Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Українська "Вікіпедія"
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-10-2012 у 15:02


Цитата:

У вересні 2012 року українська «Вікіпедія» стала 24-ю серед найбільш відвідуваних «Вікіпедій» у світі.

Ну це як би... ну показник звичайно, але чи це справді круто? Чи просто по школах дітям реферати задали?...
Думаю, що в силу двомовності нашого суспільства відвідуваність української Вікіпедії завжди буде трохи відставати від аналогічних за обсягами.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 13-10-2012 у 18:53


Не показник і не круто. Впевений, що на останньому місці за темпами зростання англомовна Викіпедія, перегляд якої не зріс зовсім, а може й зменшився.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-10-2012 у 19:07


Логічно, адже Вікіпедія "за означенням" є ресурсом, який не є безкінечним, і швидкість приросту в якийсь момент повинна починати падати. Треба цікавитися статистикою, але цілком можливо, що англомовна Вікіпедія в цей режим уже ввійшла.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 15-10-2012 у 12:24


Андреас - ви сноб!
Для розвинутих - це, звичайно, не показник, але для тих, що тільки розвиваються - ще який!
Звичайно, що для товару, який уже зайняв ринку, важливий, насамперед, обсяг цієї ніши. А для того, який ще намагається встромитися, динаміка - теж не пустий звук.
Хоча, очевидно, її слід оцінювати в порівнянні з іншими, передовсім, прямими конкурентами. Тому Казахстан із Персією в новині - чиста публіцистика.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 16-10-2012 у 00:18


Dmy, а Ви праві. Мабуть, дійсно не варто порівнювати досягнення країн, яким цивілізованість дісталася за спадком, з досягненнями країн, які свою виколупують з багнюки, омиваючи її пОтом, кров*ю і сльозами.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-10-2012 у 20:34


Думаю, що тут критичною є не цивілізованість, а інші фактори, зокрема, обсяги аудиторії національного сегменту інтернету.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2015 у 21:45


Не про українську, а про російську Вікіпедію. Але враховуючи білінгвізм українців і популярність російської Вікіпедії у нас з ряду причин, це актуально і для нас

Гляньте на цей "перл" колективного розуму
Правда російської.
http://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5...

Це ілюстрація, до чого доводять самомодеровні спільноти, коли маніпулятори починають у них діяльність, а модераторів не вистачає. А мета маніпуляції очевидна. Тепер ходить якесь "сяйво" з глянцевими журналами поміж людей і так і каже - "Армагедон за два місяці, навіть вікіпедія про це каже, самі зайдіть, почитайте"!! Тільки наша секта вас порятує!





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 22-1-2015 у 20:43


В українській вікіпедії теж є схожа сторіночка.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%96%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C_%...

Там зазначено на даний момент з найближчих 2014 рік (фух, минулося) і далі - 2160 рік. Хтось може додати ще якусь дату, так що пильнуйте )))

Хоча імовірна дата влучання астероїда в нашу планету - звісно, цікава інформація, однак це все припущення, наскільки би досконалими не були технологічні засоби для розрахунків.

Ось що сказав Ісус Христос:

Небо й земля проминуться, але не минуться слова Мої!
Про день же той чи про годину не знає ніхто: ні Анголи на небі, ні Син, тільки Отець.
Уважайте, чувайте й моліться: бо не знаєте, коли час той настане!
(Від Марка 13:31-33)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-1-2015 у 01:13


Ну але в українській хоч нема прив'язки до Біблії і якихось арифметичних фокусів :) Просто перелічені варіанти кінця світу :)



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-8-2015 у 11:35


Цікаві дуже критичні роздуми про Вікіпедію
http://sanches.livejournal.com/709741.html
Раджу почитати усім, кому цікаві проблеми сучасної науки. Притому не обійти увагою коментарі. Там є багато нетривіальних думок.

Звісно що стаття вкрай категорична, автор ідеалізує сучасну науку. А ще має суто "російський" погляд на речі - якщо щось не подобається, то його треба заоборонити :) І взагалі, можливо матеріал з'явився на хвилі суспільної дискусії щодо перспективи обмеження доступу до Вікіпедії в РФ. Хоча, я так зрозумів, що первісно це був лише коментар в якійсь дискусії, що мабуть пояснює надмірну категоричність.
Але попри то все, стаття не позбавлена сенсу.

Цитата:
И человек, который с детства привык пользоваться Википедией как основным источником информации, - он вообще ментально не принадлежит к человеческой цивилизации, какой мы ее знаем последние по времени две с половиной тысячи лет. В его картине мира нет истины, - есть пруфлинки из Интернета.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 31-8-2015 у 10:00


Я би назвав таку категоричність рудиментарним способом мислення, не інакше...

Я зараз в міру сил активно поповнюю інше відкрите джерело інформації - OpenStreetMap (OSM). Це може робити кожен. Потім карту можна скачати на свій навігатор GPS. І звісно, там де по дорозі в село не живе жоден активний учасник OSM, там їхати не так цікаво, бо позначено автоматично лише дорогу, основні населені пункти, часом водойми і це все. Зустрічаються місця, де населений пункт позначено автоматично двічі під тим же іменем - можливо, це саме село і його сільська рада. А от там, де живе хтось з "маперів", дуже багато цікавого і корисного. Львів взагалі доволі деталізований. Я от з цікавості глянув на великі міста в Німеччині (наскільки я знаю, OSM звідтіля походить, бо мій Garmin багато чого неперекладеного українською відображає німецькою), то там взагалі практично кожен стовп позначено (я так собі уявляю, що в них на уроці географії замість рудиментарних паперових контурних карт кожен учень відмальовує околиці власної домівки).

У відкритих довідкових джерелах багато своїх відносних мінусів, наприклад хтось може місто Москва позначити як "Мордор". Однак спільнота тут же це виправить. Це як один з прикладів. Проте саме за таким способом поширення знань майбутнє, на мою скромну думку.

Upd: Або що робити з таким продуктом як Oracle Business Intelligence, де офіційна документація наче навмисне робилася так, щоб безпорадний користувач підписувався на платні консультації? Тут у пригоді стає спільнота користувачів, яка на форумах, блогах і в youtube викладає свій особистий досвід у відкритий доступ. Не знаю, з якого дива приватній особі цьому противитися. Це може йти всупереч інтересам компаній, які хочуть, щоб за знаннями йшли лише і виключно до них - за гроші. А якщо хтось з авторитетних володарів інформації просто не згідний, щоб у відкритому доступі лежала неправдива інформація, то для цього повно засобів, щоб її виправити.

Upd2: Хоча я би остерігався, якби лікар мені прописував медикаменти, аргументуючи це тим, що прочитав про їхню користь у вікіпедії. Я би перепитав - лише звідти дізналися? Як і з картами, якщо там позначено водойму, а насправді ніякої водойми нема, то це може бути застарілою або неправдивою інформацією - нагода для самостійного внесення змін. В той же час, і за багато років не дочекатися охоплення офіційною картографією кожного закапелку України, хоча би настільки ж деталізованої, як той же OSM.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Тагаєв
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 15-9-2014
Нема на форумі


[*] написано 2-9-2015 у 11:08


Я вже рік пишу до української Вікіпедії. За цей час створив понад 800 статей і десь у стількох само повиправляв помилки (переважно мовні). Я почитав той допис у livejournal і можу сказати, що взагалі з ним не згоден. І не лише через моє частково скептичне ставлення до можливостей науки. Справа хоча би в тому, що в українській Вікіпедії просто писати якісь дурниці нікому. Ті люди, які туди приходять і затримуються надовго, то справжні фанати своєї справи. Серед величезної кількості статей (скоро буде вже 600 000) наука посідає зовсім не чільне місце. Все-таки це енциклопедія, а не якась дослідницька праця і люди пишуть щось найсуттєвіше, бо мало в кого є бажання і час займатись якоюсь дослідницькою діяльністю. Чільне місце посідають біографії, але це переважно загальновідомі факти, які легко перевірити. Історію Вікіпедія описує набагато краще, ніж будь-який підручник. В принципі можна перекласти з інших мов історію будь-якого населеного пункту і з цієї точки зору повнота опису не залежить від країни. Ніхто не заважає прочитати в окремих статтях історії різних країн. Потенційно можна розписувати історію кожного маленького села до величезних розмірів (скажімо до 200 000 знаків). Статті редагують багато людей і рано чи пізно хтось помічає суперечності, якщо вони є. І якщо не виправляє, то хоча б їх показує. Єдина справді проблемна галузь - це статті про сучасних політиків і бізнесменів, або осіб, які з цим пов'язані. Дуже важко боротися проти замовних статей, або коли хтось починає відбілювати того чи іншого політика.

Стосовно того, що писали раніше на форумі, можу погодитися з тим, що українську Вікіпедію пише занадто мало науковців. Але мені взагалі важко уявити собі справжнього науковця в українських реаліях, і який би ще знаходив час на Вікіпедію. І крім того в нас депресивне і попсове суспільство взагалі, якось не до Вікіпедії людям. Ще така проблема, що багато з території України пишуть до російської Вікіпедії через різні причини. Що цікаво, якщо я не помиляюсь, один із найпродуктивніших дописувачів у російську Вікіпедію живе у Львові. Але якщо порівнювати з Білоруссю, то в нас на порядок все краще.

Власне, чому я сам почав створювати Вікіпедію? Це не через бажання бути енциклопедистом, а для того, щоб більше було українськомовного контенту. Якоюсь мірою це для мене втеча від російської мови й суржику, бо коли читаєш потім власні тексти, то ніби спілкуєшся з самим собою, бо такою мовою більше ні з ким поговорити. На мій погляд, якби в нас більше людей переймалося долею української мови, то було би більше дописувачів. Крім того, мовний фронт же дуже розтягнутий, комусь і блоги треба писати і інформаційні сайти, а фінансової підтримки нема, на відміну від рунету.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 12-5-2020 у 23:17


Натрапив, недавно, на статтю в українському сегменті вікіпедії. Битва за Львів (1939)
Сказати, що був шокований, то нічого не сказати. Чомусь стаття по історії Львова виявилася тупим машинним перекладом з РОСІЙСЬКОЇ мови!
Це при тому, що польська стаття, явно грунтовніша як за об'ємом, так і за фактурою. Я далеко не вважаю себе фахівцем з історії, але пройти осторонь таких перлів як:
повідомлення про появу польських частин в Ресне-Російської
прибула частина працівників Польського Радіо, исправившая пошкодження радіо апаратури
прибули додаткові частини артилерії, що збільшило чисельність львівської артилерії до 65 знарядь
перервав зв'язок батальйону 48 пех.полиця
віддав наказ про атаку на замарстыновские висоти
вибили німців з близько-львівських сіл Підбірци, Подберезцы,
дивізія розбила заслоняющую Львів з боку Червоного, групу «Жолкев»

я не зміг. Плюс всі пех., горн.пех., гірничо-єгерські полки, подофицери і купа іншої дурні. Якщо є можливість, гляньте ще. Бо в масі того ідіотизму міг, щось пропустити.
А, взагалі, добре би було, якби хтось з істориків, теж переглянув цю статтю.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-5-2020 у 13:00


Я розкажу про цю ганебну ситуацію нашим історикам, може хтось візьметься.
Але на загал, всі вчені, кому це було цікаво, вже спробували. І стикнулися з зверхністю, тролінгом, хамством, критицизмом. Одним словом, усім тим, що характерне для замкутих подеколи маргінальних спільнот. Дуже шкода, бо фактично, Українська Вікіпедія втрачає перспективи.
Принаймні для мене і колег вже це площадка для просто візиток. А для серйозної роботи Англійська, для швидкого ознайомлення - Російська




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 14-5-2020 у 17:16


Звісно, подібні рейтинги не всебічно відображають ситуацію, однак поки що, принаймні за кількістю статей, українська вікіпедія знаходиться у топ-двадцятці, причому з моменту минулого складання рейтингу додала 6 пунктів.
https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Multilingual_statistics


Не пробував спілкуватися зі спільнотою української вікіпедії, однак чув від іншого учасника, що сторінки, де мало зацікавлених співавторів, можуть бути в занедбаному стані і відображати недостовірну інформацію. А от в залежності від кількості зацікавлених співавторів конкретної сторінки, там може точитися війна правок за кожну кому і конкуренція за викладені тези з посиланням на джерела, наприклад на наукові праці. Спроба викласти "експертну думку" без вагомого посилання, звісно, стикнеться з критикою інших співавторів...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-5-2020 у 17:32


Завдяки таким статтям, як писав rost, вона майбуть і є в двадцяти



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 14-5-2020 у 17:56


Не применшуючи згаданого якісного вкладу, все ж змушений зазначити, що саме цей рейтинг показує виключно кількісну позицію.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6386
Реклама: