сьома ранку, а чи о сьомій повсюди гудитиме гучний гудок - теж попереджатиме про час і теж без особливих наслідків: не бажаєш вставати - перевернувся на інший бік і спи надалі.
І, до речі, а хто і за яким алгоритмом вираховувати подібність картинок тим, які мені не сподобалися; хто і за яким алгоритмом їх класифікуватиме до тієї чи іншої категорії? Відповіді на Вікімедії я не знайшов.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-8-2011 у 06:41


Нюанс - він і є нюанс. Я ж не кажу, що можу придумати найкращий варіант якоїсь фільтрації, притому за 5 хв в чаді форумної дискусії :D . На то і є світлі голови вікіпедистів ;)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 25-12-2011 у 01:08


Українська Вікіпедія перетнула межу у третину мільйона статей (http://bukvoid.com.ua/events/internet/2011/12/23/141715.html)



WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 3-1-2012 у 12:55


Вікіпедія зібрала 20 мільйонів доларів пожертв



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-1-2012 у 13:17


Звичайно, коли мені в очі пхають бородатого дядька і кажуть "дай гроші" - це не реклама! Це - шантаж!! :)



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-1-2012 у 09:03


У даному випадку не про українську, але таки про Вікіпедію.
Англомовна вікіпедія вирішила добу страйкувати через протест проти певні закони щодо авторського права в Інтернеті.
Мабуть вони праві. Але для такого суспільно значимого проекту це виглядає дико, неприпустимо та є неповагою до користувачів Вікіпедії. Які самі і є джерелом знань для неї.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Max Yuzhakov
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 87
Зареєстрований: 28-4-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-1-2012 у 01:36


З такою аудиторією не скористуватись потужністю
навіть для соціальної реклами важко.
Які можуть бути варіанти?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 20-1-2012 у 20:58


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
для такого суспільно значимого проекту це виглядає дико, неприпустимо та є неповагою до користувачів Вікіпедії. Які самі і є джерелом знань для неї.


Дозволю собі не погодитися. Публічний вираз протесту практично завжди тягне за собою певні незручності як для протестуючих, так і для сторонніх. Всі, для кого доступ до англ. вікіпедії є дійсно важливим були попереджені задовго до blackout day. Перефразовуючи сера Вінстона Черчіля, "демократія не є перфектною системою, але поки що, ніхто не придумав нічого кращого".

Я був би дуже здивованим, якби вікіпедія стала остоонь від того що відбувається стосовно SOPA/PIPA. Внутрішня справа США загоружує глобольною цензурою інтернету. Тобто, це буквально "за нашу і вашу свободу". І те що голосування по SOPA/PIPA в сенаті відкладено є результатом, в тому числі, таких протестів. Зрештою, на мою думку, зараз шанси на прийняття цих проектів дуже незначнні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-7-2012 у 12:49


Сьогодні на знак протесту закрилася Російська вікіпедія
Цитата:


Представьте себе мир без свободных знаний

Сегодня, 10 июля, в Думе идут слушания о внесении поправок в Закон об информации, которые могут привести к созданию внесудебной цензуры всего интернета на русском языке, в том числе к закрытию доступа к Википедии на русском языке.

Сообщество Википедии протестует против введения цензуры, опасной для свободных знаний, открытых для всего человечества. Мы просим вас поддержать нас в противодействии этому законопроекту.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-7-2012 у 21:05


У день страйку російської Вікіпедії відвідуваність головної сторінки української виросла в 3 рази!

Дуже прошу українських вікіпедистів - не закривайте Українську Вікіпедію на страйки, ви тільки перелляєте кров у інші проекти




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 15-7-2012 у 17:17


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
У день страйку російської Вікіпедії відвідуваність головної сторінки української виросла в 3 рази!
Тобто проти одного українця, що першим ділом йде отримувати інформацію на українську Вікіпедію, приходиться двоє, пірнаючих до сусідів.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-7-2012 у 19:11


Частково так, хоча можливо і росіяни, які дуже потребували інформації, могли йти на українську.
Взагалі російська акція була надміру жорсткою, на відміну від англійської доступ до сторінок був взагалі неможливий. Такі акції загрожують проекту.
Вони можуть безкінечно дмухатися з своєї важливості, але для 99% Вікіпедія це просто довідник. Якщо мій довідник раз на рік щезатиме з полиці, я заведу собі інший. У випадку з ВП це доволі просто, адже база даних там вільна для вжитку, тому клони є. Якщо клон запропонує кращий сервіс - публіка піде туди.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 15-7-2012 у 19:34


Нє, ну чисто не розуміють російські політикани, що на дві речі не варто замахуватись - на горілку і інтернет. Ну, може, горілку вже й не чіпають - "чрєвато", навчені. А от з інетом проблеми, ще вчаться.
"Усеян вновь граблями наш нелегкий путь"
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-7-2012 у 20:38


Звичайно, що з інтернетом воювати - на користь владі не піде. Але не факт, що найближчим часом російська влада матиме аж такі проблеми через нього.
По-перше, вони навчилися ним користати для своїх цілей, притому так виглядає що на всіх напрямах, включно з інтервенцію в чужий простір.
По-друге, мають свої сервіси, в першу чергу соц мережі і пошту, які можуть "нагнути" при потребі, і мати з того великий зиск. Думаю, що вже мають.
По-третє, для російського суспільства (як і для українського) інтернет став не середовищем поширення ідей, а способом утікти від реальності. "Поки є Вконтакте - не все так погано" :) Звичайно і ВК це місце для політики, але люди там не політику шукають.
А от якщо закриють Вконтакте, отоді вже буде катастрофа. Але на біса їх закривати?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 15-7-2012 у 21:01


Вконтакте? Не був, не знаю, що то є, не уявляю тому масштабів катастрофи.
Соцмережі? Як там казали, справжнє життя починається тоді, коли нема часу на соцмережі. А пошта - гугльмейл є, чудовий сервіс, рекомендую...
Ну і по першому пункту - не ходіть на домен "крапка ру" - і буде вам щастя
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-7-2012 у 21:21


Так то не до мене, я і не ходжу... То до росіян. Я ж писав про те, що росіяни аж так не будуть проти регуляторної політики держави в інтернеті, якщо вона буде грамотно робитися.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 15-7-2012 у 23:04


Андрію, в Німеччині треть населення не знає, що таке інтернет. Думаю, в Росії таких 2/3. Ясний перець, вони не проти, а навіть дуже "за"... Навіть, якщо неграмотно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 13-10-2012 у 08:44


У вересні 2012 року українська «Вікіпедія» стала 24-ю серед найбільш відвідуваних «Вікіпедій» у світі.
Як передає кореспондент “proIT”, відвідувачі україномовної «Вікіпедії» переглянули 50,5 мільйона сторінок, а це на 41% або в 1,41 рази більше, ніж рік тому (35,7 мільйона).
За темпами зростання популярності серед 30 найбільш відвідуваних «Вікіпедій» українська на третьому місці і поступається тільки перській (зростання – 88%, 54 мільйонів переглянутих сторінок) і арабській (зростання – 55%, 105 мільйонів відвіданих сторінок).
Якщо брати до уваги першу сотню найбільш відвідуваних «Вікіпедій», то найкращі показники темпів зростання відвідуваності в «Вікіпедії» казахською мовою – майже в три рази з 3,7 мільйона переглянутих сторінок у вересні 2011 (53 місце в світі) до 10,8 мільйона у вересні 2012 (38 місце в світі).
«Казахська «Вікіпедія» зобов’язана своїм успіхам уряду Казахстану, який доручив видавництву «Казахська енциклопедія» випускати національні енциклопедії на умовах вільної ліцензії Creative Commons («Із зазначенням авторства – поширення на тих же умовах»), яка застосовується в «Вікіпедії», – вважають у «Вікімедіа Україна».
Українській «Вікіпедії» держава в цьому році допомогла вперше: «Вікімедіа Україна» отримала дозвіл Інституту історії України НАН України на поширення матеріалів, розміщених на сайті history.org.ua на умовах ліцензії CC BY-SA.
В основному ж українська «Вікіпедія» розвивається переважно за рахунок добровольців, які жертвують своїм часом або грошима.
Джерело: http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2012/10/13/289013




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6386
Реклама: