Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Сертифікація міських гідів та екскурсоводів
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2008 у 19:48
Сертифікація міських гідів та екскурсоводів


Міська влада Львова започатковує обов'язкову сертифікацію міських гідів. З порушниками боротиметься муніципальна міліція.
Яка ваша думка щодо такої ініціативи?
Для отримання сертифікату потрібно буде прослухати окремий курс. Вартість - в районі 1 000 грн.
Я бачу тут дві сторони медалі.

Звичайно, екскурсії зараз відбуваються зазвичай слабо, не раз говорять якісь бздури і дурню. Окремі екскурсоводи схожі більше на якихось пияків чи бомжів. Навряд чи їхні екскурсії прикрашають місто і залишають в туристів додатні спогади.

З другого боку тут є ряд застережень.
1. Скільки ще галузей діяльності буде загнано в сферу "сертифікації" - як бути зі свободою підприємницької діяльності, врешті-решт?
2. Утворюється ще одна маленька ділянка для зловживань місцевої влади.
3. Не досягається поставлена мета - не факт, що прослухавши курси, екскурсовод буде дотримуватися отриманого матеріалу (швидше, тут ділянка для роботи товариства захисту споживачів).
4.Люди (а екскурсоводи таки люди) змушені потратити додаткові кошти на курси (не факт, що цінні та якісні).
5. А як зі свободою творчості? Може екскурсовод має таку специфіку екскурсії, що ті курси йому не потрібні взагалі, бо в неї не вписуються?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 2-11-2008 у 20:40


А що, хіба є якийсь закон про "гідність"? :) Як муніципальна міліція буде розрізняти, кого хапати за ковнір, а кого ні? Наприклад, якщо я буду проводити приватну екскурсію для своїх знайомих - зі мною спробують боротися? Я ж ніяк не доведу, що нічого за це не беру, а факт явища "гідності" явний.
Це ж не таксі чи маршрутки, де шашечки повісив - значить таксіст.
А групи з власним екскурсоводом не місцевого розливу - такі тепер проводити екскурсії не зможуть?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2008 у 20:48


Цитата:
А групи з власним екскурсоводом не місцевого розливу - такі тепер проводити екскурсії не зможуть?

Казали, що нельвів'янам взагалі сертифікати не видаватимуть




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 2-11-2008 у 21:23


Я мав на увазі, якщо якась група їздить, наприклад, по всьому заході України зі своїм, не львівським гідом - такі гіди проводити екскурсії у нас не матимуть права?



Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-11-2008 у 21:24


Ну так виходить :(



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степанюк Василь
Дійсний член
***



Повідомлень: 204
Зареєстрований: 19-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-11-2008 у 00:03


Міська рада шукає все нові способи заробітку ;) (враховуючи платні курси)
+ сертифіковані екскурсоводи сплачуватимуть податок... (знову додатковий дохід міста)

Але чи покращить сертифікат якість екскурсії?
Не думаю, що такі заходи витіснять аматорські екскурсії... враховуючи те, що муніципали будуть лише усно попереджати про порушення.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 3-11-2008 у 10:26


А я підтримую сертифікацію. Вона повинна бути, як і в будь-яких нормальних країнах, які дбають про себе і свою історію. Наткнувся недавно на статтю в польській газеті, де один пан поважно розважував наслідки введення у Львові сертифікації гідів і натискав на то, що це зменшить притік польських туристів. Нічо воно не зменшить - як їздили "по святу воду", так і будуть їздити. Але без заковирки тут не обійшлося - ви коли небудь чули, що польські гіди, яких привозять з собою туристичні польські групи, розказують про Львів і про нашу історію? Ні? То постійте якось і послухайте. Будете приємно в лапках вражені. І це власне причина того, що в порядних містах чужим гідам заборонено проводити екскурсії.

"Окремі екскурсоводи схожі більше на якихось пияків чи бомжів. Навряд чи їхні екскурсії прикрашають місто і залишають в туристів додатні спогади." - де ти таке знайшов? Андрій, ти впевнений що це львівські екскурсоводи?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-11-2008 у 11:11


Цитата:
"Окремі екскурсоводи схожі більше на якихось пияків чи бомжів. Навряд чи їхні екскурсії прикрашають місто і залишають в туристів додатні спогади." - де ти таке знайшов? Андрій, ти впевнений що це львівські екскурсоводи?

Вчора зустрів. Впевнений, бо я його знаю особисто.

Яремо, а яким чином сертифікат вплине на те, що розказує екскурсовод? Чи за ним муніципал з конспектом має ходити і перевіряти?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 3-11-2008 у 11:26


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Яремо, а яким чином сертифікат вплине на те, що розказує екскурсовод? Чи за ним муніципал з конспектом має ходити і перевіряти?


А чи є різниця між "своїм" та "чужим" екскурсоводом?

Взагалі, де б ви не їхали, екскурсовода треба наймати - ніхто вам не дозволить використовувати власного екскурсовода. До речі, я забув до попереднього посту додати - що проводити екскурсії по Польщі, теж потрібно мати сертифікат (це стосується як міських мандрівок, так і по країні і по горах), і саме тому мене здивувала та стаття в газеті. Так от, повертаючись до екскурсоводів
1. Ідуть грошики в міську казну
2. Уникається ефектів "чужих" - проводимо екскурсії так, як нам треба
3. Не знаю чи потрібні курси підвищення кваліфікації, але і вони щось дають, тому сертифікація, на мою думку, повикидає окремі елементи, наведені Андрієм в прикладі. А якщо не повикидає, то принаймні навчить чогось.

Чого я так виступаю за сертифікацію: говорив на ту тему колись з Ігорем Лильо. По друге, власне на польських туристах і їхніх гідах переконався, що все таки треба своїх екскурсоводів.





Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 3-11-2008 у 11:43


Та я би теж був не проти таких заходів, якби це не про наших любих держслужбовців мова йшла. У нас такі системи це перш за все способи проштовхувати своїх і отримувати на лапу.



Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 3-11-2008 у 12:20


Ну чому я завжди забуваю про корупцію, хабарництво і т.д.?...



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 3-11-2008 у 14:34


Так чи інакше, я часто буваю у середмісті, і часто краєм вуха чую екскурсії. Так само часто я чую різні варіанти історії львова та львів'ян, які часто бувають на руку нації слухачів. Це факт. Також часто я виявляю бажання хоча би якось законно примусити приїжжих екскурсоводів казати хоча б часткову правду.
Тому цю новину я сприйняв під призмою щойно написаного.
Та коли я сам проводив екскурсію біля пластичної панорами Львова у храмі Івана Хрестителя, то дуже був незадоволений запитанням одного з трьох випадкових муніципалів про сертифікат. Я тоді довго пояснював, що це безкоштовна екскурсія для моїх гостей, і жодних матеріальних зисків я з неї не отримую. Можливо це був просто наїзд дилетантів на дилетанта, але осад залишився неприємний.




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-11-2008 у 15:16


Ну а з третього боку.
Уявіть собі що ви з друзями в Варшаві (Берліні, Москві, Калгарі). І десь перед тим прочитали книжку (вивчали історію, сиділи в інтернеті) і розказуєте друзям про те, що знаєте. А тут до вас підходить поліцай і каже - "неправильно трактуєте історію". Вам би це сподобалося??
Чому ми повинні втручатися в те, що собі говорять між собою москвичі чи поляки, гуляючи нашим містом (якщо вони, звичайно, не порушують спокою) ?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 3-11-2008 у 20:45


Цитата:
Чому ми повинні втручатися в те, що собі говорять між собою москвичі чи поляки, гуляючи нашим містом (якщо вони, звичайно, не порушують спокою) ?

Як у старі, добрі часи - до кожного іноземця приставити КГБ-шника... :)

Мені здається, що ідея оберігання історичної правди сама по собі хороша. Але втілювати її потрібно інакше.
Якщо ми не хочемо, щоб про нас і місто розказували щось таке, що представить його в негативному світлі, то потрібно це вирішувати на рівні домовленостей між містами/країнами. Ми не перекручуємо історію на свою користь, а вони на свою. Або висвітлюються позиції двох сторін і т.д.

Організувати роздачу різних буклетів і рекламок у яких би висвітлювалася історія у кожному історичному місці. Насправді це не так складно. Принаймні точно простіше, ніж ходити за іноземцями і слухати про що вони говорять.

А у нас це зведеться до того, про що каже Рост:
Цитата:
У нас такі системи це перш за все способи проштовхувати своїх і отримувати на лапу.





Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-11-2008 у 20:58


До речі, а може справді, є ефективніші методи констатації нашого бачення історії? Чому на жодній іменній вулиці (окрім Шевченка ще від радянської влади) нема змістовної таблички, у честь кого названа вулиця? Чи всі імена вам щось говорять? Чи всі історичні події так усім відомі?
А таблички можна і українською і англійською мовами повішати. Туристи читатимуть.
Звичайно це затрати. Але виділити приміщення і штати на "впродякування" діяльності екскурсоводів - це також цілком реальні затрати.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 3-11-2008 у 22:39


Все правильно кажете, затрати треба на все: і на добрих екскурсоводів, і на ульотки, і на таблиці інформаційні, і на кампанію в неті (в останньому ніби все добре). Історія не є точною наукою, все потрібно підкріплювати фактами, а це не завжди можливо, тому завжди будуть домисли, а це дає волю в маніпулюванні і зміні в свою користь. Тому нехтувати навіть звичайною сертифікацією не треба.
Але - чи хіба приховування коштів (вірніше перекачування з одної кишені в іншу) у Львові непоодинокі і не є рідкістю - от з цього і треба б почати.

Я ось тут знайшов цікаву статтю, нижче є переклад українською http://www.zaxid.net/article/14418/




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-11-2008 у 16:37


А чи має право міська влада запроваджувати такі ОБОВ'ЯЗКОВІ СЕРТИФІКАЦІЇ?

В неті знайшов Закон України "Про підтвердження відповідності". За цим законом є два варіанти сертифікації:
1) У законодавчо регульованій сфері (Розділ 2)
2) У законодавчо неврегульованій сфері (Розділ 3)
У законодавчо врегульованій сфері
Цитата:
Процедура підтвердження відповідності в законодавчо регульованій сфері для окремих видів продукції, яка може становити небезпеку для життя та здоров'я людини, тварин, рослин, а також майна та охорони довкілля, запроваджується технічними регламентами.

Напевно проведення екскурсій не відноситься до цього розділу. Тому дивимося на законодавчо неврегульовану сферу.
Цитата:
Сертифікація в законодавчо нерегульованій сфері провадиться на добровільних засадах у порядку, визначеному договором між заявником (виробником, постачальником) та органом із сертифікації. При цьому підтверджується відповідність продукції, систем якості, систем управління якістю, систем управління довкіллям, персоналу будь-яким заявленим вимогам.


Крім того виникає ще одне питання: чи має право місцева влада займатися сертифікацією? У цьому законі про це нічого не сказано, але за цим законом регуляторними органами з сертифікації є:
1) Кабінет Міністрів
2) Центральний орган виконавчої влади з питань оцінки відповідності
3) Центральні органи виконавчої влади, на які покладені функції технічного регулювання у визначених сферах діяльності
які приймають відповідні регламенти сертифікації.

Також, чи в природі існує регламент сертифікації екскурсоводів? Чомусь впевнений, що такого нема.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-12-2008 у 19:50


Із 19 грудня несертифікованих будуть ловити:
http://www.zaxid.net/newsua/2008/12/6/180029/




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 8-12-2008 у 17:15


Мене ще в жовтні ловили:)



Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 3-6-2012 у 10:56


Чи ця програма далі діє? Чи далі "дикі" гіди та екскурсоводи ходять по Львову?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 3-6-2012 у 15:34


Цитата: Початково розміщене учасником Nazar  

написано 8.12.2008 у 18:15
Мене ще в жовтні ловили:)


Так ніби ще тих з цюпи не випустили, нема кого ловити...:lol:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 7031
Реклама: