Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Ну що, чекаємо російських гостей?
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9223
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-8-2012 у 09:58
Ну що, чекаємо російських гостей?http://ua.korrespondent.net/russia/1387641-zmi-sluzhba-zovnishnoyi-...
Цитата:


За даними видання, у січні-лютому 2012 року СЗР провела три тендери на дослідження з кодовими позначеннями Шторм-12, Монітор-3 і Диспут.
Служба зовнішньої розвідки Росії розробляє нові методики моніторингу блогосфери з метою формування громадської думки в соціальних мережах, пише КоммерсантЪ

З текстів трьох конкурсних завдань, які є в газети, випливає, що держзамовник ФКУ Військова частина N54939, яка входить до системи СЗР, запросив розробити програми для "дослідження методів розвідки інтернет-центрів та регіональних сегментів соціальних мереж" (шифр Диспут) на 4, 41 млн руб., "дослідження методів негласного управління в інтернеті" (шифр Монітор-3) на 4,99 млн руб., а також провести науково-дослідну роботу із розробки "засобів просування спеціальної інформації в соціальних мережах" (шифр Шторм-12 ) на 22,8 млн руб. ".

КоммерсантЪ пояснює, що, згідно з планами, спочатку моніторити блогосферу буде система Диспут, яка повинна займатися "дослідженням процесів формування співтовариств інтернет-центрів поширення інформації у соціальних мережах" та "визначенням факторів, що впливають на популярність і поширеність відомостей".

Потім отриману інформацію буде аналізувати система Монітор-3. Її завдання - "розробка методів організації та управління в інтернеті віртуальним співтовариством залучених експертів, що передбачають постановку завдань, контроль роботи в соціальних медіа та регулярне отримання від експертів інформації в заданих предметних областях".

На основі отриманих даних надсилати потрібну інформацію в соцмережі почне система Шторм-12.

Очікується, що системи Монітор-3 і Диспут будуть готові вже в 2012 році, а Шторм-12 - в 2013 році. Безпосереднім виконавцем всіх трьох конкурсів стала компанія Ітеранет. Її гендиректор Ігор Мацкевич (в минулому - перший заступник начальника Інституту криптографії, зв'язку та інформатики Академії ФСБ) від коментарів відмовився.

За словами джерела видання, після того, як розробка завершиться, розпочнуться попередні випробування, які повинні будуть довести ефективність системи. На запитання про те, на яких саме країнах ці розробки будуть випробувані, джерело відповіло ухильно: "На першому етапі це можуть бути країни Східної Європи, що входили до складу Радянського Союзу".


Залишається сподіватися на низьку ефективність використання бюджетних коштів у нашого "стратегічного партнера" та на те, що усе-таки вони зосередяться на Кантактах (бо так простіше)... Але те, що соц мережі є інструментом соціальної інженерії та управління - очевидно, але якщо нема кому нормально в Україні управляти, то годі сподіватися адекватної реакції...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ростислав Ігнашенко
Новак
*Повідомлень: 3
Зареєстрований: 27-8-2012
Нема на форумі


[*] написано 27-8-2012 у 10:54


врядчи в них щось вийде, хіба що будуть збирати певну статистичну інформацію, а так щоб система сама аналізувала дані і адаптувалась - так це фактично штучний інтелект
та й технічних ресурсів потрібно до біса
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****Повідомлень: 1140
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-12-2016 у 06:43


Еге ж, головними об'єктами інформаційного фронту гібридної війни стали вкантакти і ЖЖ (останнього шкода найбільше). А ось хороша розповідь від першої особи одного з учасників інформаційної експансії:
https://strana.ua/articles/istorii/46646-rossijskij-biznesmen-napisa...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9191
Реклама: