Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Що ми їмо?
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-3-2009 у 00:17


Цитата:
Я згідна, якщо фрукт з Вашого саду, питань нема, розмір не аргумент про його шкідливість. А в інших випадках варто задуматися.

Не факт, що овочі-фрукти з вашого городу чистіші за "оброблені" магазинні. Ви ж не робите у вашому саду замірів повітря, води, ґрунту на радіацію, хімічний склад. Місце, яке Вам може здаватися екологічно дуже чистим насправді може таким не бути. Це і Чорнобиль, і купа промислових об'єктів, і сміттєзвалища (до речі усю редиску, цибулю львів'янам привозять майже з Грибович, яка іронія: їмо, те, що нагадили) і "спадок" від армії і т.д.
Швидше схиляюсь до думки Андрієвої про поганий смак, можуть швидше псуватися, не мають товарного вигляду. А крім того їх ще мабуть складніше транспортувати, бо тара стандартна.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 21-3-2009 у 13:55


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Купуйте морську рибу. Вона скоріше всього була "дика". Тай самий хек, наприклад.


Я по Діскавері дивився про морські ферми, які вирощують в морі на загорожах рибу морську, постійно закидуючи корм туди. Не знаю, на скільки це стосується хека, та все ж нема впевненості, що якщо морська - то без харчових домішків.




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-4-2009 у 15:14


Нарешті виробники не вводитимуть нас в оману! Від 1 травня назви продуктів мають відповідати їх складу, а інґредієнти зазначатимуть великими літерами. Детальніше: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=73257
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 24-4-2009 у 08:05


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Нарешті виробники не вводитимуть нас в оману!





Хотілося б вірити - ДУЖЕ.....:(




Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 13-5-2009 у 15:26


В Україні введено обов’язкове маркування вмісту ГМО в продуктах
http://zaxid.net/newsua/2009/5/13/160254/




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 5-7-2009 у 17:15


Кабінет Міністрів України підвищив рівень допустимого вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО) в продуктах харчування з 0,1% до 0,9%. :o
http://zik.com.ua/ua/news/2009/07/03/187206




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 4-10-2009 у 00:06


Для фанатів Органіка!

Ярмарок органічних продуктів відбудеться у Львові

10 жовтня у Львові проходитиме перший в Україні Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів.

«Питання здоров`я для кожної людини, зокрема і для людства в цілому, стають все більш важливими і актуальними. Значною мірою вони пов`язані з правильним харчуванням, можливістю споживати якісні, повноцінні продукти харчування”, - зазначив у коментарі УНІАН голова правління Федерації органічного руху України Євген МИЛОВАНОВ.

Він зазначив, що “відроджуючи старі добрі традиції Галичини, ми плануємо провести на Площі Ринок напередодні свята Святої Покрови перший всеукраїнський ярмарок органічних продуктів».

Як очікується, участь у ярмарку візьмуть виробники органічної продукції з України, Польщі, Угорщини, Швейцарії. В рамках ярмарку, який проходитиме на центральній площі міста – площі Ринок, - будуть організовані дегустації органічних продуктів харчування.





Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-10-2009 у 14:56


Обов'язково піду на цю ярмарку. Цікаво дізнатися, які виробники пропонують саме органічні продукти харчування.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-10-2009 у 16:26


Мені здається, що назва "органічні продукти" неправильна. Так чи інакше, ми їмо не мінерали, а органіку. Це швидше мало би бути "натуральні продукти".



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 4-10-2009 у 19:05


А якщо у винограді є свинець, то виноград органічний?

Назва виникла там, де про це почали дбати. Ми як завжди запозичимо назву...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-10-2009 у 07:49


Цитата:

А якщо у винограді є свинець, то виноград органічний?

Думаю, що в будь-якому продукті є широкий спектр різних елементів. Їх так і називають - "мікроелементи". Питання в природності (тобто натуральності) їхнього співвідношення.





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
romano
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 188
Зареєстрований: 11-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: агрегатний

[*] написано 5-10-2009 у 09:34


Назва виникла така тому, що при вирощуванні таких продуктів не використовують синтетичних добрив, гербіцидів, фунгіцидів, антибіотиків. Натомість використовують ОРГАНІЧНІ добрива (старий добрий гній), рослинного походження гербіциди і т.д. Правда, синтетичний - не означає "неорганічний"з т.з. хімії, але так склалося.

Хоча, як на мене, дико, коли технологію вирощування, якій тисяча років, називають ORGANIC, а нову, з застосуванням хімії - CONVENTIONAL (звичайна).




Сьогодні - за гроші, а завтра - задурно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 5-10-2009 у 19:30


Складається враження, що у цьому всьому є змішування понять.
Бо мені здається, що для англомовного терміну "organic product" є український відповідник "натуральний продукт".
Причому цей термін на сьогодні вже доволі усталений, бо почали вживати його десь ще з часів радянської перебудови, коли заговорили про нітрати в овочах.
А калькування "органічний/неорганічний продукт" викликає асоціацію з органічною/неорганічною хімією.
І з цієї точки зору словосполучення "органічний виноград" видається трохи дивним.

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-10-2009 у 21:59


Термін виник ще в першій половині минулого століття і вважається, що був уведений Джоном Полом http://orgprints.org/10138/1/10138.pdf .
Органічне вживалося як антонім слова хемічне і йшлося про фермерство. Джон Полл вважав що ферма має бути самодостатнім організмом з замкнутим циклом виробництва.

А відносно термінології, я згідний, що відповідник "натуральні продукти" можливо кращий, хоча знову ж таки, можливо краще було б "природні харчі" :) Єдине, що можу сказати, що колись був "копаний м'яч", а тепер чемпіонат України з "футболу"...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 5-10-2009 у 22:25


Цитата:
Оригінальне повідомлення від romano
Хоча, як на мене, дико, коли технологію вирощування, якій тисяча років, називають ORGANIC, а нову, з застосуванням хімії - CONVENTIONAL (звичайна).
А як на мене, це просто констатація факту, що звичайна CONVENTIONAL технологія, це зараз власне "хімічна".

Введення поняття -- "органічний" продукт є просто розширення застосування слова "органічний". Вживання замість "органічний" слова "натуральний" веде до ще більших непорозумінь. Бо як не крути, але наприклад коли ми кажемо "натуральний" мед, то це, не обов'язково значить, що він "органічний" в сенсі відсутності компонентів "хімізації".

Коли ж ми говоримо "органічний" продукт, то з хімічної точки зору тут невелике поле для контрадикції. Bсі продукти харчування (крім , хіба води) є комбінацією органічниx сполук. Неорганічними є лише добавки сіль, селітра, поташ i т.д.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 7-10-2009 у 10:23


Ось визначення, яке пропонується в проекті закону "Про органічне виробництво":

"Органічне виробництво - виробництво за встановленими правилами, які дозволяють виготовляти натуральні продукти з оздоровчими властивостями; а також зберігати та відновлювати природні ресурси у процесі виробничої діяльності."

Взято з http://organic.com.ua/proekt_zakonu_ukraini_pro_organichne_agroviro...

А що стосується "органічного продукту", то в сухому залишку - це продукт харчування, на упаковці якого написано "Органічний продукт".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-3-2010 у 22:07


Добрі молочні вироби торгової марки «Молокія». Уже тривалий час купляю їхнє молоко, масло, сметану і завжди задоволена якістю :sing:.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 15-3-2010 у 08:29


Навіть не знаю що то й думати... В грудні 2009 року довелося купити торт (переважно самі печемо, а то треба було швидко). В магазині на запитання чи свіжий відповіли - аякже! нині зранку спекли, а який смачний(і тд.і тп.)...гості його так з горем пополам змучили, а кусочок залишився в холодильнику. Десь за днів 5 зауважили, що він зовсім не змінився, вишенька яка була гарненька, така і залишилася, крем як щойно зроблений. І тут ми вирішили заради експерименту подивитися - а доки ж він буде такий гарненький залишатися??? Поставили його на холод і попередили в хаті, що то піддослідний кусок. Але бачу, що наш експеримент занадто затягнувся. То вже березень, а торт який був, такий і є...:o Страхіття! :o



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Марія Павлюх
Дійсний член
***



Повідомлень: 178
Зареєстрований: 12-12-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-3-2010 у 11:30


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Навіть не знаю що то й думати... В грудні 2009 року довелося купити торт (переважно самі печемо, а то треба було швидко). В магазині на запитання чи свіжий відповіли - аякже! нині зранку спекли, а який смачний(і тд.і тп.)...гості його так з горем пополам змучили, а кусочок залишився в холодильнику. Десь за днів 5 зауважили, що він зовсім не змінився, вишенька яка була гарненька, така і залишилася, крем як щойно зроблений. І тут ми вирішили заради експерименту подивитися - а доки ж він буде такий гарненький залишатися??? Поставили його на холод і попередили в хаті, що то піддослідний кусок. Але бачу, що наш експеримент занадто затягнувся. То вже березень, а торт який був, такий і є...:o Страхіття! :o


Так, то ви напевно купили торт без терміну придатності :lol:
Катерино, де ви його купляли і хто виробник?
Я завжди купляю торти у магазині на початку вулиці Зеленої ( де двері розсувні), там завжди добрі і свіжі :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 15-3-2010 у 20:17


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Так, то ви напевно купили торт без терміну придатності :lol:
Катерино, де ви його купляли і хто виробник?

:lol:
Я вже не пригадую виробника, бо спочатку не звернула особливої уваги, а потім як спохватилися, то вже коробку викинули... А купляли не у Львові, тому, думаю, то неважливо...:)
А досить дієвий метод перевірки чи добрі і свіжі продукти- дати трохи коту попробувати.
Як не буде їсти, значить неважні :) Тільки кота трохи шкода...:)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Valentyna Ageeva
Дописувач
**



Повідомлень: 54
Зареєстрований: 16-3-2010
Місто: Львів, Київ, Кам'янець...
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2010 у 13:52


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Давайте цю тему потихеньку прикриємо. Бо начитаються люди всілякого страхіття і вирішать для збереження здоров'я зовсім припинити їсти.:lol:

Нещодавно навідувала прительку, яка лежить в Інституті судинної хірургії в Киеєві. Бачила щонайменше чотирьох дітей ДОШКІЛЬНОГО віку, яких вже прооперовано на предмет холестеринових закупорок судин... Звідки воно у такому віці, якщо не з їжі?
А щодо якості наших продуктів:
http://www.test.org.ua/tests/food/196
Це для прикладу. Те саме можна знайти для будь-яких інших продуктів харчування. А якщо до цього додати, скажімо, досліждення препаратів, які в їдеалі мають нас лїкувати від того, що ми їмо, стане зовсім весело...
Знову ж таки на прикладі йогуртів та пробіотичних препаратів (в кого що болить:wow::saint:):
http://disbiozu.net
І т.п. ......................

Я не знаю, який з цього вихід, але принцип "менше знаєшб краще спиш" - це неправильно. ІМХО
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Сташин
Новак
*



Повідомлень: 15
Зареєстрований: 18-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2010 у 20:46


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Valentyna Ageeva
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Давайте цю тему потихеньку прикриємо. Бо начитаються люди всілякого страхіття і вирішать для збереження здоров'я зовсім припинити їсти.:lol:

Нещодавно навідувала прительку, яка лежить в Інституті судинної хірургії в Киеєві. Бачила щонайменше чотирьох дітей ДОШКІЛЬНОГО віку, яких вже прооперовано на предмет холестеринових закупорок судин... Звідки воно у такому віці, якщо не з їжі?
А щодо якості наших продуктів:
http://www.test.org.ua/tests/food/196
Це для прикладу. Те саме можна знайти для будь-яких інших продуктів харчування. А якщо до цього додати, скажімо, досліждення препаратів, які в їдеалі мають нас лїкувати від того, що ми їмо, стане зовсім весело...
Знову ж таки на прикладі йогуртів та пробіотичних препаратів (в кого що болить:wow::saint:):
http://disbiozu.net
І т.п. ......................

Я не знаю, який з цього вихід, але принцип "менше знаєшб краще спиш" - це неправильно. ІМХО


А от що я знайшов з приводу LGG бактерій. Доволі цікаво, дивлячись як це зараз рекламують))
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Valentyna Ageeva
Дописувач
**



Повідомлень: 54
Зареєстрований: 16-3-2010
Місто: Львів, Київ, Кам'янець...
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-3-2010 у 18:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Сташин

А от що я знайшов з приводу LGG бактерій. Доволі цікаво, дивлячись як це зараз рекламують))

Це не новина, більше - реклама. LGG справді перевірені і корисні бактерії, але чи відомо Вам, що в той самий Данон входять генетично модифіковані лактобактерії? До речі, і в Лінекс (стійкі до антибіотиків)... Наша пісня гарна - нова...:2cents:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-3-2010 у 19:50


А чого? Нормально, виростити стійкі до антибіотиків бактерії, потім придумувати нові антибіотики...



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Сташин
Новак
*



Повідомлень: 15
Зареєстрований: 18-3-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-3-2010 у 21:04


Так, бізнес розквітає.... От так з нас гроші і видурюють!:baddevil: А вплив генетично модифікованих лактобактерій, того ж Данон, достовірно не відомий. Можлив оруйнуєтся природня мікрофлора у кишечнику. І тоді нам вже необхідно купляти цей Данон, щоб підтримувати себе в бойовому стані. Звісно, це лише припущення...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6434
Реклама: